Z nebe do ráje

Z nebe do ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281194/bmid_z-nebe-do-raje-BIx-281194.jpg 4 57 15

Levandulové noci série

< 2. díl

Isabell se provdá za svoji životní lásku, hoteliéra Corina Le Ber. A když se jim narodí dcerka Florence, zdá se být život dokonalý. Avšak nic není tak růžové, jak na první pohled vypadá – Corinovi se nedaří podle jeho představ, statek, který přebudoval na luxusní hotel, je zadlužený, přichází i první manželská krize…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Von Himmel ins Paradies , 2002

knihomolka74
22.10.2022 5 z 5

I druhý díl se četl moc dobře, možná i lépe, než ten první. Osudy Isabel a Corina se prolínají s příběhem Corinovi sestry Matilde a jako ve správném romantickém příběhu má vše ten správný konec.

LucKys
11.05.2020 2 z 5

nedočteno, nesedla mi

petramac
07.08.2018 3 z 5

Příjemná letní oddechovka. Zhltnuto během 2 dnů.

intelektuálka
12.06.2018 4 z 5

Knihy tohoto typu v sobě musím nechat doznít.

Obsahují pro mne hodně pozitiv - krásný kraj Provence, Isabellino štěstí z mateřství, Matildin rýsující se milostný vztah a její kuchařské umění...

Lány levandule a umění francouzů žít svůj život...

Pro toto období je kniha jak stvořená - doporučím.

sabca
02.02.2018 5 z 5

Tak druhý díl se mi líbil o trochu víc než první. Střídal se zde příběh Isabel a Corina s příběhem Corinovy sestry Matilde. Kniha přečtena za 2 dny. Doporučuji

tatafa
31.08.2017 3 z 5

Série Levandulové noci, ve vydání z roku 2016, mne zaujala především svými obálkami, které už z dálky připomínají Provence - kraj fialové a voňavé levandule.

Podstatně méně mne však zaujal samotný příběh, který se mi navíc poměrně těžce četl. Zpětně si myslím, že to nebyla až tak chyba románu, ale spíše mne. Přeci jen to byla má první zkušenost s románem z Francie. Dlouho mi vadila dikce a styl, kterým autorka knihy napsala. Zároveň mne vytáčela řada postav díky upjatosti a až přehnané touze po dokonalosti. Avšak nyní, když jsem přečetla několik dalších francouzských románů, jsem přišla na to, že to bylo především nepochopení značné kulturní rozdílnosti mezi Čechy a Francií. Každopádně Levandulové noci byly velice zajímavým ponaučením o francouzském způsobu života a těším se, až se do nich znovu začtu.

hrosik3
27.06.2017 3 z 5

Odpočinkové romantické čtení , tentokrát sice bez chuti na broskve, ale s chutí na skvělou kuchyni paní Matildy :)

jluky
22.10.2016 5 z 5

Ešte lepšia ako prvý diel, doporučujem .....snívam o krásnej Provence...Corina si nemožno neobľúbiť a Matilde držať palce....no, krásne...

princesse
16.08.2016 4 z 5

Opět příjemná romantická oddechovka ... což jsem ostatně od tohoto pokračování Levandulových nocí očekávala a rozhodně nejsem zklamaná. Přesně čtení na dovolenou.

Michaela91
18.07.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře, jen to nebyl můj šálek čaje. Na mě moc romantické.

Šárka5875
06.03.2016 5 z 5

Moc příjemné čtení, doslova pohlazení po duši. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

DariDerek
11.02.2016 4 z 5

Moc milé čtení, které mne velmi překvapilo. Příjemně překvapilo. Více v recenzi v záložkách.

mariva
08.02.2016 5 z 5

Pokračování Levandulových nocí mě přimělo odložit ostatní rozečtené knihy a znovu se ponořit do romantického příběhu z Provence. Byl to příjemný návrat a i když se děj tentokrát odehrává v zimních měsících, něco z té kouzelné prosluněné Provence z knihy dýchá i tak.

dubakm
04.08.2014 4 z 5

Stejně hřejivé jako Levandulové noci. Doporučuji k přečtení pro romantické duše a mírne skeptiky :-))

Selinute
19.10.2012 5 z 5

Příjemný relax pro milovníky Provence.