Nové sny

Nové sny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504729/bmid_nove-sny-box-504729.jpeg 4 512 512

Láska z Green Valley série

Když se Elara pohádá s mámou, rozhodne se utéct za babičkou do Green Valley. V noci ji ale ve Skalistých horách překvapí sněhová bouře a ona ve snaze vyhnout se obrovskému zvířeti na cestě havaruje. Naštěstí se objeví Noah, který ji zachrání a odveze tam, kam mířila. V malém městečku uprostřed Skalistých hor se chce Elara postavit na vlastní nohy a bojovat za svou budoucnost. Přitom se opět setkává s Noahem, jehož velkým snem je stát se astronautem. Osud tomu chtěl, aby se oba potkali v Hankově autodílně, kde se postupně sbližují. Alespoň to tak vypadá, protože Noah se snaží i přes jejich vzájemné sympatie udržovat od Elary odstup. Elara neví, co si má myslet, dokud se nedozví, že jeho expřítelkyně leží v kómatu po autonehodě, kterou si Noah klade za vinu. Zvítězí láska nad pocitem viny?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

New Dreams , 2020

LunaL.
18.03.2023 5 z 5

Stejně krásná, čtivá, romantická jako předchozí díly :)

Lucyk01
14.03.2023 4 z 5

Máme tady recenzi na třetí díl ze série Láska z Green Valley a já jsem se na něj tak těšila až jsem na konec byla zklamaná.

Mým favoritem byl první díl a doufala jsem, že tento bude ještě lepší a zvítězí, ale mýlila jsem se.

Kniha se četla stejně dobře jako předešlé díly. Hlavní postava Elara mi byla blízká svými myšlenkovými pochody i chováním, takže jsem si ji hned oblíbila. Noah take mi byl sympatický, akorát jsem se v něm někdy nevyznala. Chyběl mi tam i jeho pohled, proto jsem si musela mnohé domýšlet.

Příběh byl milý, ale něco tomu chybělo. Zdálo se mi, že některé věci tam nebyly řečeny a nějak celé to nebylo dotažené do konce

Doufám, že Knihy Dobrovský usilují, aby se i další díly u nás vydaly, protože by mě hodně zajímaly a určitě i ostatní čtenáře, kteří jsou fanoušky této série nebo samotné autorky.

Každopádně tento díl byl pro mě zatím nejslabším článkem celé série, ale věřím že další díly se pokusí konkurovat prvnímu dílu, že který je zatím na prvním místě mého žebříčku.

Jinak celou sérii doporučuji a i tento díl, protože se zde i objevují postavy z předešlých dílů, což je úžasné ostatní sledovat v jejich rozvoji

vera4669
14.03.2023 4 z 5

Milá oddechovka stejně jako předchozí díly... Jeden den a je přečteno a já se hezky odreagovala, což je pro mě účel těchto knih :) snad se dočkáme pokračování, autorka píše velmi čtivě

Mamka_cte
07.03.2023 4 z 5

Třetí díl série Láska z Green Valley. Díly na sebe přímo nenavazují, takže se nemusí číst postupně. Já osobně četla první díl a pak tento třetí.

Nejdříve se mi do knížky moc nechtělo, byla jsem nastydlá a čtení stále oddalovala, ale nakonec jsem ji dnes ráno otevřela a zavřela až při poslední větě. Celou jsem ji přečetla za dopoledne. Kniha mě okamžitě pohltila, i když bylo jasné jak skončí.

Elara přichází do Green Valley, ke své milované babičce po tom, co se mámou pohádá a zakáže jít na školu, kterou si vybrala. Při příjezdu Elaře stane autonehoda, ale pomůže jí neznámý kluk. Hned od začátku je mezi Elarou a Noahem patrný zájem a jiskření. Elara se dozvídá, že Noahovo ex přítelkyně leží v kómatu a tím se vše zamotá.

V knize nechybí zápletka, vyvíjející city a romantika, ale ani smutné pasáže.

