Království prokletých

Království prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496921/bmid_kralovstvi-prokletych-dH1-496921.jpg 4 446 101

Poté, co zaprodala svou duši, aby se stala královnou Hříšných, se Emilia vydá s tajemným princem Irou do Sedmi kruhů, kde je uvedena do svůdného světa neřestí. Přísahá, že udělá všechno pro to, aby pomstila svou milovanou sestru Vittorii… i když to znamená přijmout manželství s princem Orgoliem, králem démonů. Jak zní první pravidlo dvora Hříšných? Nikomu nevěř. Se zrádnými princi, přepychovými paláci, tajuplnými pozvánkami na večírky a rozporuplnými nápovědami ohledně toho, kdo skutečně zabil její dvojče, je Emilia osamělejší než kdy dřív. Může vůbec důvěřovat Irovi, který byl jejím někdejším spojencem ve světě smrtelníků, nebo skrývá nebezpečná tajemství o své pravé podstatě? Emilia bude zkoušena mnoha způsoby, zatímco pátrá po řadě magických předmětů, které odhalí stopy k její minulosti a poskytnou jí odpovědi, po nichž prahne…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Cursed , 2021

JaAnička
19.12.2022 5 z 5

A mně se to líbilo. A to moc. Přesouváme se z teplé - "lidsko-čarodějnické" - jižní Itálie do hlubin pekla. Je to hříšné, je to návykové, pokouší to vaše nejniternější myšlenky, zahrává si to s vámi a šálí vaši mysl. Je to peklo a je přesně tak zvráceně temné, jak by mělo být. Může tu Emilie vůbec někomu věřit, může věřit sobě? Dokáže vzdorovat, nebo nakonec podlehne hříchu? Je pravdou, že každý máme svůj dominantní hřích, kterému nedokážeme odolat?
Tyto otázky a mnoho dalších nabízí druhý díl fantasy série YA/NA Království hříšných (za mě je druhý díl spíš NA - proto jsem to označila na přelomu).

Není tajemnství, že kniha obsahuje velké množství stereotypů, proti nimž (dle mě) úspěšně bojuje netradičními tématy a prostředím (jakože...kolik knih se odehrává v pekle? A "spoiler"...je v něm zima? - za mě jediná pěkná věc na pekle - teplo - je pryč). Je vidět, že autorka má ráda temné gotické kriminální příběhy, které krásně prolíná s neustále utočícími hříchy a vzrušujícími sexy scénami (bohužel jen ten kriminální příběh ustupuje do pozadí v prospěch erotiky). Postava Iry je ještě lepší než v díle prvním, je ve svém domovském prostředí a díky tomu konečně dostáváme více informací o něm samotném. A jeho svádění/hry/intriky/tréninky mysly jsou úžasné, je opravdu temně sexy, ale zároveň strašně na facku. Je to pokušitel, je to ztělesnění hříchu, tak jaký by měl být?
PS: vím, že si tu pár lidí stěžovalo na nikam nevedoucí linky, zbytečný trénink atd...mně to ale nevadí....copak ve skutečnosti všechno trefíme na první pokus a nic neděláme zbytečně/navíc? Pořád prozkoumáváme peklo a postavy v něm a peklo je zrádné...tak to prostě je.

Wajny
17.12.2022 5 z 5

Druhý díl začíná přesně tam, kde první skončil. Takže vítejte v pekle! Emilii na každém kroku zkouší hříchy - touha, závist, pýcha, hněv....a do toho úžasný Ira, který ji vede za budoucím manželem. Druhý díl se mi líbil více než předchozí, je zde všeho tak nějak víc - akcí, zvratů, tajemství a taky erotiky. Některé zvraty jsou opravdu nečekané a ten konec?! Zase přibylo více otazníků a já se těším na konečné rozuzlení. Doufám, že další díl bude brzy!

Příběh je velmi čtivý, nové prostředí zvládla autorka napsat skvěle (peklo, jednotlivé dvory) a přibylo hodně nových postav. Hlavně seznámení s dalšími princi pekla bylo nezapomenutelné. Líbí se mi, jak každá z postav je pro celkový příběh důležitá.

