Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2309 443

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

teer.h
06.09.2017 5 z 5

Jako většina lidí, jsem viděla první díl. Dokonce i druhý díl. Knihu jsem dostala k vánocům a dostala jsem se k ní až teď.
A moc se mi to líbilo! James má super styl psaní, který se skvěle čte. Další věc, co se mi na knize líbí jsou krátké kapitoly... nemám ráda když jsou dlouhé, takže další plus :)
Dále se mi moc líbilo, jak byly některé části vtipné...jak si v duchy vždy Thomas říkal, že by nejradši vstal a zatleskal... živě jsem si představila a musela se smát :D
Velmi se těším na druhý díl a hned ho začínám číst :) Za mě 5 hvězdiček. (S filmem to srovnávat nebudu, nikdy žádný film není stejný jako knížka.)

Penelope99
22.08.2017 5 z 5

Kniha byla skvělá, aspoň za mě lepší než film, ale až postupně, když jsem se začetla. Výhoda filmu byla, že byl de facto od začátku akční, v knize si člověk musel chvilku počkat.

Julinka679
08.08.2017 5 z 5

Jako většina tak i já jsem nejprve viděla film a teď jsem se konečně dostala ke knížce. Ta se mi líbila o trochu více než film, ale to je tím, že mám prostě radši knižní předlohy.
Jinak se knížka četla velmi dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout :-) už se těším na další díly :-)

Byxy123
01.08.2017 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, pak až jsem četla knihu. A musím říci, že neumím určit, co bylo lepší a co horší. Knížka mě chytila a nepustila, musela jsem ji dočíst, i když jsem věděla jak to skončí. :) Už se těším na další díly. :D

Peťule159
28.07.2017

Docela zajímavý příběh...jen se docela táhl..jinak se mi příběh líbil..byl docela napínavý ..:) těším se na další díly :-)

terkanej
11.07.2017 3 z 5

Musím se přiznat, jako první jsem také viděla film. Ten mě ale nějak nenadchl, a proto jsem toho ani od knihy moc nečekala. Po pár prvních stránkách jsem knihu na dlouhou dobu odložila, protože mě vůbec nezaujala a děj se vlekl. Po nějaké době jsem tuto knihu ale z nudy opět otevřela a přimutila se do ní začíst. První polovina mě opravdu nebavila, v druhé ale nastal obrat, a konec jsem neprosto zhltala. Nicméně spousta postav mi přišla strašně nesympatických. Proto si nejsem jistá, jestli se rozhodnu pustit i do druhého dílu.
Této knize dávám 3 hvězdičky.

Ree
03.07.2017 3 z 5

Já nevím... Možná je to tím, že jsem si tu knížku koupila ve vlně nadšení z filmu už někdy před dvěma lety a hned ji nepřečetla. Možná je to tím, jak neskutečně moc se mi do ní po těch dvou letech nechtělo a donutila jsem se jenom proto, že jsem nechtěla mít v knihovně knížku, kterou nikdy nepřečtu. Pravdou ale zůstává, že mě to nebavilo tak, jak jsem po nadšených recenzích očekávala.
Začátek se děsně táhnul, postava Thomase mi místy doopravdy lezla na nervy a docela jsem rostla z jejich slovníku. Postava Teresy mě ničila ještě více.
Začalo mě to bavit, až se z Thomase stal běžec, což je nejspíš následek toho, že bylo více scén s Minhem. A Newtem. Rozhodně nejlepší postavy s nejlepšími dialogy.
Tři hvězdy ode mě dostává za originalitu Labyrintu, postavy Minha a Newta a druhou polovinu knihy.

Veronika33
23.06.2017 4 z 5

Kniha bola skôr priemerná, vyššie hodnotenie je len kvôli tomu, že som pred ňou videla film, ktorý ma bavil a zdal sa mi lepšie spracovaný ako kniha. Štýl písania mi nesadol, mala som problém udržať pozornosť a dočítať ju. Trocha sklamanie, uvidíme čo prinesú ďalšie diely. (Budem ich čítať len kvôli tomu, že ich už vlastním, inak ma to neťahá k nim).

