Láska v Provenci

Láska v Provenci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216367/mid_laska-v-provenci-216367.jpg 3 231 79

Každý upřímně vyprávěný příběh o lásce v sobě skrývá ještě nějakou jinou lásku. Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku. Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta. V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory. Tradiční delikátní provensálské recepty jsou součástí románu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

Provence Cure for t.Brokenhearted , 2011

hannah2000
17.06.2017 4 z 5

Tahle knížka mě ihned upoutala za prvé krásnou obálkou a za druhé - částí nadpisu .. v Provence. Ačkoli je moje velké přání se do této oblasti podívat, nebyl zatím čas ani příležitost a tak se sem ráda přesouvám alespoň pomocí knih. No a já, kromě popisu Provence, čekala už jen klasický jednoduchý zamilovaný příběh. Jenže je to jinak. Příběh se kromě popisu Provence zabývá hlavně tím, jak je těžké se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Jak si člověk najednou připadá neúplný a nedokáže si představit, jak bude moci žít dál. Hlavní hrdince Heidi se totiž smrtí manžela zhroutil smysl života a jediné, co ji nutí se soustředit i na něco jiného, je její syn Abbot. Její matka tohle všechno vidí a chápe a právě proto ji pošle vyléčit si duši na místo, které kdysi pomohlo i jí. Do kouzelného domu v Provence, který stojí na úpatí tajemné hory. A o tom je hlavní část příběhu. O znovupoznávání radosti ze života, o smíření se s minulostí, o nacházení řešení komplikovaných situací i o tom, že nejenom smrt je příčinou ztráty blízkého člověka. A také o důležitosti nechat své srdce otevřené navzdory ztrátám, jak říká jedna z postav v knize. A komu bych knihu doporučila? Všem, co mají rádi Provence, a všem, co mají rádi příběhy s hledáním smyslu života. Knížka se moc dobře čte a romantická zápletka je taková chutná omáčka navíc, aby byl příběh zajímavý.

martinaandulka
15.06.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy větší romantiku a podle ilustrace,jsem jsi představovaa,že bude jezdit v Provence na kole,právě naopak ani jednou,celkově kniha se četla pěkně,ale kniha zasloužila jiný obal a anonci.

DasaN
12.06.2017 3 z 5

Příběh o sám o sobě není špatný, ale na mě se hlavní hrdinka až moc utápí v truchlení nad ztrátou jejího manžela. Asi bych více ocenila kdyby autorka rozvinula současný vztah a ne aby se neustále vracela do minulosti.

Eorin
08.06.2017

Nedaří se mi do knihy začíst.
Autorka nám zřejmě chce na samém začátku sdělit co největší množství informací o všem a o všech, takže ve výsledku skáče v časech, osobách a všem, což mě osobně velmi mátlo a nakonec znechutilo, takže jsem knihu odložila a možná jí dám někdy v budoucnu druhou šanci, ale pro tentokrát ne, děkuji, jdu si zlepšit chuť něčím čtivějším.

intelektuálka
03.05.2017 4 z 5

Tuhle knihu bych si vzala na dovolenou - ideálně v Provence. Lehký příběh a pěkně se čte.

Ortie
09.03.2017 3 z 5

Kniha, která se velmi snažila nebýt jen typicky zamilovanou knihou, ale bohužel se jí to zcela nepovedlo. Děj byl bohužel docela dosti předvídatelný, ale přesto jsem musela ocenit snahu autorky o něco ne tak zcela obvyklého (ale první setkání v dešti - takové klišé...).
Abych tedy knihu jen nehanila, musím pochválit zasazení do krásné krajiny, kterou mám já osobně velice ráda a z knihy velice příjemně dýchala. Také oceňuji recepty! A také snahu o zajímavý a poutavý příběh.
I přes jistá negativa a předvídatelné momenty byla tato kniha velice čtivá a přečetla jsem ji velmi rychle (možná to bylo také způsobeno nemocí a časem). Ale myslím si, že mě jako dárek zcela nezklamala, ale ani nepředčila má očekávání.

