Princ Kaspian

Princ Kaspian https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76738/bmid_princ-kaspian-mYT-76738.png 4 2093 148

Letopisy Narnie série

Narnie… kde zvířata mluví… kde stromy chodí… kde právě začíná bitva… Princ Kaspian, oloupený o své právo na trůn, shromažďuje armádu, aby zbavil zemi falešného krále. Ale nakonec je to čestný souboj mezi dvěma muži, který má rozhodnout o osudu celé země.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

Prince Caspian , 1951

libalma
12.09.2016 3 z 5

Líbila se mi více jak předešlý díl. Překvapilo mě ale že Petr a Zuzana už se do Narnie nevrátí.

buccaneerka
01.08.2016 3 z 5

Není to nejlepší díl, ale dostal mě následujícím: Když Aslan vedl děti za Kaspianem, viděla Aslana pouze Lucinka. Pak ho začal vidět i Edmund. Ale Petr a Zuzana byli natolik nedůvěřiví, že Aslana po cestě vůbec nespatřili. Příliš zestárli a proto jim Aslan řekne, že oni dva už se do Narnie nedostanou...

any333
28.07.2016 5 z 5

Tento díl se mi zdál o trochu víc záživnější. Možná to bylo tím, že se čtveřice sourozenců už nechovala jako úplné děti. Dost jsem se sžila s Edmundem, když si vybral, že půjde s Lucinkou.

Michal1999
03.06.2016 5 z 5

Další nádherný příběh ze světa Narnie. Jen Zuzana je čím dál tím otravnější :D

anonym02
23.05.2016 5 z 5

Kniha byla nádherná ,přečetla jsem si ji sice asi před půl rokem, ale i tak si stále ještě vybavuji úžasný , záživný a ..... prostě bez chybný děj.
=D

lucyka16
16.02.2016 3 z 5

Poprvé jsem všechny knihy přečetla asi v 10 letech,nenadchly mě,ale dala jsem jim druhou šanci,bohužel znovu zklamaly. Knihy se daly číst, ale nejspíš mi nesedl styl psaní, nejsou to pro mě moc sympatické knihy. Jediné na co nedá m dopustit je první díl Lev, čarodějnice a skříň. Tato mě uchvátila,je z celé série nejlepší. Viděla jsem i všechny filmy, líbily se mi mnohem víc, což je zvláštní ,knihy bývají většinou lepší. Uvidím jestli budu číst další díly, ale moc se mi do toho nechce . Možná přece jen radši zustanu u zfilmované verze.

Delinka
15.02.2016

Nejprve jsem viděla filmové zpracování tohoto dílu, který se mi líbil, ale ne tak jako Lev, čarodějnice a skříň který u mě vede na plné čáře a patří k mým nejoblíbenějším a to samé se týče knihy.
Musím však ještě připsat, že filmové zpracování se v určitých věcech hodně liší.

kacaabba
28.01.2016 4 z 5

Celkově mne příběh neuchvátil tak, jako jiné díly, ale přesto je tam několik skvostů, které si pamatuji. Například to, že Lucinka Aslana viděla, když druzí zdaleka ještě ne. I její těžké rozhodnutí, že raději půjde za Aslanem sama, než zůstat s těmi, kteří "nevěří". Rozdíl mezi knihou a filmovým zpracováním z r. 2008 je u tohoto dílu propastné.

vodopad152
15.12.2015 5 z 5

Kniha byla fajn i když jsem viděla film, ale přišlo mi moc natáhlé to vyprávění o Kaspianovi (to by se ještě dalo), ale cesta tam byla taky moc dlouhá a boj byl zase podle mě moc zkrácený, ale i přes tito chyby knihu ohodnotím velmi kladně.

Exit-50
09.12.2015 3 z 5

Oddechovka :)

kyticka152
06.12.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila. Sice jsem první viděla film, který se mi líbil trochu víc, ale i knížka mě potěšila. Rozhodně doporučuji k přečtení.

stepka3765
16.11.2015 5 z 5

Za mě asi zatím nejlepší díl :)

juli2
01.09.2015 4 z 5

Další krásný díl o Narnii. Spolu s prvním dílem je nejhezčí z celé série.

memphisz
23.08.2015 4 z 5

Pořád stejně milé a dětské fantasy. Stylem hodně podobné prvnímu dílu, i když dějem více epické. Přesto je první díl asi o něco lepší.

keri.H
06.08.2015 5 z 5

Další příjemný díl o Narnii.

Jano.
09.07.2015 4 z 5

Tento diel Narnie som nemal príliš rád, ale to nemení nič na tom, že bol super. :D

spackova.p
16.04.2015 5 z 5

Tato kniha ze série u mě vede, opravdu jsem si ji užila :)

Always a reader
12.01.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Film byl tedy dost rozdílný..

Marky-knihy
14.11.2014 3 z 5

Princ Kaspian se asi nestane mým nejoblíbenějším dílem Narnie, ale při čtení jsem se velmi bavila, čtení bylo plynulé, i když mi ten konec přišel strašně zkrácený, alespoň vzhledem k začátku. Ale pořád to porovnávám i s filmem, který zbožňuji. Ale rozhodně to není špatná kniha, dobrodružství, akce a zvratů je tam plno, tak co víc si přát!

Casio_cz
10.09.2014 5 z 5

Omlouvám se tento komentář měl patřit k Plavbě Jitřního poutníka.

Princ Kaspian:
Povedená, ale dost dlouhej začátek a konec ujde tak rychle že si to člověk neužije.