Království těla a ohně

Království těla a ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492844/bmid_kralovstvi-tela-a-ohne-Lmn-492844.jpg 4 848 142

Je láska silnější než pomsta? Druhý díl bestsellerové fantasy série. Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem Da’Neerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

A Kingdom of Flesh and Fire , 2020

Lenni_3006
29.08.2023 5 z 5

Čo sa tejto série týka, mám pocit, že čím viac čítam, tým je to lepšie a pútavejšie. Odmietala som pustiť knihu.

caldap
20.08.2023 5 z 5

Velmi pěkný příběh, nejspíš se k této sérii ještě vrátím. Doporučuji.

nipaaaa
12.08.2023 5 z 5

Jednička se mi moc nelíbila, tento díl byl výrazně lepší

Anastazie0810
08.08.2023 5 z 5

Druhý díl jsem zhltla se stejným nadšením jako ten první. Nemohla sem ji odložit. Některé situace a popisy mi však i tak prišli až moc dlouhé a kniha by klidně mohla být o 150 stránek kratší. Poppy mě kolikrát vytáčela tím jak si jela svoje stále dokola a dokola, ale předpokládám, že to patří k její postavě. Nemění to ale nic na tom, že rozhodně budu číst dál, chci tomu přijít na kloub a chci vědět jak to dopadne.
opět 5*

whiolet
31.07.2023 3 z 5

Poppy mě tak strašné iritovala, že jsem měla chuť knihu v půlce zavřít a dát zpět na poličku.
Druhý dil byl taková dlouhá vata, která mě vyloženě nudila.
Ačkoliv se Casteel snažil seč mohl,aby sexuální narážky a akt samotný příběh okořenili,moc se mu to nepovedlo, neboť Poppy a její myšlenkové pochody dokázaly znechutit polovinu mých mozkových buněk.

monika3332
29.07.2023 5 z 5

Paráda! Knížku jsem měla za den přečteno. Jak já lituji, že dnes už nejsou v knihkupectví, abych tam zaběhla a koupila pokračování

Ešína
04.07.2023 5 z 5

Boží! Za mě opravdu boží, nejspíš jsem se zamilovala do nového světa. A do Casteela!
Příběh se mi líbí každou kapitolou čím dál víc. Hlavně dialogy mezi hlavními postavami, jejich špičkování je vtipný. Dozvídáme se více o historii Atlantie i o tom, kdo Poppy vlastně je. Ten konec byl šokující. Moc se těším na třetí díl.

NicaCola
03.07.2023 3 z 5

Tak tohle se moc nepovedlo. Knihu jsem četla měsíc, a to hlavně proto, že se příběh neskutečně tááááhl. Tak dobře rozjetá série to byla... úžasný nápad (po dlouhé době upíři a vlkodlaci) a tento díl všechno zabil! :-D opravdu nevím, jestli sáhnu po dalším...

Airelle
02.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Moje dlouho odkládaná série a najednou už mám přečtené dva díly. Pořád si stojím za tím, že je to zbytečně natahované, ale na rozdíl od jiných knih a sérií se opravdu dobře čte.

Fyzická přitažlivost hlavních postav úplně prýští ze stránek a je to příjemné osvěžení oproti zdlouhavým pasážím. Trochu mě mrzí, že se ty důležité informace objevují málo a většinou až na závěru knihy. Celých 1100 stran čekáte až se dozvíte, čím je vlastně Poppy výjimečná.

Je tu spoustu detailů, které mě zaujali a stále k ním není vysvětlení, což mě sice nutí číst další a další díly, ale donekonečna to takhle fungovat nebude. Doufám, že se spoustu věcí rozluští dříve než na posledních stranách celé série.

Hlavní postavy jsou mi opravdu sympatické, Casteel je správný bad guy, Poppy je naivní, ale se srdcem na pravém místě a velmi, ale opravdu velmi jsem si oblíbila Kierana. A jen tak mezi námi, doufám, že dojde k tomu zvláštnímu spojení těch tří, o kterém tam už tak dlouho mluví :D

Kniha opět končila zvratem a já už se nemůžu dočkat, až si otevřu třetí díl.