1v8na
05.03.2017 3 z 5

Do knihy jsem se pustila s očekáváním, že půjde o klasický, zamilovaný a propracovaný příběh a že si u něj odpočinu, ale nedělo se tak.
Příběh nás nutí přemýšlet nad tím, jak se zachovat v případě ztráty životního partner, jak se s tím vyrovnat a jak jít dál.
Kromě samotné částečné romantiky, zde bylo převážně hledání sama sebe, smyslu života a vyrovnávání se s hlubokým žalem, což mě sice na jednu stranu fascinovalo, ale druhou strašně deprimovalo a deptalo.

deedulka
11.02.2017 2 z 5

Kniha mne nezaujala. Šla jsem do ní s představou, že to bude odlehčený romantický příběh z Francie, ale dostalo se mi depresivního příběhu ženy, které zemře manžel a zůstane jí jen malý syn Abbot. Do čtení jsem se musela nutit a čekala jsem, kdy se konečně překlene to popisování ztráty a přejde k té romantické části. Cca po 150 nudných stranách přišla 2. část a cesta do Francie. Stejně to bylo to samé v bleděmodrém. Nudné popisy, stálé opakování vzpomínání, žádný pořádný příběh...po dalších necelých 100 stranách knihu odkládám. Zbytečná ztráta času. Jen ta obálka se moc povedla. :)

Princezna22
07.02.2017 2 z 5

Kniha má nádhernou obálku,ale po přečtení první poloviny jsem knihu pak už jen prolistovala.. Dej byl nudný, strašně se vlekl... Jediné pozitivum vidím v receptech a v krásné obálce knihy. škoda a to jsem od knihy čekala daleko víc vzhkedem k tomu jak moc je tlustá.

Ivanule
07.11.2016 2 z 5

No co napsat k této knize,ani jsem přesně nevěděla kolik dát hvězdiček,jestli dvě nebo tři,nakonec jsem dala 2...Kniha se čte rychle a lehce,ale děj je vám od začátku jasný,jen nevím proč ten její odjezd je protahovaný na tolika stránkách.Jediné,co mi utkvělo a líbilo se mi a zůstane asi v paměti je citát: Kdekdo si myslí,že je to dar,když máš někoho rád,kdo tě miluje,ale to je omyl. Největší dar je,že někoho můžeš milovat - tak jako on miloval tebe.

kudrdlinka
05.08.2016 3 z 5

Mě teda knížka moc nenadchla. Přišlo mi to hodně zdlouhavé, hlavně ta první část. Když se pak děj konečně přesunul do Francie, už to bylo lepší. Ale i tak jsem doufala, že se víc začtu.

michaela3913
02.08.2016 4 z 5

Příběh na léto..ideální. Trošku mně iritovali pasáže o Henrym,ale patrně to mělo spíš být o té bolesti ze ztráty. Za mně tak 75%.

tereija
19.06.2016 4 z 5

Po přečtení této knihy se chci přestěhovat do Provence (teda to jsem chtěla i před tím). Byla jsem vtáhnuta do děje, ukápla mi slza a na konci jsem pocítila spokojenost. Oddechové čtení, které se do těchto (za dva dny) letních dnů hodí. Vřele doporučuji.

Beky
07.06.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila - takové lehké letní odpočinkové čtení. :)
Žádný kýč, jednoduchost a "elegance" - miluju, když jsou popisována francouzská jídla tak podrobně jako tady i s aroma a bylinkami a recepty jsou bonusem. :)
Líbí se mi realismus a lehkost, s jakými je kniha napsána - nic, co by se nemohlo stát.

alepav
09.04.2016 5 z 5

Čekala jsem děsnou romantiku, ale kniha mne velmi překvapila. Velice se mi líbila , na to že čtu úplně jiný žánr. Když člověk někoho ztratí je vždy těžké se s tím vyrovnat a tahle kniha je určena těm kdo mají tuhle zkušenost.

niknikita
29.02.2016 3 z 5

Mám moc ráda Francii, proto jsem si druhou polovinu knihy docela užila. Jinak jsem měla pocit, že autorka často zbytečně plýtvala slovy a jméno Heidiny sestry Elysius jsem přímo nesnášela...

ZuzanaL
11.02.2016 1 z 5

Koupeno kvůli obálce v Levných knihách...ta je na knize asi to nejlepší...a pak recepty z Provence.

Ita
30.01.2016 4 z 5

Mě se kniha líbila. Asi proto, že mám podobný vztah k mé polovičce jako Heidi k Henrymu. Dokázala jsem se vcítit do pocitů ženy, která ztratila svého muže a snaží se z toho vzpamatovat.

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Láska v Provenci je krásná romantika, kterou ocení všechny ženy snící o lásce a něze… Skvělé odpočinkové počtení lákající k návštěvě Francie.

Pavouček2
20.07.2015

Jsem asi tak na 80 stránce a vůbec se nemůžu začíst. Strašně mě otravuje, to její věčný vzdychání nad ztrátou manžela, je to tak 10x na každý stránce, až moc, a jejich láska až moc dokonalá, nevím, nějak tomu nehovím. Řekla jsem si, že juknu sem na názory a díky, jdu číst něco záživnějšího, tohle fakt nedám.