Postavu Noaha jsem měla ráda od začátku, takové ochotné a milé zlatíčko. Moc mě bavilo jeho vyprávění o hvězdách a vesmíru.
Elara mi moc nesedla.. nedokázala jsem si k ní prostě najít cestu.
Ale dohromady mi k sobě pasovali a moc se mi líbila jejich chemie a postupné zbližování.

Knize nakonec ubírám jednu hvězdičku za konec knihy. Byl jasně předvídatelný a hrozně rychle ukončený, ale i tak se mi moc líbila a doporučila bych ji.

Monka0901
23.02.2023 5 z 5

Pekná kniha, avšak z celej série mi prišla najslabšia, taká akoby "odfláknutá". Po predchádzajúcich knihách zo série som sa úprimne tešila, že si ďalšiu knihu od Lilly Lucas prečítam, ale asi som sa tešila predčasne.

alzbeta4340
15.02.2023 3 z 5

Poklidná romantika, dějově podle mě trochu ošizená. "Dramatické" události ve stylu srážky auta s ovcí nebo kousnutí užovky mi vlastně vyhovovaly, ale nemohla jsem uvěřit té v tak krátké době náhle vzniklé hluboké náklonosti mezi hlavními hrdiny.
Předcházející díly se mi líbily více.

Drnkla
14.02.2023 3 z 5

Třetí díl za mě nejslabší. Už to bylo moc přetažené, stále pohádkový svět, kdy ženy často padají a muži je vždy chytí. Kdy muži jsou jak princové a ženy do nich bláznivě zamilované.
S hlavní postavou jsem se nesžila tak jako s hrdinkami z předchozích dvou dílů. Nějak mi nesedělo ani jméno.
Začátek byl příliš kýčovitý a konec málo uvěřitelný. Spíš jsem doufala, že to nebude happy end a třetí díl se bude něčím lišit. Mrzelo mě, že se neodehrává opět v zimě.
Kniha, u které není třeba o ničem přemýšlet a čte se velmi rychle.

bezzink
09.02.2023 2 z 5

Do tretice vseho dobreho. Nebo spatneho? Chemie mezi Elarou a Noahem byla nulova. Nechapu, co Noah na Elare videl? Vlastne ani poradne nevim, jak oba vypadali nebo co citil Noah k Elare? Je to vzdy skoda, kdyz jsou city a pocity vykreslene jen z jedne strany. Erotika tam byla takova zadna. A zjevne, pokud chlapec nema kondom, je treba se zase oblect. Ocividne nic jineho nez zasun neexistuje. Celkove to bylo cele povrchni a nudne.

Kacased
04.02.2023 5 z 5

Moc hezká oddechovka. Nebyla tak vtipná jak dvě předtím, ale příjemně se to četlo. Žádná nuda. Nemám co vytknout. Pokud autorka bude mít další knihy, s velkou radostí si přečtu i další příběhy.

Eva_Skala99
02.02.2023 5 z 5

Třetí závěrečný díl, úžasný jako předešlé dva! Dle mého názoru neměl takový spád, ale za to měl lepší zápletku, vývoj děje. Nemá žádné hluché místa, zkrátka krásně čtivě napsaná kniha. Doporučuji!

rumova_kulicka
02.02.2023 3 z 5

Jako oddychovka je to supr, ale taky mi přijde tento díl nejslabší. Prostředí Skalistých hor i znovusetkání s postavami minulých dílů je fajn, ale příběh hlavních hrdinů mě tentokrát za srdce moc nevzal. Navíc ta expřítelkyně v kómatu už je z mého pohledu docela síla.

Péťa2799
30.01.2023 5 z 5

První přečtená kniha z této série. Rozhodně se hodlám pustin do zbylých dvou. Kniha splnila má očekávání a přečetla jsem ji jedním dechem. Pokud hledáte odpočinkové romantické čtení, které vás pohltí - tak tuto knihu vřele doporučuju.

