Království těla a ohně

Království těla a ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492844/bmid_kralovstvi-tela-a-ohne-Lmn-492844.jpg 4 863 863

Je láska silnější než pomsta? Druhý díl bestsellerové fantasy série. Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem Da’Neerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

A Kingdom of Flesh and Fire , 2020

blanka5960
09.04.2022 5 z 5

Po Království krve a popela, které jsem zařadila do top 2021, jsem se obávala, aby následující díl nebyl jen výplňkový. Ale panebože tohle jsem nečekala, že to bude takhle skvělé. Ano Království těla a ohně se právě nominovalo do top knih 2022.
Kniha je čtivá, od prvních stránek vás příběh vtáhne a než se nadějete jste na konci. Tohle byla jízda, těch 616 stránek přečteno za den a půl. A miluji to!
Hlavní hrdinové Poppy a Hawk/Casteel si nelze neoblíbit, jejich vzájemné poznávání, přitažlivost, která mezi nimi je, chemie prostě funguje. Vedlejší postavy jsou skvěle napsány, Kieran je úžasný. Také se dozvíme věci z minulosti, leccos je objasněno a leccos naopak zůstává pod rouškou tajemství. A ten konec, potřebuji nutně další díl. Doufám, že se brzy dočkáme českého překladu, protože kdo to má vydržet.
Já jsem čtení neskutečně užila, doporučení největší, tohle si musíte přečíst.

AliceTief
07.04.2022 5 z 5

Opět autorka nezklamala, její styl psaní vás rychle vtáhne do děje a nemůžete se od něj odtrhnout. Opravdu krásně napsané, u tohoto příběhu se určitě nudit nebudete. Trio Poppy, Cas a Kieran si nejde zamilovat. Kdo nemá rád strhující - otevřené konce, radila bych si počkat až na poslední díl a vše přečíst najednou, protože konec zase WOW.

martineknatasa
06.04.2022 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Škoda, že už není další, hned bych se do něj pustila.

Nikidree
05.04.2022 4 z 5

Jsem trošku na vážkách, jak knížku vlastně hodnotit. A tak začnu tím, čím jsem si jistá. Druhý díl se mi líbil a moc. Sedlo mi autorčino psaní, díky čemuž mě to vtáhlo a stránky ubývaly rychlostí blesku. Casteela mám moc ráda a stejně tak i jeho vlkodlačího parťáka Kierana. Ten jeho humor je naprosto skvělý!
Co se týče Poppy, je to už horší. Ona je.. komplikovaná. Velmi komplikovaná. Jsou chvíle, kdy ji miluji a přeji vše nejlepší. A potom jsou chvíle, kdy je naprosto blbá. Myslím, že minimálně 3x došla k rozhodnutí ohledně Casteela ale vlastně se podle něj vůbec nechovala, nebo stačilo něco malého a už opět byla na začátku všech pochyb a domněnek ohledně svých i jeho citů.
Já si vlastně z knihy nejvíc pamatuji jen jejich váhavost ohledně toho druhého, spoustu osahávání a nakonec události posledních 4 kapitol, které jsou opravdu bombové. Tak moc až si člověk nadává, že se zas a znovu pouští do nedokončené série a teď prostě musí čekat na další díly, protože je nutně potřebuje, jak ho zajímá, co bude dál. A že se mám asi na co těšit.
Každopádně abych to trochu shrnula, má to spoustu stránek ale nejvíc se toho točí kolem Poppy a její snahy získat kontrolu nad tím, co cítí. Nebo spíš přijmout to co cítí a vyjasnit si to s Casteelem. Takže nějaký větší posun v ději opravdu nečekejte. Mě to nevadí, ale nedivila bych se, když jiným bude.

DreamerX9
05.04.2022 4 z 5

No sláva! Tohle je jedna z mála autorek kdy je druhý díl lepší než první. Mně osobně přišel první díl o ničem vlastně jen čistě o dvou hlavních postavách a jejich hate love. Druhý díl měl samozřejmě taky své mouchy Poppy která mi chvílemi lezla na nervy tím svým "pojď sem, ale jdi pryč, budeme předstírat abych nemusela přiznat co skutečně citim"
O druhém díle mohu skutečně říct, že to byla fantasy se všemi náležitými prvky které mají odpovídat žánru. Je pravda, že v knize bylo více popisu než deje ale ten popis vyjasnil spoustu věcí, které se v prvním díle jen naťukli nebo se k nim vůbec nedostalo. Zároveň mě bavil ten humor a ve fine i to jiskření a pošťuchování. Také jsem ráda za přidané postavy a celkový vývoj a posun v sérii. Původně jsem ani druhou číst nechtěla ale přesvědčila mě a tak dám šanci i pokračování.

