Temná krása

Temná krása https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349799/bmid_temna-krasa-Yws-349799.jpg 4 1178 246

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beauty of Darkness , 2016

lehaje
30.07.2019 5 z 5

To bylo prostě úžasné. Jsem toho úplně plná. Ano, ten konec a žili šťastně, a pokud neumřeli, žijí dodnes. Je trochu neuvěřitelný. A kde žijí, když vladnou tisíc km od sebe. A konec bitvy byl taky vtipný a těžko uvěřitelný. Ale to je jedno. Byla to prostě pohádka pro dospělé. Fakt je, že jsem posledni díl úplně hltala a proti jiným dílům jsem se nedokázala odtrhnout. Za mě top. Asi se k celé serii zase někdy vrátím.

Svica
24.07.2019 5 z 5

Wau! Jedním slovem wau! Příběh se dostal do naprosto nečekaného závěru a musím říci, že po dlouhé době jsem se velice špatně loučila s celým prostředím a postavami, které v knize vystupují. Rozhodně se k celé sérii ještě vrátím.

4129
17.07.2019 4 z 5

Co mě mrzelo na závěrečném díle? Tak zaprvé válka. Je totiž rozdíl mezi válkou a bitvou. Myslím že to bylo dost amatérské. Zabití komizara bylo až nereálné a co ještě? Teď je to přímo můj názor ale nebyla jsem spokojená s tím jak se uspořádal osud postav. I když mě potěšilo že se Lia a vrací do Vendy a nakonec jsem byla ráda i za dobrý konec pro ni i Rafa, to že neskončí s Kadenem kterému jsem fandila od samého začátku zamrzelo. Navíc by to dávalo mnohem větší smysl. Přesto se kniha dobře četla a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak skončí. Také byla plná napjetí a akce takže za mě docela dobré.

Magdyla.8
13.07.2019 4 z 5

Poslední díl měl spád a příběh jel na plné obrátky. Akorát jsem si myslela, že nebude happyend nakonec jsem za něho ráda. Postavy se dobře rozvijely, dospivaly. Jen zabití Komizara bylo velmi nepřesvědčivé a příběhu tomu nedodalo šťávu.

kajusjoch
10.07.2019 5 z 5

nemám slov! krásné zakončení skvělé série!
autorka umí neskutečně barvitě popisovat děj, proto má kniha tolik stran. V některých chvílích toho popisu bylo moc (než se něco stalo, trochu to trvalo), ale byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Moc se mi závěr líbil.
Série je skvělá celá, určitě doporučuji!

Luna2104
09.07.2019 5 z 5

Dokonalost není co dodat

Peetullka
07.07.2019 3 z 5

Ehm, poslední díl mě tedy opravdu nebavil. Dočetla jsem jen z povinnosti, jelikož předchozí dva díly jsem hltala .

Lily-fairy
06.07.2019 5 z 5

Velmi povedený závěr série, nejlepší díl z celé série.

Adris
23.06.2019 4 z 5

Skončila jsem těsně před koncem, a nějak mě nelákalo knihu dočíst. Přitom první dva díly jsem hltala...

ivousekk
21.06.2019 5 z 5

Dočteno. Sedím, koukám, vstřebávám. To už jsem vážně na konci? Ještě ne, prosím, ještě pár stran...
Tato trilogie je ÚŽASNÁ! Neskutečně čtivá, napínavá, plná zvratů a tak málo předvídatelná. Autorka stvořila úžasný svět, který vtáhne a nepustí. Postavy, které si zamilujete a držíte jim palce i na nohou :) A konec? Moc se mi líbilo, jak autorka nastínila budoucnost jednotlivých postav, jak se našly a s kým... :-)
Rozhodně doporučuji. A i když je trilogie primárně určena náctiletým, skvěle se u ní budou bavit i starší ročníky, sama jsem toho důkazem ;-)

makik111
17.06.2019 5 z 5

Skvělé zakončení této trilogie. Autorka stvořila krásný příběh plný napětí, intrik a lásky. Těším se na další autorčiny knihy.

Jupijow
13.06.2019 4 z 5

Team Kaden. Od začátku až do konce.

Luciluc
10.06.2019 4 z 5

Třetí díl Kronik pozůstalých se mi líbil ze všech dílů asi nejvíc. Nejzajímavější pro mě byla ta část, kdy se Lia vrátila do Morrighanu. Závěrečná bitva mě trochu zklamala, respektive to, jakým způsobem byla ukončena, nepůsobilo to na mě uvěřitelně. Docela mě překvapila dějová linka Pauline, to, jak "její příběh" skončil, konkrétně s kým, připadalo mi, že se to objevilo z čistajasna, postrádala jsem nějaký vývoj. Celkově ale knihu hodnotím kladně, rozhodně stojí za přečtení.

MaléZlo
08.06.2019 3 z 5

První díl série - Falešný polibek nasadil laťku hodně vysoko, ihned jsem sáhla po druhém díle, který mě docela zklamal, proto se mi nechtělo pouštět do třetího dílu, ale jsem taková, že prostě série dokončím.
Začátkem knihy jsem se musela prokousávat horko těžko a když jsem to překonala, už jsem četla jak zběsilá. Zakončení série mi přišlo uspokojivé, ale samotný průběh už tolik ne. Docela jsem měla problémy uvěřit Lie pocity k Rafovi. Nedokázala jsem se prostě do Lie vcítit a prožívat to jako ona. Nepřišlo mi, že je na to až takový důraz a vůbec celá kniha mi přišla sepsaná hodně narychlo. Jediné co mi dávalo trochu smysl, byl návrat do Morrighanu.
Když to vezmu jako celek, kniha je dobrá, čtivá, ale myslím, že to šlo sepsat asi trochu lépe.

