Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/bmid_kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4 2081 659

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

Scheila
13.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se velmi lehce a byla to krásná oddechovka. Krásné prostředí, super postavy. Líbil se mi vývoj hrdinů. Jak se z namyšlené Ani stala celkem fajn holka. Je pravda že její postava mi ze začátku dost vadila, představovala sem si ji spíš jako zakřiklou, jemnou a skromnou dívku. Což tak nebyla, jevila se namyšleně, přechytračele, arogantně, pohrdavě a dost nesympaticky. Naštěstí v průběhu knihy se to celkem měnilo.
Kniha i příběh hezký, jen teda si nemyslím, že je to taková pecka jak každý píše.
A co mi hrozně zkazilo dojem z celé knihy bylo:

POZOR SPOILER:
Že ten konec byl úplně jak kdyby to psal nějaký americký režisér. Dokázala bych se spokojit i s tím, že si city pana Reeda namluvila, jelikož byla lásce neznalá a to se prostě holkám co se prvně zamilují stává. Ale tento přehnaný konec mi knihu opravdu skazil. Kdyby tedy to že jsou spolu autorka napsala jinak. Nějak originálně, tak bych byla spokojená, ale tohle :( škoda. Proto jedna hvězdička dolu.

nofreeusernames
12.01.2020 5 z 5

Trochu drzá knihomolka posedlá svou prací, která jakoukoliv rozmrzelost řeší dezertem? Animat Crumbová je moje spřízněná duše! Tahle knížka je strašně tlustá, má úžasnou obálku a k tomu mě navíc fakt bavila. A ne proto, že by tam byly nečekané zvraty a úžasné zápletky, tohle rozhodně není ten typ příběhu. Kroniky prachu jsou taková Jane Austenová, jen zasazená do viktoriánské éry, kde se po ulicích Londýna projíždějí parní tramvaje, první automobily se vyhýbají kočárům a drožkám a po obloze létají vzducholodě. Je to prostě společenský román, který se nikde moc neušpiní, a ústředním motivem jsou vztahy devatenáctileté Animat, nové asistentky protivného knihovníka pana Reeda, s rodiči, bratrem, novými přáteli, nápadníky a hlavně s panem Reedem. Je to lehké čtení, vtipné a moc jsem si užila tu proměnu Animat a Reeda, kteří se nejdřív nesnáší, pak jsou přáteli, a pak… jakože co si budem, spoiler to není, to musíte uhádnout už po přečtení anotace. Nic světoborného se tedy neodehrává, ale sedlo mi to teď asi milionkrát víc než jakákoliv překombinovaná fantasy. Je to taková Kasie Westová z konce 19. století. :-) Plný počet hvězdiček a basta!

chodícírohožka
10.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si nadšeně koupila, napjatě přečetla a poněkud vlažně hodnotím. Bylo to dost přeslazené, ale moc se mi líbily historické detaily a taky absence sexuálních scén, které dnešní autoři strkají skoro už i do dětských pohádek - jsem ráda, že autorka dokázala, že i bez nich jde napsat vzrušující romantický příběh. Postava pana Reeda byla jednoduše úžasná, přidávám se ke všem jeho zamilovaným fanynkám. Naproti tomu hlavní hrdinka mě poměrně často dost iritovala. Tento typ namyšlených, vlezlých a rádoby vševědoucích a vtipných puberťaček zrovna moc nemusím. Nicméně i ona měla své světlé stránky a skvělé momenty. Celkový děj pak byl samozřejmě více než předvídatelný, ale u takovéto literatury člověk většinou neočekává dechberoucí zvraty. Nejvíce mě zklamal konec, který mi přišel odbytý, přehnaný, prostě špatný.

Kami97
10.01.2020 5 z 5

Tahle knížka mi učarovala. Hned na začátku mě vtáhla do děje a už nepustila. Zamilovala jsem si Animant, pana Reeda i Elisu. Ráda se k ní znovu vrátím. Samostatnou hvězdičku dávám za překrásnou obálku :)

Kiwicatko
10.01.2020 5 z 5

Jsem zhyckana....jsem naprosto zhyckana modou vypraveni pribehu z obou pohledu. Me tam proste chybi ty myslenkove pochody Thomase. Takze ja bych klidne snesla nejakej jeho dovetek, klidne jen s par klicovejma situacema.