Fidibus
04.04.2022 3 z 5

Pro mne spíše zklamání. Popravdě je kniha o 600 stranách dějové dost chudá, zato obsahuje spoustu teorie, což mi připomnělo 2. díl Arily. Hůř se mi to četlo. Líbil se mi vývoj vztahu obou hlavních hrdinů, jiskření mezi nimi, ale občas mi přijdou dost naivní. Hezká postava Kierana a a pár dalších. Ten konec mi přišel divný, překombinovaný. Celkově je kniha hodně krvavá, prostě láska na dramatickém pozadí.
Ráda si přečtu další díl (kolik jich ještě bude?), snad do jeho vydání nezapomenu všechny ty postavy a pozadí dění...

Salvatoreanne
04.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha, nedostanete se do části kdr by jste se nudily. Druhy dil nezklamal. Již teď bych nejraději otevřela 3 knihu. Bohuzel v anglictine si to tolik nežijí. Poppy a Casteel mně baví.

Blanka29
04.04.2022 5 z 5

S nedockavosti jsem se pustila do druheho dilu, bohuzel se mi nelibilo, jak se chovala Poppy. Beru, ze byla na neho nastvana, ze ji lhal, ale jeji reakce byly stale agresivni a misty se chovala jak rozmazlene dite. Od pulky knihy uz to bylo mnohem lepsi a ten konec.....wau.....nutne potrebuji dalsi dil :)

M.C.SMITH
04.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo super libový. Kniha byla naprosto perfektní, nemohla jsem se od ní odtrhnout a konec byl naprosto dech beroucí. Potřebuji další díl, akutně!
Naši dva hlavní hrdinové to pořádně rozjeli a to setsakramentsky a byla jsem nadmíru spokojená.
Za mne naprosto skvělá kniha, mohu jen doporučit!

Skippka
03.04.2022 5 z 5

Byla to jízda! Nemohla jsem knihu odložit, dala jsem jí za víkend :-) Poppy mě sice občas trochu štvala rozebíráním toho samého dokola, ale vývoj celého příběhu se mi líbil. Třetí díl začnu louskat v angličtině, to by mohlo vyjít akorát než vyjde česky :-D

jitka1271
03.04.2022 5 z 5

Bylo to super čtení a nutně potřebuji další díl. Kdo to má proboha vydržet po takovém konci.

katasokolov

Opět naprostá dokonalost!

Já jsem si na téhle sérii prostě a jednoduše zamilovala hlavní dvojici, která je ve všech směrech geniálně napsaná, přičemž jejich vzájemná přitažlivost a emotivní dialogy jsou základním stavebním kamenem celého příběhu. V tomhle díle se tam krásně vtěsnal i Kieran.

Některé recenze zmiňují, že se v tomhle díle skoro nic neděje, krom rozepří a usmiřování mezi Hawkem a Poppy. Já si dovolím nesouhlasit, protože tahle kniha je zejména o posunu jejich vztahu na další úroveň. Krásně se nám tady postavy vyvíjí a to jako jednotlivci, tak jako partneři.

Kniha je také plná náznaků minulých tajemství, která ještě musí být rozkryta. A ten konec ó la lá !!
Už teď jsem natěšená na další díly, které doufám vyjdou velmi brzičko :).

Tuhle fantasy sérii za sebe mohu s čistým srdcem doporučit. Vztahy, minulé křivdy, tajemství, která čekají na svou chvíli na výslunní, magie, bohové, střety, království a jejich staletá nevraživost a nejlepší prvek na knihách ústřední dvojice!
No a kapitola 37 je poklad! :)

Doufám, že v dalším díle se dozvíme víc o minulosti Poppy a jejích rodičích. Těším se také na rozvíjení magického a božského konceptu příběhu a hlavně na ty dva milášky plus Kierana.

Verulesa
02.04.2022 2 z 5

Podepisuju komentář od EasyReads, nenapsala bych to líp. Ještě dodávám, že teda překlad jedničky byl o dost lepší..

Knihomolka474
01.04.2022 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto nadchla. Jakmile jsem ji začala číst, bylo velmi obtížné se od toho napínavého (a krásně napsaného!) děje odtrhnout. :) Moc mě bavilo sledovat vývoj vztahů mezi postavami a nečekané zvraty příběhu.
Určitě stojí za to si ji přečíst, moc doporučuji!

