Kroniky prachu

Kroniky prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458196/bmid_kroniky-prachu-cwg-458196.jpg 4 2081 659

Kroniky prachu série

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

niky5574
15.09.2020 4 z 5

No co dodat. Dnes jsem knihu dočetla. Typický romantický příběh, který vás vtáhne do děje. Nejvíce se mi líbilo nadepsání kapitol a zorganizování knihy. Děj ubíhal rychle a autorka děj napsala dobře , že se člověk nenudil. Ovšem kdybych měla tvrdit, že jsem z knížky unešená říct nemohu. Je to taková oddychová četba, pokud chcete svobodomyslnou a drzou hrdinku, která se zamiluje do toho nejméně vhodného člověka. Jsou si ovšem navzájem souzeni.

Coco3
13.09.2020 5 z 5

Ano byla krásná. Čekala jsem na ni v knihovně třičtvrtě roku, sama knihovnice se při objednání nad ní rozplývala, a tak jsem si říkala, co na ní asi je. Nevím, čím to je, ale po dlouhé době mě kniha neskutečně vtáhla do děje. Představovala jsem si ty zasněžené londýnské večerní ulice, tu knihovnu, archív a asi se mi i trefila do nálady, nevím. Chci věřit na krásné a romantické příběhy, protože se dějí, někdy sice trochu jinak než v knihách. Ale žijeme je, sníme a to přesně mi tato kniha přinesla, krásné snění, i když bohužel trochu krátké :-), protože jsem ji zhltla neskutečně rychle. Pořád ještě i po těch letech mě žene hlavně zvědavost = rychlost, dozvědět se, jak to dopadne, no i tady ten konec, stejně jako celý příběh, stojí za to ;-) .

LiKa00
11.09.2020 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dělat něco jiného než ji jen číst. Moc se mi líbila. Neustále se tam něco dělo. Opravdu skvělé čtení.

Aliii
10.09.2020 3 z 5

Ke knize mě přivedla čtenářská výzva, nejsem cílová skupina věkem ani žánrem. Zápletka je dost předvídatelná, na můj vkus se tam také příliš opakují stejné momenty, myšlenky a pocity. Zařadit knihu do historické literatury je přinejmenším nadnesené...
Těšila jsem se vlastně jen na část příběhu z knihovny a hvězdičku navíc dávám za dokonalou obálku.

Litocha
08.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Většinu knihy jsem byla přesvědčena, že si vyslouží čtyři hvězdičky. Ani mi moc nevadilo, že se tady nejspíš nedá mluvit o nějaké historické věrnosti (třeba Animantino chování muselo být na tehdejší dobu neskutečně skandální, to by prostě u slečny z lepších kruhů neprošlo, střídají se tady moderní a tradiční morálka i názory, jsem skeptická k některým použitým výrazům - třeba bunda ve viktoriánské Anglii a některé moderní obraty). Jedná se koneckonců o romantickou fikci (i když by samozřejmě potěšilo, kdyby byla historicky přesná).
Knížka je čtivá, přestože vlastně den po dni líčí soubor opakujících se pracovních povinností a občas je proloží nějakou dramatičtější událostí. Animant je rozhodně nekonvenční hrdinka (možná trochu rozmazlená a sobecká, ale má i spoustu dobrých vlastností), která si projde i jistým vývojem. Moc se mi líbilo prostředí knihovny a láska ke knihám, která čiší málem z každé stránky. Nesmím zapomenout ani na kouzelnou obálku.
Bohužel se u mě všechno zvrtlo ve chvíli, kdy si Animant připustila své city. Číst na každé čtvrté stránce, jak je zamilovaná, se po chvíli začne zajídat. Pan Reed působil místy trochu schizofrenně a Elisa mě dost dráždila. Navíc i já patřím k těm, pro které nebyl konec úplně uspokojivý – v zásadě stačily Thomasovi k získání jeho vyvolené dvě až tři věty. To je po takové době a po předchozím odmrštění (a poté, co přiznal, že přijel jen díky Henryho nakopnutí) sakra málo.
Nakonec jsem se tedy rozhodla pro solidní tři hvězdičky (a ještě jedna věc - nějak jsem nepochopila český název, udělala jsem si podle něj úplně jinou představu o žánru).

makik111
05.09.2020 5 z 5

Nádherná kniha. Krásně se četla a příběh je opravdu kouzelný. Skvělé postavy i prostředí knihovny mě velmi bavilo.

