Napálený

Napálený https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223240/bmid_kroniky-zelezneho-druida-napaleny-On5-223240.jpg 4 265 40

Kroniky železného druida série

Druid Atticus O'Sullivan by nepřežil déle než dvě tisíciletí, kdyby v sobě neměl pořádnou dávku keltské prohnanosti. Když se mu tedy na americký jihozápad přijdou pomstít bohové hromů a blesků, s menší pomocí navažského šibala Kojota je přesvědčí, že ho v arizonské poušti rozsekali na cimprcampr. Jenže mazanému Kojotovi není proti srsti ušít občas nějakou tu levárnu a Atticus brzy zjistí, že mu hodil na krk boj s krvežíznivými pouštními kožoměnci, kteří na sebe mohou brát různé podoby. Když už si myslí, že všechny lsti prokoukl, zradí ho ten, od koho by to čekal nejméně. Atticus přísahá, že jestli tohle přežije, už nikdy se nenechá napálit. Krásná poslední slova.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Tricked , 2012

Schefik
20.08.2019

Napálený je sice na první pohled jen dalším kouskem do celé série a i když kniha nepřináší nic extra nového, fanouškům to rozhodně moc vadit nebude. Hearne totiž i tentokrát sází na osvědčené ingredience, které se mu osvědčily v předchozích dílech. Železný druid zkrátka stále baví a i když se autor začíná možná maličko opakovat, stále neztrácí nic ze své atraktivity, díky které si jej oblíbil bezpočet fanoušků. Ostatně přežít svoji vlastní smrt (dvakrát) jen tak někdo neumí a rozhodně je potřeba za to Attika řádně ocenit...

pejty
07.07.2019 4 z 5

Pro mě asi nejslabší díl, co jsem o Atticovy četl. Nějak mě tady vadila hlavní zápletka a postava Kojota mě opravdu k srdci nepřirostla. Přesto jsem si s chutí vychutnával každou stránku knihy a knihu přečetl poměrně rychle.

uziRM
04.07.2019 5 z 5

Další skvělé vyprávění, propracovaný příběh, hromada akce i humoru. Nemůžu se Attica i Oberon nabažit.

Lenynek
05.12.2018 5 z 5

Shrnu všechny díly u posledního přeloženého a snad neurazím zaryté fanynky a fandy, Attica jsem si představovala jako ten nekňubovský typ Eda Sheerana, jen v lepší tělesné kondici. Až u Praštěného mě napadlo mrknout na obálku a hned se ta představa přerodila v něco mnohem více "hot". Druid, který ustavičně bledne z hrozeb, které vystihuje lidové rčení "nic není tak horké, jak vypadá". Nakonec to stejně vždy vyřeší nějaká ta vazba a medvědí amulet. Kvituji skvělý překlad a vůbec autorův talent. Pobavila jsem se a bylo mi příjemně, nejvíce u hovorů s elementály. Super.

deedulka
06.08.2018 4 z 5

Povedený díl s neotřelou zápletkou. Objeví se nová záporná postava, kterou musí Atticus porazit se svými přáteli a plno klasického druidovského humoru. Tato osvědčená kombinace a mnohem víc mne u knihy držela a nepustila.

wildXchos
01.07.2018 4 z 5

Zatím nejlepší díl. Atticus zase předvedl své úžasné schopnosti. Příběh je úžasně zakončený, a zajímá mě, jak se to bude dál vyvíjet.

BookEater
14.03.2018 5 z 5

Nemůžu se dočkat další knihy, jako mezičlánek si dám Gaiin štít, snad mi chvilku vydrží. Kniha mě naprosto vtáhla, neodložila jsem do pěti do rána, než jsem dočetla.

Dorothea
03.03.2018 4 z 5

Další skvělý díl této série, ale zdálo se mi, že události v něm trochu blednou v porovnání s předchozím, kde jsem hlavně ke konci pomalu ani nedýchala :D. Nicméně těším se na další díl, který podle ukázky na konci knihy vypadá taktéž nacpaný dobrodružstvím a hlavně skvělým humorem.

