Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503121/bmid_lovci-hlav-D2L-503121.jpg 4 3022 3022

Napínavý thriller, ve kterém se agenturní lov talentů zvrtne v opravdový hon na lidi. Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Brzy se však lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

s.macuska
13.01.2012 5 z 5

Mě osobně tahle knížka nadchla! :) Většinou mi trvá pár stránek než příběhu přijdu na chuť, ale v tomhle případě mě to pohltilo okamžitě.

Chápu, že někomu příběh lovce hlav, který se sám stává kořistí, může připadat nadsazený až absurdní.
Ale nevadí - já jsem si čtení moc užila :)

bosorka
07.01.2012 3 z 5

Po předchozích knihách od Nesboa docela zklamání. Dost nelogické, a i když se autor vše snaží vysvětlit, díky nelogičnosti je to dost překomplikované. Kniha docela sviští a vyzdvihla bych zvlášť první půlku, tam to ani neskřípe, naopak. Pak bohužel i ztrácí svižnost, přestože není o akci nouze - ale možná je jí tam až moc. Škoda, kdyby Nesbo udržel kvalitu první půlky, hodnotila bych lépe. Takhle je to 3 a půl.

sataras
03.01.2012 3 z 5

Bohužel po přečtení Nemesis jsou Lovci hlav pro mne zklamáním.

vnimat_Krasu
22.12.2011 5 z 5

Svěží, svižný thriller, který perfektně kluše díky vypravěčskému talentu autora a jeho skvělé rovnováze mezi humorem, vulgaritou, nadhledem a vážností. Drsná anglická škola vymáchaná v norském počasí, příjemná především díky minimu hluchých momentů a absenci planého tlachání. Za barvitý popis ruličky od toaletního papíru promočené od výkalů a za tempo, jehož zásluhou se mi text jen stěží podařilo odložit, nadšený a lehce zaslepený plný počet.

Verun
19.12.2011 5 z 5

Příjemný thriler, opět poněkud nadsazený - o náhody tu není nouze :). Každopádně příběh plyne rychle a bez zádrhelů a také neodrazuje vysokým počtem stran, jak jsme zvyklí u ostatních severských detektivek...