Rudý vrabčák

Rudý vrabčák https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483473/bmid_rudy-vrabcak-MOf-483473.png 4 441 79

Legie série

Vesmír je kruté místo. To poznala posádka lodi Kraksna v den, kdy Zemi obsadili mimozemšťané. I když se jí povedlo agresivní rase enlilů dostat ze spárů a uhájit si svobodu, aby si ji udržela, musela začít pracovat pro vesmírnou mafii. Teď ale kapitán Moravec, poručík Vojcechovský, technik Vodička, profesorka Krasiński, kuchař Giuseppe i tajemná Amanda dostávají příležitost se s enlily znovu utkat. Planeta tisíců světel je novým terčem jejich invaze a mafie je posílá právě tam. Ideální práce pro kapitána Bouchače a lorda Mrdáka. Tedy pokud by na planetu nemířili nejlepší špioni ze všech soupeřících civilizací a mezi nimi i ta, které se říká Rudý vrabčák... Vítejte v sérii Legie – světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

renefer
14.01.2022 4 z 5

Mohli byste prosím psát další díly rychleji? Teda takový konec jsem nečekala. Po špiónské jízdě, kdy se pokazí všechno, co se pokazit mohlo, se objeví mnohokrát zmiňovaná Natáška se zajímavým elixírem, která způsobí kapitánu Bouchačovi a lordu Mrdákovi plno nepříjemností. Natož, když se pokoušejí použít elixír ve svém plánu :) Tak to mě opravdu pobavilo. Kapitán Moravec zůstává čestným pionýrem až za hrob aneb navždy petragun.

mot33
13.01.2022 5 z 5

Super Kotlleta ve svém stylu sice o trochu méně krve ,ale spád to má od začátku do konce.

Tubuss
12.01.2022 5 z 5

Na začátku jsem si říkal co to je, trochu jsem si zvykl na styl K. Sněgoňové, ale pak se to rozjelo. A mělo to štávu. Konečně se trochu rozvinuly zatím trochu opomíjené postavy a byl představený velmi zajímavý svět. Nakonec jsem dočetl a jako u minulého dílu si říkám, proč je to tak krátké. Už aby bylo jaro..

Marry123
11.01.2022 5 z 5

K tomu mám jen jednu věc. Co to do pr.... má znamenat ten konec???? Jako máte jediný štěstí že další díl má vyjít už na jaře. Amen. Konec hlášení... :D :D :D
P.S.: Prostě zase pecka, kdo by nepochopil :)

Aneladgam95
06.01.2022 5 z 5

Podle mě je to zatím nejzábavnější díl série. Děj svižně ubíhá a kniha se opravdu špatně odkládá. Těším se na další díl.

kuruteku
03.01.2022 4 z 5

Skvělá oddechovka. Poučení - nikdy nic nevzdávat a nebýt z ničeho překvapený. Luční koník emzákem? Proč ne. Protože petragun!
Nejlepší hlášky z mého pohledu:
"Rozvařené oranžové kostičky plavaly ve žluté šťávě. Vypadalo to jako něco, co byla původně dýně, než ji snědlo a vyblinkalo batole."
"Vyvalili jsme se ze skříně jako dva pytle plesnivých brambor."
"A co řekneme Aštarovi? Třeba: Čus, ty stará slepice, makali jsme na tom jako draci, chvilku jsme se honili po bytě se ztopořenýma pérama, pak nás málem zabili pracovní roboti, ale na poslední chvíli nás vyděsila dvě fakt velká kovová monstra, tak jsme si řekli, že na to pečem. Je to v pohodě, Aštare?"
"Podle Gertrudy klesla naše šance na pět procent." "Kápo?" otočil se na mě Gerasim. "Chceš vycouvat?" zeptal jsem se. "Ne, ale jestli to klesne na čtyři procenta, musíme povolat Giuseppeho," rozchechtal se vlastnímu vtipu."

tlllk
02.01.2022 5 z 5

Táto séria ma baví, rozoberať postavy má asi taký zmysel ako riešiť zloženie párkov v hot-dogu, jedného dňa to bude legenda, teším sa na ďalší diel.

biki
31.12.2021 5 z 5

Ani po minulém dílu by člověk neřekl, že věhlas a sláva posádky Kraksny, jmenovitě kapitána Bouchače a lorda Mrdáka, by se mohla hvězd dotýkat, nehledě na značně skeptický postoj ostatních členů posádky. Nataša a spol. je však velmi brzy vrátí na tvrdou zem a zavlečou je do pěkných sra...ek. Potěšila mě podstatně větší role Giuseppeho, (pěkně se nám vybarvil), a zvláště paní profesorky, která se dokonce krátce proměnila v opravdového berserka. Stále mi vrtala hlavou absence Agy a Amandy, ale zřejmě si pro ně autoři připravili něco šťavnatého v dalším dílu. A jak jsem už dřív předpokládala, Lojzík si Kraksnu pěkně vyštafíroval. Sice jsem si použití Gerasimova lupu z minulého dílu představovala trochu jinak, ale autor to vyřešil neméně uspokojivě.

PetrCepek
29.12.2021 5 z 5

Po slaboučké "dvojce" Undergroundu přichází projekt "Kotleta" v té nejlepší formě! Zábavné, přiměřeně přisprostlé, prima hlášky a milý odkaz na legendární Dahlovu povídku o feromonovém parfému Čubka. Jen úžasnou Agu si holt užijeme až v "jejím" příštím díle. Už se těším!

