Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1361 345

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Prostě dokonalá kniha, krásná obálka a ještě lepší děj. Bylo to krásné, sladké, vtipné a úžasné. Na to, že nemám ráda fotbal, tak mě hrozně rychle vtáhla do děje. Strašně moc doporučuji každé holce, protože tento příběh zahřeje u srdce.
Hlavní hrdinka nebyla žádná chudinka a dokázala se o sebe postarat. Hlavní hrdina nebyl dokonalý. Zato tato kniha dokonalá byla! Když jsem ji dočetla musela jsem na ni pořát myslet.
Kulti kadí, kadí, kadí. Tuto hlášku asi z hlavy nikdy nedostanu. Do Kultiho (jak do knihy, tak do Reinera) jsem se zamilovala. Přezdívky a slovní přestřelky mezi Sal a Kultim jsem zbožňovala (a to je slabé slovo).
Celý příběh se vyvíjel pěkně pomalu, nečekejte, že po sobě hned ,,skočí" (ale nebojte i toho se dočkáte). Knihu jsem si půjčila z knihovny a lituji toho, musím si ji hned pořídit domů!!!

Soulmate
26.02.2021 3 z 5

Tak tedy na pět hvězd to nevidím. Na knihu jsem se neskutečně těšila a čekala jsem vtipnou, milou romantiku, ale... Toho vtipu tam moc nebylo. Iritovala mě hláška "kadí" jako fakt nesmála jsem se, když jsem na to v knize narazila. Měla jsem chuť kvůli tomu tu knihu odložit. Celkově autorka nepíše špatně, jen mě zvláštní humor, který mě nesedí. A co se týče postav, na těch by chtělo ještě hodně zapracovat.

anna7852
23.02.2021 5 z 5

nečekala jsem že tato kniha mě tolik zaujme.Ze začátku prostě takové pro mě nejiskřivé,ale zachvilku už jsem se smála a na to že to mělo tolik stran nějak jsem nechtěla aby to skončilo.
Je pravda že mám ráda knihy kde je dost sexu,dost hrubostí,ale i tohle mělo své kouzlo :-)

anelise
22.02.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Nelajza
20.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Supre knížka, která se čte sama. Miluju fotbal a hraju ho. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické a hnedka jsem si je zamilovala. Asi bych dala o hvězdičku méně, protože tam pár věcí úplně nesedělo.
1, sex byl divný a zbytečný. Autorka to tam nemusela ani dávat nebo dát jen jednou a konec.
2, někdy - často se hrdinové chovali dost prapodivně a nelogicky. Ale na to jsme u takových to knížek zvyklí.
Ještě něco by se tam našlo, ale odmítám to dál hanit.

Asi nebude překvapení, když řeknu, že to skončí tak jak si všichni přejeme. Jedna z mých oblíbených knížek.
(no a taky jsem vždycky měla slabost pro trenéry)

dedysek
18.02.2021 5 z 5

Když jsem si knihu kupovala, nedávala jsem tomu velkou naději. Na fotbal moc nejsem...spíš vůbec než moc.
Musím ale říct, že jsem byla příjemně překvapená. Vůbec mi nevadilo, že se do poloviny knížky nic nedělo. Naopak jsem si to užívala. Arogantního němčoura jsem si zamilovala. Pro nenáročné čtenáře ideální. :-)

behunka
17.02.2021 2 z 5

Knihu jsem přečetla tak říkajíc jedním dechem. Pořád jsem čekala až to začne až to začne až to začne a ono se furt nic nedělo . Na konci rychlé shrnutí ...a žili šťastně až do smrti. Žádný zvrat, nic. Vlastně se mi kniha celkem líbila, ale fakt by chtěla zkrátit minimálně o 100 stran. Občas jsem měla pocit, že prožívám fotbalovou sezonu 1:1, jak se to táhlo.

Saraken
13.02.2021 3 z 5

knihy sa mi pacila, napad supet, postavy som si oblubila ...avsak bol dost natiahnuty ak by bolo o niekolko desiatok tran menej vobec by mi to nevadilo a nechybali by mi tam niektore useky deja ... stacilo mi raz precitat knihu.

