Zrádné srdce

Zrádné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349797/bmid_zradne-srdce-gE4-349797.jpeg 4 1344 251

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heart of Betrayal , 2015

BarkaS
29.03.2018 4 z 5

Ne tak dobré jako první díl, i když pořád skvělé. Podle mého názoru příběh zpočátku postrádal logiku, bohužel, autorce se nepodařilo dostatečně racionálně odůvodnit jednání Komisara.

Aaginka
27.03.2018 5 z 5

Pokračování je skvělé a moc se těším na další díl.

*Pájuše*
26.03.2018 3 z 5

Původně jsem tuhle knihu číst nechtěla. Měla jsem v plánu číst Diabolik, ale knihu jsem nechala doma a tak se nudila, že jsem sáhla po této knize. Nelituji toho. Kniha byla čtivá, svižná, nápaditá. Ovšem v některých chvílích trochu nezáživná. Kdyby byla o čtvrtinu kratší, vůbec bych se nezlobila. Co ale oceňuji víc než v předchozím díle je střídání vypravěčů.

MaléZlo
23.03.2018 3 z 5

První díl byl nápaditější v tom, že jsme se orientovali kdo je vlastně princ, kdo zabiják a konec svým výsledkem skoro všechny čtenáře překvapil. Druhý díl takové kouzlo neměl, ale i přesto byla kniha skoro stejně čtivá.
Skoro píšu, protože mě hlavně začátek knihy trošku nudil a dokonce jsem knihu na několik týdnů odložila. To nic nemění na tom, že se těším na třetí díl a doufám, že tam budou vysvětleny všechny vidiny a pocity, které Lia vidí, nebo cítí.

sebemi
21.03.2018 5 z 5

První díl byl super, druhý díl byl ještě o fous lepší! Venda mě očarovala a vůbec mi nevadilo, že děj se odehrává pouze tam. Souboj ve mě svádí Kaden a Rafe, fakt nevím komu více fandit :D Uchvacují mě úryvky starodávných textů a celá historie je úžasně zpracovaná. Prostě žeru to a nemůžu se dočkat dalšího dílu :))

SPOILER ach ten závěr, bylo to akční a nakonec dojemné, a opět Rafe i Kaden mi rvou oba srdce, miluju je :D

Nelly
21.03.2018 5 z 5

Od prvního dílu velký posun - už to není zamilovaná romantická kniha se skrytým nádechem tajemství a magie. Tady se rozehrává něco daleko většího, co přesahuje žánr pro náctileté puberťačky. Bezvadně vykreslené ponuré město a jeho obyvatelé, nástin dějin i politických intrik, to vše okořeněné vztahy hlavních postav a završené akčním koncem knihy. Doufám, že následující část dostojí tomuto dílu a vytáhne jej až na vrchol. Těším se...

warca
20.03.2018 5 z 5

Druhý díl byl stejně čtivý jako první. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne...

E.lisabeth
18.03.2018 5 z 5

Ach ach ach...co je s Kadenem? Kdy vychazi dalsi dil? Tohle mi nedelejte....ja mam vzdycky rada zaporaky! Opet se kniha cetla tak rychle, potrebovala jsem vedet co bude dal a zaroven nechtela konec. Tajne porad doufam, ze to dopadne jinak nez jak to vypada, ze to bude.

kalinkacz
15.03.2018 3 z 5

První díl byl opravdu hodně originální, svým námětem i způsobem vyprávění... Od druhého dílu jsme tedy měla jistá očekávání, která bohužel nebyla do jisté míry naplněna... Co ale bylo rozhodně milým překvapením byla politická linka, nebyla nesmyslná, naopak byla logicky vysvětlena a moc mě bavila, je to něco, co se v tomto žánru moc nevidí... Těším se tedy i tak na poslední díl, uvidíme, co přinese...

