Zahrada stínů

Zahrada stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12100/mid_zahrada-stinu-nju-12100.jpg 4 376 59

Květy z půdy série

< 5. díl

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Pátý a poslední svazek rozsáhlé ságy jako by svým návratem ke kořenům prokletí rodu Foxworthů uzavíral kruh. Očima babičky Olivie vrací autorka děj až do jejího mládí, do doby, kdy se jako mladá dívka plná ideálů poprvé setká se ctižádostivým Malcolmem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Garden of Shadows , 1987

Babo
29.03.2017 4 z 5

Poslední díl by mohl být i tím prvním. Autorčiným úmyslem,ale zřejmě bylo vidět v babičce vězněných dětí bezcitnou a krutou ženu až do úplného konce.
Jestli tomu tak opravdu bylo , je na každém čtenáři nebo spíš čtenářce .
V každém případě je zajímavé uvědomit si a zamyslet se nad tím , že každý starý člověk byl kdysi mladý , se svými sny a plány .
A jak se říká kdo je bez viny ať hodí kamenem.
Pro mě tato pentalogie byla potvrzením, že fanatická víra v Boha přináší spíš neštěstí a bolest.

Jane417
19.02.2017 5 z 5

Po přečtení čtyř dílů to vypadá, že všechno víte, vyznáte se ve vztazích, myslíte, že zlí jsou ti a ti, hodní zase jiní. NE!
Tento pátý díl ukazuje příběh hodné a inteligentní ženy, která bohužel v životě narazila na psychopata. Žila život plný smutku, zloby, zlosti, nenávisti, ponižování, nevěry, lží a tragédií. Byla milující matkou a tak si přála být milovanou manželkou! Zkusila hodně špatného a jediné, co ji zbylo, byla víra v Boha, na kterou se ale upjala tak, až se z ní pomátla a stal se z ní milující, ale nelítostný stroj!
P. S. Největší hajzl byl John Amos!

olcab
12.02.2017 5 z 5

Posledním dílem této úžasné pentalogie jsem završila velmi poutavé čtení o rodu Foxworthů, jejich povah, intrik, bolesti, smutku, a taky štěstí a radosti. Paní spisovatelka si mě získala na plné čáře. Budu pokračovat v další její tvorbě, která doufám bude neméně čtivá a zajímavá, jako doposud...

pavlinkaa
05.02.2017 5 z 5

To byl nářez. Potřebovala jsem půl dne, abych si to vše v hlavě tak nějak srovnala. První, druhý a pátý díl budu mít určitě hodně dlouho v paměti. Nemohu jinak než doporučit.

Miška.Miška
08.01.2017 3 z 5

Poslední díl mě nenadchnul ani nezklamal. Bylo zajímavé vrátit se na úplný začátek a dozvědět se jak to vlastně začalo.

Dija
21.11.2016 5 z 5

Poslední díl pentalogie jsem četla se značným odstupem, nevěděla jsem, jestli to chci vůbec ještě číst. Nakonec mě příběh strhl. Spoustu věcí se vysvětlilo, dokonce vedl příběh k pochopení chování zlé babičky. Celá série byla naprosto originální, rozhodně doporučuji všem k přečtení. Nejlépe hodnotím tento (pátý díl), který byl naprosto strhující.

Danago
03.11.2016 5 z 5

Dlouho se mi do posledního dílu nechtělo. Ale nakonec musím říct, že to bylo skvělé zakončení této úžasné série! V posledním díle sem už žádné překvapení nečekala, ale to sem se spletla. Opravdu tento díl musel být jako poslední, rozhodně nedoporučuji jej přehodit na začátek , jak jsem od někoho četla jako doporučení, všechno by se tím pokazilo.
Celá série je originální, šokující, překvapivá, čtivá a nečekaná.

Linda007
21.10.2016 4 z 5

Skvělá série. Tady se vysvětlí dost věcí, ale spousta věcí je pořád nedořešena.