Ale jinak jsem byla navysost spokojena. Dostala jsem od knizky presne to, co jsem ocekavala. Klidne, vtipne, pohodove a sldkw cteni :)
Animant byla bajecna i se svym pohledem na svet, kterej byl sice naivni, ale kdo by si nepral byt taky takovej ;)
Mimochodem pekne zvolene jmeno. Takove jsem jeste nikde necetla :)

willovw
06.01.2020 5 z 5

Tak ta byla!! Úžasná, pana Reeda chci domů!

rajcatko
06.01.2020 5 z 5

Ta obálka! První hvězdička. Ćtivost! Druhá hvězdička. Emoce, které promlouvají z každé stránky a skvělé postavy! Třetí hvězdička. Vykreslení doby, odkrývání nesvéprávnosti žen! Čtvrtá hvězdička. A pátá hvězdička za to, že mi tato kniha prostě pohladila duši!

Lenny33
03.01.2020 4 z 5

Kniha, která mě v knihkupectví zaujala svou nádhernou obálkou a musím říci, že jsem z ní nakonec nadšená.
Kniha je psaná hodně pozvolným stylem, ovšem mile mě překvapila sympatická hlavní hrdinka s úžasným smyslem pro humor. Myslím, že každého knihomola pohladí kniha po duši (pokud zrovna neočekává akcí nabytí děj).

jeani001
02.01.2020 5 z 5

Dokonalost!!!!! Nedokážu ani popsat, jak nadšená z této knihy jsem!
Příběh se nám odehrává v noblesní viktoriánské Anglii, kde sňatek je nejvyšší metou v životě ženy a jakákoli její snaha o vlastní názor je skoro hříchem. Do této situace nám autorka postavila tvrdohlavou knihomolku s prořízlou pusou a odporem ke všem hlupákům a proti ní, nejnepříjemnějšiho knihovníka široko daleko.
A ano, je to boží!!! Plné sarkasmu, jizlivosti, ale i touhy, lásky, strachu a nesmělosti, vše dokonale namícháno.

Naprosto, úplně, všemi deseti DOPORUČUJI!!!

Viper_Onyx
02.01.2020 3 z 5

Romantika každým coulem, ačkoli je příběh takový.... no vlastně nijaký, tak jsem si hlavní hrdinku zamilovala a celé to bylo takové milé pohlazení. Kdyby tam bylo trochu více hloubky, nějaká zajímavá zápletka, dám rozhodně o hvězdu víc.

kneslova
31.12.2019 3 z 5

Tak jsem četla četla a čekala, že konečně bude něco zajímavého a ono nic, na svůj obsah příliš obsáhlá kniha, ale hrdinové velmi milí, to je však málo.

Elize
31.12.2019 5 z 5

Moc krásná knížka, kterou mohu jen chválit a doporučit. Pěkně psané, velmi čtivé, dobře psané dialogy, ale i popisné části. Svým stylem to hodně připomíná Jane Austenovou. Děj je zasazen do Viktoriánské doby, možná zde nenajdete přímo pana Darcyho, ale popravdě, ani to není třeba, i nevrlý knihovník pan Reed má něco do sebe, tak proč by měl být stejný? Animant jsem si zamilovala hned zpočátku a její slovní přestřelky s jejím milým jsem si oblíbila a často mě knížka dokázala i rozesmát. Za mě možná trošku uspěchaný konec - vzhledem k tomu, že bylo poměrně dost odstavců popisných a vzhledem k povaze pana Reeda, bych ten konec asi dala delší. Rozhodně doporučuji.

Ticiana
29.12.2019 5 z 5

Tohle je bozi kniha. Velká oddechovka a mne prisla úplně vhod. Animant je skvělá jak i další postavy. A pan Reed? No to jsem si fakt užila. Dokonce i slzicka ukapla. Možná si ju prectu jeste jednou až budu mít čtecí krizi nebo tak. V každém pripade doporucuju jak oddechove čtení.

Madmazel
26.12.2019 5 z 5

Naprosto dech beroucí=) zamilovala jsem. Se do tohoto příběhu. Je zajímavé že knihomolka čte o knihomolce:D doporučuji

ajak
18.12.2019 5 z 5

Byla to paradá!!! přečetla jsem to jedním dechem taková 500 stránková oddechovka :) málokdy se mi poštěstí číst o knihomolech :D krásný, napínavý příběh, který se čte sám :) doporučuji :)

SnowCharlie
17.12.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih které jsem v poslední době četla :)

terka3193
06.12.2019 5 z 5

Tato knížka mě opravdu oslnila. Moc dobře se čte a mě moc bavilo ji číst.

junine
05.12.2019 5 z 5

Kniha s krásným obalem i obsahem. O poznání jedné knihomolky z dobré rodiny, že knihy jsou sice úžasné, ale ne to nejdůležitější v životě. K tomu ale musí dospět cestou řady šarvátek s panem knihovníkem, které jsem si velmi užila.

knihomolkaXD
28.11.2019 3 z 5

Hezká knížka...

Londýn německá literatura tajemství pro dívky romantika knihovny knihovníci, knihovnice knihy

Lin Rina
německá, 1987