Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349799/bmid_temna-krasa-Yws-349799.jpg 4 1179 247

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

Kackatlacka
21.05.2019 5 z 5

Ten příběh mě vtáhl natolik, že jsem knížku dala na jeden nádech. A druhý a třetí hned vzápětí!
Knihy jsou nádherné, příběhy jsou na fantasy velmi uvěřitelné, děj plynulý a zábavný.
Navíc mě totálně dostalo, že v první knize člověk neví, kdo je princ a kdo zabiják. A komu tedy být nakloněn... Ale víte co? Člověk si není jist, ani když pravda vyjde najevo.
Dokonalé!!

P.S. První díl jsem si po dokončení série dala ještě jednou a to obvykle nedělám.. :)

girdi
19.05.2019 5 z 5

Bylo to opravdu epické finále. Byla jsem vděčná za to, že se hrdinové chovali většinu času chytře a dokázali mezi sebou komunikovat, což je pro mě hlavní nešvar většiny young adult literatury, že zápletky vznikají z tak banálních situací, které mají tak prostá řešení. Ovšem Temná krása ukazuje, že to jde i jinak a velmi poutavě a chytře. Ačkoliv jsou hlavní dějové linky předvídatelné, tak jsem četla skoro bez dechu a užívala si, že mě to baví a jsem fakt zvědavá, co bude dál. Zaslouženě za plný počet hvězd.

SelenaDemi428
14.05.2019 5 z 5

Dostala jsem se na konec tohoto příběhu a O... MŮJ... BOŽE! Tahle série byla naprosto úžasná a bylo to přesně něco, co jsem teď během těžkého letního semestru na vysoké potřebovala - krásné odreagování a útěk do jiného světa. Dlouho mě žádný příběh neuchvátil jako tenhle, naposled to byla minulý rok série Eragona.
Tento díl byl nabytý akcí, ani chvíli jsem se nenudila a pořád se něco dělo. A konec, no v ten jsem ani nedoufala, myslela jsem si, že vše bude jinak.
Tento příběh spolu s Liou, Kadenem, Rafem, Pauline a dalším mi v srdci zůstane ještě velmi dlouho a už se těším na Zlodějský tanec, který sice není pokračováním, ale je ze stejného světa.

Skyer
10.05.2019 2 z 5

Většinu knihy nic pořádného nedělo a já se dost nudila. Akce přišla až v půlce a na konci (mezi tím byl nucený klid) a pohledy ostatních postav tam byly hlavně proto, aby mohly obdivovat hlavní hrdinku.
Ale aspoň jsem se teď poučila, že nemám kupovat celé série naráz a už pomalu začít opouštět YA, protože v poslední době mi moc nesedlo.

bartule
08.05.2019 3 z 5

No já tedy asi vybočím podle hodnocení,ale za mě byl toto nejslabší díl celé série :-/ První polovinu knihy se prostě nic nedělo,ani žádné důležité informace prostě nic,zhruba v té polovině mi i Lia pěkně lezla na nervy s tou svojí umanutostí. Pak se to začalo trochu rozjíždět,ale stejně bych řekla,že na to,že to byl poslední díl,tak nic moc. :-( Komizar spadl z útesu, Venda se hned skamarádila se všemi královstvími okolo a nakonec i Lia bude s Rafem když pořád kladli důraz na to jak to nejde- no asi jsem trochu zklamaná :-( Takže celkové hodnocení série jako povedené,čtivé, ale ta poslední kniha hm.....

makynka911
04.05.2019 5 z 5

Opět hodnotím celou sérii - princ vs. zabiják - samozřejmě, že jsem fandila úplně obráceně :) Ale o to lepší dojem z knihy. Příběh celé série byl poutavý, moc se mi líbilo, jak se to celé zamotávalo, to jak byla Lia silná ať se dělo cokoliv. Rysy Kadena a Rafa se měnili postupně napříč knihou, vzájemnou rivalitou ale také přístupem k Lii. Zajímavé je porovnat si jejich charakter v první a v poslední knize. Opravdu ušli kus cesty.
Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto sérii narazila :)

fa.sci.ko
24.04.2019 5 z 5

Konečně jsem se dočkala melounů.
Ale ten konec?! Copak nám čtenářům autorka nemohla trochu víc dopřát a přidat krátký epilog? Škoda. Ale i tak byl závěr série naprosto úžasný a já se k ní někdy určitě znovu vrátím.

