Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1241 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

katka-kacav3318
01.08.2020 5 z 5

Zakončení série bylo super. Strašně se mi líbí vývoj Cardanovy postavy. Celkově to byla jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla.

Skippka
31.07.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny a to jen proto, že jsem musela do práce :) Závěr trilogie se mi líbil, i když mi přišel trochu "uspěchaný". Nenudila jsem se, Cardana jsem si zamilovala ještě více.

mliko8
30.07.2020 5 z 5

Absolutně zbožňuju celou trilogii a navzdory mým obávám byl za mě poslední asi nejlepší. Zhltla jsem ho za jedno odpoledne. Byly chvíle, kdy jsem měla chuť do něčeho praštit, plakat, ale i se smát a tančit štěstím. Miluju to a určitě se na ni co nejdříve vrhněte ❤️.

Googies
30.07.2020 5 z 5

Jako v jeden moment ke konci jsem myslela, ze tu knizku podpalim, znicim, vyhodim z okna, nastesti ten pocit trval asi jen dve strany :D ale Cardan mi bude hrozne chybet, Jude teda tolik ne, ale Cardan urcite!!!

Tewi
30.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale bohužel logika zde dostala zabrat. Objevilo se zde několik detailů, které naprosto protiřečili dílům předchozím. Například Olšový král Severin sice měl v předchozích knihách na svém dvoře dvojčata, ale byly to kluk a holka a pokud si dobře vzpomínám, tak projevoval své sympatie více mužskému pohlaví- najednou jsou z obou dvojčat holky a jedno z nich má za manželku. Dále mě zarazila sex scéna, která je vylíčena tak, že Jude je ještě panna a přitom ve druhém díle jsme se dočkali opravdu žhavé intimní chvilky mezi Cardanem a Jude a pochybuju že vedle sebe jen nevinně leželi.

Naopak co se mi od předchozích dílů líbilo, byla absence idiotského výrazu skřítčice- namísto toho byly použity výrazy jako goblin, karkulinka atd.

Jinak samotný svět krutých víl byl úchvatný, Cardan jako vždy neodolatelný (škoda že scén s ním bylo tak málo) a Jude prostě byla stará dobrá pletichářská královna/špionka. Celkově tedy hodnotím kladně, ale bohužel za ty nelogické kopance si plný počet nezaslouží.

zinon
28.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Mě tento díl bavil a jen si říkám jaká je škoda, že Holly Black nepíše větší bichličky :) Mnohem raději bych se do tohoto příběhu ponořila víc...Cardan jako postava je fascinující a i po dočtení mám pocit, že to bylo prostě málo a já chci vědět víc...
A chci vědět, co bylo v těch dopisech :)

Malinali
28.07.2020 5 z 5

Mě se líbila celá série, naprosto všechny díly jsem hltala. Jude mám moc ráda a svět víl, byť je krutý, mě úplně pohltil.

Red-haired
26.07.2020 5 z 5

Miluju svět i postavy, které autorka vytváří. ♥ V závěrečném dílu opět nechyběla akce, napětí, intriky, ale taky komplikované vztahy. Hlavně Judeiny rodinné vztahy si podle mě zaslouží pozornost a autorka je dokázala vyřešit skvěle. Ne, stále nemám ráda Madoca, Taryn ani Vivi, ale s rodinou to bývá komplikované a konflikt Jude a Madoca jako otce a dcery vs. politických nepřátel mi stejně rval srdce za Jude.
Cardanem autorka opět šetřila jako šafránem, ale po dokončení série nemám pochyb o tom, že to dělala schválně. Čím méně Cardana, tím více Cardana chceme. :D Propůjčuje mu to jistou záhadnost a do poslední chvíle tak nevíme, jak se s ním věci vlastně mají. (I když jsem po druhém díle už měla jasné teorie.)
Dokážu si představit, že některé závěr neuspokojí, já s ním spokojená jsem a celá série je moje velká srdcovka. ♥

Majka1979
25.07.2020 5 z 5

Úžasné ukončenie trilógie, určite neľutujem, že som si ju kúpila

Kasana
25.07.2020 4 z 5

Trochu se stydím sem přiznat, že jsem "Královnu ničeho" četla jenom proto, že jsem si potřebovala zlepšit náladu. A nečetla jsem ji prostě proto, že by si to zasloužila přečíst.