Merlin_CZ
29.12.2021 5 z 5

fakt čím dál lepší :)
čtvrtý díl mě bavil hodně, prostě oddechové zábavné čtení, u kterého není potřeba až tak přemýšlet, zhltl jsem to skoro na jedno posezení.
jen mi trošku chyběla Aga, ten její přístup je takový hodně inspirativní :)
doporučuji a těším se na další díl :)

FraGyver
28.12.2021 5 z 5

Já se neskutečně bavil. :) Tenhle díl útočil na moje primitivní pudy a už dlouho jsem se u knihy tak nenasmál, jako u prvních dvou třetin. Zejména určité scény - kdo četl, ví. Poslední třetina už pak ubere na vtipnosti na úkor akce a vyvrcholení příběhu. Bavil jsem se tak moc, že i ten až neskutečně očividný a na autorovy poměry neuvěřitelně líný zásah shůry v podobě nálezu vesmírné svářečky ochotně vidím jako záměr a připomenutí, že jedním z předobrazů série jsou sci-fi seriály z přelomu tisíciletí, kde se tato berlička hojně využívala.
Jako další epizoda tedy víc než fajn a prohloubení lore je zde dávkováno v takřka ideálním množství. Na konci nám zůstanou karty rozdány vcelku zajímavým způsobem a jsem tak upřímně zvědavý, jestli si František rozdával sám sobě, nebo tu eskapádu napsal pro Kristýnu.

Lenny33
28.12.2021 4 z 5

Série si stále udržuje dobrou kvalitu.
Trochu mi zde chyběla Aga, která dle mého dodává všemu pořádný "šmrnc". Doufám tedy, že v dalším díle si jí užiji až až, když název knihy nese její jméno.
Dle mého po přečtení 4 dílů (2 od Kotlety a 2 od Sněgonové), se budu více těšit na ty od paní autorky. A to mě k čtení této série nalákal právě pan Kotleta. Ale knihy od Sněgonové mi přijdou čtivější, promyšlenější a akce mají hlavu a patu a není to jen jedna velká motanice u které si říkám "proč a jak?". Přijde mi, že pan Kotleta každou další knihou děje akorát překombinovává. Pořád je obojí dobré oddechové čtení, ale já mám jasno v tom, na čí knihy se budu těšit více.

kokrokr
28.12.2021 3 z 5

Zatím jsem žádnému dílu „LEGIE” nedal víc než tři body a ani tento příběh mě nepřesvědčil zvýšit počet hvězd. První půle knihy mě moc nezaujala, teprve v druhé části příběhu to dostalo trochu obrátky. O fous slabší než předchozí díly. Průměrné dobrodružné čtení.

JohnnyKa
27.12.2021 5 z 5

Spokojenost! Jen tak dále. Už teď se těším na další díly.

JerryDexter
27.12.2021 4 z 5

Po předchozích dílech jsem byl přesvědčený, že Kristýna Řezníka z Bruntálu převyšuje o několik tříd. Rudý Vrabčák to ale rozsekal na všech frontách. Tento díl mě bavil nejvíc ze všech dosud vydaných. Teď už jenom zbývá odpočítávat čas do vydání Agy.

21olaf
26.12.2021 5 z 5

Další akce Kapitána B. , Lorda M. a celé posádky Kraksny. Tentokrát s otevřeným koncem. Příště to bude asi ještě větší Maso.
A k tomu se můžu těšit jakou si vybere profesorka přezdívku.

Taurian
20.12.2021 5 z 5

Pro mě dlouho očekávaný pokračování od mojí oblíbený dvojice.. Inu, co dodat? Naprostá pecka! :) Jsem moc rád, že oproti Šprtům to mělo větší koule a všeho tak nějak víc.
Posádka Kraksny pod velením Kapitána Bouchače jakožto vesmírná Mission Impossible baví a překvapuje.
Knížka se čte sama a jediný, co mě u takovejhle titulů ser..e je to, že na to člověk "tak dlouho čeká" a pak je to za jeden den přečtený..)

Těším se na další díl, kterej má vyjít už na jaře.

Vždycky petragun!!

Maud22
19.12.2021 5 z 5

"... možná by nám ani nevěřila, že makáme pro drůbežářský holding, i když my Češi jsme v tom měli tradici." Posádka Kraksny letí na Planetu tisíce světel splnit další úkol pro Aštara z rasy připomínající velké slepice. Na konec se z toho stane úplně jiný úkol a vyniknou i další postavy jako profesorka Danka a Guiseppe. Ruská agentka a bývalá milenka obou protagonistů Nataša zmákne Moravce i Gerasima, ale na Guiseppeho si nepřijde ("ach můj kapitáne!"), velmi vtipná scéna. Rudý vrabčák splní svou misi, leč nevyzpytatelná Aga a Amanda vše zamotají a nám nezbývá než se těšit na další díl slíbený na jaře kvapem se blížícího nového roku. :-)

Ládja
17.12.2021 4 z 5

Po slabším díle jsem dostal co jsem potřeboval. Zábavu, sex, krev a haldu mimozemšťanů. Co víc si přat před vanoci...3,5* u už jen čekat na dalši dil. Všichni petragun