Siwan
22.06.2023 5 z 5

Shrnu to takhle, kniha je velice čtivá, ale tak jako Maasové sluší delší stopáž, tak naopak Armentroutová by potřebovala "prostříhat". V podstatě 80% knihy čelíme otázkám Poppy ohledně toho, jestli mu odpustit nebo ne....fakt šok jak to nakonec dopadne. Musím přiznat, že ačkoliv mi normálně hloubání až tak nevadí...tak Poppy je prostě ...otravná. Bože je tak otravná, že kdyby nebyla tak hodná, byla by to nejpitomější a nejotravnější hrdinka všech dob. Ale....
jasně, že ale....když člověk vypne mozek a vyřeší se, jestli mu teda odpustí (my všichni to víme po deseti stranách), tak dostanete nálož dobře popsaných erotických momentů, některé fakt dobře, eroticko/romantických chvilek...pravé lásky...a trochu fantasy.
Osobně bych řekla, že pokud bych to hodnotila jako erotický román na pozadí fantasy, tak by to dostalo 5/5, pokud bych to hodnotila jako fantasy román, tak 3/5 - za ty fakt dobrý ero scény a těch 30 stran na konci, kdy se začne něco dít.

Kat9
10.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Konečně jsem se dostala k pokračování série Z krve a popela. Knize jsem chtěla dát nejdřív jen 4 hvězdičky. Přišlo mi, že na to, jak byla tlustá, se tam toho moc nestalo. Hlavně mě ale štvaly myšlenkové pochody Poppy. Zvlášť když je celou dobu naprosto jasné, jak to mezi ní a Casteelem je. Celkově kniha otevřela spoustu nových otázek, aniž by na nějaké z nich skutečně odpověděla (nebo na ty z minulého dílu). Pořádné zvraty nastaly až na samém konci. Konec je tak otevřený, že mám chuť jít ihned do dalšího dílu, ačkoli bych si chtěla od Poppy chvíli odpočinout. A taky mě děsí těch 600 stran. Každopádně díky konci, který mě navnadil a taky díky asi nejkrásnější svatební scéně, na kterou si vzpomínám, že jsem četla, dávám nakonec 4,5*.

knizni.taurus
22.05.2023 5 z 5

Po skončení prvního dílu jsem se nemohla dočkat dalšího a s přečtením tohoto dílu se zase těším na další a další. Obvykle nejsem až tak velký fanoušek sérií, protože to čekání na další díly je otravné :D, ale tady ráda udělám výjimku. Zamilovala jsem se do tohohle světa.

Druhý díl navazuje přesně tam, kde končí první díl a moc mě baví, že je to tady psáno tak, že vždycky navazujeme tam, kde jsme kapitolu skončily a žádné velké skoky v ději se tam nedějí. No a oceňuji to hlavně proto, že občas jsem zmatená, když se vypráví o tom co se kdysi stalo, nebo v tom množství postav, kdo co představuje. :D

Řekla bych, že pokud nikam nespěcháte v rozuzlení příběhu, tak si knihu užijete. Tady se všechno odtajňuje postupně, dozvídáme se toho hodně nového o tradicích, o historii atd. Díky vnitřnímu monologu hrdinky, která si (i ostatním) klade spoustu otázek, tak vás příběh udržuje ve čtení a pořád zjišťujete něco co jste ještě nevěděli. :)

Kniha není nabitá akcí od začátku do konce, ale tady mě baví ta chemie mezi hlavními hrdiny, to poutu mezi Casteelem a Kieranem, reakce lidí na Poppy se kterými se ona dostane do styku, ta plynulost děje.

Taky je tahle série vystavěna na romantické lince, je tady i dost peprných scén i když už ve třetině knihy jsem řvala na Poppy: ,no tak mu odpusť, buďte kruci spolu, všichni víme, že to chcete. :D Ale i tak mi přišlo hodně sympatické, že autorka opravdu nechala volný průběh emocím Poppy a netlačila na pilu. Navíc jejich dobírání si toho druhého bylo hodně zábavné. :)

Na konci je klasicky mega zvrat, takže doporučuju hned začít číst další díl.

