Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1344 251

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

nufulina
14.02.2018 5 z 5

Pokud se někoho zaptate jestli se mu víc líbil ten první díl nebo až ty další, tak vám u naprosté většiny knih řekne, že začátek serie byl super, ale pak to už šlo z kopce. Ovšem tahle serie z toho kopce neletí ba naopak do toho kopce přímo letí.
U prvního dílu mě čekal neuvěřitelný zvrat a už jsem neočekávala, že mě knížka ještě něčím překvapí.První dvě kapitoly byl děj vcelku nudný a už to vypadalo že jedna z mých nejoblíbenějších serii mě zklame.....
Autorka však nezklamala a já můžu s jistotou prohlásit, že pokud nevyjde do měsíce první díl asi se zblázním.A pokud někdy náhodou potkám nějakého režiséra či se u mě probudí chut a talent něco natočit tak serie letopisy pozůstalých nebude už jenom knižní nýbrž i filmová.

Annnysek
12.02.2018 5 z 5

Nemůžu říct že by se mi první díl nelíbil ale druhý je naproti prvnímu naprostá bomba, knížku jsem měla za 3 dny přečtenou a nemohla jsem se od ní odtrhnout, je tam hodně zajímavých zvratů a líbilo se mi že tam byla vysvětlena historie Vendy, Dalbrecku i Morigganu. Vážně úžasný příběh.

ame
10.02.2018 5 z 5

jak já miluji hlavní hrdinku
knihu jsem měla za pár hodin přečtenou a ani jsem nedutala a už se moc těším na třetí díl : )

teer.h
31.01.2018 5 z 5

Spoilery
Co dodat.. opět krásný díl, který byl stejně napínavý a čtivý, jako ten předchozí.
Musím říci, že v tomto díle jsem si pro změnu více zase zamilovala Kadena, oproti prvnímu dílu, kde se mi zase líbil Rafe (u kterého jsem si tedy myslela že je to zabiják :D).
Aster, Aster... ja to prostě tušila, že se stane co se stalo, ale stejně jsem trošku doufala, bohužel.
Autorka umí skvěle schovávat postavy do děje, že ani nepoznáte, že by to mohl být někdo, na koho celou knihu čekáte. Já byla opravdu párkrát překvapená a nečekala jsem to.
Komizar, trošku jsem doufala v to, že se změní a "změkne", ale to se nestalo. Byl to ..., který uměl využívat slabých lidí v jeho prospěch (jako Kadena a Calanthu). Nicméně Calantha mě velmi mile překvapila, jak svým příběhem, tak jak pomáhala Lie.
Určitě jsem zvědavá co bude v dalším díle, jak to vše skončí... 5 hvězdiček a rozhodně doporučuji! Snad další díl vyjde brzy!

laura
30.01.2018 5 z 5

První díl to nepřekonalo, ale ono se to asi nemůže srovnávat, protože to bylo zase úplně jiné, jinak krásné. Nabité napětím a adrenalinem až do konce. Docela mě naštvalo, že posunuli termín vydání 3 dílu, protože bych se do něj nejraději pustila hned teď :)

JanaDor
28.01.2018 4 z 5

Autorka je skvělá vypravěčka. Kniha byla pro mě příjemným odreagováním, jako bych četla pohádku. Přeji si, aby to byl dobrý konec a jsem hodně, hodně zvědavá. Takže kdo máte rádi fantasy romanticko-dobrodružné série, vzhůru na Kroniku pozůstalých.

Turiel11
24.01.2018 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale 2/3 knihy by v podstatě nechyběly, kdyby nebyly. Sdílím názor s mmmisulka.r, že to autorka zachraňuje svým stylem psaní. Její vyprávění je barvité, neotřelé a navzdory atmosféře knihy, jenž dokáže vtáhnout a pohltit, ať je jakákoliv, krásné. V knize je ukryto dost materiálu k zamyšlení, což se mi opravdu líbí. Díky tomu tu knihu prostě přelouskáte i kdyby nevím co :-)).. a já občas louskat musela. Nicméně příběh graduje, až se z toho točí hlava ( ano, vážně se mi motala, jak jsem zrychleně dýchala :-D) a já jsem napnutá, jak to všechno bude dál. A ženy! Všechny jsme Siarrah. Jen si na to vzpomenout... ;-)

mmmisulka.r
19.01.2018 3 z 5

Díky bohu, že má autorka skvělý a vytříbený styl, jinak by tento druhý díl byl jen pouhým brakem. Klasický vycpávkový díl, který zachránil jen autorčin styl. Každopádně bavilo a to je podstatné.
Recenze v záložkách - Knižní deníček