Shinstria
31.12.2017 5 z 5

Tuhle sérii snad nejde nezamilovat si :D

Jacinda
08.08.2017 4 z 5

Zatím poslední díl byl pro mě nejslabším. Navažská kultura mě nijak extra nezaujala ahlavně od první chvíle fakt nemám ráda Kojota. Hlavní radost mi proto přinášel Colorado a celkově elementálové jsou v tomhle podání úžasní. Asi bych dala normálně tři hvězdy, ale Attika jsem si oblíbila natolik, že zůstanu u čtyřech. Doufám, že příští díl ale bude lepší. Na můj vkus se hlášky dost zhoršily (je jich víc a s menší kvalitou), Granuaile (neboli Granule) mě stále nebaví a i Oberona už bylo nějak moc.

Fantasysvet
28.02.2016 5 z 5

Príbeh o druidovi možno nie je vo fantastike niečím novým. Ale spôsob podania úsmevných útrap, jedinečných zážitkov, ako aj neprikrášlenej konfrontácie s magickým silami prastarých národov či božstiev, áno. Aj keď sa podobne ladené texty vyskytujú i u nás v požehnanej miere (tak napr. Rick Riordan a jeho knižná séria o Percym Jacksonovi, Trója z pera Davida a Stelly Gemmelovcov, Čierny Rogan v podaní Juraja Červenáka, atď.), len máloktorý z nich si dokáže udržať svoj štandard či posúvať sa v deji prirodzene ďalej, tak ako je to v prípade Kevina Hearna. Sčasti za to môže zasadenie príbehu do dnešnej doby, takže aj prejav postáv je vám veľmi blízky, pretože ste naň navyknutí a stretávate sa s ním denne pri bežnej komunikácii. Sčasti umné prelínanie sa dejových línií, ktorých príbehy siahajú ďaleko do minulosti, kedy po svete chodili obri, na oblohe lietali draci, zem zmáčali križiacke výpravy a ľudstvo sa snažilo jednoducho prežiť. A v neposlednom rade autenticita pozadia konkrétneho dobrodružstva.

Kevin Hearne postavil svoje dielo na mytológii. A to nie na jednej konkrétnej, ale rovno na všetkých, čo existujú. Zručne ju dávkuje a ešte zručnejšie s jej pomocou filozofuje. Nebojí sa ani stretu s náboženskými dogmami, či vyvrátiť vám zidealizovanú predstavu o tom, aký jednotvárny fiktívny svet je. Rád hľadá, objavuje, báda i modeluje svoje rozprávanie tak, aby ste si ho na jednej strane dokázali vychutnať, na strane druhej sa aj niečomu priučili a spoznali tak obrovský kus Nového sveta menom Amerika. Viac-menej by sa dalo povedať, že Kroniky železného druida spĺňajú funkciu moderného populárneho cestopisu s prvkami fantasy, ktorý vám predstaví zaujímavé zákutia, výborné lokálne jedlá i atrakcie, čo mestá, mestečká aj rezervácie v okolí Arizony a časom aj mimo nej ponúkajú.

Kroniky železného druida sa radia k tzv. urban fantasy a dokázali svoj subžáner spopularizovať natoľko, až mu prišiel na chuť snáď každý. Na nič sa nehrajú, preto vás nesklamú. Predstavujú ten typ oddychového čítania, po ktorom radi siahnete kedykoľvek, pretože viete, že je jednoducho kvalitné. Isteže, nebudeme sa pohybovať vo sfére klasickej fantasy, budeme sa skôr držať pri zemi a užívať si kultové popkultúrne hlášky z nášho detstva, v ktorom sa rodili nielen hrdinovia vesmírnej lode Enterprise.

Kevin Hearne je svetový. Tak buďte svetoví aj vy. Kroniky železného druida, aj keď z Nového sveta, by ste nemali prehliadnuť a dať im minimálne jednu šancu. Prišli by ste o veľa!

