Nové vyhlídky

Nové vyhlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513510/bmid_nove-vyhlidky-X5Q-513510.jpg 4 332 74

Láska z Green Valley série

Když se Annie po těžké nehodě probouzí z kómatu, musí se spoustu věcí naučit od začátku. A to nejenom takové věci jako je chůze a psaní, ale musí se naučit především zase žít. Annie se chce co nejrychleji vrátit ke své práci automechaničky v dílně, kterou vede spolu s tátou v městečku Green Valley. Idylické prostředí Skalistých hor si ovšem jako svůj úkryt před novináři vybral i Cole Jacobs, seriálová hvězda Netflixu, která se tu především užírá nudou. Annie se pustí do zkoušení vánoční Betlémské hry, aby tak zachránila letní tábor pro děti, a Cole Jacobs se jí připlete do cesty jako pomocný režisér. Ti dva se ovšem nemůžou v ničem shodnout a Annie je o tolik jiná, než všechny ostatní ženy, které Cole doposud poznal. Najdou spolu vůbec někdy společnou řeč, nebo pochází z až příliš odlišných světů?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Horizons

Kekik
01.08.2023 5 z 5

U druhého dílu této série jsem psala, že se velmi těším na samostatný příběh Colea. Již v Nových slibech mě zaujal, dokonce více než hlavní dvojice Izzy a Will. Dočkala jsem se a příběh nezklamal. Naopak. Ze série se mi líbil nejvíce. Ovšem každý díl stojí za přečtení.
Cole je miláček. Naprosto jsem propadla tomu klukovi s tak jasně modrýma očima. A to totálně. Annie mi byla také sympatická.
Nové vyhlídky je skvělým, vtipným, akorát tak romantickým příběhem, který stojí za přečtení. Věřím, že i další díl bude úžasný. Těším se na něj. Tentokrát je na řadě Sam a nová postava Leonie.

kristy.books
01.08.2023 5 z 5

Séria Láska z Green Valley si ma získala, preto sa na každý ďalší diel vždy veľmi teším. Ani Nové vyhlídky ma nesklamali, autorka nám dopriala ďalší príjemný romantický príbeh z prostredia malebného malého mestečka. Väčšina kapitol bola pomerne krátka, takže som si ani neuvedomovala, ako rýchlo mi stránky ubiehajú pod prstami. Keby som sa nesnažila knihu si šetriť, dokázala by som ju zhltnúť na jedno posedenie.

Cole sa objavil už v druhej časti, no vtedy urobil pár vecí, kvôli ktorým mi bol nesympatický. Bola som zvedavá, či sa mu teraz podarí zmeniť môj názor a presvedčiť ma, že to nie je len rozmaznaná celebrita, ktorá na nikoho neberie ohľady. Áno, v tejto časti som si ho obľúbila. Prechádzal ťažkým obdobím, utŕžil od života ranu, ktorá ho prinútila zamyslieť sa nad určitými vecami. Je mi trochu ľúto, že sme v príbehu nemali ani jednu kapitolu z jeho pohľadu, aby sme mali možnosť nahliadnuť do jeho vnútra a viac ho spoznať. Síce sme sa o ňom dozvedeli dosť nového, ale bolo to podané viac-menej sprostredkovane. Toho je moja najväčšia výhrada k príbehu.

Aj Annie sa mihla už v predchádzajúcej časti, ale len tak z rýchlika. Bolo mi jej dosť ľúto, po autonehode strávila niekoľko mesiacov v kóme a potom sa musela takmer všetko učiť odznova. Bola to veľká bojovníčka, tvrdo na sebe pracovala, aby sa mohla vrátiť do svojej milovanej práce, za čo má môj veľký obdiv. Návrat do "skutočného" života pre ňu nebol jednoduchý, veľa toho zmeškala a väčšina ľudí sa na ňu pozerala s ľútosťou. Jej povolanie bolo takým osviežením príbehu, keďže sa často nestretávam so ženami automechaničkami.

Začiatok bol pomalší, romantika bola v úzadí a príbeh sa skôr sústredil na návrat Annie domov a jej prispôsobovanie sa novým podmienkam. Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo mám rada. Prvé stretnutie Annie s Coleom neprebehlo zrovna najlepšie, ale vôbec mi to nevadilo, zbožňujem enemies to lovers príbehy. Užívala som si ich neustále doberanie a neskôr aj postupné spoznávanie a zbližovanie. Hoci obaja pochádzali z iných svetov, dobre sa dopĺňali. Často som mala na tvári prihlúply úsmev.