Kniholenka9
07.02.2021 4 z 5

Četla se moc hezky, měla spád a i přes to, že nejsem fanoušek fotbalu mě kniha bavila. Rozhodně si od autorky přečtu další knihu.

eliska3571
02.02.2021 5 z 5

Naprosto boží, četla jsem po druhé a už se těším na jeho další knihu.

zandu
25.01.2021 3 z 5

Ale jo. Ale mohla by být klidně o dvěstě stran kratší. A to stále se opakující slůvko mě málem hned ze začátku odradilo... Víc se mi líbila Rytmus, já a Malychin a když jsem tam dala čtyři hvězdy, tak tady musím dát jen tři.

suzanne1997
23.01.2021 3 z 5

Nápad na ústřední zápletku knihy je stoprocentně originální. Anotace příběhu čtenáře navnadí a po odmyšlení nebo opomenutí těch pětiset sedmi stran se těší, čím ho autorka překvapí.
Knihu otevíráte odhodlaní zjistit, co se stane a v pokud možno co nejkratším čase. Jenže opak je tak nějak pravdou. Kniha není špatná, má dobře vystavěnou zápletku i dialogy. To jen autorka má tendenci všechno protahovat a dlouze popisovat (použila bych slovo obkecávat, ale nejsem si jista, zdali by mu někdo rozuměl).
Příběh se šíleně táhne, nedokáže pohltit ani se do hlavních postav nezamilujete, natož abyste se s nimi ztotožnili. Stránky neubíhají a čtenář ten příběh jenom čte, nic víc, nic míň. Vysoké hodnocení knihy chápu, jazyk autorky je jednoduchý, děj není přespříliš zapletený a už od začátku čtenář ví, jak příběh dopadne. Pro čtenáře, kteří od knihy neočekávají přespříliš je tohle skvělá volba.
Za mě byl však tohle docela přešlap. V polovině knihy mě omílání situací přestalo bavit a při pohledu na další tři stovky stran, které musím přelouskat, mi nezbylo nic jiného než hlasitý povzdech. Nicméně knihu jsem přečetla a mé hodnocení vychází z toho, co očekává průměrný čtenář, proto je lehce nadprůměrné. Přikláním se však k průměrným až podprůměrným hodnocením a sama za sebe však tuto knihu do ruky už nevezmu.

Áža707
19.01.2021 4 z 5

Kniha je velmi oblíbená a čtená, na instagramu jsem videla hodně recenzí, ale nezařadila jsem ji do seznamu chystám se číst. Jelikož jí nemá ani místní knihovna, tak se případné přečtení odložilo na neurčito... Ke knize jsem se dostala náhodou skrze knižní štafetu.

První mé obavy vznikly právě z toho, že je příběh velmi populární a mě se nebude líbít, protože se do něj pustím s přílišně vysokým očekáváním.
Druhý důvodem byla tématika, jelikož fotbal jde okolo mě doopravdy vééélkým obloukem. Ale rozhodně se prostředím knihy nenechte odradit, jelikož příbeh je doopravdy velmi čtivý a nejspíš si ho užijete stejně tak já.

Nejen, že jako bývala studentka španělštiny, jsem se vyžívala ve větách, co byly v knize použity, ale užívala jsem si i nádherné špičkování a styl psaní, který vás vtáhne do děje. I o tom svědčí, že jsem celou knihu zvládla během tří dní. NUTNĚ potřebuji vědět kolikrát bylo v knize "kadí", prosím, že to někdo spočítal? :D Jinak ano smysl pro hunor je zde trochu neotřelý, ale rozhodně bych neřekla, že je nějaký zlý.

I přesto, že plno lidí na knize kritizují, že má být romantická a dle nich jen na posledních pár stránkách. Tak za mě na to musí člověk pohlížet z větší komplexnosti, protože to není jen o tom, když si říkáte, jak druhého milujete a padáte si do náruče. Právě proto na mě romantická linka působí krásně přirozeně, kdy z dívčí zamilovanosti vznikne naprosto vážný vztah dvou lidí, kteří si rozumí ve všech směrech a nejsou jen partneři, ale i nejlepšími kamarády a parťáky.

A ten epilog? Jako vážně? To byla dokonalá romantická třešínka na tomhle pomyslném dortu.

⭐ 4/5

Raislin
18.01.2021 5 z 5

Kniha je hezká. Příjemná oddechovka na zimní večery. Pobavila a zahřála u srdce. Určitě stojí za to! Vykouzlí úsměv na tváři.