Sarri
14.11.2015 4 z 5

Po trochu slabším Praštěném přišel Napálený, který všechno napravil =). Akční Attikova jízda pokračuje dál a já se moc těším na další díly. Celá série je prostě fajn a určitě ji musím doporučit!

terka98
25.10.2015 5 z 5

Pokračování akční urban fantasy od amerického spisovatele Kevina Hearnera. Alias pokračování skvělého dobrodružství druida Attika a jeho úžasného psa Oberona nabitý akcí,nebezpečím a vtipem.Tuhle sérii jsem si naprosto zamilovala a jsem ráda,že jsem se přemluvila si v knihovně půjčit první díl a nevykašlala se na to.

moira2912
26.09.2015 4 z 5

9.2.2015 - 4*
Autor stále dokázal psát poutavě (i když místy popisoval až příliš), vytvářet děj, který byl vtipný, strhující a praštil vás do ksichtu. Postavy jsem milovala. A nesnášela. Děj a jeho zvraty skvělé, celkově mám Kroniky železného druida zatraceně ráda. Série je jiná, než většina urbanek. Originální. Co se psaní a pozadí týče, vše bylo logicky propojené, každý čin měl důsledek. A mytologie propojená se současností a z části i vědou. Nice touch. Postavy se chovaly lidsky a měly své chyby. Skvělá knížka. .)

N10Tikky
29.05.2015 4 z 5

Ale je to zatraceně krátké... :(

cori
12.05.2015 4 z 5

Atticus kamufluje svou smrt a jede se schovat do rezervace ke Kojotovi. Netuší však, jakou prácičku si pro něj lstivý Kojot přichystal, přičemž sehnat zlato je to nejsnazší. Druid se tentokrát musí utkat s přízraky a démony mytologie kmene Navajů. Po krku mu přitom doslova jde i bohyně Hel a český upír Zdeněk.Skvělá akční jízda, bavila jsem se hláškami,zejména ta schwarzeneggerovská je super. V tomto díle se dokonce ani nesexuje. Atticus drží půst.

Janičta
27.04.2015 5 z 5

Attik to zas jednou rozjel :-) Tenhle druid prostě stojí za to.

maca5449
03.04.2015 5 z 5

Tahle knížka je prostě prvotřídní! Boží! Uchvancancující!!!!
Připadá mi, že každý další je díl je lepší a vtipnější! Většinou mě odradí, když má nějaká série kolem 10 dílů a já vím, že budu čekat milion let na další vydání v Česku, ale tady jsem ochotna vydržet, hlídat a sledovat vycházející další díly, protože to za to prostě stojí!! Řekla bych, že tahle série je nejlepší ze všech a na kvalitě jí rozhodně neubývá!

Bee
12.02.2015 5 z 5

Tahle série je naprosto boží a jsem neskutečně ráda, že jsem na ní omylem narazila. Když jsem objevila tenhle díl, skákala jsem metr vysoko, protože i když je to už několikátý díl, věděla jsem naprosto jistě, že na kvalitě to neubere ani v nejmenším. Zatím jsem všechny díly hodnotila pěti hvězdami a ani tohle není výjimkou. Děj ubíhá svižně, prakticky se neustále něco děje, postavy jsou uvěřitelný a boží - seriously, to jinak ani říct nejde, a teď přichází to největší plus: má to neuvěřitelnej humor. Postavy tu hází jednu hlášku za druhou, takže u knihy jsem řvala smíchy jako totální blázen a neskutečně mě to bavilo. Za zmínku určitě stojí i Kojot - toho prostě žeru, je úžasnej a nikdy nevíte, co od něj vlastně čekat, takže paráda. Co se hlavní zápletky týče, tak mě to dost bavilo - nebylo to sice tak akční jako předchozí díl, ale to naprosto vyváží těch deset vtipů na stránku, takže nemám co vytknou a celou sérii určitě doporučuju :)

kyklop123
20.12.2014 5 z 5

Pro mě uplná lahůdka. Knížku sem zahlíd v knihkupectví a neodolal a rovnou si jí koupil. Určitě nelituju, spád to má, zajímavost nechybí a o nepřátele taky není nouze. Vtipnost jako v předchozích dílech, možná ještě větší. Kojot prostě válí a ve všech různejch knihách ho miluju, protože je to prostě strašnej frajer :D. Jediný co bych si přál by byla větší spolupráce s elementály, protože mi přijdou hrozně super, ale třeba v příštím díle :). Určitě doporučuju, pokud se Vám líbily i předchozí díly, nebudete litovat.