Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2292 458

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

RMarkéta
26.07.2019 5 z 5

Prostoduchý zabiják se stane katalyzátorem událostí, za které mohlo jeho citové vzplanutí. Tak to už tu v mnoha nejrůznějších obdobách bylo. Ale proč ne. Nic proti tomu nemám. Tentokrát je to na severský způsob. Při čtení této útlé knihy jsem si vzpomněla na klasiku filmového žánru Čest rodiny Prizziu a Forresta Gumpa. Nečekala jsem, že opět budu fandit zabijákovi. Ale stalo se. Ten chlapík byl sympaťák, i když trochu moc přemýšlivý a filosofujicí. Prostě jiný. Měl svůj svět a to ho formovalo. Prima čtení do MHDéčka

vendy246
08.07.2019 5 z 5

První knížka od Jo Nesbo, kterou jsem četla. Milé překvapení. Mimo zabijáků jsou tam i myšlenky. Přečetla jsem za tři dny. Přesně typ knížek, které mě baví a to se detektivkám vyhýbám - což je také důvod, proč jsem doteď nečetla ani jednoho Nesboa.

"... pochopil, že na trhu provozovaném šarlatány, idioty a amatéry, se může i sama průměrnost chopit žezla"

Ticiana
14.06.2019 3 z 5

Tak ja nevim, jak to skončilo... hmmm jdu na druhej dil. Jinak až na jednu část to bylo docela slabší dílko. A ten konec jsem nepobrala...

Gaeberys
26.05.2019 4 z 5

Má první kniha od Nesba, dle tloušťky jsem ani nečekala nějaký WOW hustokrutopřísný detektivní thriller, kterými se (prý) vyznačuje.

Krátká novela je psána s nadsázkou, obsahuje (často černý) humor. Líbí se mi styl jeho psaní (nemohu zatím posoudit, je-li pro autora typický) a oceňuji i jeho modernitu - např. že anglické citáty nepřekládá (pro hlupáky jako já, co moc anglicky neumí, jsou přeložené na konci knihy) - ano, konečně moderní autor, který modernitu umí (doufám) dát najevo i jinak, než že napíše celou knihu nespisovně nebo že se v každé kapitole se někdo poblije ...

Příběh mě pobavil, výhledově si určitě přečtu něco "Nesbovějšího".

Safrika
24.05.2019 4 z 5

Cetla se paradne, zaujala me hned od zacatku, takze Nesbo opet nezklamal.

Kristy78
11.05.2019 3 z 5

Harry Hole to nebyl. Ale pohodová detektivka. Za mě slabší dílo od tohoto autora, ale není každý den posvícení ;)

Kabátice
07.05.2019 3 z 5

Trošku netradičně pojatá detektivka. Spíš takové lehčí čtení, než něco, nad čím se dá přemýšlet.

amenufus
06.04.2019 2 z 5

Nesbo, to je pro mě samé nahoru a dolů. Je k podivu, jak s HH zvládnul napsat díl, který jsem přečetla za noc a další, který jsem četla půl roku. Nicméně po HH ode mě dostal další šanci. Čekala jsem, že vzhledem k počtu stránek, to bude kapku jiné. A bylo, ale můj šálek kávy nee.

Dagnov157
06.04.2019

Slyšela během sobotní práce na zahradě a hezky se mi to poslouchalo. Rozhodně mi tento sympatický zabiják byl mnohem milejší než nečistý lůzr Harry Hole. Taky mi to dílko přišlo spíše než detektivka jako delší povídka, líbily se mi přesahy do jiných literárních děl, našlo by se i trochu existencionálního filosofování, takže kromě toho, že jsem zdárně zapracovala na zahradě, ještě jsem splnila jeden z bodů letošní výzvy. A to se počítá.

georginaa
04.04.2019 3 z 5

Též je to má první zkušenost s tímto spisovatelem. Všichni jsou nadšení z jeho knih, no já mám takové rozporuplný pocity. Spíš než detektivku bych řekla, že je to taková delší povídka. Konec mě trochu i rozhodil. Dělá předčasné úsudky, které se mísí s chybami, které nějak nemají konec. Taková zkrácená verze něčeho.....ani nevím jak to popsat. No v každém případě se pokusím o další některé dílo a pak uvidím, zda bude stát pokračovat tímto autorem, nebo ukončit a přejít k někomu jinému.

makacek
29.03.2019 3 z 5

Takove prazdninove cteni.

Lacerta.j
29.03.2019 1 z 5

Prvni setkani s Nesbem a zklamani. Cekala jsem detektivku, a dostala jsem tahly nezajimavy povidani. Nutila jsem se to dotahnout do konce.

sharik
17.03.2019 4 z 5

Moje první setkání s Nesboem. Tahle kniha možná nemá nejlepší čtenářské reflexe, ale já byl víc než spokojený. Na jednu stranu klasický krimi gangsterský příběh, plný hry se čtenářem, střelby a s výrazným hrdinou, na druhou stranu Nesbo ukazuje varianty vnímání příběhu, a to v rovině mimo zápletku tohoto útlého románu. Otázky po paměti a vnímání vlastního života tu vystupují mezi řádky a já je fakt oceňuji. A další věc, která je moc fajn - když už autor sklouzne do příliš velkého klišé, později se ukáže, že vše je úplně jinak... Jediné minus nacházím v jinak čtenářský sympatické postavě vypravěče. Baví mě, že je to hloupý a neotesaný nájemný vrah "s dobrým a měkkým srdcem", to je neotřelý hrdina. Jen ta jeho hloupost působí nevěrohodně, protože zároveň má děsný rozhled a vlastně je poměrně bystrý. Jako by se autor nemohl rozhodnout, jestli bude vypravěč prostý, nebo inteligentní. Zdůrazňuje hloupost, ale ukazuje inteligenci. Bohužel ne tak, aby to působilo jako autorský záměr. Ale až na tuhle drobnost je Krev na sněhu fakt povedená.

Greenfingers
04.03.2019 3 z 5

Přiznám se, že mám raději příběhy s Harrym, přesto knihu hodnotím jako kvalitní a čtivou.

zeros
01.03.2019 5 z 5

Ani nevím proč, ale hrozně se mi líbil styl vyprávění hlavního "hrdiny". Navíc ač to s blížícím se koncem vypadalo, že vše skončí dost nepravděpodobně, s vyvrcholením to do sebe krásně zapadlo. Není to 100%, ale 4 a půl hvězdy dát nejde.

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Oblíbený autor = oblíbená kniha. Čtivé.

uminaa
10.01.2019 4 z 5

Priznávam, že táto kniha nie je mojou obvyklou šálkou kávy, ale veľmi sa mi páčila. Prečítala som ju jedným dychom, a rozhodne nie kvôli tomu, že je krátka. Hlavná postava mi navzdory všetkému bola nesmierne sympatická a obľúbila som si ju (teda ho) už hneď na začiatku.
Mám ale jednu výhradu, za čo aj dávam iba 4*, a to za poslednú kapitolu - vôbec nemusela byť. Som človek, ktorý jednoducho potrebuje šťastné konce.
Toto určite nie je posledná kniha, ktorú si od autora prečítam, aj keď predpokladám, že šťastný koniec nemusím nájsť.

Peťulka3
10.01.2019 4 z 5

Není to Harry Hole,ale docela dobré.

Dida86
10.01.2019 5 z 5

Zajímavý pohled do života nájemného vraha, škoda toho konce...

Ivuska97
10.01.2019 5 z 5