Zbožňujem prostredia malých mestečiek, akým bolo aj Green Valley. Všetci sa tu poznajú, klebety sa šíria rýchlosťou svetla, nemáš šancu nič utajiť, ale keď je treba, všetci ti ochotne podajú pomocnú ruku. Jeho obyvatelia boli sympatickí a dodávali príbehu priateľskú atmosféru. Aj príroda v okolí je krásna, až mám chuť sa tam ísť sama pozrieť.

Siegrid
30.07.2023 5 z 5

Těšila jsem se na Cole a Annie a byla to příjemná jednohubka na čtení, nechtělo se mi vůbec s Green Valley a jeho osobami loučit. K jejím knihám se dá po čase vracet znovu.

0197
25.07.2023 5 z 5

Čekání na čtvrtý díl bylo sakra dlouhý a snad mezi dalšími taková prodleva nebude, vždyť se to nedá vydržet :-).

Annie se snažila navrátit do běžného života. Neměla to jednoduché, ale naštěstí měla tátu a místní soudržné obyvatele. Byla automechanička, což bylo rozhodně nevšední, ale hodilo se to k ní.

Cole byl v Green Valley se svou Teslou jak pěst na oko :-). Ego úměrné tomu, že byl netflixovou hvězdou. Mé sympatie si získal už v Nových slibech. Jen škoda, že chyběl jeho pohled.

Začíná to nesympatiemi a postupuje to přes přátelství dál. Jejich hašteření bylo rozkošné stejně jako předělání Betlémské hry a změny, které měl na svědomí Cole. Jen jsme z té hry mohli více vidět.

Romantická linka a celý příběh se nesl v něžném, milém a pozvolném duchu. Četlo se to samo a rychle, vykouzlilo úsměv na rtech a navodilo pohodovou atmosféru. Už se chystám na znovu přečtení Nových začátků. Nejvíce mě potěšila Lena, která se tu vyskytovala každou chvíli. Stýskalo se mi po ni. A poznáváme i Sama z následujícího dílu.

Mohla být více rozepsána samotná rehabilitace a nějaké další věci, přeci jen byl Cole známá osobnost, ale čert to vem. Užila jsem si to. Škoda jen toho už zase rychlého konce.

knizni.taurus
24.07.2023 4 z 5

Děkuji Knihám Dobrovský za postkynutí recenzního výtisku této krásky (ty barvy těch obálek, boží). :)

Milé. Tak by se dal popsat tenhle příběh. Vracet se do Skalistých hor je jako vracet se k přátelům na víkend.

Hlavní postavy netřeba příliš představovat, známe je už z předchozích dílů (a musím přiznat, že v tomto díle mi byl Cole sympatický o dost víc). Každopádně jako vždy jsou oba k sežrání. :D Jejich přestřelky mě bavily a nenašla jsem výrazně hluchá místa. Hodně tady za předchozí postavy zaskakuje Lena z Nových začátků a dost se mi líbilo, jak se prohlubovalo přátelství mezi ní a Annie.

Co se týká psaní, tak je to zase lehce napsané, čtení vám jde rychle a hned se uvelebíte v městečku, které má za mě tak trochu vibe Stars Hollow z Gilmorek. Žádný extra velký zvrat tady ale nenastane a konec je trochu uspěchaný, ale jinak jsem zase spokojená. Na další díly se určitě zase chystám. Návrat do zasněženého maloměsta vždy ráda uvítám.

eliska2126
23.07.2023 5 z 5

Tohle je jedna ze sérií, ke kterým se strašně ráda vracím. Pokaždé, když čtu nový díl, mám pocit jako bych se vracela domů .

Nové vyhlídky jsou v pořadí již čtvrtým dílem série Láska z Green Valley a po dočtení se určitě zařadila hned po Nových začátcích na druhé místo co se týká oblíbenosti.

V tomto díle sledujeme Colea, kterého známe už z druhého dílu, a Annie, kterou nám autorka představuje až v předchozím díle. V Nových snech mi Annie nebyla nijak sympatická. Ale teď, když znám její příběh, tak se to úplně otočilo. Myslím, že je to opravdu silná mladá žena, která je lehce paličatá, ale jde si tvrdě za svým. Ani Cole mi v Nových slibech nepřišel nijak wow. I u něj se to změnilo a už se ti neprezentoval jen jako frajírek a superhvězda. Rozvíjející se vztah mezi nimi jsem úplně žrala. Fakt mě bavilo sledovat, jak vzájemně odkrývají minulost toho druhého. Navíc to jejich hašteření a pošťuchování bylo fakt vtipné.

Celá tahle série je psána velice čtivě. Stránky opravdu mizí pod rukama a příběh vás pohltí. Za mě se tento díl opravdu povedl a ač byl konec trochu uspěchaný, tak se mi to hodně líbilo. A těším se na další díl, kde nám autorka představí Sama.