Tenhle díl mi přijde zhruba na stejné úrovni jako ten druhý, jen je tu více akce. Za mě stejně pořád vyhrává první díl, ale nezdá se mi, že by ty další díly byly nějak extra horší. Jude a Cardan jsou tady fakt kouzelní (ale neodpustím si, že je těžké si představit, že Cardan z prvního dílu je ten samý Cardan, jako z toho posledního). Čtení jsem si doopravdy užila, protože je to jedna z těch knih, kdy se začtete a po nějaké době si uvědomíte, že jste za půlkou, je po půlnoci a ráno vstáváte třeba o dvě hodiny dřív jenom proto, abyste si dál četli (nebo jsem já ta divná?).

Celé mi to přišlo jaksi rychlé, uspěchané a nedokážu přesně říct, jestli je to kvůli tomu příběhu nebo kvůli tomu, že jde o poslední díl. Zvlášť konec, ten byl velmi rychlý, moc se tam toho nestalo (jakože nic moc epického, něco, co by mě shodilo ze židle), přesto se mi líbí ty tresty, které jsou vyrčeny (hodně originální a i trochu drsnější na YA, takové věci čtu ve fantasy). Bylo tam par nejasností, které by v předchozích dílech nefungovaly, ale tady (asi kouzlem) najednou fungují a není to nijak objasněné. Mnoho věcí hraje Jude vyloženě do karet a to je asi ta jediná věc, kterou tu vytknu.

Za mě jedna z těch lepších YA sérií, ke které se budu vracet. A to se fakt bojím hadů.

barbb8k
25.07.2020 4 z 5

Tento díl byl o trochu slabší než předchozí. Nebylo tu už tolik věcí, které mě vždy udivovaly.
Ale i tak to byla úžasná kniha, do které jsem se začetla tak moc, že jsem ji zase přečetla během pár hodin.

Na začátku chvíli trvalo, než se děj rozjel, ale už od nějaké padesáté strany to začalo nabírat grády a nemohla jsem přestat číst.

Romantická linka se mi v tomto díle zdála nejkrásnější, protože obě hlavní postavy jsme znali už lépe, nežli v předchozích dvou a dokázali si představit, co se jim může asi dít v hlavě.

Konec byl pro mě trochu zmatený. Všechno se to odehrálo strašně rychle, že jsem v jednu chvíli nechápala, kde se vlastně Jude právě nachází. Když jsem to zjistila, tak jsem byla zase úplně mimo z něčeho jiného.
Podle mě, se autorka tady mohla o trochu více rozepsat a mdyby přidala pár stran, udělala by lépe.

Celkově tato kniha bylo krásné zakončení celé série.
Moc jsem si všechny tři knihy oblíbila, protože mě dostaly svým nápadem, humorem postav a úžasnou romantickou linkou.

4,5/5⭐

Medasek
24.07.2020 4 z 5

Byla to úžasná jízda. Děj byl plný akce, ale asi jsem očekávala mnohem více od závěrečné bitvy. Také mi vztah Jude a Taryn přišel strašně moc rychle vyřešený, čekala jsem trochu víc.
Ale jinak kniha byla úžasná. Za mě 4,5*.

