Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/bmid_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4 1255 1255

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

Borufka_9
27.08.2020 4 z 5

Super závěr série. Děj pěkně odsýpal a po trochu zbytečném druhém díle se podařil parádní závěr, kterému nic nechybělo. Vzhledem k tomu, že je to "pohádka" a originálnímu pojetí vílího světa se tu ale objevuje spousta klišé, proto půlhvězda dolů.

MaléZlo
26.08.2020 5 z 5

Tak přesně takhle mají vypadat fanstasy knihy přátelé! Ptáte se jak? Inu, děj Vám mizí před očima, čtete do noci, ikdyž víte, že brzy ráno vstáváte, ale děj je tak napínavý, že se nemůžete odtrhnout. Uvěřitelná hlavní hrdinka, která má zajímavou osobnost. Skvělé vedlejší postavy, hate-love romance a samozřejmě přemýšlíte, jak to celé dopadne. Jediné co mě mrzí, že nebyl větší prostor pro Jude a Cardana a zároveň, že kniha neobsahovala Caradanovi dopisy. Ty se ovšem dají najít na internetu, protože byly pouze v limitované edici (a v originále) :)
Jude bude mi po tobě smutno, protože jsi dokázala, že existují i hrdinky bez superschopností...

šneki
25.08.2020 4 z 5

Jako bavilo mě to dost, jen nevím jestli to bylo mnou nebo knížkou, ale často jsem přestala dávat pozor... Jinak by mi nevadilo, kdyby to mělo alespoň 500 stan, aby se ty intriky mohly pořádně rozběhnout, protože jsem si nemohla pomoct a skoro celou dobu jsem měla pocit, že už je za chvíli konec :D

Remus Hroozley
24.08.2020 5 z 5

Skoro jsem to ani nechtěla dočíst, protože jsem věděla, že pak bude konec. Jen doufám, že se brzy dočkáme dalších příběhů z Elfhame.

andrejci
23.08.2020 5 z 5

Moc jsem se těšila a musím říct, že jsem byla i trošku zklamaná. Čekala jsem trošku lepší závěr. Nebyl špatný, ale oproti předchozím dílům byl zklamáním. Knížka mi utekla hrozně rychle. Musím říct, že mě to mrzí moc jsem se na ni těšila a najednou byl konec. Byla tam tako scéna kdy jsem byla hodně překvapena a pak scény kdy jsem si říkala, že to by nám autorka neudělala. Co se mi na jednu stranu líbilo i nelíbilo byla romantická linka. Oproti předchozí dílům byla moc romantická. Všechny postavy mi sedly. Nejvíc asi Cardan :). K Jude jsem žádné výhrady neměla. K sérii se rozhodně ještě někdy vrátím. Knížku bych hodnotila na 4,5 hvězdičky, ale líbí se mi obálka (ty se povedly u všech dílů). Tak dávám 5.

B4lz4c
19.08.2020 5 z 5

Na závěr trilogie jsem se opravdu těšila (dokonce jsem chvíli uvažovala, že si ho koupím v AJ jenom proto, abych konečně věděla jak to skončí), ale po jejím dočtení jsem trochu zmatená. Přijde mi, že celá ta kniha utekla moc rychle - konec byl (aspoň pro mě) moc rychlý a dost předvídatelný. Jasně, YA není zrovna žánr, který by překypoval nečekanými převraty, ale něco nepředvídatelného se tam mohlo objevit.
Další věcí, kterou jsem si při čtení uvědomila byla, že najednou nemůžu vystát hlavní hrdinku. V prvních dvou dílech se mi líbila její odvaha, síla i ctižádost, ale tady jsem její myšlenkové pochody nemohla vystát. Některá rozhodnutí mi přišla stupidní a vadila mi její nerozhodnost v citech.
Na ty city rovnou navážu tím, že mě zaskočil najednou ideální vztah Jude a Cardana. Byl najednou moc přikrášlený a chemie mezi nimi ( byla na mě) moc vyumělkovaná.
No, to byly věci, které mi na knize vadily a potřebovala jsem si je nějak utřídit. Jinak to bylo ale fajn ukončení trilogie. Moc se mi líbí autorčin čtivý styl a ráda se k její tvorbě ještě někdy vrátím.

