Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2060 2060

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

ivanaa
16.07.2018 3 z 5

dobře napsané

daniska
02.07.2018 5 z 5

Doporučuji. Kniha se mi líbila. Ano je to Porno. Dávám 5 hvězdiček.

Simy
30.06.2018 3 z 5

Asi to nechám bez komentáře

black.ai
19.06.2018 2 z 5

Předně musím říci, že nejsem žádný puritán, ale pouhopouhé "porno" bez čehokoliv navíc mě zkrátka nebaví. Možná, že dnešní svět je prostě na takovéhle čtení až moc přehlcený práznými vulgaritami, abych o tom potřebovala ještě číst...

jaroiva
26.05.2018 4 z 5

Myslíte, že si to může dát student do čtenářského deníku k maturitě, když to napsal takový klasik? :D Zajímavé, my jsme se o této knížce ve škole neučili.
Možná to bylo vydáno u nás až moc pozdě - rozhodně toto vydání až po mé maturitě.
No, ano, je to porno. Ale některé výrazy mě tam rozčilovaly. Nevím, jestli je to překladem nebo datem vzniku knihy. Jiné výrazy pro změnu pobavily, takže v rámci žánru (viz spíš štítky než "žánr" na databázi knih) je to dobré, nechápu, proč je aktuálně 69. nejhůře hodnocená kniha. Jistě, nejde to srovnávat se "seriózní" literaturou, ale stejně tak se špatně srovnává naučná literatura třeba s detektivkou...

JointlieKat94
21.05.2018 4 z 5

Dvěmi slovy teda: Dobrá kniha!

JointlieKat94
21.05.2018 4 z 5

Vůbec nevím, co ke knize napsat. Četla jsem na mobilu jako "oddechovku" v práci, což teda vůbec nebyl dobrej nápad.

Calinda
04.05.2018 4 z 5

Kniha má dle mého plnit jen jeden účel :-) a ten splňuje :-) Hledat v ní něco víc, nějaké literární dílo, je naprostý nesmysl a taková kritika je k pobavení. Pro ty, kdo ještě nečetli a nedovtípili se ani ze zdejších hodnocení, ano, opravdu se jedná o PORNO. Kdo nemá zájem to číst nebo ho to snad přímo pobuřuje, nechť knihu ani neotvírá.

pejty
02.05.2018 3 z 5

Celkem zajímavé čtení o sexuálním harašení z viktoriánské Anglie. Obyčejně takový to druh literatury nečtu, ale musím se přiznat, že se mi to celkem líbilo a nelituji toho, že jsem si tu knihu přečetl.

alef
20.04.2018 3 z 5

Příběh plný neřestí, který není brakovou literaturou :-) ... prudérní viktoriánská Anglie vs. sexem zkažená dámička :-) ... je to prostě kniha určená ne pro všechny čtenáře ... naprosto souhlasím s nefernefer a vlkodlaqem ... kdo si chce odpočinout u knihy, která je pornografická a netají se tím a zároveň dobře napsaná, navzdory tomu, že je stále jen o tom jednom v mnoha podobách :-), a nebo možná ne ... možná je to pro mnohé dost rozmanitý příběh :-) ... o mladých šlechticích ... i o těch vyzrálejších ... o krásných a vášnivých šlechtičnách a o všech těch hrátkách plných erotiky, ale taky sexuálních úchylek, násilí a taky o vášni, každý ať už s vybere, co je mu libo :-) .. a kdo si nic z toho nevybere, není mu to po chuti, či ho to nějak pohoršuje ... tak ať prostě nečte :-).
Ti ostatní se u tohoto příběhu určitě odreagují :-) ... a někteří možná i poučí :-).

vlkodlaq
16.04.2018 5 z 5

Pro nefernefer: Pravděpodobně právě ti, kteří to nedělají, ani za zavřenými dveřmi, ani jinde, potom píšou ty nejzavilejší kritiky. Proč, můžu jen hádat, ale tipnul bych si závist nebo popírání vlastních tužeb a tím sebe sama, niterní rozpolcenost a nevyrovnanost. I například uživatelka metalan, která knihu hodnotila jako "odpad", napsala, že "něco tak perverzního nečetla", ale hned potom píše "bylo to opravdu hrozné,už jsem se těšila až jí konečně dočtu". Asi to přece jen tak hrozné nebylo, když to přečetla celé? :) Nemusím být zrovna psycholog na úrovni Freuda, abych v tom rozklíčoval popírání a rozpolcenost. :D

