Království těla a ohně

Království těla a ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492844/bmid_kralovstvi-tela-a-ohne-Lmn-492844.jpg 4 848 142

Je láska silnější než pomsta? Druhý díl bestsellerové fantasy série. Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem Da’Neerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

A Kingdom of Flesh and Fire , 2020

andrejci
26.06.2022 5 z 5

Páni, páni, páni...kde mám začít? Tohle byla rozhodně jedan z nejlepších knížek jaké jsem kdy četla. Přes 600 stran mi uteklo strašně rychle.
Plynule to navazuje na první díl. I když se tam vlastně moc nestane tak se tam stane všechno. Autorka to všechno krásně vymyslela. Jsem ráda, že tady neplatí pravidlo, že druhý díl bývá nejslabší. Já tu knížku doslova zhltla.
Poppy a Cas - já je prostě miluju. Jejich konvezace byla vždy skvělá a vtipná a rozhodně patří k mým oblíbeným postavám. A když se do toho přidal i Kieran tak to bylo prostě geniální. Několikrát jsem se smála i nahlas což se mi normálně nestává.
A opět se potvrdilo to co jsem zjistila už v minulém díle. Autorka umí psát konce. A byl opět skvělý. Taková poklidný, ale pak jen sedíte s pusou dokořán a přemýšlíte co se právě stalo.
A k tomu ta obálka. Ta je prostě nádherná a dokonale k ději sedí.
Tady bylo prostě všechno. Sarkasmus, láska, napětí, akce, vtipné ale i smutné chvíle.
Nutně potřebuji další díl. To čekání mě jinak zabije. Tohle bude rozhodně jedna z nejlších knoh jaké jsem kdy četla.

Tesset
21.06.2022 4 z 5

Super. Nekazil to pomalý rozjezd jako u prvního dílu. Druhý začínal tam, kde první skončil, takže doporučuju číst bezprostředně za sebou - já čekala na vydání druhého dílu a občas jsem pak tápala. Poppy mi občas přišla strašně naivní a řešila kraviny, po chvíli pak vyhodnotila, že ostatní měli pravdu - to bylo takové zbytečné natahování. Dost často se tam i opakovaly stejně věci. A zase ty chybky ach jo - ale to je na českém překladu. Jinak ale super. Za mě povedená série.

Carol1122
19.06.2022 3 z 5

První knížce jsem dala dvě hvězdičky za hezký obal i nápad. I přes značnou kritiku jsem se rozhodla pustit do další. A oproti jedničce dávám této už hvězdičky tři. Bylo to... dobré a ušlo to. A i přes to, že asi 2/3 knihy jsou hrozně dlouhé dialogy, které jsou pořád jen na téma, jak by chtěla Poppy Casteella bodnout svou cute dýkou, nebo jak Casteel dráždí často Poppyin uzlíček nervů (to už bylo hodně iritující), tak děj docela rychle ubíhal a dal se číst. I obálka je opět pecka. Ale nemůžu si pomoct, ten příběh není prostě doladěný. Kolikrát jsem byla zmatená, co se vlastně odehrává, o co tam jde a jsou to tedy upíři, nebo vlkodlaci? Pokud by byl příběh rozpracovaný lépe a Poppy většinu času nefňukala, aby vás hlavní hrdinka bavila, opravdu by to mohl být skvělý příběh. Vyzdvihuji ale docela napínavý konec a proto mi to nedá a ráda si přečtu další díl.

girdi
18.06.2022 5 z 5

Měla bych ty hodnocení psát hned, když knihy dočtu, protože takhle zpětně teď můžu jen dát pět hvězd a dodat, že druhý díl furt dobrý a těším se na další ;-)

Doomiiniikaa
13.06.2022 4 z 5

Příběh je hezký, všechno ohledně děje oceňuji a hodnotím 5*, akorát mi už hodně vadilo,jak si Poppy neustále něco nalhávala,to bylo po pár stránkách už otravné, stejně tak hádky a románky, které vedli s Casteelem, a bylo to už ohrané a stále dokola to samé. Škoda, že se autorka nevěnovala více příběhu jako takovému.

