Setba minulosti

Setba minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231375/bmid_setba-minulosti-231375.jpg 4 394 53

Květy z půdy série

Chris a Cathy se po letech vracejí do starého rodinného sídla, kde prožili nejkrutější období svého života. Jejich mladší syn Bart, který dal požárem zcela zničený Foxworth Hall znovu postavit, zdědil nejen obrovský majetek, ale bohužel i povahu svého praděda Malcolma Naela Foxwortha, nelítostného a krutého vládce. Zlo, které se v něm i bez jeho přičinění soustřeďuje, způsobuje další a další rodinné tragédie...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Seeds of Yesterday , 1984

katallinka
06.02.2017 5 z 5

Opět mi kniha doslova vyrazil dech. Domnívala jsem se mylně, že další díly nemůžou být lepší než ten první, ale spletla jsem se. Díl od dílu se mi příběh líbil víc a víc a ten "poslední" ani nemohl skončit lépe.

olcab
05.02.2017 5 z 5

Dočetla jsem předposlední díl této pentalogie. Co napsat? Kniha si získala opět moje srdce, zejména za dojímavý konec, při kterém jsem se přistihla se slzami v očích. Čtivé vyprávění, jen těžko jsem knihu odkládala. A nemyslím si dle předvídatelné Miss Utahraptor, že by kniha byla odpad!
Takže se pouštím do posledního dílu.:-)

pavlinkaa
25.01.2017 5 z 5

Jak jsem již psala u třetího dílu, pocity jak na houpačce. Z tohoto dílu nejsem tak paf jak z prvních dvou. Pro mne asi opravdu příběh Cathy a Chrise skončil ve druhém díle, tady jsem je už nepoznávala a ani mi zrovna dvakrát nesedly. Ale zase na druhou stranu u jiných knih fantazie pracuje jak to s hlavními hrdiny dopadlo. Takhle jsem mohla prožít jejich život a nad ničím se nedohadovat.
Spokojená jsem i když v hlavě mi zůstanou pouze první dvě části.
Ale těch 5 hvězd musím dát. :)

eletrika03
02.01.2017 5 z 5

Kniha je od začátku smutná, ale velmi čtivá, nekdy chvíli človek prestane číst, aby to celé stravil, a když to dočte, tak si uvedomí, že každá ta postava je i doopravdickém živote. Tahle kniha velice smutná. Ale doporučuji si ji prečíst.

Zdenulkaa
04.10.2016 5 z 5

Tak jsem dočetla..... nemohla jsem skončit, četla do jedné hodiny v noci a pak jsem se do půl třetí převalovala a nemohla spát. Ale byly to super čtyři díly, dnes jsem začala pátý

Princezna22
03.10.2016 5 z 5

Nemůžu uvěřit,že už to zkoncilo :-(... Tahle příběh mě tak pohltil,ze jsem se přistihla že i o postavách hodně přemýšlím.. Takhle kniha me dostala poměrně hodně do deprese,ale za to část zase do úsměvu...takhle od všeho trošku... Tento díl mě tak dostal,že po přečtení sedím a čumím do stropu a říkám si sakrá proč už to zkoncilo.... Tak úžasný příběh,který je poměrně zvláštní jsem dlouho nečetla.. Za mě krásné, krásné, krásné.. Prostě srdcovka... Poslední díl si určitě přečtu, ale pro mě to bude spíše taková vsufka do příběhu,který touhle knihou konci... Proč proč už je konec :-( ...

Danago
09.09.2016 5 z 5

Opět velmi čtivé, nedalo se přestat číst. Celá tato série má velice zajímavý , zvláštně originální příběh až mě to místy šokuje. Konec byl uzavřený a vlastně dobrý. Autorku sem před touto sérií vůbec neznala a je vážně skvělá.
Poslední díl si určitě ujít nenechám.

mekkejla
10.06.2016 3 z 5

Za mě už opravdu hodně překombinované a většina dialogů naprosto nereálná a vyumělkovaná. Štvala mě Cindy s tím, jak se pořád opakovala - slibovala a vzápětí sliby porušovala, Chris, který byl tak naivní, Bart, který se choval jak sotva pětileté dítě... A naprosto jsem nepochopila, proč všichni z FH neodešli asi tak po prvních 20 stranách... No ale je to prostě autorčin styl a nemůžu říct, že by se mi to úplně nelíbilo. Dočetla jsem to a poslední díl si přečtu taky, takže něco na těch jejích "psycho" příbězích bude ;-)

josska
20.03.2016 5 z 5

super jsem zvědavá na poslední díl

evca7271
23.01.2016 4 z 5

sice uz to neni ono,ale stejne se my to moc libilo

Miška.Miška
06.01.2016 4 z 5

Celý příběh od začátku až do konce je užasný.
Tento díl byl skvělej ale dost mě ta kniha deprimovala. Nevím čím to je ale nemám z ní dobrý pocit.

