Stříbrná židle

Stříbrná židle https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76787/mid_stribrna-zidle-9Os-76787.png 4 1556 102

Letopisy Narnie série

Narnie… kde obři chystají zkázu… kde zlo splétá sítě… kde vládnou kouzla… Navzdory neznámým nebezpečím a hlubokým a tmavým jeskyním je skupinka přátel vyslána hledat uneseného prince. Na své výpravě do Podzemí se však setkávají s daleko krásnějším a daleko hrozivějším zlem, než si vůbec dokázali představit.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Silver Chair , 1953

Jano.
09.07.2015 5 z 5

Dobrodružstvo v zemi obrov a pod ňou. Bahnomrač, najväčší optimista spomedzi všetkých čvachtavcov bol a stále je mojou obľúbenou narnijskou postavou (ale je to na tesnotku s Ričipípom. :D)

spackova.p
07.07.2015 4 z 5

První třetina knihy mě vůbec nebavila. Nakonec jsem ale ráda, že jsem ji dočetla, zbytek se mi líbil.

Raven_Black
15.03.2015 3 z 5

No... o proti ostatním dílům se mi tento moc nelíbil... hlavně proto, že tu jsou jiný postavy a třeba Lucinku nikdo nenahradí. Jinak se mi kniha líbila, stejně jako celá Narnie.

rašule
26.01.2015 3 z 5

Jsem ráda že jsem si ji mohla přečíst, je to pěkná knížka.Ale kdybych ji měla porovnat s ostatními díly tak nevim nevim.:)

Always a reader
24.01.2015 5 z 5

Nemám slov... prostě skvělá narnie!

Kyta
17.12.2014 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil; považuji ho za jeden z nejlepších. Zápletka byla úžasná, mělo to spád a všechno, na co jsme u Narnie zvyklí. Bylo to krásně promyšlené; nové postavy, obzvlášť Jill a Čvachetka, také skvěle propracovány a já si nemůžu na nic stěžovat!! Stříbrná židle přináší opět neopakovatelnou, výjimečnou a nezapomenutelnou atmosféru, že se zase nebudete chtít od knihy odtrhnout. ;)

Ani předposlední dobrodružství Letopisů nezklamalo!

1v8na
10.09.2014 5 z 5

Příběh se mi velice líbil. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. :-)

fons
10.08.2014 3 z 5

Můj celkový dojem z tohoto dílu je poněkud roztřesený. Možná je to tím, že jsem knihu četl zejména ve vlaku a možná tím, že mě zde chybělo větší pouto. Pro mě osobně je vrcholem mezi postavami Lucinka a tu prostě nikdo jiný nenahradí (i když proti novým postavám nic nemám a vím, že Lucinka nemůže chodit do Narnie pořád). Přesto je to ale zajímavý příběh, který nijak sérii nesráží...to jenom já si na knihu musím udělat více času a věřím, že po druhém přečtení bude můj názor úplně o něčem jiném!

Lodja
02.06.2014 4 z 5

Přijde mi, že Stříbrná židle má naprosto nezapomenutelnou, ale taky neopakovatelnou atmosféru. Takový zážitkový cestopis s dobrým koncem. Ne, velkolepé vysvobozování prince, který je zaklet vskutku důmyslně. Ne, taková silnější pohádka s trošku vyšším smyslem . Vidíte, ani to neumím pořádně popsat, asi to budete muset přečíst sami :-)

luthien
26.03.2014 5 z 5

Můj jednoznačně nejoblíbenější díl! Šklíblatík je prostě dokonalá postava :D

CHB-SPQR
11.03.2014

jediné co mi schází je původní 4

DaKy2003
17.01.2014 5 z 5

Toto jsou knihy tak skvělé,že tomu nejde nic vytknout....

okap
25.12.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Narnie! Noví hrdinové mi vůbec nevadili - naopak. Knížku zpestřili. A Kývoun a jeho věčný pesimismus je prostě nezapomenutelný! :)

puplik
12.09.2013 2 z 5

Nejslabší ze všech dílů. Nic moc

pink_ivy
08.08.2013 3 z 5

Musela jsem si zvyknout na nové postavy, ale číst se to dalo.

DonFilipson
08.04.2013 4 z 5

I když už bez hlavních hrdinů předešlých tří dílů ale u mě dobrý...

Phoenix16.cz
16.02.2013 4 z 5

Tento díl mi přišel stupeň lepší než ty předchozí. Sice se stále vypráví podle zajetého schematu, ale to nevadí. Příběh je důležitější. Veškerá pozornost je soustředěna na hlavní trojici postav a děj se od nich v podstatě nehne a všichni ostatní dělají spíš křoví. Někdo se tu vydává na cestu s určitým cílem podobně jako v Jitřním poutníkovi, ale tentokrát tu nejsou žádné zbytečné odbočky a jde se přímo za nosem. Možná až moc přímo, protože není problém uhodnout, jak to dopadne mnohem dřív, než autor zamýšlel.

TessDragon
14.09.2012 5 z 5

Moje oblíbená Narnie i když s jinými hlavními postavami.Na začátku jsem si myslela,že už to nebude ono,ale nakonec mě knížka svým kouzlem zase dostala.

Selekcaje
07.04.2012 5 z 5

Líbil se mi i tento díl...všechny jsou velice hezké:) Každopádně Kůň a jeho chlapec je nejlepší:)

Tripedalia
30.08.2011 4 z 5

Narnii mám prostě ráda. A to i tyhle pozdější díly, kde už jsou jiné děti. Je to velice milá pohádka..