1259
10.06.2022 5 z 5

Opět dokonalost sama a jediný, co k tomu dodám je, že už aby byl další díl.

luca321
09.06.2022 4 z 5

Dala bych jí tak 4,5 * protože se mi líbila mnohem víc než první díl. Jediné, co mě už přestávalo bavit, bylo, jak si Poppy neustále něco nalhávala, i když věděla, že to není pravda. Jinak je knížka moc čtivá a dobře napsaná. Jsem zvědavá na 3.díl, jak to autorka zvládne, protože konec tohoto dílu....

Denisa31
08.06.2022 3 z 5

Tento díl byl pro mě docela zklamání. Bavilo mě tak posledních pět kapitol. Skoda.

Bryel
08.06.2022 5 z 5

Nemůžu si pomoct, i když mi druhý díl přijde o něco slabší než první a místy zbytečně vleklý a chaotický, moc jsem si ho užila. Ústřední trojice mě strašně baví.
Závěrečných 100 stran mě úplně dostalo a budu s nadšením vyhlížet pokračování..

Medasek
07.06.2022 3 z 5

Tak tohle bylo pro mě mnohem lepší než první díl. Poppy je mi mnohem sympatičtější a Casteel je prostě typický YA bad boy.
Kniha se dobře čte, ale prospělo by jí, kdyby byla tak o dvě stě tři sta stran kratší. Spousta hluchých míst a nepotřebných informací.
Ale konec mě překvapil a zaujal na tolik, abych si přečetla i třetí díl až u nás vyjde.

*Pájuše*
05.06.2022 3 z 5

Ajajaj... tak toto bylo trošku šlápnutí vedle. Hlavní hrdinka mě totálně vytáčela. Hlavně proto, že když už se dostáváme blíž k nějakému závratnému odhalení, Poppy zaúřaduje a víme zase kulový. Fakt díky, Poppy!!
Nevím, ačkoliv jsem knihu hltala a musela prostě vědět, jak to dopadne, tak ta její divná "bodací" nátura mě po chvíli začala nudit. Navíc, všechno bylo strašně popletené a zmatené - asi jako klubko příze, se kterým si hraje kočka. Jsem fakt zvědavá, jak z toho autorka v dalším díle vybruslí. A především, jak se jí to klubko podaří rozplést. Zatím to má pro mě sestupnou tendenci. Ačkoliv by za udržení pozornosti čtenáře dala hvězd více, obsahově je kniha velmi slabá - ne proto, že by to byla taková ta vycpávková vata, ale spíš proto, že se skáče od jednoho problému k dalšímu a jedno tajemství nabaluje na sebe další, ale aby byly nějak uspokojivě vysvětleny... no, to se říci nedá. Zatím mám více otázek, než odpovědí a docela mě mrzí.

lokonla
31.05.2022 5 z 5

Jako i u prvního dílu i zde platí, že celá kniha je velmi čtivě napsaná, nebo minimálně mě autorka u příběhu udržela celou dobu. Už si nejsem moc jistá tím příběhem, líbil se mi více první díl, kde to bylo sice pomalé, ale z dobrého důvodu. Tady už mi přijde, že autorka někde až zbytečně natahovala a kvůli tomu mnoho věcí stále opakovala dokola.
V druhém díle se něco více dozvídáme o světě, který autorka vymyslela. Ano, ten dává smysl, i když jsem z šokujících informací nijak šokovaná nebyla a přešla to s chladnou hlavou.
Někdo má problém s hlavní hrdinkou, mě se tady Poppy líbila, stejně jako v prvním díle. Její myšlenkové pochody naprosto chápu, protože je mám dost podobné (v jednu chvíli se pro něco rozhodnu a za pět vteřin je to zase úplně jinak). Case zatím moc nepobírám, ale snad se to v dalších dílech zlepší.
Jak už jsem četla níže v recenzích... ano, 'Bohové' už začíná být lehce otravné (a přiznejme si, že tohle prostě patří jen a jen do Nikdynoci).