Yuuki24
19.08.2020 4 z 5

Moc jsem se na poslední díl ságy těšila a možná mě malinko zklamal. Trochu nudné na poslední díl dlouhé pasáže o bojích a válce. Předvídatelný konec a žádné napínání. Mohlo to být lepší, ale jsem i tak spokojena, že autorka toto celkem zajímavé dílko dopsala.

Mare152
17.08.2020 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale celá série mi přišla jen o tom, kdo je jak oblečený a učesaný. Postavy se chovaly nelogicky a chyběly mi za jejich rozhodnutími nějaké hlubší vnitřní pohnutky.

Marta88
14.08.2020 4 z 5

Na zakončení série jsme se moc těšila. Obecně knihy od Holly Black miluji. Moc mě mrzí, že nevyšly v češtině všechny její série, a to především pokračování Daně peklu. Její svět je propojený, postavy se objevují ve více knihách, takže je pak škoda nesledovat celou linii daného světa. Trochu mě zaskočil happyend jako z pohádky. K Holly Black mi totiž úplně nesedí. Nepřišel mi snad úplně odfláknutý, ale přece jen mu trochu chybělo. Z této série jsem si užila nejvíce asi první díl a jako top od autorky pro mě zůstává Daň peklu, kterou jsem jako jednu z mála knih četla vícekrát. Snad se někdy dočkáme vydání zbývajících dvou dílů. Možná by to chtělo petici :-), protože neukončené příběhy jsou prostě zlo :-D.

SknihouVrukách
12.08.2020 4 z 5

No, ako začať túto recenziu. Asi som očakávala trošku viac. Postavy boli úžasné ako vždy. Cardan mi neprišiel taký krutý a viac som si ho obľúbila. Konečne sme sa dočkali aj romantických scén. Ale radšej by som sa vyjadrila k veciam, ktoré ma sklamali. Oceňujem, že začiatok nebol pomalý a rýchlo sme sa dostali do Férie. Od začiatku sa v knihe niečo deje, ale prišlo mi, že kniha bola strašne krátka a vďaka tomu boli nové zápletky odfláknuto napísané. Niektoré dejové línie ako napríklad "záverečná bitka" sa dali lepšie rozpísať. Myslela som si, že tu budú zase krvavé scény a veľké odhalenia, ale to som bohužiaľ nedostala. Koniec mal Happy end a to ma asi aj trošku sklamalo, lebo som myslela, že v poslednej kapitole to všetko "vybuchne". Celkovo mal podľa môjho názoru tento diel o dosť väčší potenciál, ktorý autorka nevyužila. Avšak musím opäť pochváliť celý svet, ktorý som si veľmi užila, boli úžasné poslednýkrát vstúpiť do tohto magického sveta a stretnúť sa s postavami. Autorka krásne písala a kniha sa úžasne čítala. 4/5✨

Blanka29
11.08.2020 4 z 5

Treti dil me bavil asi nejvic ze vsech dilu, nebylo tak tolik politiky a melo to spad. Vysvetlilo se i hodne nedoresenych zahad a odhalil se asi ten nejvetsi krivak. Skoda jen, ze nebyl nejaky epilog, ktery by ukazal postavy treba za deset let :)

Marbla2004
10.08.2020 5 z 5

První a druhý díl jsem četla poměrně dávno, takže prvních 200 stran bylo pomalé vzpomínání na děj z předešlých dílů, ale potom se to rozjelo a bylo to moc fajn. Konec byl možná moc uspěchaný, ale alespoň to nebylo zdlouhavé a přemrštěné. Někdy dám rereading a přečtu všechny díly za sebou. Shrnutí: Pěkné zakončení série

Magdyla.8
09.08.2020 3 z 5

Těšila jsem se asi až přespříliš na třetí díl této série. Nebo nebyla vhodná chvíle. Doufala jsem, že autorka nějak zakončí příběh, ale legenda a nesmyslné plazení hada po paláci a řešení okolo mě opravdu neuspokojilo. Bylo tam hodně nesrovnalostí a autorka si krášlila věci podle toho jak se jí zrovna hodily. Uvidíme, třeba si dám rereading s čistou hlavou a názor se změní. Zatím tedy slabé ukončení.