SněžnáSova
15.05.2023 5 z 5

Já to miluju! Od této knihy se člověk prostě nemůže odtrhnou...Autorka neuvěřitelně dobře napsala vášnivý vztah mezi hlavními postavami a bavili mě ty Kieranovi poznámky. Děj výborně odsýpá a ten konec je úplná bomba! To jenom koukáte s otevřenou pusou, co se to jako děje a pak si to musíte ještě jednou přečíst. Úplně mě to odrovnalo a moc se těším na další díly.

itskyleus
30.04.2023 5 z 5

Druhý díl byl naprosto úžasný! Hltal jsem každou větu, slovo, písmeno.. až nadešel konec knihy a já se pak zase divil, proč sakra to tak rychle uteklo.

Větší průboj, kdo vlastně Poppy je a celkově se setkáváme i s pochopením, kdo Atlanťané jsou.
Objevují se zde nové postavy, které si člověk dokáže zamilovat, například Vonetta, která má ke Kieranovi blízko.

Stále více mě dostává v dobrém smyslu popichování mezi Poppy a Kieranem, ovšem také mezi Poppy a Casteelem. Miluju jejich humor, sakrasmus a auru těmi třemi. Budu se stále opakovat, ale autorka udělala přímo dokonale zpracované postavy a dokázala si se vším vyhrát.

Stále mě překvapuje, co všechno autorku napadlo zakomponovat do děje, není to absolutně vůbec přeplácané, ba naopak mi to přijde až příliš dechberoucí, že všechno do sebe zapadá jako každý dílek puzzle.

Zbožňuju energii mezi Poppy a Casteelem.

Romantická linka a celkově i sexuální obsah v knize je opravdu takový dle mého dodatek či zpestření. Opravdu to tam není v každé kapitole, takže nemůžu si stěžovat, že je to celé jen o erotice.

Knižní série, kterou nepřestanu milovat a která svými zvraty mi vyráží dech do posledního milivzduchu v mých plicích.

Ten konec byl famózní v té knize, že jsem opravdu přestal dýchat.

Lokina
28.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Doufala jsem, že druhý díl bude o něco lepší než první, ale zatím mě to nijak neoslovilo ani nepřesvědčilo, že se jedná o nadprůměrnou YA fantasy. Zase jsem měla problém se vcítit do autorčina světa, ve kterém se to celé odehrává.
A už vůbec mě nebavil vztah mezi Poppy a Casteelem. Unavovalo mě neustálé rozhodování Poppy jestli ho miluje, nenávidí nebo ho chce probodnout. Nevnímala jsem mezi nimi žádnou chemii, přesvědčování o velké lásce, ničemu jsem jim nevěřila. A to neustálé erotické dusno, ničemu taky nepomáhalo a příběh tak neustále stál na místě nebo to bylo až nepatřičně nevhodné (scéna v kočáře). To už více si mě získalo škádlení mezi Poppy a Kieranem.
Jednou z postav, co si mě získala a byla zajímavá, byl Alistir. Ano, je to postava, kterou hned prokouknete, ale díky němu se věci daly trochu do pohybu a chtěla jsem to dočíst do konce.
Konec je jednou z dobrých věcí na knize, díky tomu se příběh posouvá dál, ale hrozně pozdě.
Snad třetí díl nebude dalším zklamáním.

jitka_dankova
24.04.2023 4 z 5

Druhý díl upírské pentalogie z fantasy světa s neotřelými erotickými scénami. Párkrát jsem si řekla, jestli se chci komentářem přiznat, že něco takového čtu. Ale jo, přiznávám se. Čtu. Přečetla jsem takové jakési holčičí objevování vlastní sexuality v pokřiveném fantasy světě a ano, ta kniha je především o prazvláštní kombinaci celkem přehnaného popisu různých sexuálních praktik postav, pro které je zároveň fascinující i pít krev, a k tomu sáhodlouhých a opakujících se odstavců všech možných "vztahových" otázek a přemýšlení a snaze vyznat se sama v sobě. Hlavní hrdinka o spoustě věcech velmi a dlouze a opakovaně a pořád přemýšlí. O lásce, o vztahu, ... možná bych ocenila více děje a méně toho rozebírání jejich vztahu. Ale autorka J. L. Armentrout je prostě jaká je a kdo má rád její knihy a nebojí se zvráceného a divného sexu, tak si tu knihu přečte a vlastně rád.

