Falešný tolar, Tichý jazyk, Boskovická svodnice

Tři detektivní příběhy z doby české renesance. Královský písař Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem Petrem Korcem a služebnou Rozárkou řeší případy, s nimiž si pražští královští úředníci nevědí rady. Příběh Falešný tolar přivede pana z Dobronína do jihočeské tvrze, kde se dozví o podivné vraždě. Ale nezůstane jen u jedné. Tichý jazyk je příběhem špionážním. Kvůli vyšetřování složité sítě dvorských intrik musí pán z Dobronína odcestovat až do Vídně. Třetí příběh Boskovická svodnice se odehrává v prostředí moravské šlechty. Vášnivá, leč nenaplněná láska skončí vraždou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315760/letopisy-kralovske-komory-ii-cGY-315760.jpg 4.4308

Letopisy královské komory 2.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Falešný tolar, Tichý jazyk, Boskovická svodnice

viweb

Výborná jako vždy. Poslechnuto jako audiokniha. Doporučuji

čef

Opětovně jsem si užil tří příběhů pana královského písaře, jeho pomocníka Petra s jeho milenkou Rozárkou. Napětí zde, jak známo moc není, i když jde mnohokráte o život. Všichni tři pátrají a dávají přitom v sázku vše i svou počestnost, jen aby objevili pravdu a obhájili spravedlnost. Je to tedy zrovna tak milé čtení, jako všechny Letopisy předtím i potom.

Ava365
15.12.2020

Velmi hezké tři detektivní povídky.

Jarka_rybář
27.11.2020

Nemám ráda historické příběhy, přesto mne Letopisy uchvátily. Opravdu výtečná kniha. Spolu s výborným přednesem audioknihy opravdu pohlazení na duši, třebaže v této knize občas hodně smutné.

Jaruš7
19.10.2020

Tichý jazyk - případ šmodrchy hýřící.
Česká šlechta kuje za tepla požadavky vůči ve Vídni usazenému králi.
Kdo je "tichým jazykem" - špionem na královském dvoře?
Informace si žádají morální oběti a kamufláž halí závoj nad nezvyklou, dobře konspirativní lstí, které se zločin lepí na paty.
Rčení je vžitý názor, ale i nejslabší článek chytrystiky.
Audiokniha opět skvělá.

Páájinka
08.08.2020

Knížka se pěkně četla. Mám ráda knihy pana Vondrušky. Poslední příběh se mi líbil nejvíc.

Jaruš7
15.07.2020

Boskovická svodnice - audiokniha, sype se to jako z širokého rukávu vyšívaného cizokrajným tajemstvím o smrti, o poťouchlé závislosti, o svůdnosti, která jí není.
Vondruškiáda ve stejně jedinečně zaběhlém stylu.
Pohodový zážitek.

m_martina
24.06.2020

Když mi někdy není dobře, knihy pana Vondrušky jsou sázkou na jistotu a pohlazením na duši.

Dýka s hadem
Dýka s hadem