zuzak82
23.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Závěr série hodnotím na 70% a tento díl bych hodnotila jako nejslabší. Určitě to není špatné ukončení, ale podle mě spisovatelka nevyužila daný potenciál, který nastavila ve výborném druhém díle. Oproti předešlým dílům mi to přišlo méně propracované, méně dobrých intrik, moc urychlené.
Nyní trošku spoilery, co tím myslím.
Jako první mě hned na začátku zklamalo, jak se vyřešil vztah mezi Taryn a Lockem, bylo to zmíněno pár větami. Přišlo mi to rychlé a jen jako zmínka a zároveň záminka, proč najednou může Jude zpět. Vzhledem k tomu, že tyto postavy měli již od prvního dílu vzájemné interakce i s Jude, mi to přišlo odbyté.
Dalším příkladem byl první rozhovor v soukromí mezi Jude a Cardanem. Bylo to takové zvláštní, hlavně jeho chování a její reakce na to, celkově vývoj vztahu mezi nimi mi přišel zase uspěchaný. Možná to chtělo trochu víc scén mezi nimi.
No a korunu tomu nasadilo proroctví. Samozřejmě bylo jasné, co se musí stát a jak se to bude vyvíjet. Jen se divím, že to nikoho nenapadlo zmínit jako možnost, i když to "prošetřovalo" tolik lidí. Co musím naopak však ocenit, že i když mě to štvalo, tak samotný popis naplnění proroctví mě i trochu dojalo a celkově mě knížka bavila.

Pedruska01
23.07.2020 4 z 5

Nebyla jsem jediná, kdo na tenhle závěr čekal dlouho. A konečně jsme se ho dočkali, protože konec druhé knihy byl šílený. S velkou chutí a zvědavostí jsem začala číst a vracela jsem se zase do toho stylu/formy, čtivosti a především toho světa. Bavilo mě to, líbilo se, nenudila jsem se, ale... něco to postrádalo. Něco velkého, důležitého, něco, co by tu knihu vystřelilo až do nebe. Tenhle pocit jsem získala celkem brzo a vydržel až do konce. Bohužel. A to byla obrovská škoda, protože to pak evokovalo to, co vyjadřují druzí, jako "odfláknutí". A něco na tom bude.
Hlavní hrdinka Jude, pamatuju si, že mi pila krev a byla přímo děsně příšerná, ale tady to bylo jiné. Nevadila mi, neměla jsem s ní problém. S jejími činy, kroky jsem převážně souhlasila. Přišlo mi to kapku zvláštní, ale byla jsem za to ráda a svým způsobem se mi i velmi ulevilo, že se nad ní nemusím rozčilovat. Samozřejmě projevila velkou sílu a statečnost, přesvědčení na to, že byla jen člověk, a čtenář jí musel i fandit. Jenže jsem taky čekala víc toho jejich divného vztahu s Cardanem, odpovědi na otázky, nějaké dění, když byli v jedné místnosti, cokoliv a zase - úplně to nepřišlo. Ne tak, jak by si člověk asi představoval.
Cardan, druhý hlavní hrdina, Krutý princ a pak Podlý král, mužská víla, kterou jsme si zamilovali, ačkoliv dokázal být tak neskutečně zlý. Čekala jsem na jeho velkolepé účinkování v knize, po dlouhé době setkání a byla jen hrstka scén, kdy jsem měla tu čest. Myslím, že ani tady nebudu sama, co se cítila zklamaná a okradená. Cardan i my, jsme si zasloužili tedy víc. Navíc hned v první scéně je zmíňka o dopisech, které skutečně existují a o které je český čtenář v knize okraden. Nejen, že si je nemůžeme přečíst přímo, ale ani tam není trochu rozveden bližší obsah, který by řekl víc - v tom romantickém smyslu. Jejich romantická linka v průběhu příběhu je vážně slabá. Čekala jsem teda, zvlášť ve finále - víc - a mrzí mě to ve výsledku.
Příběh jako takový je naopak zase natřískaný akcí, o tom žádná. Mohu říct, že jsem byla i překvapena, kam až to zašlo, co všechno se tam vymyslelo a stalo. Pořád se něco děje - i když jsou i věci nesmyslné a zbytečné, pořád se plánuje, něco podniká. Jenže i tady vzniká malá nespokojenost. Schyluje se k bitvě, ale ve výsledku je to zase zvráceno jakými si dohodami, které jsou protkány podvody ze všech stran. Nakonec k bitvě přeci jen dojde a to ještě vlastně náhodou, ale trvá asi dvě minuty a nic dál. Nevím, co si o tom myslet, jako by se do toho autorce nechtělo, ale tak aby se neřeklo, tak přidáme pár mrtvol? Dobře, ale sakra proč to není v duchu té kruté série? Žádné drsné popisy, žádná krutost, potoky krve, plno bolesti a křiku, strachu... Já vám nevím - tohle bylo prostě divné. Nijaké. Krok, kterému úplně nerozumím, po tom všem.
Upřímně, čekala jsem víc, větší a ohromnější zakončení, nejen to kolem toho světa, ale hlavně linku Jude a Cardana. Ale samozřejmě není to jen špatné v jistých místech, je to naopak i dobré, protože mě to i tak bavilo a knihu jsem prostě jen stěží odkládala. Četlo se to poměrně rychle a dobře. Líbilo se mi to a na jednu stranu mi je líto, že je konec. Však takhle série se povedla a určitě ji musím doporučit, jen to hodnocení plné prostě zase není - všechny díly za 4*. :)