ElessaRiverbow
21.07.2023 5 z 5

Jak je mým zvykem u těchto zamilovaných sérii, začínám od konce :D Bylo to velice čtivé, propadla jsem tomu už po pár stranách. Romantická linka byla boží, naprosto zbožňuju hate-love romantiku. Annie i Cole mi byli sympatičtí a rychle jsem si je oblíbila. Ten jejich kousavý humor mezi nimi byl skvělý, hodně jsem se nasmála. Rozhodně se vrhnu i na předchozí díly, protože autorka prostě umí psát a jsem zvědavá na příběhy ostatních.

Sarkak94
21.07.2023 4 z 5

Do Green Valley se vždy ráda vracím a tady tomu nebylo jinak. I když pro mě jsou největší srdcovka Lenna a Ryan ..... Oba hlavní hrdiny, Cole a Annie, známe z předchozích dílů. Už jen díky tomu jsem na ně byla zvědavá, jak se ti dva spolu popasují.
Je to krásná romantická oddechovka s dávkou humoru. Miluju to prostředí Skalistých hor. A na to, že zimu nemám nijak moc ráda, vždy mám po dočtení chuť vyrazit někam do hor ... Zápletka se dala dost předpovídat, ale i tak mi ukápla slza.
Moc jsem si ty dva zamilovala. Jejich smysl pro humor, neustálé dohadování a popichování bylo vtipné. chemie mezi nimi byla neskutečná, i přes jejich neshody to mezi nimi jiskřilo. Na Cola jsem po druhém díle byla celkem naštvaná, ale tady mě opravdu mile překvapil. Annie je automechanička, je paličatá a má strach ( a já se jí vůbec nedivím), ale taky je obrovsky statečná
Také se mi líbí že se tu objevují i postavy z předchozích dílů. Hlavně teda Lenna tu dostala velký prostor. A její vztah s Annou i Colem je skvělý a zábavný
Jediné co mě na celém příběhu mrzí je konec. Ten byl celkem hodně urychlený. Určitě by si ti dva zasloužili o několik stránek víc

Airelle
20.07.2023 5 z 5

Čtvrtý díl série Láska Green Valley mám na svém nikdy nekončícím seznamu, už od přečtení prvního dílu Nové začátky. Tuhle sérii jsem si jednoduše zamilovala a ač za mě další díly nedosahují stále takové kvality jako ten první, láska k ní zůstává.

Miluju maloměsta a ta americká obzvlášť, proto je Green Valley na seznamu mých nejoblíbenějších literárních měst na prvním místě.

Tentokrát se příběh točí okolo Annie, kterou jsme velmi okrajově poznali v minulém díle a která byla 5 měsíců v komatu, teď se vrací domů a chce vrátit svůj život do starých kolejí, nejdřív se ale musí vyrovnat se změnami, které nastaly. Snad tomu chtěl osud nebo náhoda, ale do cesty se jí připlete Cole (ano Colea taky známe, konkrétně z Nových slibů), hvězda Netflixu, co si nedávno skoro zničil kariéru, a teď se přijel uklidit do Green Valley.

Z romantických linek mám nejradši hate love, láska mezi kámošema je sice super, ale tak nějak to není asi nic pro mě. Chemie mezi postavami mě neuvěřitelně bavila, jiskry mezi nimi doslova lítaly a jejich vztah byl za mě uvěřitelný.

Větší prostor tentokrát dostala opět moje oblíbenkyně Lena, která se s Annie spřátelila. Taky se mi líbilo, jak Cole upravil Betlémskou hru, škoda, že jsme jí nakonec nemohli vidět.

Trošku mi vadil uspěchaný konec, hlavně kvůli tomu nepředčila kniha první díl, protože jsem stejně jako ostatní hledala epilog, snad se aspoň nějakou zmínku zas dozvíme v dalším díle, který tentokrát bude o Samovi. Jeho příběh už mě zajímá teď.

Děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost knihu ambasadovat.

Lucyk01
19.07.2023 4 z 5

Skoro rok jsem se na tento díl těšila, jelikož se ráda vracím do městečka Green Valley. Tento díl je už čtvrtý v pořadí.

Upřímně řečeno jsem mírně zklamaná. I přesto, že se kniha četla snadno a stránky rychle ubíhaly pod rukama (spíš ve čtečce), tak konec se mi zdál takový nedokončený, urychlený. Mě by vůbec nevadilo, kdyby bylo třeba o 30 stránek navíc.

