Letopisy královské komory VI

Dva příběhy písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrávají v polovině 16. století. V příběhu Otrávený pohár pozve královského písaře dávný přítel rakovnický hejtman na svatbu na hrad Krakovec. Jenže dříve, než vypukne svatební veselí, kdosi otráví ženicha. A záhy dojde k další vraždě. Motiv je zdánlivě jasný, stejně jako vrah. Přesto Jiřímu Adamovi cosi nesouhlasí, a proto se dá do usilovného pátrání. Druhý příběh Smrt mučednice se odehrává v prostředí divadelní společnosti, kterou pozve nejvyšší hofmistr do Posázaví na svůj hrad Šternberk, aby sehrála představení o umučení svaté Doroty. Jenže herečka, která představuje mučednici, zemře doopravdy. Hofmistr se však domnívá, že zemřít měla jeho dcera. Proto požádá Jiřího Adama z Dobronína o diskrétní vyšetření případu, neboť na Šternberk má přijet česká královna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93315/letopisy-kralovske-komory-vi-bOj-93315.jpg 4.4183

Letopisy královské komory 6.

Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Letopisy královské komory VI

Jaruš7
12. listopadu

Otrávený pohár - příběh - zatracené lásky, k jejíž zatracení došlo díky všemu hříšnému, přetvářky, závisti, zloby, zášti, podvodu, zlovůle, mamonu a vražd.
Vyšetřování dá zabrat i čtenáři..
Hotový kadeřnický gordický uzel z pletenců pletich.
Audiokniha opět pěkně, bravurně zašmodrchaná.

Vojslava
11. listopadu

Průměrně zapletené povídky mé oblíbenější řady, nicméně závěr druhé už mi připadal až moc a moc rychlý... Jinak obvykle příjemné počtení, kde pachatele rozhodně nehledám, protože někdy zkrátka některá informace chybí... Nezanevřu, časem budu číst dál...

katka134
05. listopadu

Dva dobré detektivní příběhy. První byl o trochu zajímavější. Důmyslné vraždy, které Adam opět vyřešil.

Pavelpi
03. listopadu

Řekl bych,že druhá povídka byla o něco horší,alespoň mi to tak připadlo.Nakonec se to ale zase vylepšilo,takže lepší než průměr to bylo.

Carmen13

Povídka Otrávený pohár mi přišla standardně dobrá. Už od necelé poloviny se dalo tušit, že to všechno je a hlavně bylo trochu jinak. Přišlo i docela líto pana Albrechta z Krakovce, který na konci příběhu zůstal vlastně sám....
Smrt mučednice mi přišla poněkud slabší. Opět je použit motiv se záměnou dětí. ( Záhada zlaté štoly). To by samo o sobě až tak nevadilo, spíše mi neseděla příliš velká role náhody v celém příběhu.

SSTknihy
28.11.2018

Dva české hrady, dva zločiny a opět skvělý Jiří Adam z Dobronína v roli chytrého detektiva. V první povídce je sice ještě osamělým vdovcem bez svých pomocníků Petra a Rozárky, ale nic to neubírá na dramatičnosti jeho vyšetřování a vražedné řádění na Krakovci je fakt napínavé. Druhý příběh sice trochu moc sází na náhodu a rozuzlení je poněkud překombinované, ale děj frčí jako splašený kůň, mrtvoly přibývají jak houby po dešti a podezřelých je celá hromada. Komu pan Vondruška sedí, toho není třeba přesvědčovat, aby četl dál!

cérka
27.07.2018

Celou sérii čtu postupně znovu, pěkně díl po dílu, aby mi nic neuniklo. Tento díl patří mezi ty dávno přečtené, přesto mě nezklamal a přečetla jsem jej znovu s velkou chutí.
Bohužel začíná být znát velký kontrast mezi kvalitou starších versus nových dílů. A tak stejně jako před léty hodnotím plným počtem a řadím mezi ty povedené, odpočinkové, ba přímo dovolenkové.

Alex.rrr
12.07.2018

Další pohodové čtení od skvělého autora. Detektivní příběhy dávné doby se mi vždy líbí. Trochu škoda, že jak je čtu často, ať už pán z Dobronína nebo Oldřich z Chlumu mi přijdou skoro totožní. Ale i tak se vždy těším na další a další příběh.