Princezna22
14.10.2016 5 z 5

Pěkné zakončení, jen bych doporučovala tento díl přejít před prvním dílem a nenechat si ho jako poslední.. ale když už to přečtěte takto nebudete litovat..ráda jsem se vrátila na začátek a dozvěděla jsem se něco o babičce.. :-)

Zdenulkaa
09.10.2016 5 z 5

Už jsem si od posledního dílu moc neslibovala, ale překvapil mě. Napínavá kniha od začátku do konce. Všech pět dílů se mi moc dobře četlo a těším se, jak budu číst další pentalogii.

mekkejla
14.06.2016 5 z 5

Už jsem nečekala, že mě po rozvleklém čtvrtém dílu ještě "sága rodu Foxworhů" chytne za srdce, ale to jsem se teda pěkně sekla! Bylo to úžasně čtivě napsané a je mi Olivie opravdu neskutečně líto. Sice se z ní nakonec stejně stala ta zlá a zapšklá žena, která trýznila čtyři nebohé děti na půdě, ale z mého pohledu je její část viny oproti Malcolmovi a Corine nepatrná. Malcolm byl psychopat od samého začátku, který rozmazlil Corine natolik, že nebyla schopná stát na vlastních nohou a postarat se o sebe, natož o své děti...

edith79
20.04.2016 5 z 5

Mám ráda styl V.Cleo Andrews s těmi jejími nultými díly. Tady je návrat opravdu bolestivý a člověk mnoho pochopí.... Ale neodpustí.

josska
06.03.2016 5 z 5

pořád super,napínavé

evca7271
05.02.2016 5 z 5

moc pekny sice je to neco jineho nez ty dily predtim,ale clovek se dozvi jak to vse zacalo.

Burnettka
31.01.2016 3 z 5

Po slabších třech dílech konečně zase nějaké poutavé čtení, ovšem kvalit "Květů z půdy" bohužel nedosahuje :(

TessaJean
07.11.2015 4 z 5

Další úžasná kniha od této autorky! V knize jsem se ani na chvíli nenudila. Neustále se tam něco dělo a musela jsem číst dál a dál. Rozhodně doporučuji jako završení této dokonalé rodinné ságy:)))

Natyna
31.10.2015 5 z 5

Nejvíce se mě chytl 1. a 2. díl, potom to bylo horší, a proto jsem od toho dílu už moc neočekávala. Ale musím přiznat, že se mě bavil. Bylo zajímavé pozorovat jak se Olívie změnila. Tento díl byl čtivý a rozhodně bych ho doporučila.

Edona
28.09.2015 5 z 5

Květy z půdy bezpochyby patří mezi ty nejlepší rodinné ságy, co jsem kdy četla. Všechny díly byly nadprůměrné, a stejně jako první díl, tak i poslední díl dostane pět hvězdiček. Zahrada stínů - návrat do minulosti - po dočtení mám chuť, znovu se ponořit, do čtení prvního dílu. V Olívii nevidím tolik zkaženosti jako ostatní, ale za své činy si svůj trest také zaslouží. Daleko větším zplozencem zla je podle mého Malcolm a jeho dcera Corinne.

mišaša16
26.09.2015 5 z 5

"Skvělé" zakončení této úžasné série! Autorka má můj velký obdiv. Sem hrozně moc ráda, že sem narazila na tak výbornou sérii. Nelituji času, který sem těmto knihám věnovala, protože všechny pocity a emoce, které jsou v zde uložené budu mít v sobě ještě dlouhou dobu...
Je zvláštní kolik generací může doplatit na chyby svých předků. Vlastně mi bylo líto svým způsobem všech postav, i když je to těžké říct kdo má na tom všem největší podíl viny.
Takže určitě doporučuji všem tento originální a vážně skvělý příběh, který si Vás získá hned prvním dílem ❤️

Hanisek
11.09.2015 3 z 5

Tak nevím. Nebylo to zlé, ale přišlo mi, že se autorka nemohla rozhodnout, kdo za to může a kdo je ten záporák. A některé věci mi neseděli s tím, co už jsem věděli. Bylo to hezké, zajímavé, ale stačilo mi :D Nejlepší byl první a druhý díl. Třetí mi přišel neuvěřitelný a čtvrtý už zase byl docela v pohodě hlavně díky Jorymu :( ale vadilo mi, že se vlastně nic nevyřešilo a ten poslední byl super, ale pak se to 60 stránek před koncem zlomilo a nebylo to nic moc.