Mezi Irou a Emilií to funguje skvěle, lehký flirt, ale i žhavější scény. Paráda! Nejvíc se ale bavím při jejich rozhovorech, líbí se mi postupné přechody do vážnějších rovin. Emilie mám ráda, líbí se mi její odvaha, ale občas mi v některých situacích přijde trochu jednodušší, naivní a zbrklá.

Rozhodně doporučuji pustit se do této série, protože Emilie a pekelní princové za to stojí.

Instagram: Nikmakbooks

Turante
15.12.2022 5 z 5

Opět úžasné pokračování série, které nezklamalo. Dostáváme se do Pekla a tenhle svět stojí za to. Líbí se mi rozvíjející se vztah obou hrdinů a konec je opět šokující. Už jen vydržet do dalšího dílu.

ZekeBezKočky
15.12.2022 3 z 5

A máme tu pokračování gotické fantasy se slabým nádechem romantiky! Eh… vlastně ne. Něco mi říká, že by se někde mělo velkými písmeny psát “druhý díl je erotický román se slabým nádechem gotické fantasy”, zvlášť když to vychází v nakladatelství pro mládež. No nic.
Mě osobně to vlastně ani moc nebavilo právě proto, že ta zajímavá fantasy linka byla pod vahou vší té erotiky doslova pohřbená. Byla jsem fakt zvědavá na ostatní démonické prince, na jejich zvrácený svět a na pokračování mysteriózní linky ohledně vraždy Vittorie. Místo toho jsem se nejdřív musela prokousat nudnými třemi stovkami stránek, kde se pořád dokola opakovalo, jak Emilie nenávidí Iru, jak je Ira dokonale maskulinní (začínám mít pocit, že maskulinita jakožto hlavní charakterový rys je pro tenhle žánr typická), jak se s ním Emilie snaží za každou cenu vyspat… není to můj šálek čaje, takže jsem jenom s pozvednutým obočím otáčela jednu stránku za druhou a doufala, že se konečně začne něco dít. Sem tam se něco stalo. Ale obvykle to bylo nedbale smetené ze stolu, takže jsem si z toho odnesla dojem, že to tam ani nemuselo být. A přitom by to mohlo být fakt dobrý, kdyby se tomu věnovalo víc prostoru. V posledních sto stránkách se už konečně začalo něco dít, ale to už pro mě bylo relativně pozdě. No a poslední kapitola tomu všemu nasadila korunu. Představte si, že si fakt něco strašně moc přejete a nakonec to dostanete, ale někdo to naprosto odflákne a hodí vám to do obličeje. Přesně tenhle pocit jsem měla z poslední kapitoly, která mi připadala jako nahuštěných snad sto stránek dohromady do nejmenšího možného prostoru. …Proč?
Jak mě jednička bavila, z dvojky jsem stejným dílem zklamaná. Za mě by bylo lepší prostor, který se věnuje Irově dokonalé mužnosti, přenechat spíš světu a rozvíjení nakousnutých a potenciálně zajímavých linek (uznávám, že jsem si oblíbila Invida a patří mu můj velký dík za to, že mi pomohl přežít většinu knihy). Takhle mi to připadá jako promrhaný potenciál. A vzhledem ke svým prioritám mi je trochu líto, že Kerri upouští od temna a tajemna a vydává se touhle cestou. Ale do toho jí kecat samozřejmě nemůžu.
Na stranu druhou momentálně nemám od třetího dílu valná očekávání, takže dvojka mu připravila šanci na to u mě zabodovat. Jinak ji hodnotím jako poměrně zbytečný výplňový díl.

Micandy
14.12.2022 5 z 5

První díl byl dobrý,ale tenhle? Wau...byl naprosto skvělý, akční,tajemný, erotický a pěkně zamotaný. Musím pochválit autorčin cit pro detaily, popis pekla byl famózní, úplně jsem se v něm procházela. Chemie mezi Irou a Emily byla pěkně jiskřivá.
Tuhle knihu jen tak neodložíte , nedá vám spát.Doporučuji všemi deseti, pro mě je autorka zárukou skvělého čtení.

