Trpké víno, Klášterní kostnice ekniha

Pokračování příběhů královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. I tentokrát mu jeho představený nejvyšší komoří svěří vyšetřování záhadných případů, s jejichž řešením si nikdo neví rady. V případu nazvaném Trpké víno musí v Praze královský písař se svými pomocníky rozplétat složité klubko rodinných vztahů, které vedou až ke zločinu. Další příběh se odehrává v ženském klášteře v Doksanech. A aby bylo vůbec možné vyšetřovat podivná úmrtí jeptišek, musí Rozárka naoko vstoupit do řádu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196369/letopisy-kralovske-komory-iii-196369.jpg 4.4274

Letopisy královské komory 3.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Trpké víno, Klášterní kostnice

Feliska764

Oba příběhy byly dost zamotané a rozuzlení poměrně nečekané. Přesto se nečetlo špatně.

Jarka_rybář
29.11.2020

Další skvělá kniha pana Vondrušky. Do těchto příběhů jsem se sice zpočátku vžívala hůře, ale nakonec se mi moc líbily.

Le Chat
08.10.2020

Tento díl se autorovi opravdu povedl. I když Oldřich z Chlumu zůstává mým favoritem, určitě si přečtu i další případy pána z Dobronína. Nejvíc jsem si oblíbila Rozárku, je to šikovná hospodyně i vyšetřovatelka. :-)

čef
10.09.2020

Dvě relativně krátké historické detektivky jsou téměř stejné jako ostatní příběhy trojice vyšetřovatelů písaře Jiřího Adama z Dobronína a jeho společníků Petra a Rozárky. První příběh mi připadal tak nějak uvěřitelnější, ve druhém byly pro mne trochu příliš nepravděpodobné motivy pachatelů. No, je to jen bajka k pobavení a jemnému poučení, takže beru.

Páájinka
22.08.2020

Povedené detektivky. Vondruška nezklame.

Pavelpi
13.10.2019

První příběh byl logický.Klášterní kostnice mě moc nezaujala,asi proto,že to prostředí se mi moc nelíbilo a vlastní příběh byl takový zmatený.Prostě to nebylo ono.

harena
01.10.2019

Opět takové pěkné, odpočinkové počtení, na jaké jsme si od pana Vondrušky zvykli. Líbila se mi více druhá povídky, ve které musí královský písař se svým pomocníkem bakalářem Petrem vypátrat, kdo vraždí v klášteře, ve kterém ještě navíc "vládne hřích smilstva a dokonce i sodomský".

Standa24
06.07.2019

Druhý příběh mi přišel až trochu moc zamotaný. Tato série zatím bohužel nedosahuje úrovně příběhu Oldřicha z Chlumu :-(

Dýka s hadem
Dýka s hadem