Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1241 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

voody99
13.03.2021 5 z 5

❤️ Úžasné ... Absolutně úžasné ❤️
Tuhle sérii vážně Miluji ❤️ Za mě jí prostě nejde nemiloval .

Anett525
12.03.2021 5 z 5

Boží, boží a ještě jednou boží série. Nešlo se odtrhnout. Nemůžu se dočkat knížky o Cardanovi.

Verunka926
12.03.2021 4 z 5

Ačkoli zde nebylo tolik akce jako v minulém díle, čtení jsem si užila skoro stejně. Svět víl mě strašně moc bavil a je škoda, že už je tato série u konce.

nataalie7
03.03.2021 4 z 5

Tenhle díl si zasloužil mnohem větší obsah a je to škoda, že to bylo tak krátké.. ani jsem nemrkla a byl konec. Ale bylo to super, o tom žádná :)

sArKa236
28.02.2021 5 z 5

Upřímně, první díl mě moc nenadchl, měla jsem k němu snad milion výtek. Jak ale série postupuje, tím se knížky zlepšují. Královna ničeho je má oblíbená knížka ze série. Pořád jsem čekala, co že se teda vlastně stane a vztah mezi Jude a Cardanem mi pro změnu dával smysl.

makik111
23.02.2021 5 z 5

Moc pěkné zakončení série. Četlo se to krásně. Příběh je plný napět a akce. Nejlepší postavou je pro mě Cardan, Jude mi zase až tak nesedla. Těším se na knihu o Cardanovi.

Market.maky
18.02.2021 5 z 5

Perfektní zakončení celé série. Celá kniha má velký a rychlý spád plný nečekaných zvratů. Určitě doporučuji přečíst si celou sérii, stojí za to.

tessiesulcova
15.02.2021 5 z 5

Nejlepší zakončení jaké jsem si mohla přát! Opravdu skvělé zakončení této série.
Akce v tomto dílu bylo nejvíce a to oceňuji jen pozitivně. Vztahová linka mezi Jude a Cardanem je dokonalá a jsem ráda, jak to skončilo (snad to není spoiler).

Knihu jako celou sérii doporučuji všema deseti pro všechny milovníky Fantasy/víl/Young adult. Přečtěte si to a neváhejte. Podle mě, nebudete litovat.

Market116
08.02.2021 5 z 5

Po dočtení této série bych si přála (jako u spousty předešlých skvělých sérii) abych zapomněla o čem to bylo a mohla celý příběh prožít znovu. Protože právě ten první zážitek z knížky je jednoduše nepřekonatelný.
Konec byl dle mého pohádkový a já si nemohla přát nic jiného.
Byla jsem tak ráda, že jsem se v Cardanovi nemýlila...zamilovala jsem si ho od začátku a a spolu s Jude byli dokonalí.
Celý tento překrásný příběh si mě získal a já jsem moc ráda, že jsem Zemi víl mohla navštívit, opravdu to stálo za to.
Celou sérii moc a moc doporučuji ♥

houdkic
06.02.2021 5 z 5

Treti dil hodnotim ze vsech uplne nejlepe. Libilo se mi napeti, zvrat a melo to proste stavu.

izfnp
01.02.2021 4 z 5

Všetky tri knihy odo mňa dostali rovnaké hodnotenie, pretože si myslím, že autorka kvalitu zachovala od začiatku do konca, bez ohľadu na to, kde a ako sa jej príbeh vyvíjal. Zakončenie série bolo vydarené, všetky linky sa podarilo dotiahnuť do logického konca a mňa mrzí, že dva dni strávené s touto trilógiou ubehli tak rýchlo. Ale zároveň sa tomu teším, pretože trilógia o krutom princovi víl a ambicióznej smrteľníčke bola uhrančivá, prekvapivá, úžasne dobrodružná a ja som si ju užila ako už dlho žiadnu knižnú sériu.