Pedruska01
13.04.2019 5 z 5

Tak a je dočteno. Těšila jsem se na pokračování tohohle příběhu a na shledání s mnoha postavami, ale trochu jsem se obávala i toho, že to je vlastně i takové "nutné" loučení. Ale všechno někdy musí skončit. Dostala jsem do rukou pokračování, které bylo dobře napsané (až na místy silně pokulhávající korekturu), bylo to zase úžasně čtivé. Konec předchozího dílu skončil téměř infarktově, takže jsem neváhala a skočila jsem po pokračování, které opět začalo tam, kde předchozí díl skončil, což oceňuji.
S Liou, hlavní hrdinkou jsem neměla problém - silná žena, v mnoha věcech měla můj obdiv a podporu. Až na scénu, kdy dorazila do Marabelly. Jako by se zatvrdila. To samé i Rafe. Oba byli náhle jiní, tvrdí, neprůhlední snad i neprůstřelní. Vůči sobě - jak kámen. Tak náhle. Bylo to zvláštní a rozhodně jsem to nečekala. Naopak Rafe, kterého jsem sice měla dost ráda, ale tak trochu jsem jako favorita spatřovala někoho jiného... toho mi bylo hrozně líto. Zažil za krátkou dobu strašně moc neštěstí. Kupilo se to na něj a ani jeden jsme se nemohli zaradovat natož pousmát. Snad měl větší prostor, anebo to bylo tím, jak už nám to autorka naservírovala, ale oblíbila jsem si ho ještě víc a už jsem neřešila milostný trojúhelník, protože už vlastně neexistoval. Tomu chlapovi jsem fandila, ale osud mu prostě nepřál a ani nechtěl.
Co se týče Kadena - měla jsem vztek a strach, především kvůli tomu, co jsem se dozvěděla skrze spoilery a díky tomu jsem si znechutila jednu ženskou postavu už v předchozím díle - Pauline. Prostě jsem nechtěla akceptovat, že ti dva...spolu... Rozhodně jsem to vylíčení čekala horší - snad sladčí, z čehož bych dostala osypky, ale nekonalo se nic násilného, co by mě zvedlo ze židle, takže ve výsledku je to v pořádku a vlastně... proč ne? Kaden si taky konečně zasloužil něco hezkého a především konečně být milován.
Kniha byla dlouhá a obsáhlá, stalo se tam toho poměrně dost - a dost velkých věcí, ale přesto mám pocit, že se to jakoby "táhlo". Rozhodně bych to nazvala jako dlouhým tichem před bouří. Např. ta celková příprava na bitvu byla trochu táhlá věc.
Malým překvapením, které mě vlastně ani nenapadlo bylo, že se tam objevil znovu Komizar. Měla jsem vlastně radost, protože mi do toho hrozného dění seděl. Ano, zamíchalo to kartami, ale zase jako by mi v tom něco chybělo. Čekala jsem to brutálnější, prohnanější... Komizar byl bestie, aspoň v předchozí knize, a tady? Slabý čajíček, který ve finále neměl absolutně žádný prostor. Takže cítím malinké zklamání.
Celkově však knihu hodnotím velmi kladně. Dopadlo to dobře, a to je důležité. Na posledních stránkách je naděje pro mnoha království, pro mnoho národů a pro naše hlavní hrdiny. Za drobnosti srážím půl hvězdičky, takže výsledných a krásných 4,5*. Samozřejmě doporučím okamžitě a ráda, protože je to dost originální svět a příběh, který se mi velmi líbil, jsem moc ráda, že jsem měla tu čest se s ním seznámit a nahlédnout do něj. A těším se na další autorčin počin. :)

Perry
19.03.2019 5 z 5

Myslím, že takový konec čekalo asi spousta z nás, ale ten cit a vybarvenost jakým byl napsán... to už čekal málo kdo :)
Za mě opravdu skvělý závěr celé série... po Princezně, Zabijákovi a Princi se mi bude stýskat.
***
"Předkové létali ke hvězdám! Šeptali, ale jejich hlasy přeletěly hory! Když zuřili, země se otřásla hrůzou! Jejich velkoleposti se nic nevyrovná. A přeci jejich svět zmizel. Nikdo není příliš velký, než aby mohl padnout." - Jezelia

NicaCola
15.03.2019 5 z 5

Úžasné zakončení úžasné série :-)

Eponka
24.02.2019 5 z 5

Za mě prostě super, čtivé napínavé příběh strhující jako předchozí dva díly. Až mě mrzelo jako konec byl krátký, vůbec by mi nevadilo to o pár 100 stránek natáhnout nebo i napsat pořádně jak to teda potom bylo.

