Letopisy Narnie – komplet

Letopisy Narnie – komplet https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49884/mid_letopisy-narnie-letopisy-narnie-HFo-49884.gif 4 804 93

Souhrnné vydání všech sedmi příběhů z cyklu Letopisy Narnie. Příběhy, které neodmyslitelně patří do světového fondu dětské knihy jsou pozváním pro každého z nás. Spolu s dětskými hrdiny se dostaneme do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přeci jenom zvítězí!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Chronicles of Narnia , 2005

KatkaMosová
24.02.2016 5 z 5

skvělá

Hojdula
17.02.2016 5 z 5

Mám je strašně ráda, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A neomrzely mě od dětství až do teď :).

NeznámáL
16.02.2016 5 z 5

Tak jo. Po odvysílání filmů (bohužel jen těch prvních dvou) o Narnii jsem byla opět potopena do knižní podoby. Člověk by čekal, že když to bude číst už potřetí, že se bude nudit, že je to moc předvídatelné a že nemá smysl to znovu číst. Moji milí malí přátelé, má. A to velkou. Samozřejmě bych tu teď mohla rozebírat každý díl, a věřte mi, že to bych opravdu ráda, ale místo toho se pokusím popsat svůj vztah k těmto knihám.
Víte, byla to moje první fantasy kniha. A tudíž se mi vryla do paměti. Ne, to je špatné vyjádření. Vryla se mi do srdce. Je to ta nejdůležitější kniha v mém životě a navždy tak zůstane. Říkají, že je to kniha s kouzly a s mocnou magií, ale ta kniha, ty stránky, ta podoba, kterou tomu autor vdechl, to je magie. Nejsou tu dva paralelní příběhy (Děti a Kristus), je tu ještě jeden - náš. Vše prožíváme s nimi, jako bychom MY byli ten příběh.
JE TO PŘÍBĚH O NÁS, PRO NÁS!

simviki
09.12.2015 5 z 5

Letopisy Narnie vznikly dávno před Harry Potterem stejně jako knihy Tolkiena
(mimochodem Tolkien a Lewis byli dobří přátelé, to ovšem neznamená, že musíme jejich díla srovnávat), ale v té době je dokázali ocenit jen někteří. Naopak dnešní svět,a hlavně čtenáři, si žádá fantasy, takže i Letopisy Narnie konečně ocenění došly. Je to vážně krásný, skoro pohádkový příběh, oslavující přátelství, rodinu, úctu a respekt k druhým, ale to samo o sobě ještě není všechno. Ten další rozměr je v něčem jiném. Některým čtenářům totiž uniká to naprosto nejdůležitější a podstatné. A sice paralela s příběhem Ježíše Krista.
No a někdo to zas vidět nechce, v tom případě to může brát právě jako zajímavou a napínavou pohádku o dětech a mluvících zvířátkách. To mi však v souvislosti s tak báječnou knihou přijde poněkud málo. Líbí se mi také autorova představa konce světa, což je vlastně zjednodušená, převyprávěná, upravená a mnohem stravitelnější kniha Zjevení (z Bible).
Kdybych Letopisy dostala do rukou už ve třinácti letech, možná bych nemusela tak složitě pátrat po odpovědích na spousty otázek, které v tom věku řešíme…
Rozhodně si nemyslím, že je to knížka pouze pro děti. Podle mě to mohl právě být autorův záměr. Dát dětem pohádku, mládeži napínavý příběh s poučením a dospělým na jedné straně odpočinek a relaxaci u zdánlivě nenáročné četby, ale na druhé straně mnoho podnětů k zamyšlení.

ber-tram
07.12.2015 3 z 5

Všech sedmero příběhů pěkně pohromadě, i když čtených napřeskáčku s jinými knihami, abych se nepřejedl, mi mělo jen zaměřit zrak na generačního druha tolik opěvovaného Tolkiena. Při pohádkově laděných Letopisech jsem se občas i bavil, vybrané příhody měly i jakousi osnovu (najmě Kůň a jeho chlapec, Princ Kaspian, Plavba Jitřního poutníka), zatímco u triptychu Pán prstenů mě vesměs obcházela nuda. Lewis holt asi nebyl takový suchar. 17, 18, 19, 22, 23, 28, 29/15

rarášek
22.11.2015 5 z 5

Miluju Narnii a Aslana!!! Tahle kniha se mi nelíbila jen v pár věcech : nahňácaná slova a řádky na sobě a vynechané ilustrace. Není nad samostatné díly. :) Moje nejoblíbenější díly jsou Čarodějův synovec, Kůň a jeho chlapec, Plavba Jitřního poutníka a Poslední bitva. Víc bych k tomu snad ani nemohla už napsat. Sláva Narnii ! Sláva Aslanovi ! :)