Nelly
13.12.2022 4 z 5

Lepší než díl první - peklo a jejich obyvatelé jsou skvěle popsáni, i když bych uvítala ještě více podrobností (možná v dalším dílu). Vztah mezi oběma hlavními hrdiny se krásně vyvíjí (i když by mi nevadilo, kdyby erotické scény nebyly až tak moc podrobné - vůbec bych knihu nezařadila do sekce pro děti - a pro mládež jistě až od určitého věku), ale hvězdičku dolů za to, že záhada kletby je stále zamotanější a nevím, nevím, zda autorka dokáže vše uspokojivě vyřešit - i tady mi chvílemi přišlo, že to není dost propracované a pořád v něčem stále matoucí - ale to je můj subjektivní pocit. Takže už se těším na další díl, už aby tady byl, protože Iru a Emilii si prostě zamilujete (no, jeho bez debat více). P.S. Myslíte, že v 19. století znali kuchařskou minutku - nebo je peklo technologicky v něčem vyspělejší než pozemský svět?

evineckY
08.12.2022 5 z 5

Druhý díl se mi osobně líbil víc, než první.
Emilie se poddá pomstě za svou sestru dvojčete, ale největší bolest je zrada nejbližšího. Spisovatelka se inspirovala 7 sester od Lucinda Riley.
Bylo to napínavé i romantické, zkrátka skvělé.

Některé pravdy nepřinesou svobodu, kterou hledáš.
Jakmile jsou odhaleny, nemůžeš se nikdy vrátit zpět. Zvol si moudře.

nela3812
07.12.2022 3 z 5

Spolupráce s @knihydobrovsky

Z pokračování upřímně nejsem tolik nadšená jako z prvního dílu. Respektive...nejsem nadšená z prvních 300 stran, které jsou hodně táhlé. Ale těch posledních 120? Tak to je rozhodně jiná. To byla neskutečná bomba!

Na prvních stranách mi zpočátku nesedlo prostředí Sedmi kruhů, přeci jen ten sicilský vibe měl v příběhu hodně silný vliv. Nakonec jsem ale i prostředí přišla na chuť a musím říct, že autorka má pro popis prostředí rozhodně cit. Nyní se dokonce těším, až se sem v pokračování vrátíme.

300 stran jsem měla pocit, že dějová linka zamrzla na jednom bodě a upřímně mi zde chybí trochu akce, kterou první díl rozhodně nepostrádal.

Posledních 120 stran mi však opět připomnělo atmosféru, kterou měla první kniha. Nabitý děj, ostré dialogy a konečně vášeň mezi hlavními hrdiny. Do té doby to mezi nimi jen jiskřilo a i když to bylo fajn, nebylo to ono. Měla jsem pocit, jakoby se vytratila energie z celého příběhu.

Bohužel se mi povedlo odhalit některá skrývaná tajemství a pochopila jsem tak velmi brzy, kam tato část příběhu směřuje. Ač mě mrzí, že jsem přišla o překvapení, musím přesto uznat, ze to autorka dokonale promyslela a střípky pravdy do sebe krásně zapadají.

I když je pro mě druhý díl krokem zpět, věřím že ten další bude zase nabitý akcí. Minimálně ten konec nám totiž trochu akce rozhodně slibuje. Těším se jak se bude příběh odvíjet dál, protože jsme skončili v opravdu zajímavém bodě.

Závěr je rozhodně na 5/5, ale musím přihlédnout i k začátku knihy, proto hodnotím pouze 3,5 ⭐️.

katasokolov
04.12.2022 5 z 5

TOHLE
BYLA
SETSAKRA
PEKELNÁ
JÍZDA !!!!

Jestli se mi líbila jednička, tak dvojku naprosto a bezvýhradně miluju. Emilia a Ira jsou návykoví as hell!