Pivka1
07.09.2015 4 z 5

Tento díl se mi líbil stejně tak jako první. Zvraty v ději i smutný konec mě doslova dostal na kolena.

mišaša16
29.08.2015 5 z 5

Wow, ani nevím co k tomuto dílu říct... Opět velmi čtivé, přečteno jedním dechem. Celá tato série má opravdu hrozně zajímavý a originální příběh a to je třeba ocenit! Autorka je vážně skvělá. Musím říct, že celý děj mě natolik pohltil, že jsem všechny okamžiky prožívala společně s postavami jako bych byla jedna z nich :) Ještě nikdy se mi nestalo, aby mě nějaká knížka tak moc zaujala a vtáhla do děje, jako pravě celá tato série. Po dočtení každého dílu jsem byla absolutně unešená ze všeho a pořad a pořad dokola jsem musela o tom přemýšlet. Je zvláštní kolik generací může doplatit na chyby svých předků. Určitě se chystám i na poslední díl. Myslím si, že na celou tuto sérii a tak úžasný příběh, který tato autorka napsala nikdy nezapomenu! :)

milunka21
28.08.2015 5 z 5

Zase skvělé,co víc k tomu říct.Už se toho událo tolik že si ani nedokážu představit co se může ještě dít v dalším díle :-)

Lucy2211
20.08.2015 5 z 5

Čtvrtý díl celé série mě opět dostal. Nečekané zvraty, láska, zrada, pocity, smutek i radost. To vše jsem společně s hlavními hrdiny prožívala. Bylo mi neskutečně líto, že už jsem skoro u konce celé série, ale co se dalo dělat...Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci již v prvním díle a já s nimi ráda prožívala všechny jejich situace (ať už dobré či zlé - takový už je život) ale myslím si, že jim osud již od samého začátku vůbec nepřál a měli to v životě hodně těžké...
Ráda se k této sérii jednou vrátím a vřele ji všem doporučuji :)

Rodaw
03.08.2015 5 z 5

Po druhém dílu (Lístky ve větru) jsem si myslela, že mě už nic víc nedostane. Mýlila jsem se. Konec tohoto dílu mě naprosto rozdrtil :-( Čekala jsem, že to bude smutné, ale když ta chvíle přijde, stejně Vás to dostane ... Já se do celého životního příběhu Cathy, Chrise, Coryho a Carrie naprosto ponořila. S hrdiny jsem prožila tolik let a dostali se opravdu hluboko do mého srdce. Všechno jsem to prožívala, strašně moc a i proto mě konec Setby minulosti tak moc rozesmutnil ... ono se to dalo čekat a i když jsem se na to pokoušela připravit se - ve výsledku jsem připravená nebyla a úplně mě to smetlo...
Ty 4 díly Květů z půdy pro mě znamenají strašně moc. Tolik let s hrdiny, tolik důležitých životních momentů, radostí a zklamání... I když sama za sebe myslím, že osud jim moc nepřál. Byly to světlé chvilky, ale ve výsledku k nim by osud strašně nespravedlivý a krutý...
Tento příběh budu mít navždy v srdci. V myšlenkách se k němu budu vracet, protože mě hodně zasáhl... a jednou si rozhodně strašně ráda přečtu celou sérii znovu. Až budu číst v prvním dílu o 13leté Cathy a 15letému Chrisovi - až se vrátím v čase - budu sice vědět, co všechno špatného je čeká, ale zároveň si to budu užívat, protože mě bude čekat i těch pár radostí, které jim život dal.

Burnettka
15.07.2015 3 z 5

Po předchozích dvou nudných dílech, byla tato kniha poutavá a čtivá. Až na ten konec, ten se dal očekávat od půlky knihy :)

LéňaM
01.05.2015 4 z 5

Mě osobně tato kniha zaujala a měla jsem problém s tím jí včas odložit a jít spát. Pro mě pěkný strhující příběh, plný překvapení a i velké lásky mezi Chrisem a Cathy. Chvílemi mi ale bylo velice smutno. Pro mě moc pěkný díl. Teď už mám rozečtený poslední díl z této pentalogie kde se vracíme do samého počátku a snad pochopíme, proč se vše tak stalo. Asi se mi bude jen těžko louči s touto zvláštní rodinou, s kterou jsem prožila jejich skoro celý život

Miss Utahraptor
25.04.2015 odpad!

Zaměňte jména za latinskoamerická, a máte zápletku poněkud komornější telenovely na papíře. Předvídatelné do poslední stránky.

Edona
03.04.2015 4 z 5

Zpočátku jsem se do Setby minulosti nemohla vůbec začíst, protože minulý díl - Vykoupení ohněm - se mi moc nelíbil, a proto jsem také předcházející události docela rychle zapomněla. Avšak nakonec to byla opravdu veliká jízda. Musím říct, že na tuto rodinnou ságu jen tak nezapomenu, protože právě s Chrisem a Cathy jsem prožila opravdu kus jejich života.. A je opravdu těžké rozloučit se s postavami, s kterými prožijete takřka celý jejich život. Závěr knihy je nepředvídatelný a emotivní.

tragédie krutost

Virginia Cleo Andrews