Vampucha
01.04.2022 5 z 5

Druhý díl mi přišel snad ještě lepší než první. Od prvních stránek je kniha plná akcí, hlavní postavy se do sebe naváží, tak jako ke konci prvního dílu. Má to spád, který vás nutí číst pořád dál a dál až najednou otočíte poslední stránku a říkáte si co co, kde je pokračování?
Na scénu zde přicházejí i nějaké nové postavy, se kterými se dozvídáme více o historii Atlantie, o Povznesených i o Poppy samotné. To o Poppy je zde pak dost zásadní a místo, aby se to vše vysvětlilo, vyvstává řada dalších otázek na které snad budou odpovědi v dalších čtyřech dílech :D

TW - kromě velkého množství explicitního sexu je v knize také poměrně dost násilí/zabíjení. Mně to nevadí, já byla spoko. Ale někomu se může z té krve a vnitřností navalit. V žádném případě se nejedná o YA.

Ketfl
30.03.2022 5 z 5

Pro lásku boží, tak tohle byla jízda! Neskutečně jsem si tento díl užila. Jak jsem začala číst, absolutně jsem se nemohla odtrhnout. Autorka dokázala skvěle připravit úplně zvrácený svět, ve kterém já teda bohužel vidím velkou podobu s tím naším - lidem je taky ukázána jen některá část a to co se děje za oponou, zůstává velké části populace skryto. Nejhorší je, že se pak obyčejní lidé podílí nebo dokonce nevědomky zprostředkovávají "něco", co slouží úplně šíleným účelům. Tak to bohužel je. Každopádně, ústřední dvojice mě fakt baví. Ty jejich slovní přestřelky, rádoby nenávist se zároveň neskutečnou romantickou jiskrou. Do toho Kieran, jehož reakce na Poppy... no prostě mě to fakt mega bavilo. No a ten závěr? Pro lásku boží, co mi to děláte? Apeluji tímto na nakladatelství, aby se s překladem dalšího dílu moc nezdržovali, protože kdo má tohle vydržet?

EasyReads
29.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Argue. Stab. Have sex. Repeat.
Proč mám pocit, že jsou pro mě další díly série vždy horší než ten první? První díl jsem zhltla během dvou dní a u druhého se ne a ne začíst.

Kvůli super zápletce a pěkné love story jsem prvnímu dílu leccos odpustila a dokonce ho obhajovala. Když se ale stejné nedostatky objevují v daleko vyšší míře i v druhém díle, už to přehlížet nemohu. Nejhorší je, že většinu knihy se NIC nestane a VŠECHNO se neustále opakuje.

Zcela reálné počty opakujících se scén, které dohromady tvoří 70% knihy:
- Poppy chce někoho probodnout: 72 (Hawke je ten, koho chce probodnout: 65)
- Hawkovi se líbí, že ho chce Poppy probodnout: 65
- Někdo říká, že má Poppy násilnické sklony: 120 (Hawke je ten, kdo to říká: 107)
- Poppy si myslí, že není krásná a výjimečná: 83
- Hawke říká Poppy, že je krásná a výjimečná: 152
- Poppy někomu pomůže svými silami a Hawkovi se to líbí víc, než je zdrávo: 16,5
- Poppy vede vnitřní monolog o tom, že Hawkovi na ní určitě vůbec nezáleží: 189
- Poppy klade otázky o tom, jak funguje fiktivní svět, ve kterém žije: 1 000+

Co stojí za to:
- Kieran, který má na Poppyiny otázky stejný názor jako já, je vtipný a jako jediný většinou říká něco smysluplného a užitečného pro děj
- posledních 20% knihy

Otevřený konec první knihy byla hozená rukavice a potenciál pro výborný druhý díl, který podle mě ovšem naplněn nebyl. Mám oba hlavní hrdiny ráda, jejich příběh se mi líbí a další knihu si určitě přečtu, jen mě mrzí, že mé počáteční nadšení ze série s touto knihou trochu opadlo.

nici1726
26.03.2022 5 z 5

Nutně potřebuju další díl.

romca4180
26.03.2022 5 z 5

(SPOILER) A to jsem si myslela, že první díl je super.. Kam se hrabe na tento :-D.. Strašně mě baví, jak se hlavní postavy pořád pošťuchují.. I když je fakt, že mi místy Poppy lezla na nervy z toho, jak se chovala (první část knihy).. Ve druhé už to bylo o poznání lepší..
Někdo by řekl, že je zde chybět akce.. Dle mého názoru, to tak určitě není - akce je na začátku, vprostřed a i ke konci knihy.. Dávky tak akorát, aby si člověk neřekl, že to je přehnané a tohle by prostě nedali..
A úplný konec? No řekněme, že kdybych neseděla na židli, tak bych si z něj sedla na zadek.. Může mi někdo říct, kdy sakra bude další díl? Protože takový konec je velice neuspokojující :-D

Turante
25.03.2022 5 z 5

I druhý díl stál rozhodně za přečtení. Pokračuje tam, kde skončil první díl a rozvíjí vztah mezi hlavními postavami. Opět to bylo plné akce a nových informací, jak to mám ráda. Doufám, že na třetí díl nebudeme muset čekat dlouho ;)