Od začátku jsem si oblíbila hlavní postavy - Annie a Colea. Jejich smysl pro humor a jak se spolu doplňovali a slovně pošťuchovali bylo zábavné. Chemie mezi nima byla napsaná tak, že jiskry były vidět a cítit v mém pokoji.

Hodně se mi líbilo, že Annie je automechanička. To je hodně originální a je to vůbec první kniha, kde se vyskytuje hlavní postava, konkrétně holka, která je automechanička.

Dále v knize má poměrně velký prostor i postava Leny, o které je první díl Nové Začátky. Jelikož tento díl u mě je doposud nejlepší, tak tohle je veliký bonus v knize.

A teď z jiného soudku. Kromě toho, že byl z mého pohledu konec USPĚCHANÝ, tak mi vadilo, že když se tam něco stalo a já si myslím, že to nic nezměnilo, protože to nebylo něco, co by mohlo člověka změnit. Tak pak, že prý to změnilo vše. Což jsem nechápala, co se tedy změnilo. A nebylo tam řečené, co si uvědomila, ale hned podle toho se chovala jinak. Takže jsem byla trošku zmatená.

Každopádně i tak doporučuji. Jen doufám, že další díly se budou více přibližovat kvalitou k tomu prvnímu dílu, který pořád vede.

MaláKnihomolka
19.07.2023 5 z 5

Již počtvrté se vracíme do městečka Green Valley. Krásného prostředí Skalistých hor, které si jednoduše zamilujete a nejradši byste se tam také podívali.

Jednou z hlavních postav v Nových vyhlídkách je Cole, kterého známe z druhého dílu - Nových slibů. Seriálová hvězda z Netflixu, jenž sem utekl před novináři a jedním velkým skandálem.
Potom tu máme Annie, ta se objevila ve třetím dílu - Nové sny. Annie se probudila po několika měsících z kómatu a musí se znovu naučit základní věci jako je chůze, psaní, řeč, ale také jak zase znovu začít žít.
Lehce se nám zde mihnou i ostatní postavy z předchozích dílů, nejvíc se však dočkáte Leny, která se s Annie skamarádí. Jsem ráda že má autorka díly takhle hezky propojené a pořád se tak vídáme se známými tvářemi.

Co se týče děje, Annie převezme nácvik Betlémské hry, aby se pak v návaznosti mohl konat její letní tábor pro děti. Ale co se nestane? Jako pomocný režisér se k Betlémské hře připlete i herec Cole Jacobs a začne hru převádět do současného světa. Což se Annie nezamlouvá a jasně mu to dá najevo. Reportér? Bloger? Airbnb? Jednoduše se nedokáží na ničem shodnout. Najdou si k sobě nakonec cestu? Nebo jsou z až moc rozdílných světů?

Já osobně rozhodně oceňuji kombinaci automechaničky a herce. Skvělá kombinace. Potom taky humor, i ten kousavý mezi hlavními postavami. Romantická linka? Třešnička na dortu. Chemie fungovala a scénka se sáňkováním ? Za mě nejvíc top! První díl zůstává sice moje numero uno, Nové vyhlídky jsou však v těsném závěsu. Bohužel konec byl docela rychlý a snesl by o pár stran navíc, jinak je to úžasný návrat do mého milovaného knižního prostředí. Nerada se s ním zase loučím, takže snad brzy zase vyrazíme za Samem v New Chances. Sama tu mimochodem už taky lehce poznáte a já se na něj vážně těším.

Děkuju @knihydobrovsky a @katevalter za možnost být ambasadorkou této knihy

Books_by_Dee
19.07.2023

IG: books_by_dee

Nejdříve chci poděkovat @kate_valter a @knihydobrovsky za možnost ambasadorovat tuhle úžasnou čtvrtou knížku série Láska z Green Valley Nové horizonty. Autorka si tentokrát rozhodla zpracovat příběh hollywoodské herce Colea a Annie, bývalé přítelkyně Noaha (ze 3. dílu).

Annie se po nehodě probouzí z kómatu a musí se znovu učit některé věci od začátku. Annie se chce hlavně co nejrychleji vrátit ke své práci automechaničky u jejího otce v dílně. Netflixová hvězda Cole Jacobs si vybere Skalisté hory pro svůj úkryt před novináři. Annie si vezme na starosti přípravu Betlémské hry a kdo jiný, než Cole Jacobs se ji rozhodne pomoci. Ti dva se ale nesnáší, na ničem se neshodnou a nejradši by spolu vůbec nebyli ani v jedné místnosti. Jak tohle dopadne?

