Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1241 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

kalinka99
23.01.2022 5 z 5

Kniha byla super. O proti prvnímu dílu to mělo spád a popravdě jsem čekala, že to bude spíš pohádka ze světa víl, ale ne strhující příběh, kde krutost nezná mezí. Pouze konec mi přišel trochu nedotažený.

michaela3483
19.01.2022

Konečně jsem se k třetímu dílu dostala. A čekání se z velké části vyplatilo.
Děj mě strhl a já musela číst pořád dál a dál... ovšem konec mohl být lepší. Zvrat byl překvapením, ale čekala jsem trochu něco víc.
Jude mě místy lezla na nervy, kdy se chovala jako by snědla všechnu moudrost světa a vzápětí si drbe hlavu, protože některého z dotyčných neodhadla. Trošku nafoukaná, řekla bych. Ale budiž, její chování jsem jí odpouštěla když došlo na chvilky soukromí s Cardanem...

Každopádně se mi série líbila, překvapivě, a doporučuji.

keiko33
06.01.2022 5 z 5

Prvá časť bola slabšia, no postupne sa to zlepšovalo. Táto časť už bola super. Už som sa aj dosť dobre zorientoval v tých postavách. Na tejto sérii sa mi páčilo, že sa zamerala na hlavnú hrdinku Jude a jej snahe dokázať všetkým, že aj keď je človek, patrí do do sveta Elfham. Čo mi na konci trochu chýbalo, bolo nejaké uzavretie ohľadom nesmrteľnosti, veď Jude bola človek a Cardan nesmrteľná víla. Ona bude starnúť a on nie?

rakosnicek333
05.01.2022 4 z 5

Série super, ale ten konec...přišlo mi, že autorce došel dech a prostě nevěděla co s tím. To vyřešení situace bylo bez nápadu, nedávalo smysl a Madoc, to jako vážně?! Ten by přece bojoval do posledního dechu! A ještě by to chtělo Cardanovy dopisy!

Petra-1
29.12.2021 5 z 5

Tak tuhle sérii jsem slupla jako malinu. Musím říct, že pro mě je to jedna z mála sérii , kdy jsem opravdu netušila, kam se bude příběh ubírat. Jo, bylo to skvělé..

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Na závěrečný díl Kruťase jsem se neskutečně těšila a můžu říct, že mě vůbec nezklamal (já jsem si ho opravdu užila a miluji to).
Celou sérii vnímám tak, ze každý díl byl lepší a lepší. Takže bych řekla, že se tato série vyznačuje vzestupnou tendencí. Stejně tak vnímám Jude, kterou jsem si postupně oblíbila. Jako kdyby nabrala druhý dech a stala se tou správnou hrdinkou, kterou měla být. Společně s Cardanem tvořili zajímavou dvojici. To haštaření a jiskření mezi nimi mě bavilo. Protože Cardan, ach.
Jedinou výtku k tomuto dílu mám a to, že kniha neobsahovala Cardanovy dopisy. Ještě že se dají najít na netu.

sniciknihomolka
20.12.2021

(SPOILER) SPOILER) Nikdy jsem nečetla svět, kde by se vyskytovaly víly. Byl to pro mě šok. Čekala jsem něžná stvoření, ale dostala jsem odvážnou a statečnou Jude, která nepovolí. Taryn jsem ráda na začátku neměla ani na konci. Vivi byla občas moc starostlivá. První kniha byla jenom samá akce a žádný klid. Stále se něco dělo. Občas jsem opravdu nevěděla, kdy se něco takového stalo. Uvítala bych více času na Cardana a Jude. Podlý král byl ještě lepší. Hate to love romantika? To bylo něco neskutečného. Neskutečná chemie mezi nimi. Na konci knihy jsem málem spadla ze židle. Vůbec jsem nepobrala, co se tam stalo. Závěrečný díl jsem rozečtla ten stejný den. Nová zápletka a jiný pohled na svět. Během čtení ukáplo několik slz i na konci knihy. Nic tomu nechybělo. Romantika, bolest, strach a nejistota. A zasloužený konec :)

Loriss
17.12.2021 3 z 5

Po skvělém druhém díle bylo pro mě tohle zakončení série bohužel zklamáním.. A tím myslím zejména ten konec. Čekám na to, jestli konečně nějaký autor či autorka fantasy bude mít koule na to zakončit svoje dílo nelíbivým a čtenářům nepodlézajícím rozuzlením (Martin to asi nikdy nedopíše..).
Hlavní postava v jednom konkrétním místě děje jednoznačně směřovala k závěru, který by vzhledem k předchozímu vývoji jejího charakteru a pragmatismu dával úplný smysl. Bohužel se autorka rozhodla jinak. A jak se vypořádala s postavou geniálního stratéga Madoca - to už snad raději zcela bez komentáře.