farys_books
09.08.2020 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila a kupovala jsem ji hned jak vyšla. Měla jsem od ní docela velká očekávání, koneckonců Krutý princ i Podlý král byli super, tak by měla být i tahle knížka. A musím říct, že super byla. Četla se úplně jedním dechem, hotová jsem s ní byla za jeden den. Už u minulých dílů jsem psala, že se mi líbí spojení našeho světa s tím nadpřirozeným a hlavně vílí intriky. Těch tady také nebylo málo a hodně věcí mě docela překvapilo, když na ně došlo.
Jediné, co se mi už tolik nezdálo, byl vztah Jude a Cardana, přišel mi tady najednou z ničeho nic moc růžový a přeslazený. A pak ještě úplný konec mi připadal lehce uspěchaný a useklý. Ale jinak byla celá knížka top a já se k ní (a k celé sérii) rozhodně někdy vrátím.

teer.h
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se opravdu těšila a byla jsem zvědavá, jak se vše vyvrbí a dopadne. Za mě dokonalá série, kterou jsem si zamilovala již na začátku. Jsem milovník Happyendů, takže konec byl dokonalý. Cardan je prostě úžasnej.. :)

Adýsek
06.08.2020 4 z 5

Komentáře píšu samozřejmě abych předala svůj názor, ale taky abych si urovnala myšlenky. A u této knihy to opravdu potřebuju...

4,/5⭐

Neskutečně jsem se na tuto knihu těšila. Ale zárověň jsem byla hrozně nervní a bála jsem se.
Do prvních dvou dílů jsem se zamilovala!

Děj: v prvním díle jsem vytkla pomalý začátek, ale tady...Páni, autorka se okamžitě pustila do děje bez žádného zdržování... Samotný děj a nápad byl brilantní, nemám, co vytknout...

Postavy:
Jude - tato hlavní hrdinka mi vůbec nevadila - v žádném díle! Je velice silná, chytrá a jde si tvrdě za svým...Jak se ale ukázalo v předešlém díle, její slabostí je chtíč po moci.
Cardan - do této velice kontroverzní postavy jsem se zamilovala hned na začátku! Od začátku sršel vtipem, ale zároveň je i inteligentní a pohledný. Hlavně u něho jsem postřehla velký rozvoj osobnosti v průběhu série.
No, a Taryn mi v tomto díle konečně přestala vadit, což mě potěšilo.

Samozřejmě by mi vůbec nevadilo víc "JudeCardan" chvil.
SPOILER
Jediné, co mě mrzí je, že autorka nějak nevyřešila smrtelnost Jude, že třeba dokud bude královnou nemůže zemřít. Ale to je jen maličkost.

Dle mého názoru byl třetí díl lepší než první a nastejno s druhým.

Sečteno podtrženo, tahle série, je moje srdcovka a Cardan bude ještě hodně dlouho zastávat místo asi mého nejoblíbenějšího Bad Boye v knihách.

anndrra
04.08.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série a Jude mi konečně přestala pít krev. A Cardan? No mazel.

anishta
04.08.2020 4 z 5

Jsem trochu rozpačitá. Opět hodně čtivé, ten svět miluju, miluju Cardana atd. Ale já nevím ten konec mě trochu zklamal. Asi moc "hepyjend", čekala jsem trochu více, moje chyba.

Anezves
04.08.2020 5 z 5

Na knihu jsem netrpělivě čekala už od té doby, co jsem přečetla druhý díl. Protože konec byl tak strašně zrazující, že jsem byla zvědavá jak se s tím Jude popere a jak bude vypadat její návrat. Hrozně dlouho jsem se těšila kdy už se objeví Cardan, a když už se objevil tak se nic nevyřešilo a zase zmizel. Líbilo se mi, kolik pocitů se u mě v průběhu čtení vystřídalo. Chtělo se mi chvílemi brečet i smát. Celá série byla za mě super a doufám, že se třeba někdy do Země víl ještě "podívám".

EvaSupovic
04.08.2020 5 z 5

Skvělý díl plný tajemství a zvratů a určitě se povedl. Od začátku jsem Cardanovi fandila.