Ulička hanby

Ulička hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165756/bmid_letopisy-kralovske-komory-ulicka-ha-kXa-165756.jpg 4 400 83

Královský písař Jiří Adam z Dobronína se v době mládí znal s ženou, která se později vypracovala na majitelku jednoho z nejluxusnějších nevěstinců na Starém Městě pražském. Kdysi mu pomohla a nyní potřebuje pomoc sama. Přímo v jejím domě kdosi zavraždil zámožného šlechtice, vlivného člena královského dvora. Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou začnou pátrat. On mezi urozenými, jeho pomocníci v pražském podsvětí. Pomalu se začnou na světlo vynořovat nehezké skutky, které spojují pražskou spodinu a skupinu královských úředníků. O to ožehavější vyšetřování je a záhy půjde všem zúčastněným o život, protože proti nim stojí bezohledný zločinec.... celý text

Isew
05.06.2017 4 z 5

Jiřího Adama z Dobronína mám raději než Oldřicha z Chlumu. Přijde mi reálnější než superman Oldřich. Protože jsem poměrně brzy tušila, kdo za vším stojí, došlo mi, že jsem knihu už asi četla. Možná. V tom vidím problém autora. Seká knihy jako Baťa cvičky a příběhy jsou zaměnitelné. Ale zábavné a čtivé, to musím uznat.

Alex.rrr
24.04.2017 4 z 5

Další z příjemných počtení. Nenáročný příběh, který se dobře a rychle čte. Žádné táhlé povídání, ale stručné a věcné. Doporučuji pro chvíle nudy :)

Liduka
17.03.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale pak se příběh začal odvíjet zajímavým směrem a druhá polovina knihy měla rychlý spád. Konec mě překvapil.

Majdule
11.03.2017 4 z 5

Tahle kniha série o Jiřím Adamovi se mi zdá mírně nadprůměrná. Příběh je akční, zápletka zajímavá, nahlédneme do dřívějšího života hlavního hrdiny, což nám ho emočně přiblíží. Opět nenáročné, ale velmi příjemné čtení.

Esk
14.01.2017 4 z 5

Přečteno formou audioknihy. Od prvního zapnutí jsem se od toho nedokázala hnout a poslouchala, poslouchala .. dokud to neskončilo. Za mě fakt dobrý!

Damato
13.11.2016 5 z 5

Tak moje další kniha od pana Vondrušky a byla moc fajn. Taky jsem si říkala, že ji nebudu číst po nocích ( ale kdy jindy? - obzvláště, když na ni v knihovně čeká další zájemce), abych se pak nebála zhasnout lampičku :-). Rozhodně ale tohle bylo fakt úžasné čtení, ale po pár nocích strávených s jeho knihami se sama sebe právě přesvědčuji, že další várku až po náročném prosincovém období. Jinak se ze mě stane nezaměstnaný bezdomovec, který místo povinností v práci a doma sedí u knížky a nepřestane, dokud to nedočte. Znáte to taky - když se přesvědčujete... ještě kousek a už jdu žehlit, nebo se učit.... a za chvilku je z ničehož nic půlnoc a skutek utekl, pyramida žehlení stojí netečně dál a navršené papíry ke studiu sice pěkně na pracovním stole seřazené v sektoru od A do Z, zato také netknuté :-). Ale tahle knížka si to dočtení fakt zasloužila.

Shardlake
20.08.2016 2 z 5

Příběh o tom, jak se chovají lidé na radnici a když se na to přijde, zamete se to pod koberec, aby byl klid a nemuselo se nic řešit.

