Layla

Layla https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479223/bmid_layla-nmc-479223.jpg 4 111 23

Nová kniha bestsellerovej autorky Verity! Ani smrť nepremôže skutočnú lásku Keď sa Leeds stretne s Laylou, je to láska na prvý pohľad. Obaja cítia, že sú spriaznené duše a strávia spolu zvyšok života. Až do jedného osudného dňa, keď na Laylu zaútočí Leedsova bývalá priateľka a postrelí ju. Layla v nemocnici bojuje o život. Po týždňoch sa fyzicky zotaví, ale psychická trauma ju veľmi zmenila a stále má výpadky pamäti. Už to nie je tá bezstarostná a spontánna žena, do ktorej sa zamiloval. Aby vrátil ich vzťah do starých koľají a obnovil aj lásku v sebe, vezme Leeds Laylu do penziónu, kde sa prvý raz stretli a ktorý je momentálne na predaj. No len čo tam dorazia, Laylino správanie sa stáva čoraz bizarnejším. A to je len jedna z mnohých nevysvetliteľných vecí, ktoré sa v tomto opustenom dome dejú. Leeds sa ocitne pred ťažkým rozhodnutím, a ak bude nesprávne, môže mať katastrofálne následky. Príbeh plný lásky, tajomstiev, nečakaných odhalení a dejových zvratov, ktorý vás udrží v napätí až do konca.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Layla , 2020

Majka1979
15.02.2022 5 z 5

Dnes som ju musela jednoducho dočítať, nemohla som ísť skôr spať. A po prečítaní musím povedať, že ma Colleen Hoover opäť nesklamala.

Od knihy som sa nedokázala odtrhnúť, musela som čítať ďalej a ďalej a záver ma proste dostal.

Ale tak to má byť, nie?

Layla zažije vo svojom živote asi všetko - lásku, sklamanie, túžbu, stratu samej seba. Presne tak, stratí seba samú. Ako je to možné? To by ju tiež zaujímalo a aj jej partnera. Aby to odhalili, čaká ich veľmi náročná skúška, v ktorej buď získajú všetko alebo všetko stratia.

Rozhodnutie riskovať nie je vždy to správne... A v ich prípade? Prečítajte a uvidíte. Knihu môžem určite vrelo odporúčať

ladyka
14.02.2022 2 z 5

Četla jsem již loni v originále a bohužel jsem téměř nedočetla. Nikdy bych si nemyslela, že by se mi to stalo s knihou od CH. Nesedl mi žánr ani příběh (CH tentokrát zabrousila do jakéhosi temného mystična), místo obvyklého dojetí či napětí (jak to už u příběhů CH zažívám) jsem pociťovala chvílemi až odpor, z některých scén mi prostě nebylo úplně dobře. Pro negativní energii, kterou jsem z knížky cítila, dávám velmi slabé 2 hvězdičky a doufám, že CH se vrátí k starým dobrým osvědčeným "romantickým" příběhům bez snahy o inovaci....Jsem zvědavá,jak se knížka bude (ne)líbit, obzvlášť těm čtenářům,kterým "už" Pravda nebo lež přišla trochu moc. Ta mi totiž oproti Layle přišla jako slabý čajíček.

Angie.D
07.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Asi by som dala 4.5 hviezdičky, ak by sa dalo :) Bolo to super, ale dosť ma štval hlavný hrdina. Primárne to bolo tým, že to bolo písané z jeho pohľadu a tak som mala možnosť čítať všetky jeho myšlienky a pocity, ktoré mi vadili... Zato však je kniha plná pekných a/alebo zaujímavých citátov, ktoré som si musela povyznačovať.

“I think existence is simply luck of the draw. We’re here for a while, and then we’re not.”

Knižka začína ako pekný romantický príbeh, láska medzi Laylou a Leedsom je proste osudová :)

"Like I’d never really opened my eyes until she came along. I was blind but now I see."

Následne však kniha prejde cez romantiku k tragédii, dráme, thrilleru, proste celá škála žánrov. Niekomu to môže vadiť, ak čakal iba romantiku, prípadne nemusí byť fanúšikom paranormálnych javov, avšak mne to presne takto vyhovovalo a fascinovalo ma to :) Netušila som do čoho idem a tak to bolo pre mňa o to väčšie prekvapenie. To mi inak dosť vadí na slovenskej obálke, že v podstate ničí čitateľom ten moment prekvapenia, keď nastúpi do deja paranormálno, nakoľko z obálky je to dosť zjavné. Rovnako aj tá prvá veta hneď v anotácii... Som fakt rada, že som mala možnosť si to prečítať bez týchto spoilerov ešte v angličtine.

Kniha bola miestami strašidelná, až mi zimomriavky naskakovali (hlavne, keď som to čítala večer pred spaním :D ). Čo si budeme, Colleen vie písať - čítalo sa to fakt rýchlo a stránky som s napätím obracala jednu za druhou. Hlavný hrdina Leeds mi svojim správaním fakt vadil, úplne som bola z neho znechutená a dvíhal sa mi žalúdok, avšak koniec to celé pekne vysvetlil a troškaaaa sa mi podarilo ho stolerovať.
Ale tak kniha nebola o tom, aby sme si obľúbili hlavných hrdinov... Rovnako ako pri autorkinom staršom príbehu Verity.

Príbeh je fakt super, originálny, mrazivý, prekvapivý. Zápletku som si myslela, že som odhalila (čo mi nevadilo).
Ale záver ma nakoniec prekvapil a zistila som, že až tak som to teda neodhalila! Autorka vie ako zamotať čitateľom mozgy :)