Špekyn
30.08.2020 5 z 5

Co říct? Milé, romantické, roztomilé, prostě ideální relaxační kniha. Přenést se do viktoriánské Anglie s gentlemany, doby, kdy je nemístné odhalit i punčochy a kdy ženy ještě nemají ani právo studovat nebo pracovat, nicméně už se společnost ohledně žen trochu uvolňuje, to je jednoduše kouzelné.
Pan Reed mi přišel poněkud rozporuplný, nedokázala jsem si ho zcela přesně představit (střídaly se ve mně dvě představy - ten nepříjemný s brýlemi a ten milý s rozcuchanými vlasy). Uvědomění si, že je Animant zamilovaná, je divné a rychlé, zejména když se s tímto pocitem jestě nesetkala. Samotné jméno hlavní hrdinky - Animant - je velmi neobyvklé, ale pěkné, a tím pádem zapamatovatelné ve spojení s knihou.
Konec příběhu je poněkud rychlý, ale sedí tam, ačkoliv by se dal více rozvinout. A vůbec bych se nezlobila kdyby byl i další díl - jak se s dceřiným nápadníkem smíří mamá, jak pokračuje jejich milostný příběh, který se stačil sotva rozvinout ... :-)
Obálka knihy je úžasná, nádherně vyvedená, opravdový skvost v knihovně!

Mikis-reading
29.08.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla, a nevadí že je skoro půlnoc :) kniha se četla velmi dobře. Rovnou jsem hltala každé slovo. Občas se zde vyskytlo těžší slovíčko, ale nic strašného. Strašně mi to připomnělo Jane Austen. Za mě skvělá kniha.

Lucy.book
28.08.2020 5 z 5

Wow… Přečetla jsem za dva dny. Bravurní styl psaní, příběh mě okamžitě vtáhl. Hlavní hrdinka je sympatická, líbilo se mi, jak se vyvíjela. Ve skutečnosti se v knize zase tak moc nestalo, ale autorka prostě umí zaujmout.

laura
28.08.2020 5 z 5

Nádherná obálka, nádherná atmosféra. Příběh, do kterého se zamilujete - stejně jako já. Plyne pozvolna, nepřináší žádná velká překvapení ani zvraty, spíš jím tak nějak měkce proplouváte kupředu a užíváte si něžný, romantický příběh dvou lidí, kteří by se nikdy nepotkali, kdyby...

Hřejivé, vtipné, milé - co víc říct? Mně se to líbilo tak moc, že se mi s knihou vůbec nechce loučit. A i když máte pocit, že jste to četli už mockrát, tady je to přece jen jiné a každá stránka, každé slovo vás zkrátka baví. Nemám co vytknout. Jedna z těch, na které se nezapomíná...

