Království těla a ohně

Království těla a ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492844/bmid_kralovstvi-tela-a-ohne-Lmn-492844.jpg 4 848 142

Je láska silnější než pomsta? Druhý díl bestsellerové fantasy série. Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem Da’Neerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

A Kingdom of Flesh and Fire , 2020

padajicidvere
03.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Upřímně jsem byla dost překvapená kolik peprných scén se v knize objevilo, tady by se snad mohla inspirovat i Maasová. Na mě jich bylo o trochu víc, než bylo potřeba. Kvůli nim jsem si připadala ošizena o vývoj příběhu. Vlastně jsme byli jen na třech místech za celých cca 600 stran, a to je za mě skutečně málo. Jasně, bitva byla - jedna (tu potyčku na začátku nepočítám), ale i tak, na takový počet stran prostě čekám více akce, vývoje (a ne sexuálního..) příběhu, postav..

Alastir je pro mě nejméně oblíbená postava v celém příběhu.. modří už vědí.

Trochu bych se pozastavila nad skutečností, že je Poppy na výpravě (po únosu) tak dlouho, a zatím bez krvácení, které by mělo pravidelně přicházet.. to se tam řeší jak? Nebylo vůbec zmíněno, na to jak je svět propracovaný.

Co mě dost vytáčí je neúplný překlad míst. Sem tam New Haven a pak zase Výšina..proč? Překlepy neřeším.

Popravdě se trochu obávám o svou osobnost, protože všechna ta surovost, krvelačnost a zvrácenost se mi vlastně dost líbila :D nevím, co to o mně vypovídá a raději ani vědět nechci :D

miskaseverliska
26.02.2023 5 z 5

To bylo dokonalý.. 5/5 protože ten konec? Řekla bych, že jsem to ani nečekala a hodně mě to překvapilo. Jsem ráda, že mám doma hned 3. díl a můžu číst o tom co bude dál. Miluju Casteela, ale to asi většina z nás. Miluju to.

lištička123
23.02.2023 5 z 5

Skvělý druhý díl. Těším se na další.

Papimami
16.02.2023 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, mě tento bavil od samého začátku. Dokonalost Poppy lehce pokulhávala, Casteel mě už nebere tolik jako v prvním díle, kdy byl pro mě šibalským zpestřením, ale opět mě baví vedlejší postavy a děj, který není jen o sexy dvou dokonalých lidí. Pro odpočinek příjemná čtivá kniha

Janík511
06.02.2023 3 z 5

Docela zklamáni. Nebýt posledních 150 stran, tak knihu naštvaně odložim nedoctenou. Těšila jsem se na parádní pokračování, co slibovala jednička a tohle byla jen snuska blabolu má mě rád, nemá mě rád, lže mi, bodnu ho apod. 500 stran se nic nedělo, klidně jsem je mohla rovnou přeskočit a upřímně už na trojku ani nemám chuť. Zbytečně vyhozené peníze za takovou blbost. Autorka mohla z příběhu vytěžit krásný a napínavý děj a místo toho mi servíruje nudu, hrabání se v pocitech pořád dokola jako ohrana gramofonova deska. Za mě teda určitě ne. Hvězdu navíc dávám jen za těch posledních několik stran.

Perry
15.01.2023 5 z 5

Knihy od Jennifer nikdy nezklamou....
Děj se možná pro někoho může lehce táhnout, ale mě to vůbec nepřišlo.
Možná to bylo i tím, že když došlo na akci, tak mě to vždy strhlo s sebou a já napjatě hltala každé slovo, každou větu ...
Jsem strašně ráda, že si Poppy umí stále dupnout a vyjádřit nesouhlas (což jí zůstalo již z prvního dílu).
Romantická linka, humor, děj, akce ... nemám nic co bych mohla vytknout!
Chemii mezi Poppy a Casteelem jsem si jednoduše zamilovala už od prvního dílu a těším se, až se mi do ruky dostane díl třetí. :)))

rakosnicek333
11.01.2023 3 z 5

Prvnímu dílu jsem hodně odpustila, ale tady už to nešlo. Co mě dost štvalo, neustále se opakující pasáže. Poppy si něco vzala do hlavy a i když logika i okolí ji tvrdilo opak, tvrdošíjně trvala na svém. Což by řekněme šlo, pokud by se to nedělo 80 % knihy a hlavně neustále dokola. Proč musíme jednu informaci číst tolikrát fakt nechápu. A co je úplná tragédie jsou chyby v textu. Bylo jich neustále tak moc, že to kazilo zážitek. Kdyby byla kniha o polovinu kratší tak by jí to jedině prospělo.