Bez spoilerů vám chci sdělit, že tahle knížka byla pro mě úžasným návratem do Green Valley, kde jsem zase potkala staré známé z předešlých knih a děsně jsem si čtení užívala. Annie a Cole jsou úžasné postavy a číst si jejich příběh, bylo přesně takové, jaké jsem očekávala. Máme tady totiž dokonalou linku od nenávisti-k-lásce, kdy tahle dvojice má mezi sebou neuvěřitelnou chemii a jiskřičky létají na všechny světové strany. Strašně jsem si jejich hádky, ale i jejich uvědomění, že se mají rádi užívala. Nechybí tu úžasné prostředí zimní chata, Ollyho restaurace, podzimní festival.

Nové začátky, první díl série, pro mě vždycky budou naprostou TOPkou, ale Nové vyhlídky jim šlapou na paty.

Moje jediné mínus (a možná kdyby to tak nebylo, tak Začátky tenhle díl sesadí z trůnu) je, že konec byl šíleně uspěchaný a klidně mohla autorka přidat 20 stránek a já bych byla spokojenější.

Kdo tuhle sérii miluje, ten bude milovat i tenhle díl a kdo se sérii ještě nezačal, tak obrovská chyba.

KD nabízí první tři díly jako zvýhodnění balíček za 699 Kč, tak o tom popřemýšlejte.

nela3812
19.07.2023 3 z 5

Za knihu děkuji @knihydobrovsky

Návrat do Green Valley je téměř jako návrat domů. Tolik známé prostředí, které nikdy neztratí své kouzlo. Skalisté hory jsou láska na celý život.

Tentokrát mě však příliš nezaujala romantická linka mezi Annie a Colem. Ačkoliv to příjemně plynulo, nedokázala jsem vztahu, který se mezi nimi rozvíjel, uvěřit. Nemělo to takovou jiskru, jakou jsme mohli vidět u předchozích párů z Green Valley. Chybí mi tam energie, jiskra a hloubka, na kterou jsme byli u předchozích dílů zvyklí.

Hlavní hrdinové nevedou téměř žádné rozhovory, díky kterým by se mohli lépe poznat. A díky kterým je lepe poznáme i my. Defacto vše se točí kolem Betlémské hry. V této spojitosti je několikrát zmiňován seznam postav, ale nemyslím si, že by byl v příběhu využit. Hra se jednoduše cvičila, připravovala a nakonec se odehrála. Kdo tam hrál se zmínilo jen v seznamu a poté už skoro vůbec. Dělalo to na mě dojem, jakoby autorka chtěla trochu nahnat rozsah.

Za celou dobu se mi nedařilo vytvořit si silnější pouto k hlavním hrdinům a uvěřit jejich vztahu. Prostředí je krásné, příběh je stále čtivý. Ale mám pocit, že tentokrát nešla autorka tolik do hloubky, jako u předchozích příběhů a často se zaměřovala na zbytečné detaily místo na vztah mezi hlavními hrdiny.

Hodnotím 3/5. Pro mě zatím nejslabší díl ze série, kterou mám jinak velmi ráda. Na pokračování se určitě chystám, přeci jen každý pár je jiný, a já jsem zvědavá, jak to autorka pojme příště.

lena.o.knihach
19.07.2023 4 z 5

Ve čtvrtém díle série Láska z Green Valley svůj příběh prožívají Annie a Cole. S oběma se čtenáři potkali už v předchozích knihách a teď se ti dva dočkali hlavních rolí.

Automechanička Annie Hudgensová byla několik měsíců v kómatu. I když její návrat domů proběhl celkem hladce, přišla o spoustu věcí, které se mezitím udály. A jednou z nich je např. to, že se v údolí Skalistých hor ukrývá před novináři i seriálová hvězda Netflixu, Cole Jacobs.

Když jsem rozečetla Nové vyhlídky, bylo to, jako kdybych se vrátila za svými přáteli do Green Valley. Dokud jsem nezačala číst, nenapadlo mě, že mi ty postavy můžou tak moc chybět. Sice tu nebyla celá parta, ale hodně to v tomto případě vynahrazovala Lena z Nových začátků.

Jako obvykle mě nepřekvapily krátké kapitoly a jak jednoduše a rychle se to četlo. Jiskření a chemii mezi hlavní dvojicí jsem si moc užívala a oproti Novým snům jsou Annie s Colem úplně jiná liga.

I když se v knize oblékají do zimních bund a sáňkují, Nové vyhlídky (a všechny předchozí díly) od Lilly Lucas doporučuji přečíst i v těch největších vedrech. Jsou to přesně ty milé a oddechové příběhy, které vám dokáží zlepšit den a skvěle si u nich odpočinete.

Lilly Lucas
německá, 1987