Klárka30
24.01.2023 5 z 5

Další příběh s této série, který se mi velmi líbil, místy si i pobrečíte, já jsem plakala.
Už teď se velmi těším na další díly, tato série si stojí za to přečíst celá. Kdo má rád romantiku můžu jen doporučit

pogmanka
21.01.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh, který pohladí po duši. Čtení jsem si užila, hrdinům jsem fandila a byla na ně hrdá, jak se v některých těžkých situacích zachovali. A atmosféra Green Valley byla prostě skvělá. Úplně bych se tam vypravila. Moc pěkné!

Pája699
16.01.2023 4 z 5

Krásně napsaná oddechovka…opět se vracíme do vesničky Green Valley. Elara a astronaut Noah…Já vám nevím, ale za mě tato kniha byla asi nejslabší. Elara mi nějak nesedla, ale za to Noah to bylo zlatíčko :-) Jeho sestra Rebeca byla správný číslo a k srdci mi přirostla více, i babička byla milá postava .-) Mě se strašně líbí, jak se k sobě všichni krásně chovají. Jak k sobě mají blízko a jak si pomáhají. Přátelství je prostě nadevše.

Annkag
13.01.2023 4 z 5

Ani tahle kniha se série nesklamala a pohladila romantickou strunu kterou jinak schovávám.

Drahuska12
09.01.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, tak jako i předchozí dva díly.
Hlavní postavy mi sedli a hlavně Noah, který byl vážně velmi sympatický.
Knihu určitě doporučuji, a těším se až si v budoucnu přečtu další knihy od paní autorky. :-)

petraLI
09.01.2023 2 z 5

Elara a ta její naivita, vůbec mi ta holka neseděla. Za to Noah mi byl velmi sympatický. Kniha se celkově dost táhla. Nemastná, neslaná.

Litocha
06.01.2023 3 z 5

Dlouho to vypadalo, že třetí díl bude mým nejoblíbenějším. Knížka se dobře četla a byla i přiměřeně vtipná. Elara byla celkem sympatická, i když poněkud naivní, Noah byl sympatický hodně. Jejich postavy byly ale vylíčeny dost povrchně, takže jsem si k nim žádný zvláštní vztah nevybudovala. Moc tomu nepomohlo, že se většinu knihy chovali dost pasivně.
Trochu mě vytáčely některé nesrovnalosti a těžko uvěřitelné chování postav. Třeba že Elaře hrozí, že jí matka nezaplatí školu, ale stejně v jednom kuse vyráží na nákupy (když je to ve slevě, je to asi v pořádku). A začíná mi vadit přílišná selankovitost - všichni (i naprosto cizí lidé) jsou tak chápaví a nápomocní, pro naši lepou hrdinku by se klidně obětovali.
Když se děj přesunul k táboření, lezly mi na nervy dvě věci: americké pojetí táboření/skautingu a Elara, která se v přírodě projevila jako neskutečná bábovka. Až jsem si říkala, co na ní Noah vidí. (Ta jejich milostná linka mi celkově moc neseděla. Elaře bych ještě její okouzlení věřila, ale Noahovi ani za mák.) Navíc přibývalo nesrovnalostí a nepravděpodobností. Třeba Noahovo chování po návratu je neskutečně postavené na hlavu. Ale je toho mnohem víc. Když nepočítám celou situaci s Annie, nejnevěrohodněji na mě působila Elařina matka.
Na jedné straně musím ocenit, že mezi hlavní dvojici nevstoupil umělý a natahovaný konflikt a taky že občas dokázala Elara svým chováním překvapit, na druhé straně se jejich vztah motal v kruhu, v knížce byla spousta nedořešeného a jen těžko uvěřitelného.
Ve výsledku je tedy můj dojem spíše rozpačitý a ani tenhle díl se přes tři hvězdičky nevyšplhá.

poník654
05.01.2023 5 z 5

Dlouho jsem na tuto knížku čekala, takže jsem si musela trochu oživit, co se v minulých dílech odehrálo. Za mě nejlepší díl z této série. Vůbec nevadí, jestli se čte jako první či poslední, postavy v předešlých dílech se tam jen tak trochu mihli. Určitě doporučuji:)