nefernefer
15.04.2018 3 z 5

Když se rozhodnete číst knihu (navíc takhle profláknutou), která má hned v první větě anotace napsáno, že se jedná o porno, nemůžete se divit, že se v ní píše jen o tom jednom. Prudérní povahy by se jí tedy měly obloukem vyhnout a nemusely by ji pak hodnotit jako odpad a psát zapšklé komentáře o její perverznosti. Valnou část toho, o čem se tam píše, stejně všichni děláme. Sice doma za zavřenými dveřmi a v poněkud omezenějším počtu účastníků, ale děláme. Navíc oceňuji, jak je tahle knížka navzdory tragickému osudu hlavní hrdinky optimistická a z každé stránky přímo čiší radost a potěšení z vykonávaného. Hledat v ní nějaké hlubší myšlenky nebo příběh, je zhola nesmyslné, co si budeme povídat. Ale hlavu si u toho vyčistíte dokonale a ještě se naučíte spoustu nových celkem roztomilých výrazů. Jako třeba vpochvit se. To mě dostalo. :-)

Felsenberg
10.04.2018 5 z 5

To je ale rozkošná knížečka a Beatrice rozkošná kurvička! Na každé stránce je cítit, jakou měl autor, ať už to byl kdokoli, bujarou fantazii, o životě ani nemluvě. Protože takové detaily teorií nezískáte :-) Je v ní víc skotačení než by bylo ve 30 dílech Odstínů. Potkat Beatrice Christian, tak se po týdnu s rozsekanou zadnicí jako zlomený muž a asexuál vrátí zpět k byznysu :-) Poučení pro dívky z knihy plyne - Nedělejte to, podlomuje to zdraví.

MedvidekS
11.03.2018 4 z 5

K****, š*****, p***, m****

Dyaebl
03.03.2018 4 z 5

Fascinuje mě, že spousta lidí je schopná tuto knihu odložit se slovy, že je to hnus a nic než porno a mnohdy ti samí lidé chrochtají blahem nad promyšleností 50 odstínů...
Zajímavý svět.

Každopádně od knihy člověk nesmí čekat nic, než čistou a nefalšovanou pornografii, kterou autor (ať je to Wilde či nikoli) napsal, aby zboural meze morálky v tehdejší době, aby pobouřil lidi a donutil je zamyslet se nad tématem sexuality a tím, proč jsou veškeré choutky sexuální povahy špatné, ale v soukromí se jim oddáváme každý.
A ne snad?

Coolniczka12
28.02.2018 3 z 5

Prvni pulka knihy mne bavila, ale postupem casu to bylo porad to same dokola. Uz jsem tim ke konci byla tak prehlcena, ze jsem to docitala silou vule.
Nicmene porad lepsi nez Padesat odstinu :)
Sice jsem podle anotace a nazvu vedela do ceho jdu, stejne me prekvapila ta surovost vypraveni.
Lidi v teto dobe jsem si vzdycky predstavovala jako ctnostne osoby, ale zdani muze klamat :)

kaja3190
18.02.2018 2 z 5

Při čtení jsem často uvažovala, jak někdo mohl v té době něco takového napsat. Ale jinak mě kniha bavila a párkrát jsem se u ní dokonce zasmála.

metalan
13.02.2018 odpad!

Tak tato kniha mě velice překvapila..něco tak šíleně perverzního jsem teda dlouho nečetla..bylo to opravdu hrozné,už jsem se těšila až jí konečně dočtu. Ještě že byla tak tenká,jinak bych to fakt nedala,a dohromady ani nevím o čem byl děj. Hlavně vím co se tam stále opakovalo,byla soulož.Tak k této knize se opravdu už nevrátím.

Michaela91
12.02.2018 1 z 5

No, uf. Nevím co k této knize napsat. Objevila jsem ji náhodou a hodila se mi do výzvy tak jsem si ji pořídila. A musím říct, že tohle jsem nečekala vzhledem k tomu z kterého roku kniha je. Občas jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, jak tohle mohl někdo napsat. Není to můj šálek čaje a rozhodně ji znovu číst nehodlám.

dennydee
10.02.2018 odpad!

Jakože toho zvládnu hodně, ale tohle je moc.. Nicméně v těch dobách to bylo běžné. I takový žánr může mít nějaký děj a pointu, tohle ale žádný děj či význam nemělo. Hlavní hrdince šlo pouze o to, kolik za svůj život zvládne pér. Nerada odkládám rozečtené knihy, proto jsem knihu dočetla, vlastně i s nadějí alespoň zajímavějšího konce, ale bohužel.