MishRarach
23.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Tento díl mi přišel ve srovnání s prvním slabší. Moc mě nebavilo, jak se Poppy většinu času nemůže rozhodnout, zda odpustí nebo neodpustí a jestli prince chce a jestli mu může věřit. Tohle byla opravdu jedna z věcí, která mě neskutečně iritovala. Obzvláště proto, že spolu každou chvilku něco měli. Bohužel jsem asi nastavená jinak a tohle počínání mě moc neoslovilo, ale říkala jsem si, že zápletka není špatná, tak jsem zvědavá, jak se to vyvine dál a budu určitě pokračovat.

Nikolka001
23.04.2023 4 z 5

Již po pár přečtených stránkách mi bylo jasné, že tento díl bude mnohem akčnější, než ten první. A nemýlila jsem se. Autorka opět nezklamala a poskytla čtenářům skvělý čtenářský zážitek a děj postupně odhaloval střípky informací, které do sebe postupně zapadaly.
Ačkoli mě občas Poppy rozčilovala, protože se chovala jako malé dítě a nebyla schopna přiznat si, že ke Casteelovi něco cítí, i když to bylo zřejmé, tak je odvážnou hlavní hrdinkou, která má co nabídnout. Zároveň je vidět, že od prvního dílu vyspěla a je hodna vést lid, protože je velmi obětavá a bojuje za to, co miluje. Co se týče Casteela, tak z jeho chování bylo cítit, že by pro Poppy udělal cokoli, takže mě doposud udivuje nedůvěra z její strany.
Jedna ze zásadních věcí, která mě po celou dobu čtení rozčilovala je fráze "Pro lásku boží." Objevovala se v knize tak často, že jsem při jejím čtení vždycky nahlas klela.
Těším se na další díly a mě opravdu zajímá, jak vše dopadne, protože příběh se ubírá zajímavých směrem.

michaelakoc
19.04.2023 5 z 5

Za 2 dny přečteno a byla to jízda. Opět, kniha je sice objemnější, ale děj tak krásně plyne, že Vám to prostě nepřijde.
Ano, mezi Poppy a Casteelem je to chvílemi trochu zdlouhavé a opakující se, ale ono je to potřeba, protože spoustu toho nebylo vyřčeno. Poppy je mladá, nezkušená, v jejích očích ji Casteel zradil a využil a tak je pro ni jednodušší "předstírat", než aby uvěřila tomu, co je očividné.
A Casteel? Ano, je to očividné, ale měl by s Poppy narovinu mluvit, pak by možná uvěřila mnohem dříve.
Dozvídáme se toho mnohem více o historii, jak království Solis, tak Atlantie a opravdu je vše srozumitelné a pochopitelné. Akce, romantiky, napětí je tam tak akorát.
Je mi moc líto Poppy, jak se k ní chovají Casteelovi poddaní, vlastně se k ní chovají stejně jako Povznesení k nim. Změní se to někdy?
A ten konec? Čekala jsem hodně, ale že až takhle?
Hned chci začít číst 3. díl, abych se dozvěděla, jak to se všemi bude dále.
A btw, Kierana také zbožňuji, a jak tu někdo psal o té trojce, také jsem to čekala a co mě trochu zneklidňuje trochu více je to, že by mi to tam i sedělo a Poppy je doopravdy pro každou "špatnost", že by do toho asi šla. :D :D :D

Anett003
30.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Přečteno a až dopíšu tohle, hodlám se vrhnout na třetí díl.
Bavilo mě to, možná i o trochu víc, než první díl. Překlepy tam byly, ale člověk se s tím popere.
Líbí se mi chemie mezi Poppy a Hawkem, neustálé vyhrožování pěstí a bodnutím už někdy bylo otravné, ale stejně... Kieran mě baví, fakt takový ten kamarád mého kluka, který je vtipný, podporuje vztah a i nápomocný, prostě sympaťák.
Alastir... jakto, že ho nikdo neprokoukne? Vždyť je had, našeptávač a dělá to veřejně, je to do očí bíjcí! :D