Ve druhém díle pokračuje detektivní zápletka, která je prolnuta perfektní romantickou linkou. Jednou z nejlepších, které jsem četla.

V textu nejsou hluchá místa. Neustále se něco děje. Máme tu čest konečně poznat všechny pekelné prince a také ďábla. Autorka bravurně čtenáře napíná a pomalinku rozkrývá tajemství příběhu. Na konci knihy přijde více než jeden cliffhanger, které vás donutí napjatě čekat na třetí část skládačky v podobě finální knihy. Já se tedy těším neskutečně. Ta poslední věta, no sakra!

Doporučuji, je to hříšná jízda jak sviň a pekelně dobře propracovaná fantasy s vynikající romantickou linkou, která nám ve druhém díle série dostala pikantnější podobu ️️️️️.

Ivka14
03.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha byla fantastická! Jsem tak posedlá touto sérií a těmito postavami.

Děj této knihy je chytrý a napínavý. Je tu tolik postav s tajemstvím a hlavní hrdinka nemůže nikomu věřit, a proto je to zajímavé a poutavé čtení. Příběh krásně plyne a bez námahy upoutá vaši pozornost.

Tyto postavy vás vtáhnou a uchvátí. Emilia je silná hlavní postava s oddaností a nadšením. Je poháněna láskou ke své sestře a při honbě za pomstou za sestru se ocitá v situacích, o kterých se jí ani nesnilo. Líbí se mi, že Emilia je bez omluvy sama sebou. Líbí se mi, jak se staví démonským princům a tváří v tvář všemu, co na ni přijde, s odvahou a rozvahou. Princ pekla je tajemná postava. I když má svá tajemství, která si schovává na hrudi, je také laskavý a spravedlivý. V této knize se mi moc líbil vývoj postav Emilie i prince. Dozvídáme se o nich mnohem více. Také miluji všechny vedlejší postavy této série. Líbí se mi hloubka, kterou dodávají příběhu a všechny možnosti, které do příběhu vnášejí. Čtenář nikdy neví, co může čekat, a je to vzrušující.

Romantiky v této knize můžeme najít víc než v minulém díle. Moc se mi líbil vývoj jejich romantiky. Princovo jednání vůči Emilii skutečně ukazuje hloubku jeho citů. Chová se k ní laskavě, respektuje ji a její přání, pomáhá ji chránit a dělá maličkosti, které se nezdají moc, ale hluboko uvnitř jsou ohleduplné a starostlivé.

Celkově mě tato kniha šokovala a potěšila stejnou měrou. Stalo se tolik nečekaných věcí a vyvstalo tolik otázek. Nemůžu se dočkat, až zjistím pravdu a uvidím, kam nás příběh zavede ve třetí knize.

DreamerX9
02.12.2022 4 z 5

Pozor možné Spoilery!

Po prvním dílu jsem byla zvědavá na pokračování. Nezklamali mě ačkoliv musím vytknout že klidně mohla být poloviční co se deje týče spoustu věcí bylo navíc a co se týče nějakých větších zapletek tak se stalo až na konci ale chceme méně Iry a Em? Asi ne :D většinove byla druhá část taková houpavá Em...čím víc tě nesnáším a nechci tím blíž tě chci u sebe nebo v sobě? :D
A Ira zkrátka rošťácký princ okouzlující a namyšlený i sobecký. Jejich vztah je celkem knižní klišé ale autorka píše velmi čtivě takže si jejich momenty užíváte. Co se mi líbí tak originalita čarodějky a démoni nic extra originálního a i přesto to dokázala autorka vymyslet.
Těším se na další díl a celkový závěr

TerryDee
02.12.2022 5 z 5

Na pokračování této série jsem se strašně moc těšila. Protože už předešlý díl mě totálně dostal a já jsem byla zvědavá, jak bude příběh pokračovat a jaké to bude mezi Emilií a Irou.