Marry123
06.12.2021 4 z 5

Holly mě ráda mučí táhlými začátky. :D Ale pak to dokáže rychle obrátit a já nedokážu knížku odložit. Tohle zakončení se mi líbilo i když jsem ho čekala maličko jiné, ale i tak moc povedené. Jude u mě končí na neutrální úrovni, nemůžu říct, že ji mám ráda ale ani že ne. A Cardan... Jo je to zlatíčko... Tak jak jsem mu na začátku nemohla přijít na chuť, tak teď už je vše v pořádku... Jsem ráda že jsem si tuhle sérii nakonec přečetla... :)

denniys
02.12.2021 4 z 5

Bavilo mě to.. celou sérii považuji za poměrně povedenou..nenáročné romantické fantasy z krásného prostředí světa víl..

Salvatoreanne
22.11.2021 5 z 5

Tato trilogie byla pohlazeni na duši. Ze začátku se staval přesný opak toho co jsem si myslela. Potom už jsem postavy odhadovala. Svět který byl vytvořen je nádherný. I v dospělosti člověk potrebuje pohádku a tady je. Nechybí v ní špatný osud, zlo, ale ani láska pochopení rodina.
Dekuji bylo to opravdu krásné

nikiss76
11.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl fantasy trilogie se mi velmi dobře četl a bavil mě stejně tak jako díly předešlé. Všechny knihy od autorky jsou vždy pastvou pro mou čtenářskou duši a vždy se těším na nějakou novinku. Tomuto dílů musím strhnout hvězdičku za tu romantickou přeměnu Cardana, která mi moc neseděla a za hlavní hrdinku Jude, která mi nepřirostla k srdci. Závěrečné stránky byly zajímavě vymýšlené a líbily se mi. Celkově jsem si knihu užila.

MikasaKubickov
27.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Velmi dobré zakončení mé oblíbené série, zklamal mě konec a vyřešení celé zápletky s Cardanovou věštbou (prokletím) mi přišlo až moc „pohádkové" a nesedlo mi to, klasické YA vyřešení, kdy se téměř nemusíme strachovat o osudy postav, protože se vše stejně nějak vyřeší ve prospěch našich hrdinů.
Cardan změnil a už jsem z něj necítila jeho krutost jako dřív, naopak Jude je pro mě hrdinka jak se patří a je u ní vidět obrovský posud oproti prvnímu dílu.
Hodnotím 4-4,5*/5*.
I když je za mě třetí díl o něco málo horší než předešlé, stále se jedná o moji oblíbenou sérii ke které se ještě na stoprocent v budoucnosti vrátím

baru_lienka
17.10.2021 3 z 5

◾Neskutečně jsem se těšila, až se Jude vrátí zpět do světa víl, protože upřímně- z vlastní zkušenosti vím, že svět lidí je fakt nuda. Za to všechny detaily ze světa víl mě fascinují: karkulinky a jejich zvyk v namáčení čapek do krve nepřátel, cestování na koníku ze zvončeku; všechny možné Grimsenovy vynálezy (hlavně ta uzdička na princeznu!)… a právě tyhle detaily dělají ze světa víl originální místo.
◾ Já prostě žeru Jude. Tohle je příkladná hlavní hrdinka- nakopávačka zadků. Neustále jí to šrotuje v hlavě. Jen valím oči, když porovnám Jude v prvním díle a Jude ve třetím díle, je to prostě skvěle propracovaná proměny postavy.
◾Jen je mi líto, že ta hate-love romantika mezi Cardanem a Jude z ničeho nic úplně vyšuměla, protože byla jedním z pilířů celé série.

Admoas
13.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Za mě poslední díl asi nejslabší, ale i tak jsem spokojená jak byla serie zakončena. Hned ze začátku jsem se hrozně začetla, ale jak se pak Jude znovu setkala s Cardanem, myslela jsem že se věc co se přihodila na konci druhého dílu bude řešit, ale oni to vlastně nějak hodili za hlavu což jsem moc nechápala a myslela jsem si že se to bude řešit víc a Cardan mi přišel najednou úplně jiný než v předešlých dílech.

pogmanka
20.09.2021 5 z 5

Za mě skvělá série, kterou si určitě po čase ráda zase přečtu. Všechny tři díly mě vtáhly do děje a já chtěla číst dál a dál. Ovšem tenhle poslední díl se mi zdál asi nejlepší. Líbilo se mi, že jsme se na chvíli dostali do světa lidí a viděli, jak to tam Jude zvládá a pak jsme zase naskočili do vlaku plného víl a všechno se nám pěkně vysvětlilo a prostě Cardan :3 toho jsem si zamilovala už v minulém díle, ale tady byl naprosto skvělý. Každopádně mě konec vůbec nezklamal. Naopak se mi líbilo, že tam nebyla žádná epická nadupaná událost, ale prosté vyřešení toho, co bylo potřeba vyřešit. Takže za mě skvělá série ke které se určitě někdy vrátím.

