Plavba Jitřního poutníka

Plavba Jitřního poutníka https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76749/bmid_plavba-jitrniho-poutnika-rQA-76749.jpg 4 1850 137

Letopisy Narnie série

Narnie… kde se probouzejí draci… kde hvězdy kráčejí po zemi… kde se může stát cokoli… Král a několik nečekaných společníků se vydávají na plavbu, která je dovede za hranice všech známých končin. Jak plují stále dál a dál neprobádanými vodami, zjišťují, že jejich výprava přinese více, než očekávali, a že konec světa teprve začíná…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Voyage of the Dawn Treader , 1952

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Čím dál lepší. Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.

Rudla333
06.07.2017 4 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série.
Tahle kniha je o něco méně dětská než předchozí, také nám ukáže mnohem víc ze světa Narnie. Tohle putování do neznáma se mi vždycky líbí. Jen škoda že v dalších dílech autor nedokázal udržet tu kouzelnou atmosféru.

A abych se přiznal, ze scény z ostrova, kde noční můry ožívají, mi stále naskakuje husí kůže.

kacenka7206
29.06.2017 4 z 5

Zatím nejlepší díl. :)

fajka
22.05.2017 5 z 5

Tento díl Letopisů Narnie se mi líbil nejvíce. Bylo to hodně napínavé a krásné. Je ale škoda, že už tam není Zuzana a Petr a teď ještě k tomu tam nebude ani Lucie a Edmund. Jsem zvědavá na Stříbrnou židli a Poslední bitvu. Jestli tyto dva díly budou stejně dobré jak tenhle tak nemůžu k tomu nic dodat. Doporučuji to úplně všem a doufám, že se vám to bude líbit tolik jako mně!

Charley
10.03.2017 5 z 5

Úžasně pohádkové, až jsem měla pocit, že se můžu vrátit do dětství.

any333
14.01.2017 5 z 5

Řekla bych, že tenhle díl mě zatím z celé série nejvíce oslovil. Uvidím ještě, jestli ho dokáže trumfnout Poslední bitva.
Ke známé dvojici sourozenců přibyl jejich povedený bratránek a mohlo začít nové dobrodružství. Eustace mi zpočátku připadal jako ten obvyklý kritik všeho okolo a nespokojený se vším(ona to byla pravda), ale jak jsme se dočetli, stačilo pouze odkrýt pár vrstev a ukázala se jeho pravá dobrá povaha. I když musím přiznat, že mi ty jeho stěžovatelské zápisy do deníku chyběly.
Kaspianovi nejspíš stouplo kralování do hlavy, protože stále něco nakazoval a dostali se tak párkrát s Edmundem do křížku.
A Rípčíp. Tenhle myšák prostě neměl chybu. Vždycky vylovil nějaký trefný citát a donutil tak Kaspiana změnit názor. Jenom mi přijde zvláštní, jak mohly mluvící myši prožít tak dlouhé časy, když se vlastně zrodily po odřezání Aslana za časů Bílé čarodějnice.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá série. která mne, na základce, bohužel neoslovila natolik, jako ostatní fantasy. Nicméně, teď, když vím i křesťanské pozadí, hodlám jí dát novou šanci.

vodopad152
28.11.2016 3 z 5

Kniha byla pěkně napsaná jako všechny, ale musím uznat, že tato série je snad jediná u které je film lepší než knížka. Ale stejně jsem si to ráda přečetla.

Netopyr07
03.10.2016 5 z 5

Plavbu Jitřního poutníka jsem četla kvůli kamarádce, která podle ní vymýšlela hru pro děcka na letní tábor. Je tam přesně tolik děje a možností, že se hra, myslím, velmi podařila :-) A příběh samotný se čte lehce a báječně.

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Tento díl je zřejmě nejnapínavější a není v něm tak snadno vnímatelný křesťanský podtext jako v předchozích dílech.
Filmové zpracování tohoto dílu je ale velké zklamání...