Lokina
12.03.2018 5 z 5

Zrádné srdce je sice trochu vycpávkový díl, ale není to ten typ bezduchého a nicneříkajícího pokračování. Kniha první polovinu trochu pokulhává, ale druhá půlka je svižná, napínavá a konec je jedna vzrušující jízda.
Lia mi byla v prvním díle hodně sympatická, v tomto díle jsem chvilkami nevěděla, co si mám o ní myslet. Jednou by si zasloužila přes prsty a podruhé se chová jako rozumná a dospělá.
Moc se mi líbilo, jak autorka má do detailů vystavěný svět, v tomto díle jsme měli možnost nahlédnout do Vendy a jeho hlavního města, s jeho obyvateli a se všemi jejich zvyky a tradicemi na nichž tak lpí (kosti u pásku, šaty z kožených ústřižků). Příběh je i proložen texty ze svatých knih, které mu dodávají mystickou atmosféru.
Kadena jsem si tak neoblíbila, ale ke konci ukázal na čí straně je. Rafe mám hodně ráda a on s Liou tvoří hezký pár.
Tak vzhůru na třetí díl! :-)

Terr_y
12.03.2018 4 z 5

Tato série se velmi dobře čte. Vyhovují mi kratší kapitoly kde se střídají s vyprávěním hlavní postavy. Příběh celkově se mi moc líbí, opravdu se to čte rychle a má to spád. Konec mě překvapil, protože tohle jsem opravdu nečekala a proto se moc těším na pokračování! Určitě doporučuji :)

Arianne
10.03.2018 4 z 5

Paráda. Začátek se trochu vlekl, ale jakmile se člověk trochu rozkoukal, čas utíkal jako po másle. Žádné velké bitvy, žádné honičky nebo převratné události. Ale jemná politika snahy o přežití, pečlivé spřádání jedné lži jedle druhé a pomalé utahování smyček. Skvěle vylíčený ten pocit neustálého ohrožení, damuklův meč, co Lie visel nad hlavou v každém okamžiku. Takže ačkoli druhý díl nebyl nikterak akční, rozhodně se nedá říct, že by v něm chybělo napětí, právě naopak.

Anne Leyyd
09.03.2018 5 z 5

Tak, dočteno! A jsem... nadšená a šíleně natěšená na závěrečný díl.

Trochu jsem měla strach, zda se u 2. dílu povede plynule a hlavně ve stejné kvalitě navázat na skvělý 1. díl, nicméně moje obavy byly zbytečné. Autorka drží opratě pevně v rukou a vám nezbývá nic jiného, než se jejím příběhem nechat unášet.

Nechápu komentáře některých, že to bylo nudné. Možná četli jinou knihu? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Příběh mě chytil hned od první strany a s každým dalším zvratem mě čím dál víc připravoval o nervy (v tom dobrém slova smyslu). Moc se mi líbilo, že Rafe dostal více prostoru, než jsem čekala, že dostane. Také musím ocenit vývoj Liiny postavy - nestala se z ní žádná fňukna, ale pomalu se z ní vybrušuje čím dál lepší adeptka na trůn.

DÁLE KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY

Kaden rovněž dostal svůj prostor, dozvěděli jsme se o něm víc a jsem fakt zvědavá, kdo je jeho otec. Byl by mazec, pokud by byl Liin bratr :D Nebo někdo z rodiny. To bych asi spadla na zem :D

Při zjištění, kdo je vlastně Obraun jsem měla menší nervový zkrat. To Rafeho (málem) udušení se jablkem mi prostě nedošlo :D No a konec samotný? Už jsem opravdu viděla, že se Liina předzvěst naplní a doopravdy tam zůstane, z čehož mi začalo být fyzicky nevolno. Naštěstí se tak nestalo, ale za jakou cenu! To jsem nečekala. Ani omylem. A když pak ještě přibyly ty šípy a pak žuchli do té vody... No mě omývali! Huf, to byly nervy!!! Poslední kapitola, jakkoli mizerné vyhlídky představuje, pro mě přece jen byla svým způsobem happy endem :D

A už to bude opravdu pěkná doba, co mě nějaká kniha tak dostala a zasáhla, až jsem řvala na celou kuchyň, kde jsem to dočítala, a musela se ještě vydýchávat. Prostě super pokračování a neskutečně se těším na to, jak to dopadne. Rozhodně plný počet hvězd a dala bych i víc!