V tomto díle se přesouváme z krásného sicilského městečka do Pekla. Přesně tak, dostali jsme se na ono místo. A autorka nám ho tu zajímavým stylem popisuje. Seznamujeme se tak s démonickým světem, s jeho fungováním, s jeho pravidly a s jednotlivými Dvory pekelných princů.

I když mám Emilii ráda, tak mi v některých věcech přišla trochu naivní a občas někdy zbrklá. Nicméně obdivolala jsem její odvahu a touhu pomstít smrt své sestry. Mno a Ira, toho jsem si zamilovala už předtím a tady se to jen potvrdilo. Rozhodně je mým oblíbeným hříchem.

Mezi hlavními hrdiny byla úžasná a jiskřivá chemie. Rozhodně jsem si užívala jejich společné chvilky. Nebyla tu nouze o hříšné scény, ale i vtipné momenty. ️‍

Nekomu se může zdát, že se v knize nic moc nedělo, ale myslím si, že nás jen připravovali na to, co se stane. Protože posledních sto stran bylo neskutečných. A tím koncem nás autorka totálně odzbrojila. A já potřebuji další díl. Jakože nutně!

Knihu bych určitě doporučila všem milovníkům fantasy, kteří mají rádi čarodějnice, démony či pekelné prince, protože tihle princové stojí za přečtení.

Matri
01.12.2022 5 z 5

Dočítane, no a nemám slov.. Málokedy mám tak rada hlavnú hrdinku ako to mám s Emilie. Ona mi naozaj sedí! A spolu s Irou je to jednoducho úžasná kombinácia a tá chémia medzi nimi to je wow!! Je v knihe par hot scén a autorka to teda vie predať. Kniha sa mi páčila ešte oveľa viac ako prvý diel. Prišlo k nejakým odhaleniam a záver nám krásne načrtol kam bude smerovať dej záverečnej časti a môžem povedať že sa úprimne teším na záverečné rozuzlenie lebo otázok mam stále dosť. Na záver.. Milujem tento knižný pár!!

M.C.SMITH
29.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla parádní jízda, naprosto mne kniha pohltila a musím říci, že byla dokonalost sama.
Kniha byla skvělá, detailní popisy, které čtenáře téměř přenesly do pekla. Ira má velké tajemství, dostalo mne to a já toho démona miluji ještě více.
Potřebuji akutně další díl, se z toho čekání asi zblázním!
Tahle série je dokonalá a musím ji doporučit každému vášnivému čtenáři fantasy.
Pro mne dechberoucí záležitost, naprosto skvělé čtení.

Naty21
27.11.2022 5 z 5

Hned na úvod musím říct, že tenhle díl byl naprosto úžasný a už se nemůžu dočkat dalšího.

Druhý díl se celý odehrává v pekle a přímo navazuje na první. Autorka detailně popisuje jak peklo, tak jednotlivé dvory hříšných princů a popis je opravdu skvělý (jako by tam čtenář byl). Seznamujeme se taky s démonickým světem, jako zákony, přetvářkou na jednotlivých dvorech, ale také démonickými pověrami a kouzly (ano občas jsem byla trochu ztracená v kouzlech).

Hlavními postavami jsou samozřejmě Ira a Emilie . Iru poznáváme o něco víc stejně tak jeho tajemství (omg a že tam jedno velké je, ale pšt). Chování Emilie mi občas přišlo trochu nesmyslné, ale jinak byla odvážná a šla si za svým a to zjistit pravdu o vraždě sestry. No a taky se podrobněji seznámíme s jednotlivými princi.

Obálka stejně jako první díl úžasná. Možná by čtenář ocenil ještě mapu pekla a jednotlivých panství.

Jak už jsem psala výše tak tenhle díl byl naprosto úžasný. Samá akce už od začátku a člověk ani neví jak a najednou je na konci (samozřejmě to skončí v tu nejlepší chvíli a situaci) a vy nutně potřebujete další díl. Vyřeší se tu některé záhady, ale zároveň se další objeví a vy vlastně nevíte jak to nakonec všechno dopadne. A bože ta chemie mezi hlavními postavami je něco neuvěřitelného. Jednoznačně ano ano doporučuji.

lena.o.knihach
25.11.2022 5 z 5

Vítejte v pekle! V prvním díle jsme objevovali zákoutí italského Palerma, teď jsme se dostali do podsvětí. Hříchy Emilii nedají spát a zkouší ji na každém kroku. Touha, závist, hněv… a do toho ji Ira dělá společnost na cestě za jejím budoucím manželem Orgoliem.