Atekram
22.07.2020 5 z 5

Četla jsem knihu už před časem v angličtině, teď se chystám na českou verzi. Jsem z ní nadšená. Oceňuju originální příběh a okamžitě po přečtení jsem byla přesvědčená, že tahle kniha patří k nejlepším, které Holly Black napsala. První díl trilogie mě tehdy celkem zklamal a vůbec nesliboval tak skvělé pokračování a závěr.
Už od začátku je příběh plný akce, zvratů a událostí, které někdy tušíte a zoufale si přejete, aby k nim nedošlo, nebo v ně naopak doufáte. A přesto vás šokují, znechutí, potěší, rozpláčou. Postavy vyrostly a prošly dlouhým vývojem, jako vždy jsou inteligentní i chybující, bystré a charismatické. Je to celé sice pohádka v nadpřirozených kulisách, přesto velmi naturalistická, povědomá, reálná a znepokojivá.
A jestli skončí dobře? No, přečtěte si to.

nada3314
21.07.2020 4 z 5

Taky mi to prislo nejake kratke a rychle prectene... ale krasna pohadka to byla ;-)

Dorothea
20.07.2020 5 z 5

Už je to pěkná doba, co jsem četla Kroniky rodu Spiderwicků a přestože si říkám, že na můj věk bych měla přičichnout spíše k jinému žánru, tyhle napínavý romanťárny mě vždycky dostanou. Od zmíněných kronik je to posunutí do jiné sféry, ale nelze si nepovšimnout podobných motivů, ať už se jedná o víly či dvojčata, tak i nebývalou krutost ve všech ohledech. Dokonce jsem i chvíli uvažovala nad tím, že příběh neskončí happyendem, ten nakonec teda přišel, nicméně to neubralo na zajímavosti a já jsem ráda za příjemné ukončení trilogie. Nemám asi nic k vytknutí, kromě toho, že když uvidím někde starčeky tak budu uvažovat nad tím, kdo přijel na návštěvu.

Allysa1985
19.07.2020 3 z 5

Uf, ne že by to bylo špatné, ale bylo to tak nějak málo. Taková jednohubka. Škoda, že si s tím autorka nedala víc práce, potenciál tam byl.

VendelinkaC
19.07.2020 4 z 5

Přečteno za jeden den. Líbilo se, ale... Bylo to celý nějaký rychlý, odfláknutý, scén s Cardanem málo, epická závěrečná bitva se v podstatě nekonala, závěr hodně stručnej. Tolik jsem se na ní těšila a nakonec jsem lehce zklamaná, tamní svět jsem si zamilovala a podle mě se autorka mohla mnohem víc rozepsat.

karolina2869
18.07.2020 4 z 5

Tohle má být poslední díl myslím ne?