Princ Kaspian

Princ Kaspian https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76738/bmid_princ-kaspian-mYT-76738.png 4 2093 148

Letopisy Narnie série

Narnie… kde zvířata mluví… kde stromy chodí… kde právě začíná bitva… Princ Kaspian, oloupený o své právo na trůn, shromažďuje armádu, aby zbavil zemi falešného krále. Ale nakonec je to čestný souboj mezi dvěma muži, který má rozhodnout o osudu celé země.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

Prince Caspian , 1951

Casio_cz
06.09.2014 5 z 5

Knížka se dost liší od filmu. A to hodně! :-)
Stejně mě to připadalo dost zajímavé, i když přiznám se že jsem byla dost sklamaná
když jsem zjistila že tam není to položení mečů na aslanův stůl atd.
Přeci jen dodám toto: Chudák čaroděj, takhle mít za své poddané ty blbečky ;)

1v8na
07.08.2014 4 z 5

velmi pěkné a příjemn ke čtení

dexeded
27.07.2014 5 z 5

Kniha možná spíš pro mladší čtenáře, ale svou "čtivostí" zaujme i dospělé. Moc se mi líbila.

Lodja
02.06.2014 5 z 5

Tenhle díl miluju. Taková správná fantasy pro děti s přidanou hodnotou pro dospělé. Jsem ráda, že Edmund se zachoval jako charakter a snad jediná věc, co bych Kaspianovi vytkla je to, že je to poslední setkání se Zuzanou (a ještě tak dva roky zpátky bych vám řekla, že je škoda, že se Zuzka nedala dohromady s Kaspianem. Ale tyto časy jsou přeciž už dávno pryč!)

Šárkys
19.05.2014

Čekala jsem to trochu lepší ale stejně kniha skvělá

Saj Mon
12.05.2014 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň byla, aspoň pro mě, více zábavnější. Ale i tak jsem se zas rád vydal hledat dobrodružství do Narnie. Vždy se tak nějak vrátím do dětství :)

dennie3
04.05.2014 2 z 5

Zatím nejslabší díl Narnie. Moc mě nebavil.

luthien
26.03.2014 5 z 5

Souhlasím, pro mě asi také nejslabší díl, přesto stále na vysoké úrovni :) Nejradši mám asi pasáž, kdy Lucinka všechny budí s tím, že vidí Aslana, nikdo ji nevěří a ona je musí vést temným lesem...

Alisce
31.01.2014 4 z 5

Pro mě asi zatím nejslabší díl z celé série. Ze začátku mě sice bavil, ale později už se to dost táhlo, bylo to předvídatelné.

DaKy2003
17.01.2014 5 z 5

Tyto sci-fi příběhy prostě miluju...

puplik
12.09.2013 3 z 5

Konečně návrat všech sourozenců :) moc pěkné

pink_ivy
08.08.2013 3 z 5

O něco horší než Lev, čarodějnice a skříň, ale pořád moje druhá nejoblíbenější, protože se tam ještě objevují všichni sourozenci.

Mako123123
01.08.2013 3 z 5

Jedno slovo: Slabota. ,, nie fakt som čakal niečo lepšie

bibi.r
01.07.2013 3 z 5

Tenhle díl mi přišel o slabší než Lev, čarodějnice a skříň. Ději chyběl jaksi spád a svižnost dílu prvního, prostě mě moc neoslovi.
I když více se mi líbily charaktery Zuzky a Petra. Na druhou stranu, to že se v dalším díle už neobjeví celá parta sourozenců mě tak nějak odratilo od čtení dalších dílů, takže tohle byl poslední z Narnie, který jsem četla.

DonFilipson
24.03.2013 4 z 5

První díl se mi líbil daleko víc, uvidíme jak na tom budou ostatní díly...

Phoenix16.cz
02.01.2013 3 z 5

Už je to nějaký ten pátek, co jsem viděla film, který se mi moc nelíbil. Především proto, že režisér ho zkopal, jak jen mohl, a tím pádem mi děj příběhu téměř vymizel z hlavy. Díky tomu jsem příběh "prožívala poprvé". První polovina knihy, kdy se sourozenci vrátili do Narnie mimo "civilizaci" a museli putovat lesem do centra dění, mě moc nebavila. Nic se v podstatě nedělo, děti nemluvily o ničem zajímavém (až na trpaslíka, který jim vyprávěl Kaspiánův příběh) a nic podstatného nedělaly. Ve chvíli, kdy se konečně setkáváme se zvířecími obyvateli Narnie a děti konečně potkají Kaspiána, děj se trochu rozhýbe. Ale to už se schyluje k závěrečné bitvě a za chvíli je konec. Celkově řečeno začátek je poměrně nudný a konec příliš rychlý. Určitě by bylo fajn, kdyby nás Lewis například seznámil s nějakým novým/zajímavým obyvatelem Narnie.

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

TessDragon
12.09.2012 5 z 5

2. díl z Letopisů Narnie a stejně úžasný.Jen mi tam chyběly postavy z předešlého dílu a bylo mi líto,že Zuzka s Kaspienem si v sobě nenašli zalíbení jako ve filmu.

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

Narnie už začíná trochu nudit. Pořád si drží tu příjemnou úroveň a věřím, že kdybych tuto sérii četla o pár let dřív, tak by se mi líbila asi mnohem víc.

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Další fantasy díl z prostředí pohádkové Narnie (celkem má série 7 dílů, ale vyhodnotila jsem, že už to není literatura úplně pro mě, tak toto byl pro mě druhá a zároveň poslední čtený díl). V příběhu se posouváme v čase, hlavní hrdinové zůstávají. Knížka je čtivá, milá, dětská, což je jen a jen dobře a mladším čtenářům s klidným srdcem doporučuji. Za mě série o Harry Potterovi rozhodně (a o dost) lepší, ale toto je taková řekněme dětská verze Pána prstenů.