TessBlackCat
29.12.2022

Abych řekla pravdu, tak děj je poněkud zdlouhavý, určitě bych ocenila méně váhání nad ,,nevyznám se ve vlastních pocitech, tak si budu hrát na nedostupnou a uraženou”, na druhou stranu je tu celkem hezky uvedené, jak člověk později může litovat toho, že si něco neuvědomil dřív a netopil se ve vlastní sebestřednosti, viz. skoro konec knihy.
Musím bohužel uznat, že první díl mě bavil víc, ale tento taky nebyl k zahození .
Každopádně jsem zvědavá na pokračování.

Angie.D
11.12.2022 3 z 5

Hodnotím 3.5*
Táto časť je ešte dlhšia ako prvá, a takisto si myslím, že by jej neuškodilo skresanie, no bavila ma troška viac.
Celkovo sa v tejto knihe toho až tak veľa nedialo, ale napriek tomu som sa nenudila a dej odsýpal. Nové postavy ma bavili a už mám svoje teórie o pár z nich. Knižka je stále dosť predvítateľná, no i tak je návyková a číta sa ľahko.
V tejto časti sme sa dozvedeli troška viac zo sveta, v ktorom žijú, ako to tam funguje + nejaké fakty z histórie, čo veľmi oceňujem.

Postavy mi k srdcu neprirástli. Poppy sa správala miestami nezmyselne a liezla mi na nervy ako stále chcela každého bodať. Prišla mi aj povahovo dosť odlišná od prvej časti. Ale tak dá sa to pochopiť vzhľadom na kompletné obrátenie jej života.
Hlavný hrdina bol zaujímavejší ako v prvej časti, ich spoločné scény boli riadne horúce :P I keď v niektorých prípadoch si už autorka celkom ustrelila, takže pre prudérnejších to môže byť šokujúce.
Sem tam ich sexuálne scény podľa mňa hraničili s obťažovaním. Ich vzťah je kompletne nezdravý a ich naťahovanie sa takmer celú knihu otrepané. Láske medzi nimi mám stále problém uveriť, autorka nám skôr predostiera túžbu, vášeň a závislosť, nie lásku. Napriek tomu ma ich príbeh baví a chcem vedieť ako bude pokračovať :)
Najlepšia postava je Kieran, dúfam, že ho bude v ďalších častiach viac. Každá scéna s ním bola super!

Čo mi prekážalo bolo viackrát opakovanie rovnakých informácií, sem tam v presne rovnakých slovách a to niekedy aj v priebehu pár strán. Akoby mala autorka pocit, že čitateľ nemá veľmi dobrú pamäť a musí všetko pripomínať.
Je to príjemná, priemerná fantasy séria, na aké mám slabosť :) Ale teda neprirovnávala by som to ku Sarah J. Maas, na jej kvalitu sa to nechytá.

SK verzia je oveľa lepšie spracovaná ako prvá časť, je tam značne menej preklepov, gramatických chýb, zlých slovosledov a prekladov a už aj mapa je konečne preložená :)
Avšak zopár chýb v preklade sa žiaľ stále našlo.

Remus Hroozley
08.12.2022 3 z 5

Nebyla jsem vůbec spokojená jako s jedničkou. V druhém díle se odhalily slabiny autorky. Hlavně je vidět, že je to autorka erotických románů. Já miluju když to je ve fantasy knize, ale tady bych to vyškrtla nejmíň o 3/4. A prosím komu je Hawk/Cas sympatický? Mně jeho chování nepřišlo romantické, spíš manipulativní. Co se týče děje, tak mi přišlo že čtu pořád ty stejné scény dokola. Asi 10 koupelí a usínání v jedné posteli a následné "proboha vzbudila jsem se a někdo mě objímá". Boha... Snad bude trojka lepší.

