Láska v Provenci

Láska v Provenci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216367/mid_laska-v-provenci-216367.jpg 3 231 79

Každý upřímně vyprávěný příběh o lásce v sobě skrývá ještě nějakou jinou lásku. Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku. Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta. V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory. Tradiční delikátní provensálské recepty jsou součástí románu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

Provence Cure for t.Brokenhearted , 2011

Titi
02.07.2015

Přečetla jsem asi třetinu knihy, lépeřečeno jsem se první třetinou pronudila a potom jsem to vzdala, takže nehodnotím.

Maarty
30.04.2015 odpad!

Ráda si občas přečtu nenáročnou romantiku a na tuhle knížku jsem se docela těšila .Bohužel po sedmdesáti stránkách jsem to vzdala.Děj v podstatě žádný, jen nudné "bla bla bla"... ztráta času.

Denisa Burdová
25.02.2015 1 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych nedočetla knihu, vždy se jí snažím dát šanci, ale v tomto případě, co jsem se doslova "pronudila" cca 250 stranami, jsem to s velikou radostí vzdala! Mám pocit, že čeká až příliš dobrých knížek na přečtení a byla by veliká škoda ztrácet čas touto a jí podobnými...

amysa
03.01.2015 3 z 5

Tahle knížka je pro romantické duše, které mají rády, když děj jen tak pomalinku a v klidu plyne a ubíhá a dohromady se tam nic moc neděje... Je sice plná citů, lásky a emocí, ale i tak bych ubrala v počtu stránek, hlavně těch prvních 200 by jsem naprosto nekompromisně zkrátila tak na třetinu... Až poté co Heidi přijede do Francie, tak se to přeci jen trošku rozjede a i nějakého toho malého zvratu se v ději přeci jen dočkáme.... Ale přiznávám, že místo aby mě autorka svými neustálými náznaky a zmínkami na rodinná tajemství napínala jak kšandy, tak mne to postupem času spíš rušilo a iritovalo... Příběh to nebyl špatný, ale někdy méně znamená opravdu více a pokud by se ubrala slova a zrychlil se děj, klidně bych si knížku přečetla ráda znovu, má v sobě některé moc hezké, citlivé momenty a myšlenky...
No posuďte sami, třeba jsem jí nečetla v tom správném naladění a rozpoložení, u mě dobrý, tedy za 3:-)

hrabenka
26.12.2014 2 z 5

Ze začátku smutný příběh,ale pořád jsem čekala něco víc a .........nic víc nepřišlo za mě velká nuda.

Antoaneta
08.10.2014 4 z 5

Pěkně napsaná pohodová kniha-hezký příběh dýchne na vás vůně levandule ocitnete se v poklidné Provence ,vrátíte se s hlavní hrdinkou do domu jejího dětství.Vyrovná se se svojí bolestí?Najde novou lásku a smysl života?Odpovědi najdete v knize -mně se líbí četla se mi velice dobře takové čtenářské pohlazení.

bookcase
29.07.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Poklidný román o vyrovnávání se s bolestnými ztrátami. Krásně napsané.

Nadík
06.06.2014

Neuchvátil mě příběh po půlce jsem odložila:-(

Petra de Valo
27.05.2014

Hoci sa držím zásady vždy dočítať knihu do konca, túto som bohužiaľ nedokázala prečítať. Hoci chápem bolesť a stratu hlavnej hrdinky, pôsobilo to na mňa tak deprimujúco, že som nedokázala čítať ďalej. A to sa čítaniu smutných kníh vôbec nevyhýbam, naopak, len tento spôsob trúchlenia nebola moja šálka kávy. Možno sa raz premôžem a dám jej šancu, potom dám aj bodové hodnotenie.

blanickaa1
25.05.2014 1 z 5

Tak tohle se mi tedy nelíbilo, celou dobu jsem se při čtení nudila, myšlenky mi odbíhaly všude možně. Příběh nijaký. Prostě jedno velké zklamání.

MahulenaK
12.05.2014 2 z 5

Celkem dobrá oddechovka-doporučuji přečíst mezi dvěma "zásadnějšími" knížkami. Podle mého názoru se hlavní postava zbytečně moc zabývala svými pocity, navíc nijak překvapivý konec, v podstatě jasný od seznámení se s příběhem. Ale víc jsem od knížky nečekala, takže mě vlastně nezklamala.

dubakm
09.05.2014 3 z 5

Bohužel i já se zde přidám k řadě čtenářů, které tahle kniha zklamala. Nevím, jestli za to může období, čtenářska náročnost nebo umístnění hvězd na obloze, ale už dávno jsem nečetla knihu tak těžce. Vůbec jsem se nemohla začíst, několikrát jsem se vracela o stránky zpět a hlavně jsem postrádala své obvyklé čtenářske nadšení, svůj entuziasmus.

Kačík
24.03.2014 2 z 5

Na knížku jsem se velice těšila, ale bohužel mě trochu zklamala, čekala jsem víc.

zulanek
11.03.2014 4 z 5

Krásné čtení na dovolenou,úplně se mi vybavila vůně levandule.
Dámy,čtěte-stojí to za to.

Dousabel
27.02.2014 2 z 5

Je to jedna z těch zamilovaných románů, kdy přesně víte, jak to všechno dopadne. Neurazí, ale ani příliš nenadchne, i když nějaké emoce probudí. Je těžké napsat asi po stopadesáté stopadesátkrát omleté téma, ale milovnicím love story se určitě bude líbit:)

Selinute
27.02.2014 3 z 5

Nenáročné a pohodové čtení.

Sirtlan
25.02.2014 3 z 5

"Vždyť víš, že jsem je obyčejný zajíček a jako takový nedokážu pochopit všechno."

Román o lásce větší než smrt, o potřebě rodiny a o té divné věci zvané zamilovanost. Na jeho stránkách se míchá léto, mateřský instinkt, filozofie a Provence s láskou, či spíše a dokonce dvěma láskami. Neurazí, ale ani není natolik výrazná, aby opravdu uvízla v srdci po mnoho let. Spíše odpočinková kniha, při které se srdce tu a tam cukne smutkem i štěstím a u které můžete věřit na pohádky.

avad
09.01.2014 5 z 5

Román "Láska v Provenci" je krásný příběh o lásce i smutku. Jedná se o dva příběhy. Na začátku románu se svírá hrdlo žalem nad ztracenou láskou, protože víte že je nenávratně pryč. A druhý příběh je o nalezení nové lásky a naděje.
Román je napsán s citem a láskou. Doporučuji!

Marčullkas
08.01.2014 3 z 5

Jemně napsaný příběh o ženě, která přišla o muže a znovu nalezení svého já a schopnosti znovu milovat. Zbožňuji atmosféru kouzelné PROVENCE, která knize dodáva neskutečnou odpočinkovou pohodu. Nicméně knize bych vytknula jen to, že se některé pasáže vlekly. Jinak řadím mezi oddechové čtení.