Mrtvá schránka

Mrtvá schránka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506913/bmid_mrtva-schranka-Otv-506913.jpg 4 322 72

Legie série

Od invaze enlilského Společenství na planetu Zemi uplynuly dlouhé měsíce. Z uprchlíků se stali válečníci, z neznámých mimozemšťanů spojenci a z nákladní kraksny válečná loď. Vše, čím si posádka Vzdorující prošla, ale bledne před návratem na rodnou planetu. Jak ji pozměnila mimozemská okupace? Najdou na ní alespoň zbytky toho, čím lidská společnost bývala? Podaří se Moravcovi s Gerasimem získat spojení na povstalce zapojené do operace Valkýra? A splnit všechna poslední přání toho, kvůli komu se domů vrátili dřív, než by je samotné napadlo? Vítejte v sérii Legie, vesmírné sáze Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety, plné boje za svobodu a trochy toho humoru.... celý text

MilanKop
03.01.2023 5 z 5

Za mne opět velice vtipně pojaté pokračování epické sci-fi opery. Fifinka mne dostala a k tomu svatba... Gerasim nezklamal :-D
Jen tento díl možná trochu beru jako předehru pro další a už se nemohu dočkat. Za mne určitě žádné zklamání a tento díl mne opět velmi pobavil :)

mot33
01.01.2023 5 z 5

Trochu sem trochu tam ,ale hlavně opět zase na zemi.

Maud22
29.12.2022 5 z 5

Posádka Kraksny je zase pohromadě, no skoro. Před nimi je plnění Vodičkových posledních přání, ano je tu množné číslo, neboť je jich deset. Jsou víceméně splnitelná, některá však jen s podmínkou, ačkoliv Gerasim by byl asi schopen všeho... A to je zdrojem mnoha humorných situací, kdy jsem se smála nahlas. Ať už je to svatba na hřbitově nebo sehnání psa... Každopádně naši hrdinové jsou znova na matičce Zemi a plnění přání je v podstatě vedlejší činnost při hledání mrtvé schránky, kde by mělo být vodítko k dalším odbojovým silám. Nechybí akce, úskoky a pronásledování. Tato část série vzdala důstojnou poctu českému národnímu jídlu! Složení posádky Kraksny (název Vzdorující zřejmě dovzdoroval) se poněkud obmění a novou členkou se stane Fifinka (no členka... aspoň Amanda si to myslí). Těším se, že i ona najde své místo v deníku profesorky Danky v dalším díle. :-)

Steew
29.12.2022 4 z 5

Jsem silně v rozpacích, jelikož nevím jak tenhle díl hodnotit. Fifinka mne rozsekala, ale přišlo mi, že se ten díl strašně táhne, na druhou stranu jsem ho měl zase rychle přečtený. Čekal jsem trochu víc. Mrtvá schránka ničím nepřekvapí, ale zas moc nezklame. Humor sem tam se objeví, známé reálie potěší. Celkově se ale příběh začíná lehce táhnout a tenhle díl to jen dokazuje. Jasně, zvraty jsou a Pán hor za mne byl skvělý, ale celkově se to začíná natahovat. To ale neznamená, že se netěším na další díl. Těším a doufám, že si užijeme zrůdičky více.

biki
28.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Musím přiznat, že těch cizích světů a jejich bizarních obyvatel už na mně bylo trochu moc. Proto si také velmi cením toho, že se autoři vrátili zase na Zemi, kde k překvapení posádky Kraksny lidstvo přežilo v uspokojivém množství, i když za nezanedbatelnou a hodně trpkou cenu (a proto se také existence Loyda stala zbytečnou). Plnění Vodičkových přání se jako obvykle neobešlo bez řady komplikací, které nabídly širokou škálu akcí, mezi nimiž si naši hrdinové stačili sotva trochu vydechnout (jakou já jsem dostala chuť na smažák!). Potěšil také vývoj některých postav, méně už potěšily další personální změny posádky Kraksny. Stejně jako v předchozím dílu byl závěr opět smutný, ale co naděláte, když bojujete proti takovému nepříteli.
Osobní poznámka - v některých komentářích k předchozím dílům se vyskytlo pár rejpalů, kteří nebyli spokojeni, že skupina hrdinů prochází příběhem beze ztrát. No, tak jim autoři vyhověli.