Kyta
06.06.2019 5 z 5

Poslední díl této trilogie je za mnou a já nemůžu nic jiného než tleskat. Tleskat a doporučovat ostatním. Kroniky Pozůstalých byly dechberoucí a do puntíku povedené. Jen těžko se mi opouští ten nádherný příběh. Trojka opět přináší velké dobrodružství a velké množství zvratů. Kniha je protkaná akcí od začátku do konce a v tom se liší od předchozích dvou dílů.

Strašně se mi líbí styl psaní M. E. Pearson. Ví, jak zaujmout čtenáře, jak udržet jeho pozornost a jak ho přimět číst dál a dál. Umí docílit toho "wow" efektu, jak čtenáře napínat, hrát si s ním. A to dělá ty knihy tak skvělé - nestačí vymyslet dobrý příběh, ale také ho přenést na papír tak, že čtenáři budou hltat každou stránku. Díky za ty autory, kteří to umí!

Zdálo se mi, že závěr byl trochu uspěchaný, vůbec by mi nevadilo třeba sto stránek navíc, protože jsem ještě nechtěla konec. Ten konec se dal čekat, zejména ty vzniklé páry. Trochu mi vadí, že jsou tyto příběhy tak moc předvídatelné a psané podle stejné osnovy (záporák, milostný trojúhelník, happyending), ale všichni autoři zkrátka nemůžou být jako G. R. R. Martin. :)
*Spoiler* Líbí se mi, že kniha skončila trochu otevřeně, takže si každý čtenář může domyslet, jak vlastně Lia s Rafem zařídí, aby mohli být spolu. Také jsem velmi šťastná za Kadena, konečně našel štěstí, které se mu celý život vyhýbalo.

Děkuji autorce za úžasný zážitek. Vždycky, když jsem otevřela jednu z těch tří knih, připadala jsem si jako v jiném světě. To je také důkazem toho, že se jedná o velice kvalitní četbu. Udělala jsem dobře, když jsem si po maturitě zvolila k přečtení jako první právě tuto sérii. Bylo to skvělé odreagování a návrat do knižního světa!
Tak moc jsem si ten příběh zamilovala, že je pro mě těžké se s ním rozloučit... Nedokážu říct, jaký díl se mi líbil nejvíc, protože každý měl co do sebe.

S nadšením budu očekávat další knihy této skvělé autorky!

Karoui
04.06.2019 5 z 5

Nejlepší díl z celé trilogie, rozhodně doporučuji. Ještě dlouho na tento příběh budu vzpomínat ^^

Saryinka
02.06.2019 1 z 5

Možný spoiler!!

Hrůza, děs, katastrofa...
a mohla bych klidně pokračovat.

Nechápu co celá série měla znamenat? A především třetí díl. Ten byl snad nejhorší ze všech. Hlavní hrdinka byla permanentně na přes hubu... Kdyby umřela, vůbec by mě to nezarmoutilo. Možná bych dala autorce o hvězdičku víc. Vážně si nepamatuju, že bych někdy takhle postavu v knize nesnášela...
A ten její dar?
Dar?
Tak to byl největší blábol nad bláboly. Do teď nevím, co to za ten dar měla...
Možná jejím darem bylo prostě udělat tuhle knihu ještě víc katastrofální, než je.

Panebože, a to nemluvím o chybách nasekaných snad v každé druhé kapitole.

Nezachránil to ani ten konec. Vlastně ano, protože to bylo vysvobození od únavného a zdlouhavého textu, kde na každé 20. straně bylo donekonečna omílané proroctví. Nekonečné a nervy drásající modlitby ...
Snad jen... Díky Bohu a už nikdy víc...

ZNellyZ
28.05.2019 5 z 5

Za dva dny jsem dočetla Zrádné srdce a dnes přečetla poslední díl trilogie. Během četby jsem se smála, brečela a zároveň se připravovala na konec, který dopadl přesně tak, jak jsem chtěla. Milostný trojúhelník mi v téhle knize nevadil a řekla bych, že autorka dokázala vymyslet skvělou zápletku. Vše bylo promyšlené a mini texty na stránce, které pro mě u prvního dílu postrádaly logiku, mi konečně objasnily celý příběh. S touhle sérii se mi bude těžko loučit, ale rozhodně na ni nezapomenu.

Lutzinka
23.05.2019 3 z 5

Tak jo... Bavilo mě to i přes to, že to podle mě nebyl nějak extra promyšlený příběh...to, že se hlavní postavy chovají chvíli jako rozmazlené naivní hloupé děti a chvíli jako nejmoudřejší vládcové asi k tomu patří...píseň Vendy byla psaná šíleně zvláštním stylem, nejspíš aby to působilo starobyle. Přesto, že se většinu času vůbec nic zajímavého neděje, se to čte samo. Řekla bych průměrná série.

Kackatlacka
21.05.2019 5 z 5

Ten příběh mě vtáhl natolik, že jsem knížku dala na jeden nádech. A druhý a třetí hned vzápětí!
Knihy jsou nádherné, příběhy jsou na fantasy velmi uvěřitelné, děj plynulý a zábavný.
Navíc mě totálně dostalo, že v první knize člověk neví, kdo je princ a kdo zabiják. A komu tedy být nakloněn... Ale víte co? Člověk si není jist, ani když pravda vyjde najevo.
Dokonalé!!

P.S. První díl jsem si po dokončení série dala ještě jednou a to obvykle nedělám.. :)