MadamC
04.06.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem četla až po té, co jsem viděla film, takže jsem si ji tak neužila, ale rozhodně mě bavila. Ale ostatní knihy byly pak o to lepší.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Knižní série Labyrint mě moc bavila - filmové zpracování mě znechutilo. Pokud se vám knihy líbí a máte z nich dobrý pocit, nedoporučuji moc dívat se i na filmy. Pokud přeci jen neodoláte, doporučuji brát je hodně s rezervou. První díl se ještě docela drží knižní předlohy, ale další se začnou bůhví proč docela radikálně odklánět.

witch82
29.05.2017 2 z 5

Už keď som knihu kupovala, vedela som že je určená inej vekovej kategórii, ale keďže ja teenage knihy môžem a tých 10€ za trilógiu v jednom zväzku ma nezabilo, kúpila som ju. Za mňa to bola nuda, od začiatku až do konca som sa do čítania musela nútiť..... A ani neviem čím to je.... pravdepodobne autorovým štýlom písania, pretože nápady a zvraty deja boli v podstate zaujímavé.... P.S. vôbec nechápem čo autor sledoval slovníkom flekárov.... pravdepodobne ide o zažitý fakt, že každá čo i len trošku sci-fi, mystery kniha musí mať nutne, aj keď nasilu, svoj jazyk....vytáčalo ma to a obzvlášť tento slovenský preklad mi vypaloval do mozgu dieru....

Safira55
26.05.2017 3 z 5

čekala sem vic, ale pěkná

Misan1993
24.05.2017 4 z 5

Číst to jako malej, tak na tom ujíždím asi pořádně ;)

Anniie
07.05.2017 5 z 5

je to moje nejoblíbenější dystopie. Autor ji píše fakt suprově a každy večer jsem si řikala- ted poslední kapitola. Ale nakonec to dopadlo tak že jsem četla až do haleluja...Miluju jak ji autor píše- kažká kapitola je nějakým způsobem otevřená :DD. A i když si myslím že se film držel knížní předlohy tak je kniha mnohem lepší...je taková víc napínavá s každým otočením stránky to bylo lepší a lepší a moc se těším až si knihu přečtu znova. Jsem strašně ráda že jsem na tuto knihu (no nejdřív film ale to je jedno :D) narazila. Fakt super!!! A ostatní díly jsou taky super :DD

kalinkacz
15.04.2017 5 z 5

Četla jsem již spoustu dystopií, ale kromě Hunger games mě oslovila tak moc jen tato! Již dlouho jsem nečetla něco, co by mě k sobě tak neskutečně upoutalo a nepustilo! Autor zvolil skvělé hlavní hrdiny, které si čtenář snadno oblíbí a zamiluje.... Kniha pro mě byla opravdu neodložitelná a ihned po dočtení jsem začala zjišťovat, kdy u nás bude přeložen druhý díl, takže za mě skvělé!

markulka
06.04.2017 5 z 5

Jsem fanoušek takových žánrů, takže pro mě se Labyrint stal jednou z nejoblíbenějších knížek. Nápad na vytvoření toho obrovského bludiště, které skrývalo i ty nejděsivější noční můry a zároveň mě podobně jako Thomase jistým způsobem přitahovalo, se mi moc líbil, doslova okouzlil. Navíc jsem naprosto nedokázala předvídat, jakým způsobem ho vyřešit, takže byl pro mě konec jedním velkým překvapením. Doufám, že mě další díly nezklamou, protože se na ně moc těším :-)

Babsie
05.04.2017 5 z 5

Nádherná knížka plná napětí, zvratů a emocí. Nejlepší ze série, a film se předlohy dost držel takže také hodnotím kladně:) Všechno co od dystopické knihy chcete!

oluskace
05.04.2017 4 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Výborný příběh a hodně napínavý. Ale do dalších dílů už asi nejdu. Už to nebude takový. Ten konec knížky mě docela zklamal

katushah
24.03.2017 4 z 5

Tento první díl je brilantní. Úplně nový příběh, nový svět a sladká nevědomost, kdo a co, za tím vším stojí. Bohužel další dva díly mi přinesly zklamání, už to bylo úplně něco jiného, bylo tam přehršle věcí navíc a přišlo mi, že to ani chvílema nedává smysl. Takže doporučuji spíše jen tento první díl. :)

Charming
18.03.2017 4 z 5

Viděl jsem film, který se mi líbil a proto jsem se rozhodl přečíst i knížku. Knížka se čte velmi dobře a byl jsem velice nadšený. :)