Království prokletých se mi líbilo ještě víc než Království hříšných, protože jsem tady dostala přesně to, co mi v úvodní knize chybělo. Více pekelných princů! Více akce! A do třetice i více peprných scén!

Mezi hlavními hrdiny to neskutečně jiskřilo a já si jejich rozhovory (někdy ne úplně poklidné) užívala. Při hláškách, které ty dva vypustí z pusy, se někdy zasmějete a jindy zas přejdou na vážnou notu, že v napětí čekáte, co bude dál.

Kerri Maniscalco si na závěr připravila šokující zvrat, a protože překlad závěrečného dílu je zatím velká neznámá, je čekání na velké finále a rozuzlení o to nesnesitelnější. Ale rozhodně doporučuji se do této série pustit. Emilie a pekelní princové za to stojí.

Ketfl
23.11.2022 5 z 5

Ve druhém díle série se přesouváme ze slunné Sicílie do mrazivých Sedmi kruhů. Emilia míří s Irou do jeho království, aby zde počkala na pozvání od svého nastávajícího, prince Orgolia. Během čekání se Emilia podrobněji seznamuje s fungováním dvorů hříšných, jejich obyvateli, ale také je silně zkoušena vlivy jednotlivých hříchů. Postupem času znovu navazuje kontakty s ostatními princi, aby vyzvěděla tajemství, jež by jí pomohla objasnit smrt jejího milovaného dvojčete. Díky různým nápovědám a informacím od ostatních princů začne Emilia pátrat po kouzelných předmětech, které by ji mohly mnohé objasnit. Svůj volný čas také tráví s princem Irou a jejich vzájemná chemie den ode dne sílí. Jenže Ira před Emilií skrývá mnohá tajemství. Víc vám v tuto chvíli nemohu prozradit, abych vám nepřekazila zážitek z čtení, ale věřte mi, že už jen kvůli té úžasné chemii mezi Emilií a Irou si tento díl rozhodně nechcete nechat ujít.

Tento díl má celkově rozdílnou dynamiku než díl první. Ale rozhodně se příběh ubírá velice zajímavým směrem. Příběh hezky plyne, autorka má příjemný a popisný styl psaní, který se lehce čte. Co vás možná občas trochu otráví, tak je jednání Emilie. Na druhou stranu si ale jde sebevědomě za svým a snaží se zajistit spravedlnost pro svou sestru. Ira je rozhodně tahoun celého příběhu, který občasné protivné chování Emilie silně kompenzuje. Jiskra mezi hlavní dvojicí je ale naprosto dokonalá, nemůžu si ji vynachválit. V příběhu dojde také k odhalení několika zásadních tajemství, a já se absolutně nemohu dočkat, jak se příběh bude vyvíjet dál. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Hodnotím 5/5⭐️

Spolupráce s @knihydobrovsky ️

Klárka30
23.11.2022

Prosím vyšla kniha dnes? Mám ji přeobjednanou již víc jak měsíc. A pořád čekám

MaláKnihomolka
23.11.2022 5 z 5

ʜᴠᴇ̌ᴢᴅʏ ɴᴀ́s ᴏᴠʟɪᴠɴ̌ᴜᴊɪ́, ᴀʟᴇ ɴᴇᴘᴏᴜᴛᴀᴊɪ́.