Blueberry.hd
20.01.2021 5 z 5

Jo, toto je přesně podle mého gusta..
A i když jsem našla pár nesrovnalostí mezi předchozími díly a tímto, tato série mne příjemně překvapila..
Hlavní hrdinka, ačkoliv jí často ovládala panika a strach, byla silná osobnost a s Cardanem "si hráli" na kočku s myší, přičemž se jen těžko dalo říct, kdo přesně byla ta myš, jak se role neustále obracely.. a přesto všechno mi ten jejich pomalu vyvíjející se vztah přišel čistý..
ON přeci nemohl klamat, že? :)

Cress
16.01.2021 5 z 5

Stejně jako první dva díly byl i ten závěrečný boží. Plný intrik a zvratů. Cardan byl pořád trochu hajzl, ale zároveň i zlatíčko. Jude mi přišla opět trochu hloupější než byla v prvním díle, ale tak v polovině se to zlomilo. A ta romantika… autorka mezi hlavními postavami prostě umí vyčarovat tu správnou chemii a donutit vás pro jejich vztahy žít.

Alíček83
09.01.2021 5 z 5

Mě se moc líbila celá trilogie. Je to můj žánr. Bylo to místy napínavé, romantické, nenudilo, mělo to spád, dobře se kniha četla. Za mě spokojenost. Madoc mohl být víc potrestanej. Těžko říct, jestli bude ještě pokračování. Taryn a Přízrak?? Doubek jako dospělí...

Týna79
07.01.2021 4 z 5

První dva díly se mi asi líbili o trochu víc, ale i tak se mi kniha moc líbila a zase doporučuji přečíst, až budete mít první dva díly za sebou. Upřímně si myslím, že pokud už jste je četli nepotřebujete žádné popichování, aby jste dočetli i poslední díl.

Morgaine07
05.01.2021 5 z 5

Ať si říká kdo chce co chce Holly Black psát umí opravdu dobře, tento díl pro mě nebyl zklamáním, ale potěšením a konec se mi líbil jen mi je líto, že je to údajně poslední dil

withoutyou
04.01.2021 4 z 5

Po dočtení celé této série mám pocit, že jsem to byla já, kdo ochutnal omamné vílí ovoce... Tak moc se mi dostaly knihy pod kůži. Co se týče stylu psaní, mám jedinou výtku a to sáhodlouhé popisy oblečení, hostin... první dva díly se to ještě dalo ignorovat, v tom třetím už bohužel ne. Příběh jako takový mě bavil , i když nesouhlasím s tím, jak autorka vyřešila zápletku s Madocem. I tak jsem Holly Blackové ochotná odpustit ledacos (třeba takový detail, že kdykoliv se na scéně objeví borec s ocasem, hlavní hrdinka jaksi ztrácí schopnost používat mozek ale tak co už..), protože svět, který vymyslela, mi zkrátka uhranul a chtěla bych v něm ještě nějakou chvíli pobýt.

anid
02.01.2021 5 z 5

Celá tahle trilogie je moje velké dirty pleasure. Jinde tuhle dynamiku hlavních postav nemusím, ale tady ji prostě miluji a úplně nevím proč. Klidně bych do knihy přidala tak 20 stran, kde by byl jenom klid (zvláště pak v první části tam se mu zdá trochu uspěchaná) . Chvilku pohody mezi dvěma katastrofami. Hlavně z důvodu, aby člověk měl místo, kde může knihu odložit.
Jsem moc ráda za šťastný konec, i když si myslím, že jak vyřešili Madoca není úplně nejlepší nápad

LenciL
02.01.2021 4 z 5

Prvá časť mi prišla moc rýchla. No druhá časť bola super.

talessea
01.01.2021

Upřímně žádná sláva se nekoná. Ostatní dva díly ještě ušly, ale tohle byla trochu katastrofa. Jediná postava, kterou jsem měla ráda, byl Cardan.
Takhle vysoké hodnocení si to nezaslouží. Ve čtvrtce jsem se sekla a nutika se dva měsíce, abych to dočetla. Lidi je plno krásných knižních seriich, ale tohle bych nedoporučila snad nikomu.