Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282914/bmid_narnie-lev-carodejnice-a-skrin-etl-282914.jpg 4 3123 343

Letopisy Narnie série

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého a zároveň strašlivého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu? Čtyři sourozenci projdou tajemnou skříní a ocitnou se v Narnii – v zemi, kde žijí mluvící zvířata a kterou ovládá zlá Bílá čarodějnice. Děti se snaží obyvatelům Narnie pomoci, ale když jsou všechny naděje téměř zmařeny, návrat bájného lva Aslana zvrátí běh událostí a do země konečně přijde jaro. Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Stejně jako jeho kamarád Tolkien, C. S. Lewis přetvořil svěž fantazie, obohatil jej krásou a dal mu zcela nový a jedinečný rozměr. V současné době musí každé nové království fantazie podstoupit srovnání s Narnií. - Lloyd Alexander (oblíbený autor fantasy literatury)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

kacaabba
15.01.2016 5 z 5

Moc, moc pěkné :-)

Delinka
03.01.2016 5 z 5

Úžasné, jen je škoda, že některé části jsou stručně popsány - bitva, ale je to původně psané jako pohádka pro děti, takže není divu.
Stejně jako film jsem si zamilovala i knihu a přála jsem si být dítětem, které ve skříni objeví úžasný svět fantasie...

Iwíček
18.12.2015 5 z 5

Krásná čtivá knížka. Sice jsem se k ní dostala až v dospělosti, ale...

Kalima206
09.12.2015 4 z 5

Krásný a poučný příběh.

Exit-50
03.12.2015 3 z 5

Pohádkový příběh dobré kvality

evca7271
11.11.2015 5 z 5

Velice pekna kniha pro deti

iv.86
31.10.2015 4 z 5

Milá a odpočinková fantasy.

Shui-Xian
22.10.2015 5 z 5

Letopisy Narnie jsou moje dětství. Nemůžu teď Lewise ateisticky odvrhnout za to, jak důvtipnou náboženskou alegorii napsal - napsal ji dobře a s takovou opravdovostí, že okouzlí nejednu dětskou duši. Vynikající kniha, úžasná série.

juli2
01.09.2015 5 z 5

Kniha určená pro děti oslovila i mě. Příběh se mi strašně líbil, taky děj a všechny zápletky. To samé platí i pro filmové zpracování.

memphisz
22.08.2015 4 z 5

Milá krátká knížka s klasickou fantasy zápletkou. Potěší, že hlavním hrdinou nejsou děti samotné, ale lev Aslan. Alegorie s osudem Ježíše je zjevná, ale dětem zřejmě nedojde, pokud nejsou Bible znalé. Knihu bych si užil asi mnohem víc, kdybych ji četl jako dítě, škoda. Přesto stojí za přečtení i v dospělosti.

woodward
15.08.2015 5 z 5

Letopisy Narnie nejsou špatné, jen je jich moc. Lev, čarodějnice a skříň je skvělá, stejně jako princ Kaspian. Plavba Jitřního poutníka už je slabší a didaktické sklony autora zatíženého na náboženskou výchovu jsou v závěru až příliš okaté. Čtvrtý díl jsem nedočetl. Nicméně Lev, čarodějnice a skříň má pět hvězd.

Adele02
12.08.2015 4 z 5

Nejhorší je, když si vezmete Narnii na bazén. Máte ji hned přečtenou a co pak. :D

Skoro jsem zapomněla, jak se mi první díl líbil. Postavy byly občas trochu zvláštní, ale právě to dělá Narnii tak kouzelnou... :)

keri.H
05.08.2015 5 z 5

Viděla jsem film a ten mě hodně fascinoval a líbil se mi a na knihy jsme tenkrát narazili úplně náhodou s mojí sestrou v knihovně a já jsem se rozhodla, že si to přečtu. Jelikož jsem viděla první díl v televizi a chtěla jsem vědět spíš, jak to bude dál, tak jsem první díl nečetla. A teď po tolika letech, když jsem o víkendu viděla Plavbu Jitřního Poutníka jsem dostala chuť si celou sérii znova přečíst a tentokrát jsem se pustila i do prvního dílu. A musím říct, že pro mě je to velice příjemné čtení, takové milé, fantastické a vím, že Narnie navždy bude mojím oblíbeným světem. :)

tisha8409
28.07.2015 4 z 5

Jako první jsem viděla film a chtěla jsem zjistit, nakolik se podobá kniha filmu.
Tento prvcní díl se mi líbil asi nejvíce, protože tam není přehršel dalších nových postav a není ta doba posunutá zase o nějaký rok dopředu.
Ale protože film byl kouzelnější, tak dávám 4 hvězdy.

farbi
26.07.2015 2 z 5

Počúvala som tento príbeh ako audioknihu a to bolo len na škodu. Okrem toho, že som nejak neprišla na chuť rozprávačskému štýlu autora, dej ma často nudil. Ale najhorší bol spôsob, akým knihu čítal ten chlapík (neviem jeho meno). Na mnohých a mnohých miestach dával intonáciu tak nevhodne, že ma to len miatlo a rozčuľovalo. Myslím, že keby som knihu čítala sama, alebo by ju nahovoril niekto jazykovo zručnejší, vyznela by mi úplne inak. Dávam 2 hviezdičky, aj to neochotne.

Andreanis
22.07.2015 5 z 5

Filmy o Narnii naprosto zbožňuji, proto jsem se konečně dokopala k její knižní verzi :) A jsem unesená :) filmové zpracování nesahá této nenápadné knížečce ani po kolena :)

Jano.
09.07.2015 5 z 5

Pred rokmi, keď som bol ešte malý skoroškloláčik, ktorý behal po mikulášskych uliciach a v susedovej záhrade trhal kvety pre dievčatá, ktoré mali náhodou tú smolu, že sa mu zapáčili, (čo v podstate robím dodnes, hoci malý skoroškoláčik dávno nie som...) a do výšky ma bolo asi toľko, že som ledva dotiahol na umývadlo, bola Narnia prvou skutočnou knihou, ktorú som mal to potešenie prečítať. Práve vtedy som sa zamiloval do sveta príbehov a mágie. A hoci dnes už na knihy zďaleka nemám toľko času ako kedysi a som skoro kompletne iný človek ako v tom čase, Narniu milujem stále. :D

schejbina
09.06.2015 2 z 5

Nemohu si pomoct, ale kniha byla k uzoufání nudná. Plno lidí píše, že stejně jako Harry Potter tak i Narnie je pro čtenáře všeho věku. Mně se zdá, že není. Pouhopouhá pohádka pro malé děti. Netvrdím, že je to špatná kniha, sto lidí sto chutí, že. Jen se mi nelíbil styl psaní a celkově to pojetí...nápad vcelku zajímavý, ale skutek utek, jak se říká.
Touto recenzí se nechci nikoho dotknout, jedná se jen a pouze o můj názor.

KlérTomson
09.06.2015 3 z 5

Příběh sám o sobě je moc hezký, ale styl psaní je děsný. V textu hodně gramatických chyb i triviální slovosledy. Je to asi špatným překladem.

9187
20.05.2015 4 z 5

Nebyl popsán poslední boj. Jinak ale výborné.