Baru1236
16.01.2018 5 z 5

Opět naprostá bomba. Nemůžu říct, že se mi druhý díl líbil víc než první, protože je v podstatě úplně o něčem jiném, ale oba jsou neuvěřitelně čtivé a prostě se od nich nejde odtrhnout, dokud neotočíte na poslední stránku. Tohle je ten typ knihy, nad kterou přemýšlíte i dlouho po dočtení. Už se opravdu nemůžu dočkat posledního dílu, už jen kvůli tomu cliffhangeru na konci :D

katallinka
14.01.2018 5 z 5

Druhý díl je z hlediska akce o něco slabší než první, ale pořád neskutečně čtivý. Nemohla jsem se opět od knihy odtrhnout.

jana79
14.01.2018 5 z 5

Boží knížka,první díl super už v půlce knihy jsem si vyžádala od sestry zapůjčení druhého dílu a poděkovala jsem ji,že mi tuto knihu doporučila. Už jsem zapsána do předprodeje třetího dílu. Už aby vyšel uz se těším. Fakt skvělá knížka. Úplně vás pohltí.

Žožik
10.01.2018 5 z 5

Tak druhý díl byl opravdu úžasný. Ještě lepší než první. Příběh mě bavil po celou dobu a ani chvilku jsem se nenudila. Sice se asi nedělo tolik "větších" věcí, ale příběh byl zase zajímavý takovým tím způsobem, kdy nevíte, co se může v následujících chvílích stát. Už se nemůžu dočkat posledního dílu.

koala
09.01.2018 5 z 5

Přečetla jsem ji tak rychle, četla jsem až do tří do rána ... a hrozně mě pak mrzelo, že už to mám přečtené, že jsem si to měla víc šetřit. Tento díl překonal ten první a těžko se mi teď bude čekat na vydání dalšího. Bylo to napínavé, chytré, tajemné, zvláštní prostě perfektní ... takovéto knihy bych mohla číst pořád. Hlavní hrdinka sympatická, odvážná, celý fantazijní svět úžasně zajímavý.

Lovebooks14
04.01.2018 5 z 5

Tato kniha se četla jedním dechem jako většina knih které si pečlivě vybírám. Tenhle díl byl úžasný, jak jinak by se to dalo říct. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl. Jsem celá na trní jak to dopadne❤

elik-play5518
03.01.2018 4 z 5

1 díl byl lepší. Ale i tak je kniha velice povedena

Kaira2300
02.01.2018 5 z 5

Chci pokračování!!

Lorej
02.01.2018 5 z 5

Pořád ten zážitek zpracovávám...
Naprosto dokonalý! Myslela jsem si, že první díl bude nemožné překonat, ale stalo se a jsem naprosto nadšená!
Příběh odehrávající se ve Vendě je plný tajemství, zvratů a nečekaných objevů. Děj mě naprosto pohltil a stránky ubíhaly jak nic, najednou jsem byla na konci a jediné, co potřebuji je další díl!

erulka
01.01.2018 5 z 5

Druhý díl byl lepší než ten první, který se mi ale taky velmi líbil. Příběh mě vtáhl od záčátku do konce a nemůžu se dočkat, až bude k dispozici závěrečná kniha. Poznávat Vendu bylo velmi zajímavé a jak jsem se dostávala dál a dál, konečně jsem i rozumněla jednotlivým úryvkům na konci kapitol. Jedniné co mě zaráží je, že si nejsem tak úplně jistá, s kým chci, aby Lia nakonec skončila. U každé knihy předtím jsem vždy měla jasno, ale tady prostě nevím. Už se nemůžu dočkat na poslední díl. Skvělé čtení.

teli9845
01.01.2018 5 z 5

Mnohem mnohem lepší než první díl!!! Skvělá knížka a těším se na poslední díl, zda se moje tušení potvrdí :)

Majinka2001
30.12.2017 5 z 5

Na tento díl jsem se po prvním moc těšila. Sice tam bylo míň takových těch napínavých scén, ale přesto to bylo super. Ovšem jako v minulém díle nechala autorka neuzavřený konec, takže vůbec nevím jak se to bude v příštím díle vyvíjet. Moc se těším na pokračování.

romantika fantasy

Mary E. Pearson