Podle mě by se kniha dala srazit na 250 stran a spojit s 3. dílem a vůbec ničemu by to neuškodilo. Ale i tak, jejich příběh mám zkrátka ráda a je to prostě Rhys a Feyre vibe :D.

ZapisnikTerky
30.05.2022 3 z 5

Tak tady to byla trochu studená (nebo spíš horká?) sprcha. Autorka chce nejspíš co nejvíc šokovat. Ovšem tady se mi některé věci moc nelíbily. Počkáme si na další díl. Víc v mojí recenzi.

Karolin77
30.05.2022 5 z 5

Tak to byla jízda ! Tento díl byl ještě akčnější než jednička...a také se mi líbil o něco více.
Dostali jsme se do nového prostředí, poznávali nové věci a minulost jak světa tak i postav.
Bylo tu i více humoru v podobě nejlepšího přítele Casteela. Toto jsem opravdu ocenila. :)
Oblíbila jsem si tu i další postavy. ( jak už zmíněného nejlepšího přítele Casteela ).
Jediné co bych knížce vytkla, je to, že mi tu stále chybí chemie mezi Poppy a Casteelem...
Bylo tu i pár wtf momentu,ale upřímně bylo mi to jedno. Užívala jsem si to i tak.
Příběh jsem si moc užila. Chytil mě od první kapitoly a už teď se nemůžu dočkat pokračování.
Určitě doporučuji. :)

ZekeBezKočky
29.05.2022 2 z 5

Achjo. Já tuhle knihu vážně chtěla mít ráda. A vážně jsem se na ni těšila a vůbec. První polovina mě vlastně i bavila. Ale pak to nějak začalo jít do kopru a já ji dočetla jenom protože mi ležela víc jak týden netknutá na stole a já ji konečně chtěla mít z krku.
Asi jsem už stará, nebo co, ale nějak mě nebaví číst o hlavní postavě, která je vyvolená i mezi vyvolenými...
Ani vztah mezi Poppy a Casem mě nebavil tolik, jako v jedničce. Nějak si pořád nejsem jistá, jestli se mi bude chtít vrhnout na třetí díl, ale uvidíme, mám ještě spoustu času na rozmyšlení. :D

Zuzka_Zuu
26.05.2022 5 z 5

Kniha je skvělá, ale dělalo mi problémy se začíst a kolikrát se i soustředit. Některé věci jsem četla znovu, protože jsem zapomněla nebo spíš nevnímala co čtu. Mapku na začátku knihy oceňuji, několikrát jsem listovala tam i zpět a díky ní jsem si cestu, kterou šli dokazala líp představit. Celkově byl příběh super a napínavý, stálo to za dočtení a rozhodně investuju do dalšího dílu.

petusska01
22.05.2022 5 z 5

Kým som sa dostala k druhému dielu, musela som si opäť prečítať prvý. Väčšinou to nerobím, ale táto séria a Poppy s Casom ma celkom dosť lapli. Samozrejme, takto ako to nadvazovalo, všimla som si ako často tam Poppy vraví stále to isté, Cas detto. Ale bavilo ma to, a ani od druhej časti som sa nevedela odtrhnúť. Dialógy medzi nimi ma bavia, aj Kieran je super. Poppy tiež relatívne zreje a zisťuje kým je, aj keď niekedy jedná veľmi nezmyselne, niekedy veľmi odvážne. Eroticke scény ma mierne prekvapili, nakoľko som myslela ze séria je určená pre nižšie ročníky a Poppy je nevinná a bla bla, ale tak nevadia mi, som zvedavá co sa tam ešte zvrtne :) koniec bol akože knižne obrovský, ale kooopec veci mi nedavalo zmysel. A tiež mam podozrenie na tú zradcovskú postavu, takže určite musím čítať aj ďalší diel. Celkovo má séria chytila a ak sa trošku privrú oči, je to super čítanie pre milovníkov tohto žánru.