AloneJane
27.11.2022 3 z 5

Příběhově poněkud zbytečně natahované, jinak zpracování světa a jeho náplně fajn. Dojem z konce zatím ještě trávím. Bylo to takové, zvláštní, přijde mi, že buď mi něco uniklo, nebo mi tam prostě něco chybělo. Nechci příběh zavrhnout úplně, nebylo by to poprvé, kdy druhý díl je nejslabší.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Pokud jste si mysleli, že první díl byl úžasný, tak na tento nemám slov. Tato kniha je něco skvostného. A ten konec? Jako co to sakra bylo?! Šup šup pro další díl. Už je v prodeji! Doporučuji!

Wisha
05.11.2022 5 z 5

Právě dočteno a troufám si říct, že druhý díl byl ještě mnohem lepší než první. Vážně jsem si to užila. Na některých místech jsem cítila silnou kopírku Stmívání nebo Skleněného trůnu, ale kruci... Když to funguje, tak proč ne? Stmívání i Skleněný trůn miluju, tak proč z obojího neudělat něco nového, originálního? V tomhle případě je to opravdu hodně povedená kopírka :-) Příběh byl napínavý, vzrušující, vyvolal u mě hodně emocí, a to je přece ten důvod, proč čtu, takže nejde dát méně než 5 hvězdiček :-)

Ahmose
29.10.2022 odpad!

(SPOILER) Na začiatok by som chcel povedať, že ja nemám žiadnu genetickú predispozíciu k tomu, aby som vychválené knihy zhadzoval pod čiernu zem. Ja som naozaj veril, že to bude fajn. Naozaj som dúfal, že sa mi to bude ľúbiť.

Prvý diel mal svoje muchy. Poppy nebola zrovna najostrejšia ceruzka v peračníku a v príbehu sa nachádzalo niekoľko nezmyslov. Viz. Recenzia na Z krvi a popola.

Veľmi sa mi ale páčil ten svet. Veľký, temný, s bohatou krvavou históriou a tradíciami. K tomu kontrast myšlienky kultu nepoškvrnenej. Naozaj táto séria mala potenciál.

Prvých dvesto strán knihy sa nedialo vôbec nič. Kráľovstvo tela a ohňa by potrebovalo preškrtať. Kopa zbytočných dialógov a scén úplne o ničom. Viackrát som mal pocit, že čítam knihu od tvorcov rodinných prípadov, ktoré chodia na markíze.

Potom nasledovalo cca osemdesiat strán, ktoré sa mi veľmi páčili. Autorka sa rozpísala o ďalších rasách a tvoroch žijúcich vo svete. Prišlo aj na bojovú scénu. Následne kniha opäť spadla do cyklu monotónnosti, vláčnosti a zbytočných dialógov po vzore prvých strán.

Čitateľ sa už od prvého dielu snaží pochopiť, ako funguje svet, kde sa kniha odohráva. Pri štýle písania však nemá najmenšiu šancu. Autorka si totiž mení a pridáva pravidlá za pochodu, ako sa jej to zrovna hodí. Vysvetlím na konkrétnom príklade. (Nasledujúci odstavec obsahuje spoilery)

Str. 200 : „Empati, pokrvná línia bojovníkov, ktorá vymrela krátko po vojne. Každý sa desil boja s nimi. Dokázali čítať pocity ostatných a potom ich premeniť na zbraň, najmä bolesť a strach.

Následne dôjde k boju, kedy je jedna z postáv veľmi vážne zranená a autorka si akosi uvedomila, že buď ju musí nechať zomrieť alebo potrebuje zázrak. To, že žiadneho skúsenejšieho čitateľa neprekvapí, že tí vymretí Empati nie sú až takí vymretí komentovať nebudem.

Str. 427: „Empati predsa vedeli aj liečiť !“

Ja: To ako fakt ? Nehovor ! Zrazu.
Toto je prosím pekne jeden príklad, takýchto situácii je v knihe viac.

Toto všetko by som ešte dokázal prežiť a knihu dočítať, potom ale prišiel najvýznamnejší zlom. Táto kniha býva prezentovaná ako romantická fantasy. Aby bolo jasné, ja mám rád romantiku vo fantasy knihách. Mám rád Ninu a Mathiassa, mám rad knihy od Sarah J. Maas a fandil som Ygritt a Jonovi Snowovi v GoT.

Pokiaľ ale v knihe zaznie veta: „To, že ťa chce moje telo, ešte neznamená, že aj ostatné moje časti.“ Tak to s dovolením nie je romantický vzťah. Ja za tým vidím toxický vzťah a manipuláciu.