Michal1999
07.06.2016 5 z 5

Moc hezká knížka plná dobrodružství. Jen Aslan se čím dál tím víc podobá Ježíšovi :D

skylert
01.04.2016 3 z 5

Mně se tahle knížka líbila, Kdo by mohl vědět že dobrodružství mohlo být taková sranda. Jen kdyby draci ještě žili. A jak by se člověk mohl odcitnout v obraze. A zase potkaly prince Kaspiána 10. Škoda že v tý knížce neni Zuska. kdyby tam byla tak bzch dala 4 ale já dávám 3.

Delinka
07.03.2016 4 z 5

no prostě Narnie... co dodat....
Jen snad, že ne tyto knihy musí mít člověk náladu, aby si je užil. U mě pořád vede lev, čarodějnice a skříň, ale i tento díl, je dobrý. Určitě doporučuji všem fantasy bláznům, jelikož Narnie je základ fantasy :)

marmota-b
14.10.2015 4 z 5

Tenhle díl jsem nikdy neměla tak moc ráda. Lezl mi hrozně na nervy Kaspian, který mi z předchozího dílu byl sympatický a tady se chvílemi choval tak hrozně povýšeně a přezíravě; věděla jsem, že to byl aspoň do jisté míry autorský záměr, ale to neměnilo nic na tom, že tady mi návrat známé postavy radost nedělal. Pak jsem si začala všímat, že ani jiné postavy se vždycky nechovají úplně ukázkově, a začala jsem být na Lewise skoro naštvaná... a teď poslední dobou mi začíná vrtat hlavou, jestli to od něj přece jen nebyl záměr u všech.
Tak vlastně nevím; ono to asi znamená, že ta knížka není vůbec špatná. Jenže přece jen to je knížka (byť nejen) pro děti a já coby dítě jsem ji tolik ráda neměla.
(Kdybych mimochodem měla hodnotit jen úroveň, které zde dosáhly ilustrace Renaty Fučíkové, šla bych mnohem níž, protože některé ty zpotvořené obrázky k mé nelibosti k tomuhle dílu Narnie značně přispívaly; v dalších dílech už se dost zlepšila.)
Kapitoly s Eustácovým dračím dobrodružstvím jsou pro mě asi z celé knížky nejlepší. Jeho momenty zoufalství nad tím, že nedokáže ostatním nic pořádně sdělit, že není k ničemu, že ho tam nejspíš nechají, jsou hrozně působivé, a Rípčípovy snahy ho obveselit tak ohromně povzbuzující už jenom tím, že jsou... A dává naprosto smysl, že první, s kým Eustác mluví po svém návratu, je Edmund.

juli2
01.09.2015 4 z 5

Líbí se mi, že kniha je jiná oproti předchozím dílům. Líbí se mi jednotlivá prostředí. ve kterých děj probíhá. Sice slabší díl oproti předchozím, ale pořád je hezký. Doporučuji k přečtení.

keri.H
10.08.2015 5 z 5

Úžasné dobrodružství na lodi. Líbilo se mi, jak objevovali neznámé ostrovy a Rípčíp je úplně úžasná postava. :)
Eustác mi lezl ze začátku na nervy, ale později to bylo lepší.

tisha8409
28.07.2015 4 z 5

Tato část mi nesedla. Plavba je popisována zajímavě, ale pořád se tam pletou jména a historie těch ztracených lordů a to mne mátlo.
V tomto případě byla zase knížka lepší oproti filmu.
Líbily se mi pasáže, kdy procházeli neznámými ostrovy a s každou větou jsem čekala, jaká nástraha tam bude....
Nejvíc mě štval ten jejich hloupý bratránek :)

Jano.
09.07.2015 5 z 5

Svet za hranicami Narnie, úžasné dobrodružstvá, zdračení nedobrovoľní pasažieri, svety, kde hviezdy kráčajú po zemi ako ľudia a príbeh o tom, ako jeden neobyčajný myšiak hľadal svoj osud... kto by tomu mohol odolať? :D

spackova.p
05.06.2015 2 z 5

Tento díl mi zatím přišel jako nejslabší.

hroznata
15.04.2015 5 z 5

V této knize jsem si konečně dokázala uvědomit spojitost s Biblí a křesťanským poselstvím této knihy. :-)