MiraiYume
20.05.2022 5 z 5

Tahle série mě baví. Ovšem tentokrát mě vícekrát zklamala než těšila. U prvního dílu mi trvalo se začíst, u druhého mi trvalo jej dočíst. Je super, že začíná přesně v okamžiku, kde první díl končí. Ovšem potom je to spíše o rekapitulaci toho, co bylo řečeno v prvním díle. Strašně dlouho se táhne různé vysvětlování, což na jednu stranu chápu, na druhou už to chvílemi bylo moc. Pak ty sexuální scény, ty jsem v podstatě přeskakovala. Nemusely v příběhu být, ačkoliv teď zpětně je mi jasné, že měly ukázat tu živočišnou přitažlivost mezi Poppy a Casteelem. Jenže chvílemi to už bylo otravné. Asi jsem už stará a prudérní, nebo co. Nějaká akce byla až asi v poslední čtvrtině knihy. Ale když už jsme se konečně mohli něco od Povznesených dozvědět, Poppy zaúřadovala. Sakra. Zase čekat další knihu, než se dozvím pravdu. Co mě opravdu velmi bavilo, byly dialogy mezi Poppy a Kieranem a Poppy a Casteelem. Vážně, vážně doufám, že třetí díl bude tím nejlepším z obou dílů - víc akce, smysluplné dialogy na smysluplném místě a konečně posunutí v ději.

Konfu97
16.05.2022 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díl! Příběh se dostává zase o kousek dál. Líbilo se mi, že kniha začíná přesně tam, kde první díl končil. To se moc často nestává. Vztah hlavních hrdinů se mi moc líbí. Jejich věčné popichování a provokování nemá chybu :D Konec mi opět vyrazil dech a nutně potřebuji, aby už vyšel další díl. Nebo ještě lépe.. Aby vyšly všechny zbylé díly okamžitě dohromady :D

Nale
15.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Přestože jsem měla na první díl názor, jaký jsem měla, stejně jsem se ze zvědavosti pustila do druhého. Navíc má vyšší hodnocení a tak jsem to riskla.
Musím říct, že jsem byla ze začátku překvapená. Bavilo mě to, bylo to čtivé a stránky ubíhaly rychle. Autorka umí psát, o tom žádná.

Taky jsem konečně našla alespoň jednu postavu, která se chovala normálně! Díky bohu za Kierana!
Naproti tomu ostatní ve mně nevyvolávali naprosto žádné emoce. Kdyby všichni do jednoho umřeli, vůbec by mi to nevadilo. Člověk ani nedostane příležitost je pořádně poznat. Prostě jen pronesou pár vět, jen se tam mihnou, nebo umřou a jsme nuceni si od Poppy prožít další nudný emoční kolotoč.

Jak jsem četla dál, počáteční nadšení rychle opadlo. Za celou knihu se vlastně nic nestane. Zápletka? Nulová. Dočkala jsem se jen mluvení, Poppyno kňouraní, sem tam mini akce a další mluvení, což zahrnuje spousty teorie a stále dokola opakování toho, co už bylo řečeno. Přitom tam potenciál je! Tahle kniha má světlé stránky a je jich mnohem víc, než v prvním díle.

Na co jsem už alergická jsou „romantické“ scény a rádoby pošťuchování. Už jsem přestala počítat, kolikrát Poppy řekne, že chce někoho zapíchnout, kolikrát Casteel řekne, že ho její krutost vzrušuje, že je Poppy úžasná, někdo se Poppy zeptá, jestli je v pořádku, a nebo se Poppy zmíní o Casteelových dolíčkách, což bylo popsané snad pokaždé, když si ho prohlížela. Už jsem se zmínila, že Casteel je dokonalý alfa samec s nejdokonalejším tělem, jaké kdy žena viděla?

