Ulička hanby

Ulička hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165756/bmid_letopisy-kralovske-komory-ulicka-ha-kXa-165756.jpg 4 400 83

Královský písař Jiří Adam z Dobronína se v době mládí znal s ženou, která se později vypracovala na majitelku jednoho z nejluxusnějších nevěstinců na Starém Městě pražském. Kdysi mu pomohla a nyní potřebuje pomoc sama. Přímo v jejím domě kdosi zavraždil zámožného šlechtice, vlivného člena královského dvora. Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou začnou pátrat. On mezi urozenými, jeho pomocníci v pražském podsvětí. Pomalu se začnou na světlo vynořovat nehezké skutky, které spojují pražskou spodinu a skupinu královských úředníků. O to ožehavější vyšetřování je a záhy půjde všem zúčastněným o život, protože proti nim stojí bezohledný zločinec.... celý text

kelve
01.03.2015 5 z 5

Moje první detektivka od českého auta a musím napsat, že se velice líbila. Pravděpodobně se stane mým oblíbeným autorem.

Vetinari
07.01.2015 3 z 5

Knížka se čte dobře, ostatně jak je u pana Vondrušky již zvykem. Ale jelikož jsem toho už přečetla z autorovy tvorby více, tak mi to přijde na jedno brdo, nic nového - aneb neurazí nenadchne. Kdyby to byla první nebo druhá knížka, kterou bych od pana Vondrušky četla, určitě bych dala plný počet bodů, takhle dávám 2,5.

Selinute
14.11.2014 5 z 5

Zajímavá zápletka a příjemné čtení jako vždy.

ritz
06.11.2014 4 z 5

Další standardně dobrá kniha od osvědčeného autora.

Antoaneta
25.10.2014 5 z 5

Velice zdařilá kniha autor to se čtenářem prostě umí!Jak se začtete nemůžete přestat prostě čtete dál a dál sledujete linii příběhu která se zdá jasná pak se vše zamotává a nakonec autor vše pomalu rozplétá pomalu navádí čtenáře k tomu že sám začíná tušit jak a proč se vše stalo a dál hltá slovo za slovem aby se dočkal potvrzení že uvažuje správně.Klobouk dolů před autorem dokáže vás vtáhnout do děje a s úžasnou lehkostí vám předestře detektivní zápletku i její rozuzlení.Určitě si s chutí přečtu i další autorova díla jeho styl mi prostě sedí.

Marthas
13.10.2014 5 z 5

Jediné, co mi na této sérii trochu vadí ale kvůli čemu nemá smysl snižovat počet hvězd, je neposloupnost děje, která mi sice dost vadí, ale jelikož se nedá ubrat půl hvězdy ale musela bych ubrat celou, seznávám to za méně důležité, až na pár chyb, kterých bylo spíš méně než více, dobré

1casper
03.10.2014 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem.

Yorika
29.09.2014 2 z 5

Klasická oddechovka od Vondrušky.Možná o fous lepší, než příběhy s Oldřichem z Chlumu.

čef
27.08.2014 5 z 5

Další z řady nenáročného historického čtení z pera lehce píšícího autora. Někomu se může zdát, že se v této první větě objevuje kritika nebo lehce přezíravý tón, ale nezamýšlel jsem to tak. Tyto příběhy totiž nenápadně a bez obtěžujících detailů uvádějí čtenáře do situace lidí žijících v různých podmínkách ve středověké Praze a to je vždy zajímavé. Když se přidá ještě lehce detektivní zápletka, která nás opětovně přesvědčí, že nevěra a korupce zde byla, je a bude, a navzdory tomu však nakonec pravda a láska znovu a znovu vítězí, odkládáme knihu spokojeni s přáním si někdy něco obdobně optimistického a pozitivního přečíst znovu. Myslím, že tohoto u čtenáře dosáhnout je vždy uměním.

tulipa
13.06.2014 3 z 5

Začetla a dočetla :) Hned.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Pana z Dobronína mám o něco raději než Oldřicha z Chlumu a tahle knížka se zase hodně povedla.

KikiZ
24.04.2014 4 z 5

Líbilo se mi to, musím říct, že Vondruška zklame opravdu málokdy, píše hrozně čtivě a člověk se tam opravdu ocitne s hlavními hrdiny, umí vtáhnout čtenáře do děje. I když mne zpočátku trochu zklamalo, že tam není Petr s Rozárkou, které mám jako postavy moc ráda, tak mi to po čase přestalo vadit a syn pana z Dobronína Martin byl vcelku adekvátní náhradou. Jsem docela zvědavá na další knížku která nedávno vyšla "Ještě že nejsem kat", ale teď si dám zase chviličku od pana Vondrušky pauzu

Dandulka
17.04.2014 5 z 5

Další úspěšně vyřešený případ Jiřího Adama z Dobronína, tentokrát s maličko překvapivým koncem. Na všechno byl Jiří sám, ale poradil si i bez Rozárky a bakaláře Petra.Našel však po 25 letech Martina....... Moc hezký příběh, čtivý. Co jiného můžeme chtít od pana Vondrušky. Vždy jen to nejlepší!!!!!!

Tiama
20.03.2014 5 z 5

Pěkné, napínavé, zajímavý konec.. já jsem byla spokojená.

Leňouza
18.03.2014 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebralo, přeci jen jsem zvyklá na Oldřicha, Diviše a Otu :-), ale pak jsem se začetla a bylo to super :-)

Henriette
06.03.2014 4 z 5

Říkala jsem si, je to tenká knížka, budu si ji vozit v autobuse a postupně číst při cestě do práce. Omyl. Jakmile jsem se zakousla, už jsem nemohla přestat. Přečteno za dva dny. Skvělá knížka. Těším se na další. :)

Acionna
06.02.2014 5 z 5

Kniha mne opět nezklamala :-) Pan Vondruška prostě píše skvěle.

Destiny
21.01.2014 5 z 5

Další výborné pokračování úžasné knižní série :D

venndys
19.01.2014 5 z 5

Opět jsem velmi spokojený, zajímavý příběh a velmi trefně popsaná místa. Při čtení knih Vlastimila Vondrušky se velmi lehce dostávám do doby, kterou popisuje. Navíc jsem skoropražák, proto si rád představuji, jak to v té které době v Praze vypadalo.

graba
04.01.2014

Opět pěkné počtení jako všechny ostatní knihy.