Ellinek
28.08.2021 4 z 5

Holly pokračuje v krasojízdě, tentokrát nás víc vtáhne i do lidské světa a pro mě to bylo pěkné zpestření. Hlavně se mi líbilo, jak si autorka pohrála se vztahem Vivi a Heather, jak na každé postavě vyobrazila něco jiného, dobrého i špatného. Navíc se podíváme i do jiných částí Elfame, poznáme jiné obyvatele a zákoutí.

Nepřestává mě fascinovat postava Madoca, protože je natolik komplexní a rozvrstvený, že nevím, co si o něm mám myslet. Jak to má s tou Jude? Protože po tom souboji to rozhodně nevypadalo, že je mu úplně volná. A to mě na tom hrozně bavilo, poznávat jeho postavu ze všech možných úhlů a když už k němu zaujmete nějaké stanovisko, stejně vám ho nějaká událost naruší a zase začnete zkoumat znovu.

Mě osobně závěr nějak zvlášť nezklamal, naopak to bylo něco jiného, protože všechno vždycky směřuje k nějakým epickým bitvám, kde pak na několika stranách břinkají meče, ale tady se to vyvrbilo natolik jinak, že to vlastně oceňuji. Mně by se taky nechtělo zabíjet stránky další heroickou bitevní vřavou. Vyřešit hada a šmytec. A i když má na Jude člověk vlastní názor a ona pořád touží po jakékoliv moci, nakonec stejně víte, co udělá a že se rozhodne správně, protože někdy i v tom nejkrutějším srdci zahoří skutečná láska. O tu ale primárně u Holly nejde a já jsem za to vděčná. Romantika je spíše v pozadí a člověk sleduje spíše tu politiku Elfame a osu země jako takové. A to mě na tom baví nejvíc.

Krutý princ mě mile překvapil. I když to zpočátku byla trochu těžší cesta, jsem ráda, že jsem vytrvala, protože to bylo skvělé. Těším se na další knihy a přečtu si je všechny, protože Holly se mi svým stylem přesně trefila do vkusu.

Ronnie37
25.08.2021 5 z 5

Kdo si do tohoto dílu nezamiloval Cardana, teď se to určitě změní. Ta kniha je mega :3333 Troufám si říct že je to nejlepší díl z celé série. DOPORUČUJU!!! :333

knihomolkajanca
18.08.2021 4 z 5

Když jsem dočetla Podlého krále, měla jsem chuť okamžitě běžet do knihkupectví pro třetí díl. Závěr byl totiž skvělý a na další díl neskutečně navnadil. Měla jsem v hlavě spoustu otázek. Jak se Jude vypořádá s vyhnanstvím? Jak se dostane zpět do říše víl? Jak se s Cardanem dá zase dohromady?

Začátek byl poklidný, ale dalo se čekat, že si Jude bude muset chvíli připravovat půdu pro svůj návrat. Způsob, jakým se to nakonec stalo, mě příjemně překvapil, přestože se vlastně nabízel. Příběh ale bohužel ztratil na tempu a první třetina knihy se mi trochu táhla. Navíc jsem k mé nelibosti musela dost dlouho čekat, až se zase na scéně objeví Cardan.

Nicméně v tomto díle jsem se konečně dostala na jednu vlnu s Jude. Hurá! Konečně jsem se ztotožňovala s jejími myšlenkovými pochody, konečně jsem jí rozuměla a konečně bych dělala to stejné, co ona.

Od druhé třetiny konečně dostává více prostoru Cardan, což jsem si náležitě užívala. Události k tomu všemu samozřejmě směřovaly k vyvrcholení celé série, takže jsem se nemohla od čtení odtrhnout. A v tu chvíli přichází zvrat. Za mě skvělé překvapení a byla jsem zvědavá, jak to z toho všeho Jude zase vybruslí, i když řešení se nabízelo jen jedno.

*SPOILER* Čekala jsem, že tohle se vyřeší a bude následovat epické finále. Finále, které bude vyvrcholením celé série. Vše k tomu směřovalo, autorka měla skvěle našlápnuto, já četla jak o život. A pak najednou nic. Prostě nic, vyřešeno, žádná bitva a já na to koukala jak sůva z nudlí. Madoc, který po celou dobu šel po moci najednou pokládá zbraň a všichni, kteří stáli za ním, stahují ocas a klopí hlavy. Tohle pro mě bylo dost velkým zklamáním. *KONEC SPOILERU*

Celkově se mi série ale líbila a tento svět jsem si zamilovala, přestože jsou víly Holly Black dost nemilosrdné. Není to top fantasy, ale příjemné oddechové čtení, ke kterému se jednou určitě vrátím, protože Cardan s Jude byli zábavní.

Hodnocení: 70%

Bramburek007
18.08.2021

Skvělá knížka, určitě si ji ještě někdy přečtu. Nevěděla jsem, jak se vlastně ten Judin exil rozuzlí, ale to, co se stalo, jsem vůbec nečekala. A potom ten konec? Úžasné! Skvělé zakončení trilogie. Doporučuji