fmash
19.10.2015 2 z 5

Hodnotím subjektivně z pohledu zábavy a poučení, které mi kniha poskytla. Krátká verze: nic moc. Delší verze: je to pro děti, je to skrytě prvoplánové, dle mého to postrádá jiskru. Nechci být defétistický, jakkoli jsem v kritice zdrženlivý, jelikož je mi známo, že série pozitivně ovlivnila mnoho čtenářů a byla podnětná i pro množství autorů.
Nepatřím ke skupině hlasitých obrazoborců a odpůrců jakékoli náboženské příměsi v literatuře, spíš naopak. Přesto mi nejprve skrytá, posléze stále zřetelnější, v závěru pak zcela explicitní kristovská paralela v Aslanovi lezla čím dál úporněji na nervy a pohádka mi kysla a hořkla na jazyku, jak se měnila z relativně příjemně naivního příběhu na prachsprostý katechismus. Audiokniha; Táborského přednes odpovídá "vážnosti" věci, je pomalý a zřetelný jak ministrantské čtení u pulpitu, ale už jsem slyšel i mnohem horší.

Schwestrn
21.09.2015 5 z 5

Krásné a s hlubokou myšlenkou...

zuzana13
31.08.2015 5 z 5

Krásná série. Víckrát přečteno. Doporučuji.

woodentoaster
20.07.2015 5 z 5

Chystám se na anglickou -originální- verzi, přičemž česky jsem přečetla první dva díly. Dodnes zkouším projít svojí skříní :)

Majollica
02.06.2015 5 z 5

Jedno z nejlepších děl, jež nás ve světě literatury mohla potkat. ... "... Nenechají si pomoci. Vybrali si vychytralost místo víry. Své vězení mají jen ve své hlavě, ale přesto v tom vězení sedí, a tolik se bojí, aby se nenechali doběhnout, že z něj nedokážou ani vyběhnout. ... (...) ... Můj milý, kdybys ve skutečnosti netoužil po mně, nebyl bys hledal tak dlouho a tak upřímně. Neboť každý najde to, co skutečně hledá. ..." Nádherný příběh s hlubokými pravdami a krásným poselstvím. A lepšího průvodce, než jakým je lev Aslan, si jen stěží můžeme přát ...

DanielŠ.
11.02.2015 4 z 5

Četl jsem jako dítě, moc mě bavila, ale jsou i lepší knihy tohoto žánru.

Misha11
01.02.2015 5 z 5

Celou Narnii jsem přečetla několikrát, byla to moje úplně první série, začala jsem s ní jakmile jsem se naučila číst. Pohádky, které se čtou samy. Ještě teď čas od času knížky projdu, když je špatná nálada, stačí mi otevřít knížky svého dětství a hned je lépe.
S Tolkienem a jeho knihami to já srovnávat nemůžu. Tolkien je pro mě prostě jiný level, jeho knihy jsou jiné a celkově takové..propracovanější, promyšlenější. Tato fantasy série je určitě super pro malé děti - ty na ni, nejspíš, nikdy nezapomenou. Ty starší to asi tak nechytne.
Knížky jsou rozhodně lepší než filmy. Nevím, možná je to tou atmosférou, když jako malé dítě čtete něco takového - pro vás úplně nového, nebo prostě tím, že pocity z té knížky se nedají vyjádřit filmem, ať se kdo chce snaží jak chce.

lééňa :)
01.01.2015 2 z 5

Bohužel poslední dva díly nedočtené, jelikož díly které byli zfilmované byli nejhezčí.Nejspíš se k nim už nevrátím,i když nemám ráda, když se kniha odloží a nedočte.Miluji pohádkové filmy a tyto si opravdu užívám víc než knihu..

dusty
01.12.2014

Srovnávat tuhle knihu s Tolkienem je něco jako dávat vedle sebe hrad z písku a Karlštejn, ale i bábovičky mohou být hezké.

Jacob123
30.11.2014 5 z 5

Vedle Tolkiena naprosto suprové fantasy, někomu to možná přijde trochu dětské, ale čte se to samo a neodtrhnete od toho oči.

KachnaN
20.09.2014 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka!! Víc k tomu nemám co dodat :)

Roselunda 1928
22.05.2014 5 z 5

Super, napínavé, prostě.......
A když se tak zamyslím, některá místa připomínají Knihu knih...

šošana-lilie
14.05.2014

MOC MĚ TO NENADCHLO.
POKOUŠELA JSEM SE TO ČÍST UŽ NĚKOLIKRÁT,ALE NEBAVILO MĚ TO.

Nemesis Moriko
10.02.2014