Pokud vám Poppy připadala úplně vygumovaná v prvním díle, v tomhle se ještě překoná! Dělá jednu kravinu za druhou, říká neskutečně hloupé věci, že jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo vyskočit z okna.

Krásný příklad její tuposti je třeba to, že chtěla utéct, ale jaksi ji nedošlo, že venku je to samý kraven (přestože je cestou do pevnosti napadli). Dokonce i přemýšlela nad tím, že se prvnímu kolemjdoucímu odhalí, že je Panna.
Další zářný příklad, když Povznesený držel chlapce jako rukojmího. Co na to Poppy? Nejenom, že chtěla hrát blbou, ona se do toho vžila tak moc, že vyplodila naprostou hloupou konverzaci:
„Ubližujete tomu chlapci.“
„Opravdu?“
„Krvácí.“
Neříkej, Poppy! :D A nakonec ještě odhodí zbraň.
Následně její myšlenkové pochody v kočáře: „Přece tomu dítěti neublížil. Nebo ano?“ Poppy asi zapomněla, že Povznesení používají děti jako krevní banku a zacházejí s nimi jak s dobytkem, přestože to předchozích padesát stránek opakovala pořád dokola.
Další perla, když na ni Casteel zaútočil a ona byla přesvědčená, že, kdyby chtěla, mohla by ho zabít. Atlanťana. Její skleróza je neuvěřitelná.
Casteen se promění v nebezpečného predátora, ale Poppy stejně jen myslí na to, jak je z jeho doteků vzrušená. Nevěděl o sobě o ona mu dovolila, aby se s ní vyspal, přestože ji v tu chvíli mohlo jít doslova o život...
Odbočím teď taky k útoku a střetnutí Poppy a vévodkyně Teermanové… Jak je možné, že se Poppy lehce podařilo ji zabít? Navíc se vévodkyně vůbec nebránila. Doslova.

Co se týče Casteela… Já fakt nevím, co na něm čtenářky vidí. Vždyť chce Poppy jen v jednom kuse osahávat, je pořád nadrženej a jeho slovník je jako u kluka, co právě prochází pubertou. U věty: „Musím se sakramentsky držet, abych z tebe nestrhl kalhoty a neošukal tě tak tvrdě, že ještě za několik dní budeš cítit sílu mé vděčnosti.“ jsem protáčela oči v sloup.

Pokud vám Z krve a popela připomínal Trůn, Království těla a ohně zase spíš připomíná Dvory - noční můry hlavních postav, sexuální narážky, záře Poppy, spřízněné duše atd..

Konec je možná pro někoho epický a dechberoucí, ale pro mě naprosto přeplácaný a k smíchu. Na chudinku Poppy zase zaútočí, protože ji nevěří, ona je zabije a hele… prší krev, ona svítí měsíčním svitem, umí přivolat vlkodlaky, umí léčit, vnímat emoce, má krev boha a já nevím, co ještě všechno. Zapomněla jsem na něco? Ještě vlastně mistrně ovládá luk a snad veškeré zbraně světa.
Ale zpátky ke konci… Zjeví se tam rodiče Casteela a královna poklekne, aniž s Poppy prohodí slovo a rozkáže, aby se všichni Poppy poklonili. Jako... Právě zabila jejich lidi (přestože si to zasloužili, ale to oni nemohli vědět), neznají ji, neví o ní prakticky nic, nemluvili s ní, ale má krev boha! Tak ji hned učiní královnou!
Kde je v tom sakra nějaká logika?!
Jako chápu, že je to příprava na další díl, ale je to všechno naplácané na sebe tak, aby konec působil co nejepičtěji, místo, aby se pořádně rozepsal.
Zhruba v posledních sto stranách už jsem chtěla mít knihu za sebou.

Celé by to mohlo být skvělé, kdyby se místo trapných sexuálních scén raději soustředilo na příběh a Poppy nebyla... Poppy.