Marry123
28.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Další díl Legie je tu, a už se zase těším na další... Oproti předchozím dílům mi přišel lehce slabší, ale pořád se to čte samo, a je to skvělý. Výlet na planetu Zemi se nemohl jinak než zkomplikovat, to by jinak nešlo. Plníme Vodičkova přání, aspoň trochu :D. Fifinka se povedla a doufám že se dočkáme v dalším díle nějaké skvělé ilustrace. Giusseppeho svatba, radši bez komentáře :D. Aga je mi čím dál sympatičtější, Gerasim je rejpal na entou, a bez jeho hlášek by to nebylo ono. Moravec je prostě Moravec a Amanda, baví mě její posun, i když si pořád uchovává jistou dětskou nevinnost. Danka tu nedostala moc prostoru, ale myslím že její portrét od Gerasima jí to pro tentokrát vykompenzoval... :D
No na jednu stranu je jasné že se každá z postav musí někam, nějak posunout ale i tak mě mrzí, že se základní sestava Kraksny jaksi smrskává, o to víc se bojím jak se to bude vyvíjet dál, a jestli, o koho dalšího můžeme přijít.
NO a když už se propereme přes všechny nástrahy a nakonec to vypadá, že mise byla úspěšná, a máme o jednoho člena navíc (zase).... Je to jen hořkosladý úspěch (zase), a spousta dalších nezodpovězených otázek. Co si zač Vrabčáku.

mallamut
28.12.2022 5 z 5

Lepší než minulý díl. Už aby byl další.

lassse
27.12.2022 3 z 5

Kapitána Bouchače přepadne splín a ten ovlivní větší část knihy. Pak se ale na scénu dostane Fifinka a věci se zase přesunou do normálu a posádka Kraksny řeší na Zemi jeden průšvih za druhým. Jako obvykle.

Tubuss
22.12.2022 3 z 5

Je to celé takové nemastné, neslané. Prostředí zajímavé, ale děj utíká nelineárně. Na konci je to moc rychlé a je tam spoustu nedomyslených věcí. Patří ke slabším dílům série, ale i tak se to čte samo. Ta série je jako celek pořád dobrá.

jan8470
21.12.2022 4 z 5

Chcete vědět jak se žije na Zemi , nebo alespoň v bývalé České republice pod nadvládou emzáků? Tak se tam vypravte s kapitánem Moravcem a jeho partou splnit deset posledních přání dědka Vodičky a vyzvednout mrtvou schránku. A co vás čeká? Westernový souboj na nože, ultimátní hospodská rvačka, honička ve slumech ve stylu Indiana Jonese, trocha těch pop kulturních odkazů, hrstka patosu, hodně dějových zvratů a ještě mnohem víc. A to vše v kulisách které vám připomenou život v Protektorátu a Komunistickém Československu. Místy vám bude běhat mráz po zádech, jindy se budete chechtat, ale bavit se budete zaručeně. Je to jízda která vás nenechá vydechnout. Těch tři sta stran jsem zhltl za půl noci. Kristýna Sněgoňová vtiskla již dávno Legii ducha humanismu a toho se drží i zde. A to aniž by vyprávění sklouzlo k moralizování a nudě, nebo ztratilo spád a čtivost. Za mě stejně skvělý díl jako Amanda. akorát škoda těch několika málo chyb v logice.

LišTerka
21.12.2022 3 z 5

(SPOILER) SPOILERY JAK PRASE :) Návrat na Zemi mě bavil, vděčné téma - a byla jsem hodně zvědavá, jak to tam bude vypadat. Nejlepší jsou pasáže, kde se Bouchačova partička chová jako rodinka na výletě - mamka s taťkou Ještěrka a Moravec, spratek Gerasim a jeho malá ségra Amanda s výstředním domácím mazlíčkem. A pak samozřejmě Giusseppeho svatba, u tý jsem se smála nahlas. Škoda, že děj obsahuje dost nelogičností (jak může ostravskej vekslák bez biočipu konverzovat s Amandou, která mluví španělsky? Proč Moravec, kterej celou dobu pičuje na Italovu kuchyni, nevyžere celýho Labužníka a nezapadne do první knajpy, aby si dal pivo a guláš se šesti? Jak mohl nový kapitán Volavky spoléhat na to, že Loyd při setkání ze všeho nejdřív nezabije chlapa, kterýho tak moc nesnáší?), ale ráda je odpouštím. Jsem zvědavá na linku s Rudým vrabčákem a na další vývoj vztahu Ctěné s Františkem :) P.S.: SMAŽÁK!!!

Ládja
19.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Na můj vkus až moc nostalgie, ale patřičné, tak to není tak hrozné.
Po Amandě asi nejlepší díl od Kristýny. Jen škoda, že Stromeček dopadl vlastně stejně jako Jednotykadlák, je to takové opakování něčeho co bylo.
Zbavení se Loyda bych nazval "deus ex machina", jinak řečeno, nevíme co s tím dál, tak to uděláme takhle a všichni budou spokojeni. Není to špatné vyústění, ale čekal jsem něco víc. Tohle je takové nijaké, nezajímavé, samoúčelné.
Celkově je vidět, že se z "parodie" začíná stávat vážná věc. Někde je to na škodu, někde je to dobré. Uvidíme dál.
Neurazí, ale zároveň tento díl nějak nenadchnul.
2,5* ale spíše 3*