Po tejto vete som sa rozhodol v čítaní nepokračovať. Skončil som na strane 499. Najhoršia kniha roka 2022. Neodporúčam.

LenkaPet
15.10.2022 5 z 5

Moc se mi líbila. Jsem zatím dost bez dechu. Sílu příběhu nebo aspoň pocitu, který z ní mám bych přirovnala ke Skleněnému trůnu, mé první nejoblíbenější sérii. Možná jsou tam místa kdy se dej táhne nebo je v ní moc Poppiiných myšlenek, to myslím, je ale v pořádku, v každé knize, která má takový počet stránek se taková místa najdou. Určitě moc doporučuji přečíst, děj je napínavý a krásný. Nenechte se odradit. Každý máme rádi něco jiného a hlavně, každý v knize hledáme něco jiného, zasahují do toho naše prožitky z našeho života a pokud se někdo někdy setkal s takovým druhem násilí jak tady někteří píšou a přijde jim to i v této knize, chápu to, I když já to vidím jinak a také jsem v tom žila, jen bych chtěla podotknot že znásilnění vypadá jinak... Záleží na vás co v příběhu vidíte a pokud vám přijde nechutná a násilná, odložte ji, nikdo Vás nenutí ji číst a je to v pořádku.

lenka0383
08.10.2022 3 z 5

Myslím, že jsem to dočetla jen díky tomu, že umím přeskakovat celé stránky. Tohle se prostě nedalo. Jo, to škádlení mezi Poppy a Hawkem je zajímavé a asi by to tak nějak probíhalo, ale zaujímalo asi tak tři čtvrtiny celé knihy. Rozhovory o ničem, které nás nikam neposouvají, nedozvíme se nic nového, neustále se opakuje to samé dokola. Poppy má nějaké schopnosti, které nikdo nechápe. To je zmíněno asi tak padesát pětkrát. Výskyt obratu Pro lásku boží z úst všech postav asi tak tisíckrát. Sex obvykle nějak vynucený nebo pod vlivem afrodiziak. Začátek naprosto kritický, protože je celé drama postavené na tom, že Hawk dělá něco, co se Poppy nelíbí, a ona jako blbka vzdoruje, místo aby se posadili, vzali rozum do hrsti a řekli si, co od sebe chtějí. Tři hvězdičky dávám za svět, protože ten se mi fakt líbil. Maasovou jsem nečetla, tak netuším, co všechno je zkopírované. Každopádně svět, historie Atlantie, vznik upírů, všechny souvislosti atd., to se mi líbilo.

6493
04.10.2022 odpad!

(SPOILER) Věřte mi, že se mi špatné hodnocení na knihu, kterou tolik lidí miluje a vynáší do nebes, nepíše snadno. Ale včera jsem si při čtení uvědomila něco velmi zásadního a pro mě i znepokojivého , o čem se myslím v žádné recenzi ještě nemluvilo. A mně se o tom rothodně nebude mluvit lehce, ale byla bych ráda, abyste se všichni, co knihu plánuejte číst, i vy, co jste ji už četli, zpětně zamysleli a přehráli si v hlavě sexuální scény mezi Poppy a Casteelem. Domnívám se totiž, že se při téměř každém sexuálním aktu mezi těmito dvěma, jedná o určitou formu znásilnění.
Casteel je nesmírně dominantní a pudy hnaný člověk, Poppy je naivní, nezkušená a proti němu reálně bezbranná. Zkuste schválně spočítat, kolikrát mu řekla "ne", nebo jen poprosila, aby ji nechal být, slezl z ní, pustil ji a tak dále. Někomu by se mohlo zdát, že je to z její strany jen hraná zdrženlivost, zmatení v citech, nebo cokoli jiného roztomile romantického.
A tady začíná ten problém. Zkuste si samy sebe představit v její situaci, bez všech těch fantasy věcí okolo, že jste s mužem sama a on se k vám chová tímto způsobem. Já na vlastní kůži zažila pár takových okamžiků, kdy jsem se vůči muži cítila naprosto bezmocná a on byl hluchý k mým prosbám, a i když se považuji za silnou ženu, v těch chvílích jsem byla umenšená a nedůležitá.
Když si nalistujete v knize stranu 461, Poppy při jedné z takových událostí řekne: "To, že tě chce moje tělo, neznamená, že tě chci já." Přesně o tom to je.
Kdybyste někdo chtěl argumentovat tím, že on miluje ji a ona miluje jeho a tím pádem je v pohodě, uvědomte si, že se špatných věcí můžeme dopouštět i na těch, které milujeme, ale to neznamená, že je to v pořádku. Možná je to ještě o to horší.