Teriiii
19.02.2019 5 z 5

Pěkná trilogie. Neskončila teda úplně podle mých představ, protože jsem měla jiného oblíbence, ale co se dá dělat. Nakonec všichni našli své štěstí.
Jedinou nedokonalost vidím v té závěrečné bitvě, jak už tady mnozí psali. Byla strašně jednoduchá. Přišlo mi to takové "hop sem" a "hop tam" a byl konec. Ale chápu, že autorka se v ní zřejmě nechtěla více pitvat. Škoda byla té jedné smrti, ta mě opravdu zamrzela.
Jinak ale opravdu hodnotím kladně a doporučuji.

Pegasus
17.02.2019 3 z 5

Na první díl to nemělo, ale zase byl lepší, než předchozí. První polovina mě moc nebavila, protože byli pořád na cestě a nic moc se nedělo. Ale potom se to zase zlepšilo a příběh mě chytl. Myslím, že závěrečná bitva by se taky dala udělat líp.

Percabethka
14.02.2019 4 z 5

I když se druhé dva díly nemůžou prvnímu rovnat, celá série se mi v celku líbila. Líbila by se mi ale daleko víc, kdyby tam nebyly tři chyby na každé stránce. V prvních dvou dílech to bylo ještě celkem v pohodě, ale v tomhle už mě to vážně rozčilovalo.
Musím přiznat, že jsem čekala úplně jiné zakončení celé trilogie, ale ani tohle nebylo až tak špatné. Stejně bych ale byla radši, kdyby to dopadlo trošku jinak a oba byli v Dalbrecku.

Havel0303
10.02.2019 5 z 5

Tato kniha nejde komentovat jinak, než pěti hvězdičkami.

Estercicka
09.02.2019 5 z 5

Celá serie byla úplně dokonalá... Za mě nejhezčí knížky, co jsem kdy četla jednoznačně

andrejci
07.02.2019 5 z 5

No tak na první díl to nemá, ale jinak bomba. Ten konec byla super a jak se to všechno komplikovalo? No prostě bomba.

KaP
02.02.2019 5 z 5

Celá série mi připadala úplně skvělá - napínavá, zamilovaná...

Youki007
28.01.2019 5 z 5

Z tech tří se mi tento díl líbil nejvíc ????

julythreemosen
25.01.2019 5 z 5

Následující komentář obsahuje SPOILERY.
Tomuhle se říká úctyhodné a nádherné ukončení skvělé, skvělé série, která mě nepřestávala překvapovat. Na začátku jsem nějak netušila, do čeho se pouštím, a pak to byla tak nádherná jízda, že mám ještě teď slzy na krajíčku, že je jí už konec. V první řadě musím opět vyzdvihnout pro mě neskutečně nádherný poetický styl psaní, který jsem si užívala s každou větou (a pomalu každou druhou větu jsem si musela na kindlu vyznačit), skvěle vystavěné charaktery, které se vyvíjely, uvěřitelně a sympaticky. První díl byl pro mne pouze takovou oddechovou pohádkou, druhý díl to rozbalil na všech frontách a tento závěrečný díl byl zkrátka třešničkou na tomto třípatrovém, famózním dortu. Omlouvám se za ta superlativa, já si zkrátka nemůžu pomoct… Jistě, všichni už jsme unavení z věčných milostných trojúhelníků napříč YA, Lia-Rafe-Kaden mě ale bavili od začátku, neuvěřitelně mě bavila proměňující se dynamika jejich vztahů a všechny tři jsem si zamilovala jako samostatné postavy tak i jako dvojice. Opravdu pro mne je to jeden z nejlépe napsaných milostných trojúhelníků, kterého se nemůžu nabažit. Neskutečně mě bavily i všechny další postavy a jejich vývoj, především Pauline… Nejdříve mi trošku vadila ta očividná linka Pauline-Kaden, ale nakonec jsme ji taky spolkla i s navijákem a zbožňuji ji. Ke knize mám pouze jednu výtku. K závěrečnému vyvrcholení děje dobra proti zlu se schyluje tak neskutečně dlouho, pojem Komizar je tam skloňován ve všech špatných odstínech a jeho konec mi přišel jaksi moc rychlý, odfláknutý? Neuspokojivý? Čekala jsem od toho konce trochu víc. Naopak musím vyzdvihnout, že se mi strašně líbilo ukončení celého příběhu, takové správné, pohádkové, dočkala jsem se uzavření „volných konců“ a to já vždycky oceňuji. A úplně na závěr musím zmínit, jak neuvěřitelně obohacující pro všechny tři knihy byla všechna vyprávění o Gaudrel, Vendě a Morrighan – hltala jsem každé slovo a Lia se pro mne stávala před očima jednou z vládkyň zasluhujících si písně, které se budou zpívat po celé další generace…