Lucik100
04.03.2018 5 z 5

Perfektní pokračování. Střed knihy se trochu táhl, ale konec byl opravdu epický. Určitě mi bylo líto Aster a svým způsobem i Kadena.

Sima890
04.03.2018 5 z 5

Prostředí a atmosféra Zrádného srdce byla jiná než ve Falešném polibku, ale čímsi to bylo úžasné. Druhý díl jsem si hrozně zamilovala, asi stejně jako první. Řekla bych, že se událo více nečekaných a srdcervoucích věcí a nemohla se od knihy odtrhnout. Čteno v originále, takže překlad nemůžu posoudit.

Politika hraje v tomhle díle o dost větší roli než v předchozím. Dozvíme se více o tom, jak jsou vzájemně propojeny různé království a postavy. Jak to tak vypadá, i postava, která se ze začátku nezdá být vůbec důležitá, může mít v budoucnu klíčovou roli. Akce a napínavost příběhu rozhodně nechyběly. Lia poznává sama sebe a co je schopná udělat a snášet. Hlavní hrdinka si prošla velkou změnou, stejně jako ostatní postavy. Dokonce i Kaden, který v knize dostal hodně prostoru na rozvoj. Nejvíc akce a napětí bylo šetřeno na konec.

Venda se od Morrighanu podstatně liší, ale to prostředí bylo úžasné a nevyspytatelné a stejně tak i nové postavy. Dokonce mi tak trochu bylo líto, že Lia odejde a tohle nechá za sebou, ale autorka mě s tímhle šokovala. Celkově je tato kniha skvěle provedena a připravuje děj pro epickou třetí knihu.

OxxyOyxxO
01.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Ano, rozjezd byl trochu delší, ale od nějaké té strany 50 už knihu nelze odložit. Hrozně se mi líbilo to, jak autorka dokázala vykreslit tu ponurou zahnívající atmosféru Vendy a Svatyně. A upřímně... Pořád fandím Rafeovy

Tofinka
22.02.2018 3 z 5

Tohle byla pecka... To bych sem ráda napsala, ale pravda je, že oproti prvnímu dílu to zas tak úžasné nebylo. Neskutečně dlouho mi trvalo se začíst, i když musím uznat, že ke konci už jsem knihu přečetla jedním dechem.

POZOR SPOILER!
Bylo mi hrozně líto, že Aster umřela. (Byla mi ze všech postav asi nejsympatičťejší)
Na druhou stranu musím říct, že po smrti Komizara jsem měla až škodolibou radost... :D

Na závěr ještě musím napsat, že navzdory otevřenému konci knihy bych nijak zvláštně nepotřebovala další díl... Ale to bych nebyla já kdybych si ho nepřečetla. :)

miska209
22.02.2018 3 z 5

První díl by super, ale od druhého dílu jsem čekala víc :( Hlavně začátek byl pro mě katastrofa myslela jsem, že knihu nedočtu ale jsem ráda, že jsem se nevzdala a dočetla ji. Skončilo to zajímavě a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Tuto knihu doporučuji a nevzdávejte se hned na začátku :)

AgnessN.R.
16.02.2018 5 z 5

Rozhodně první díl byl o něco lepší, ale i tenhle byl boží:)
Neskutečně se mi líbilo vykreslení Vendy, prostě nádherné hnijící tajemné město a konec... Vážně opět konec, který mě nenechá klidnou? Ano. Takže co nejrychleji se vydej třetí díle, ale spěchej pomalu! Ať v sobě nemáš moc překlepů, jako spousty dnešních knih.

Bet
16.02.2018 4 z 5

Druhý díl jsem zhltla za den. Strašně rychle to uteklo a na konci jsem křičela néééé teď musím čekat to nevydržím. Jen musím opět potvrdit, že můj hrdina je stále vrahounek. Princ mě tam občas překážel, ale vím že bez něj by to nebylo ono.

romantika fantasy

Mary E. Pearson