Lenynek
24.08.2020 5 z 5

Neuvěřitelně milé dílo, pro všechny knihomolky, které upřednostní pohodlí domova před socializací. :)) Takový záhadný muž rozbrnká nejednu strunu zvědavé ženy, navíc pokud odkrývá charakter jako slupky cibule... jedinečná romance s nikterak převratným nápadem, ale neuvěřitelně čtivě napsána, nemohla jsem se odtrhnout. Byť musím uznat, že závěr na mě měl rychlý sled a slet, .... přesto jsem se nechala obklopit aspoň na moment hřejivým pocitem, který ve mně podobné knihy zanechávají.

annes
24.08.2020 4 z 5

Když jsem si přečetla, že hlavní hrdinka se jmenuje Animant, říkala jsem si "Proboha, co to bude? "...ale kniha je krásně napsaná - všechny ty pocity, pohledy, chvění - prostě NÁDHERA. A hlavně knihovna, vášnivá čtenářka a knihovník a ještě k tomu styl Austenové - to je prostě boží :-) Dlouho jsem nebyla z knihy bez předchozího očekávání/doporučení takto naděšená :-)))
ČV 2018 kniha zmíněna v jiné knize - Oliver Twist, Casanova, Nebezpečné známosti (a bylo toho víc, ale nezapamatovala jsem si :-D)

Julkas
23.08.2020 5 z 5

Nádherné! Úžasné! Naprosto jsem se zamilovala do příběhu, do knihovny, do hrdinů. Příběh, ke kterému se velmi ráda znova vrátím.

monika0356
22.08.2020 5 z 5

Romantiku moc nečtu, ale toto!! Krásný příběh, zvlášť pro knihomolky ????

klaudia2722
21.08.2020 4 z 5

Romantika ako stvorená pre knihomolky. Príbeh sa mi páčil, postupoval plynule dopredu. Autorka popisovala každý deň v priebehu mesiaca, ktorý hlavná postava strávila prácou v knižnici, preto má kniha taký veľký počet strán... Ale bavilo ma sledovať, ako sa vyvíja hlavná hrdinka a mení sa postupne jej osobnosť. Knihu som prečítala bez problémov v priebehu pár dní.
Nebolo to presladené, až na posledných cca 20 strán, kde sa na mňa predsa len tá cukrová vata na poslednú chvíľu vysypala. Koniec by som prepísala, vôbec mi k príbehu nesedel...

evka44
20.08.2020 4 z 5

Pekná kniha, niekedy som mala pocit, že je dlhá ale vždy sa niečo tam našlo čo na upútalo a ja som sa nemohla dočkať ako sa to skončí. Rozhodne doporučujem.

mira399
19.08.2020 4 z 5

Hezký, něžný příběh z neotřelého prostředí. Sympatická hrdinka.Počet stránek nevadil, krásně se to četlo a děj pomalu plynul. Pokud máte rádi nepřeslazenou romantiku,rozhodně doporučuji ke čtení.

blanka5960
16.08.2020 5 z 5

Pokud milujete Pýchu a předsudek, tak se Vám knížka Kroniky prachu bude líbit. Příběh je zasazen do období viktoriánské Anglie, kde se mladá dívka Animant rozhodne vypomoci svému strýci v univerzitní knihovně, jako asistentka knihovníka. Pan Reed je pěkně protivný a nerudný knihovník se kterým Animant zažívá nelehké chvilky.
Knížka se mně líbila, pomalá romantika byla fajn, jen za mne konec byl trošku uspěchaný.

Karly
12.08.2020 5 z 5

Říká se, že by se kniha neměla vybírat podle obálky. Ale v tomhle případě jsou příběh i obálka knihy nádherné. Asi jsem se zamilovala. ❤️
Příběh neskutečně rychle plyne. Mate pocit jako by jste to sami prožívali.
Obě hlavní postavy milují knihy a celý příběh se odehrává v knihovně.
Co si knihomolové jako já mohou přát víc ?
Knihu rozhodně doporučuji.
Už se těším na krátkou knihu plnou bonusových materiálů, která mají vyjít na podzim tohoto roku.

H.Anetka000
11.08.2020 4 z 5

Pěkné, letní, romantické čtení. Je pravda, že je to taková kapku limonáda, ale prostředí knihovny, kde se děj odehrává, je pro mne, knihomolku skvělé... Příběhu dávám 3 hvězdy a za neskutečně nádhernou obálku další hvězdu :)