Rudolf14
15.01.2021 1 z 5

Z knihy nemám prostě dobrý pocit... Popisování pocitů hlavní hrdinky Sal bylo tak zdlouhavé, že jsem musela knížku několikrát odložit. Také to její kadí mě nějak rozptylovalo. :D Když to vše pominu ... tak konec knížky se mi líbil, ale mohla mít tak o 250 stránek míň a asi bych byla spokojenější. :(

zamilov.do.knih
27.12.2020 1 z 5

Bóže, to byla ale blbost! Tohle bylo tak hrozný, že na téhle knize nedokážu najít jedinou věc, která se mi líbila. Nejblíže k "líbilo se mi" je asi fotbalové prostředí, ale to je všechno. Snažila jsem se najít ještě další hezkou věc, bohužel jsem už žádnou nenašla. Takže dále budou následovat jen samá negativa. Hlavní postavy mi nesedly. Sal mi nebyla sympatická a Kulti byl náladový debil, který se choval jako hajzl. Kniha slibuje romantiku, jenže ta v téhle knize není. Respektive je, ale na posledních 50 stránkách. Na 50 stránkách z 500! Jako sorry, ale tohle v mých očích rozhodně není romantická kniha. A neodpustím si zmínit, že "romantika" je v této knize v podobě podrobně popisovaného sexu. Sakra, to bylo tak nechutný! Já jsem nečekala celých 450 stran, abych pak četla o tom, jak mu ho kouřila a jak velký má Kulti péro! Nemluvě o tom, že se mi ti dva k sobě vůbec nehodili. Jejich vztah mi přišel strašně nucený a nereálný. Nelíbili se mi spolu ani jako kamarádi, protože Kulti byl strašně žárlivý, ani jako pár. Autorka je známá svým vtipem – haha, dobrej vtip. Já se u knihy ani jednou nezasmála a nevím, jestli jsem prostě nějak náročná na humor nebo mám depku, ale i můj brácha říká lepší hlášky než naše hrdličky. Ještě dodám, že celou knihu jsem se nudila, neměla jsem chuť ji číst, protože každá stránka byla utrpení a nic se tam nedělo. A ano, vím, má to být pomalá romantika, ale sakra, to nemá být pomalý jak Český dráhy!
Závěrem, vůbec nechápu hype okolo téhle knihy, protože za mě to byl propadák. Nudná, dlouhá, bez romantiky, s nesympatickými postavami. Ale vím, že se knížka hodně lidem líbí, protože jsem na ni viděla skvělá hodnocení. Hold, sto lidí, sto chutí, ale já vám tohle doporučit nemůžu, protože jsem při čtení měla chuť ji vyhodit z okna a vůbec ji nedočíst. No ale co si budem, o moc bych nepřišla.
A kdybych měla knihu popsat jedním slovem? Vybrala bych jedno z těchto: nuda, fuj, ne.
~
1*/10*

LadyAlena
14.12.2020 5 z 5

"kadí" :-D super knížka, vtipná, dobré téma :-)

Red-haired
20.11.2020 5 z 5

Určitě jsem nečekala, že zrovna příběh z fotbalového prostředí mě vtáhne tak, že budu číst celý den v kuse. Pokud hledáte dokonalou slow burn romantiku, pak s Kultim určitě nešlápnete vedle.❤
Na úplném začátku jsem byla docela rozpačitá. Autorka totiž píše čtivě, ale její smysl pro humor mě docela vyděsil, protože kdybych měla v průběhu celé knihy snášet její „záchodový“ humor v takové míře, jako byl na začátku, byla bych asi jen pořád znechucená. Naštěstí od něj upustila a dále se objevoval minimálně. (Zmiňuji to schválně, aby někoho nenapadlo zahodit knihu po prvních kapitolách) :D
Jinak mě kniha vtáhla tak, až byla návyková. 500 stránek mi mezi rukama uteklo, ani nevím jak, a já byla v totálním čtecím kómatu. Užívala jsem si počáteční třenice a konflikty mezi Sal a Kultim a jejich následné poznávání. Často jsem se při čtení culila jak malá holka a vůbec se za to nestydím. Navíc miluju ty národnostní přezdívky, kterými se ti dva častovali. :)

Bylo to vtipné, originální, s dokonalou romantickou zápletkou, která se ani za 500 stran neomrzí.

Laruska07
10.11.2020 3 z 5

Takové průměrné čtení, ale na další knihy autorky jsem zvědavá.

Tereza035
07.11.2020 4 z 5

Od knížky jsem čekala vtipnou tlustou oddechovku, z které si nepříliš mnoho odnesete a tu jsem také dostala. Příběh či kamarádství mezi Kultim a Sal se bohužel začal odehrávat až v cca druhé třetině knihy a romantiky jsme se dočkali až témeř na úplném konci... Jedno z plusů pro mě určitě byla hl. hrdinka která mi neuvěřitelně sedla, naopak Kulti mi většinu knížky přišel jako mrzout bez charakteru a i když se postupem jeho chování zlepšovalo, příliš jsem si ho neoblíbila... O fotbal se nezajímám ani ho nesleduju, ale v téhle knížce se mi moc líbil popis zápasů a tréninků. Kniha je čtivá a samozřejmě jak už je u autorky známo, velmi vtipná a skvělá na odreagování. 8/10