Kavárnička na pobřeží

Kavárnička na pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391564/bmid_kavarnicka-na-pobrezi-nxY-391564.png 4 192 53

Letní kuchyně série

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Musí proto opustit hektický život v Londýně plném světel, což je pro ni velmi náročný úkol. Ani pohled na jasně modré moře ji příliš netěší. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Pustí se do generálního úklidu kuchyně a při něm objeví maminčinu sbírku receptů a začne podle nich vařit. Postupně se stále víc sbližuje se svou rodinou a přítelkyní z dětství Lornou, která tu pracuje jako učitelka v místní škole. No a samozřejmě jsou tu i bájná stvoření selkie, která se vyskytují ve skotském folkloru i na severských ostrovech. Žijí jako tuleni v moři, ale když si svléknou kůži, stávají se lidmi na pevnině. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Cafe by the Sea , 2017

Nelička
26.06.2019 3 z 5

Musim dát jen 3*. Na můj vkus byla knížka poměrně dost smutně napsaná. Hlavní hrdince se ze všeho chtělo furt jen brečet a dost často mi přišla trochu natvrdlá. Chyběl mi u ní smysl pro humor, nadhled a trochu důvtipu. Těšila jsem se na voňavou kavárenskou atmosféru, které tam bohužel zas tolik nebylo. Spíš se jen právníci handrkovali.... Celé to bylo zabalené do melancholie, která mi není až tak blízká. Četla jsem od Jenny lepší :)

LiKa00
12.06.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od Jenny Colgan.

renca5386
19.05.2019 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a po přečtení Kavárničky určitě nebyla poslední...

alzbeta4340
05.05.2019 5 z 5

Souhlasím s komentářem bookcase. Nečekám, že mě J.C. nějak dějově překvapí. Mám ale jistotu, že si s její knihou velmi pěkně odpočinu. A atmosféra ostrova na severu je zajímavým bonbonkem navíc.

bookcase
28.04.2019 5 z 5

Za mě jo. Já tohle Jennyino vaření, pečení, honění se za láskou a zabydlování se na malých ostrovech miluju. I když je to šablonovité, pro mě to kouzlo pořád má.

janina74
12.04.2019 4 z 5

Vlastně nevím, jestli sem ta kniha patří, ale je ze skotského ostrova, z farmy s to já čtu moc ráda. Fakt je, že o krajině toho tam není zase tak moc, ale něco přece.

knihovnička007
16.03.2019 4 z 5

Příjemná, odpočinková kniha.
Jako milovník přírody se mi kniha hodně líbila, úplně jsem se na Mure viděla, ale děj trošku pokulhává.
Konec knihy jsem čekala trošku jiný...
Moc se mi líbí styl autorčina psaní.

alnahu
14.03.2019 3 z 5

Touto knihou jsem se tak nějak prokousávala. Příběh Flory, která pracuje v advokátní kanceláři ,jako koncipientka a její život se změní ,když najde knihu receptů po své mamince. Příběh mě příliš neoslovil, pěkně je popsaná skotská příroda a místní lidové zvyky.

Linda007
26.02.2019 5 z 5

Vysoká kvalita jako vždy. Autorka má i lepší knihy. Na Ostrov s vůní čerstvého chleba to nemělo, ale vše od autorky se příjemně čte a pohladí po duši.

happy-smile
18.02.2019 3 z 5

Byla to milá kniha, jak je u Jenny Colgan zvykem. Bohužel tentokrát mi ale na ní nepřišlo nic zvláštního. Předchozí knihy autorky byly podle mě vtipnější, což je to, co jsem si na nich nejvíce cenila. Toto bude v rámci románů pro ženy asi takový průměr. Ale kdo má tento žánr rád, tak asi neprohloupí.

czokies
15.02.2019 3 z 5

Knizky Jenny Colgan miluju - jsou vzdycky protkane chutemi, vunemi a atmosferou kraje. Stejne tomu je i v pripade Kavarnicky, kde se dozvidame o receptech a tradicnich skotskych svatcich a slavnostech. Flora vypada jako vila a je to inteligentni, mila a etericka hrdinka. A vlastne knizka me docela bavila, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, ze jde o kombinaci romanu pro zeny, Aquamana a argentinske telenovely.
Nicmene, opet to ve me vzbudilo chut okamzite odjet do Skotska a tam varit, takze asi good ????.
Laska tu hraje pomerne vedlejsi linku, mohla bych ji tam klidne mit vic.

Knižní střípky
14.02.2019 5 z 5

Jenny Colgan je jednou z mých nejoblíbenějších spisovatelek. I tímto svým u nás nejnovějším románem se mi naprosto trefila do vkusu. Reálie skotského ostrova, plno skvělého jídla, sympatičtí místní obyvatelé, to je koktejl toho nejlepšího pro mou duši.

babystar
13.02.2019 3 z 5

Pro mne asi nejslabší autorčina kniha. Celkem se tam nic neděje. Řekla bych, že je to teskná vzpomínka na matku a oslava skotské přírody a lidových zvyků. A ještě ke všemu, jak je asi dnes zvykem, příběh se nemohl obejít bez gayů.. Zkrátka můj "šálek kávy" to nebyl.