Původně jsem chtěla psát i o ději a nových postavách, ale vlastně na to nemám chuť. To zásadní jsem ze sebe už dostala a ať si to každý přebere jak chce. Na závěr jen jednu poznámku všem mladým dívkám, které jsou primární cílovkou téhle série; neberte si tenhle vztah za vzor, ať už je váš partner sebevíc sexy a má bůhví kolik dolíčků.

MollyCornelia
25.09.2022

Nedočetla jsem. Příběh mi přišel utahaný, autorka cpala všude, kam mohla, sexuální narážky a hlavní hrdinka mi přišla naivní. Na stranu druhou se to četlo celkem dobře a svět je zajímavý. Kdybych neměla rozečtené 4 knihy najednou, dočetla bych to. Skončila jsem cca ve dvou třetinách a až vyjdou další díly, pustím se do série od začátku.

Vknihách
24.09.2022

Viete čo je na tejto knihe najhoršie? Nie? Tak čítajte…
Hmmm…predsa čakanie na pokračovanie X( žiaľ, sklamem asi nejedného náročného čitateľa, ale okrem toho, že to autorka opäť usekla v tom najlepšom, v ‘Kráľovstve’ nevidím (pravdepodobnejšie je, že nechcem vidieť) žiadne nedostatky.
ZKaP sa končí veľkolepým vyhlásením o svadbe. Na tú si budeme musieť pár stoviek strán počkať XD mimochodom, autorka vymyslela krásny obrad s tradíciami, o akých som doposiaľ nečítala. Klobúk dolu. Ale pomyselný klobúk snímam aj pred erotickými výbojmi. Obávala som sa, či mi pri tých horúcich scénach nevzbĺkne kniha v rukách. Ale nie, nebolo to len o sexe(aj keď ;)). Veľmi veľa sme sa dozvedeli o Hawke-ovi. O jeho minulosti, ex-priateľke, bratovi, aj o zverstvách, čo sa na ňom páchali počas zajatia, tiež o jeho krajine a ľuďoch v nej, o jeho rodičoch, aj jeho úmysloch s Poppy. No a Poppy je Poppy. Občas nebojácna, občas ustráchaná. Občas dôverčivá, občas rázna. Presne taká, aké by malo byť dievča, ktoré samo nevie čo od dobroty, keď zrazu za ňu nikto nerozhoduje. Učí sa za pochodu kým je a kým nechce byť. A to mi je veľmi sympatické. Čo sa týka postáv, stretávame sa so známymi, ale aj kopou nových. Strašne ma mätie Alastir. Na jednej strane mi hrozne pripomína otcovského Viktera, no na druhej strane mám pocit, akoby sa snažil manipulovať Poppy, akoby jej chcel zle… Bojové scény, ktorých je požehnane,zase raz Jenny napísala parádne. Počas čítania som si neraz povedala, že ma už autorka isto ničím nemôže prekvapiť. Ale môže a aj prekvapí. A to každú chvíľu.
Čo teda nájdete v knihe? Zaujímavé postavy, šokujúce odhalenia, krvavé bitky, nečakané zvraty, vtipné dialógy, nejedno vyjednávanie, ale aj veľa veľa vášne. Záver bol veľkolepý, no bez hanby priznávam, že si nie som istá, či som sa naladia na myšlienkové pochody autorky a stalo sa to, čo sa stalo. Či chápem udalosti správne alebo nie, sa definitívne dozviem v tretej časti a bola by som povďačná, keby to je čím skôr. Trpezlivosťou neoplývam.

Dobruš
19.09.2022 5 z 5

Upřímně, první díl byl fajn, ve druhém díle víc mluvení, ale člověk se aspoň trochu víc dozvěděl o tom, jak to v tomto světě funguje, ale co mne dostalo, byl konec. Teď budu netrpělivě čekat na třetí díl...