Plavba Jitřního poutníka

Plavba Jitřního poutníka https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76749/bmid_plavba-jitrniho-poutnika-rQA-76749.jpg 4 1850 137

Letopisy Narnie série

Narnie… kde se probouzejí draci… kde hvězdy kráčejí po zemi… kde se může stát cokoli… Král a několik nečekaných společníků se vydávají na plavbu, která je dovede za hranice všech známých končin. Jak plují stále dál a dál neprobádanými vodami, zjišťují, že jejich výprava přinese více, než očekávali, a že konec světa teprve začíná…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Voyage of the Dawn Treader , 1952

BooksLucyKing
11.06.2013 5 z 5

Krásná dobrodružná plavba. Moc pěkně se to četlo. Narnie nikdy nezklame a člověka vrátí do dětských let.

DonFilipson
29.03.2013 4 z 5

Pořád vede první díl... nemůžu si pomoct...

Phoenix16.cz
16.02.2013 3 z 5

Stejně jako předchozí, i tento díl označuji spíš jako průměrný. Nenadchne, neurazí. Kniha se skládá ze série dobrodružství, kdy loď a její posádka přijíždějí na různá neznámá místa, aniž by tušili, co je tam čeká. Některá setkání byla zajímavá, jiná mi vypadla z hlavy chvíli potom, co jsem je přečetla. Mylsím, že si tu autor otevřel dvířka k velkým věcem, ale nakonec se rozhodl držet se při zemi.

miawallacova
19.01.2013 5 z 5

skvělé! krom prvního dílu mě tenhle dostal asi nejvíce.

čtenář 007
05.01.2013 5 z 5

Těší mě, že jsem mohl opustit Narnii a vydat se až na konec světa. Opravdu pěkné. Kéž bych se vydal na plavbu i já!

TessDragon
12.09.2012 5 z 5

A další díl z mých milovaných Letopisů.I tento díl se mi moc líbil,i když tam chyběli Petr a Zuzka.Líbila se mi moc scéna s mořskými pannami.A Eustace jsem na začátku vážně nenáviděla,ale potom se naštěstí zlepšil.

32Barborka
10.04.2012 4 z 5

Výborná kniha!! Mohu jen doporučit :)

Selekcaje
07.04.2012 5 z 5

Přečetla jsem všechny ty knížky:) Mooc se mi líbili:)

HonzaF
13.03.2012 3 z 5

Jedna z lepší knih série, i když nějaké zvláštní pocity ve mně nevyvolala.

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Knížky o Narnii nikdy neomrzí. Budete si myslet, že do puntíku přesně víte o čem kniha je a přesto vás po letech zase překvapí.
Ani tenhle díl není vyjímkou.

RouZuše =P
27.11.2011 5 z 5

◄strašně krásná knížka! =))

JaneTrestry
23.10.2011 5 z 5

tak další úžasný příběh, sice mi tam chybělo víc napětí a akce, ale i tak to bylo senzační. Jinak ten Eustác než se změnil, mi tam lezl tak krkem, že jsem si myslela, že ho sama uškrtím, ale nakonec jak se změnil si to trochu polepšil :D Jsem zvědavá jaký z toho udělají film :)

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Petr už se bohužel v tomhle díle nenachází a navíc je tu místo něj ten neskutečně protivný Eustác. Tak s tímhle jsem přistupovala k této knize jako malá. Teď mě Eustác opravdu bavil a samozřejmě nesmím zapomenout na Rípčípa...=) Super!

martinkaLLL
22.05.2011 4 z 5

Další pěkná knihá z Narnie. Jen ten konec byl trošku už moc takový useknutý a s tím Kaspianem zkažený. Ale pořád zajímavé příběhy.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

motycek
31.01.2011 4 z 5

Takže ty jsi už na to moc velký a zároveň moc mladý. Letopisy narnie jsou určeny dětem a dospělým, kteří jsou schopni číst mezi řádky. Já jsem zatím to první, ale stačí mi to.
Lewis, protože se nebojí mluvit k vám, vytváří skvělá přirovnání, a jeho styl se trochu podobá Tolkienovu. Ale on píše současně dva příběhy, Tolkien jen jediný, ale hluboký. Tahle kniha je jako u HP (princ dvojí krve) bez cíle, ale to mi ani u jednoho nevadilo, protože byla skvěle poskládaná. Pěkný díl série

Hellboy
08.12.2010 4 z 5

První kniha z Letopisů Narnie, co jsem kdy přečetl. Je to zvláštní, příběh absolutně postrádá nějaký dramatický oblouk. Téměř zde chybí napětí, děj se skládá z plavby po lodi od jednoho ostrovu k druhému. Skutečně podivný zážitek. Určeno jen malým dětem.