Dějově mívá autor kvalitnější knihy.

wooloong
23.06.2016 4 z 5

Další příběh Jiřího Adama z Dobronína. Líbí se mi nenásilné nastínění dobových zvyků a reálií, detektivní zápletka taky nebyla špatná, a dokonce to bylo tentokrát trochu víc osobní, co se hlavní postavy týče. Jenom nevím, kde se v anotaci vzala zmínka o pátrání Petra a Rozárky, když oba dva i se svým synem Václavem hned na začátku knihy odjíždějí na venkov a pátrání se vůbec neúčastní.

aktijnov
05.04.2016 4 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal. Bylo to krásné čtení. Trochu napínavé, ale hlavně odpočinkové...

elizabeth_ba
29.02.2016 3 z 5

Do posledních dvou knih série o Jiřím Adamovi z Dobronína a jeho přátelích a pomocnících se promítlo to, že autor současně psal další knihy (a je známo, že multifunkční mozek má pouze ženská), takže pro mě už to nedosahuje kvality předchozích příběhů (vrcholem byly podle mě Vražda v lázních a Otrávený pohár), navíc se opakují motivy (známé a časté i u dalších autorů). Přesto nové setkání se Sabinou (a nejen s ní) bylo zajímavé a doufám, že konec knihy ještě není úplný konec ;-)

ivoiro
06.02.2016 5 z 5

Knížka přečtena téměř jedním dechem. Poutavý a zajímavý příběh.

Macek58
21.01.2016 5 z 5

Je třeba ještě něco psát ke knihám V.Vondrušky? Není. Ale i tak: vynikající kniha přečtená jedním dechem.

muzka
19.01.2016 5 z 5

Vlastimil Vondruška nikdy nezklame. I když Oldřich z Chlumu to není tak se knížka líbila.

Lenka4
02.01.2016 4 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal. V historických detektivkách nemá u nás konkurenci. Také v tomto příběhu najde čtenář vše, co očekává - zajímavou zápletku, napětí, jemný vtip. A navíc zjištění, že charaktery a jednání lidí jsou pořád stejné, bez ohledu na to, ve kterém století zrovna žijí.

Daecius
21.08.2015 5 z 5

Já vážně nechápu, jak to ten Vondruška dělá. Ono je to pořád vlastně to samé a je snad i jedno, jestli je to Jiří Adam z Dobronína nebo Oldřich z Chlumu. A přitom je to pořád zábavné, poutavé a čtivé. A nejen to, ono je to snad čím dál lepší, jakkoli je to nepochopitelné. Mám pocit, že Ulička hanby je zatím nejlepší díl Letopisů, i když je to v podstatě pořád ten stejný mustr. Vlastimil Vondruška umí navíc naprosto mistrně pracovat s emocemi, tohle on perfektně prodá ve všech knížkách, i když je to vždy velmi lehké a nenápadné, a navíc tak nějak umí brnknout na to dobré uvnitř nás. Možná to je jeden ze zásadních důvodů toho, proč jsou jeho knihy poprávu tolik oblíbené.

Ranuncul
08.07.2015 3 z 5

Pěkná kniha.Jen mě strašně vadilo Sabinino oslovování Adámku!To je spíš jak na malé dítě.

astroweb
16.05.2015 3 z 5

Jednou za čas přečtu Vondruškovu historickou detektivku. Ale stejně, jak už jsem napsal, jeho historické romány se mi líbí víc.

Pet007
26.04.2015 3 z 5

Milé a nečekané setkání s Vlastimilem Vondruškou. V knihovně málokdy narazím na knihu od něj, kterou bych ještě nečetla. Zpočátku byl příběh trochu zamotaný, ztratila jsem se
přehled, kdo koho požádal a o co, ale pak už nabral obrátky. Nejvíc jsem si oblíbila Sabinu, ženu, která věděla, jak to chodí, věřím, že by se neztratila ani v dnešní době. Princip rozdělení moci, korupce, podvody, jít někomu na ruku, je to, jako by se to odehrávalo v současnosti.

dva.v.1
01.04.2015 4 z 5

Vondruška trošku jinak a přesto stejně.
Pěkné zajímavé čtení,ale bohužel v zajetých osnovách :-( ..musím si prostě od pana Vondrušky a jeho románu chvilku odpočinout

Pavlnka
26.03.2015 5 z 5

Moc pěkná, prostě pokračování skvělých příběhů.