ᴊᴇᴅɴᴀ ᴢ ᴍʏ́ᴄʜ ɴᴇᴊᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀɴᴇ̌ᴊšɪ́ᴄʜ ᴋɴɪʜ ᴛᴏʜᴏᴛᴏ ʀᴏᴋᴜ ᴊᴇ ᴛᴀᴅʏ. ᴀ ᴊᴀ́ ʙʏᴄʜ ʀᴀ́ᴅᴀ ᴘᴏᴅᴇ̌ᴋᴏᴠᴀʟᴀ @knihydobrovsky ᴢᴀ ᴍᴏᴢ̌ɴᴏsᴛ sᴛᴀ́ᴛ sᴇ ᴀᴍʙᴀsᴀᴅᴏʀᴋᴏᴜ ᴅʀᴜʜᴇ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ ᴋʀᴀ́ʟᴏᴠsᴛᴠɪ́ ᴘʀᴏᴋʟᴇᴛʏ́ᴄʜ.

ᴠʀᴀᴄɪ́ᴍᴇ sᴇ ᴘʀ̌ᴇsɴᴇ̌ ᴛᴀᴍ, ᴋᴅᴇ ɴᴀ́s ɴᴇᴄʜᴀʟ ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ. ʀ̌ᴇᴋʟᴀ ʙʏᴄʜ, ᴢ̌ᴇ ᴠ ᴋʀᴀ́ʟᴏᴠsᴛᴠɪ́ ᴘʀᴏᴋʟᴇᴛʏ́ᴄʜ sᴇ ᴅᴏᴄ̌ᴋᴀ́ᴛᴇ ᴠɪ́ᴄᴇ ᴇʀᴏᴛɪᴋʏ. ᴄʜᴇᴍɪɪ ᴍᴇᴢɪ ɪʀᴏᴜ ᴀ ᴇᴍɪ́ʟɪɪ́ ᴢᴅᴇ ғᴜɴɢᴜᴊᴇ ɴᴀ ᴊᴇᴅɴɪᴄ̌ᴋᴜ. ᴛʏ ᴅᴠᴀ sᴘᴏʟᴜ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜšᴇ ᴍɪʟᴜᴊᴜ. ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴘᴏšᴛ̌ᴜᴄʜᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ɴᴀ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴋɴɪʜʏ ʙʏʟᴀ ʙᴏᴍʙᴀ. šᴋᴏᴅᴀ ᴢ̌ᴇ ᴘᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴛᴇ́ ᴘʀ̌ɪ́ᴍᴇ́ ʀ̌ᴇᴄ̌ɪ ᴍᴇᴢɪ ɴɪᴍɪ ᴛᴏʟɪᴋ ɴᴇɴɪ́.
sᴘᴏᴜsᴛᴀ ɴᴏᴠʏ́ᴄʜ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́, ᴢʀᴀᴅ, ɪɴᴛʀɪᴋ… ᴘʀᴏ ɴᴇ̌ᴋᴏʜᴏ ɴᴇᴄ̌ᴇᴋᴀɴᴇ́, ᴘʀᴏ ɴᴇ̌ᴋᴏʜᴏ (ᴊᴀᴋᴏ ᴊsᴇᴍ ᴊᴀ́) ᴘʀ̌ᴇᴅᴠɪ́ᴅᴀᴛᴇʟɴᴇ́, ᴄᴏᴢ̌ ᴍɪ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴠᴀᴅɪʟᴏ. ɪ ᴛᴀᴋ ᴛᴏ sᴛᴀ́ʟᴏ ᴢᴀ ᴛᴏ ᴀ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜšᴇ ᴛᴏ sᴛᴇᴊɴᴇ̌ ᴋ ᴛᴏᴍᴜ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜᴜ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ sᴇᴅᴇ̌ʟᴏ.
ɴᴇ̌ᴋᴏᴍᴜ ᴍᴏᴢ̌ɴᴀ́ ʙᴜᴅᴇ ᴄʜʏʙᴇ̌ᴛ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́ sɪᴄɪ́ʟɪᴇ, ᴀʟᴇ ɪ sᴀᴍᴏᴛɴᴇ́ ᴘᴇᴋʟᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴢᴠʟᴀ́ᴅʟᴀ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ ᴘᴏᴘsᴀᴛ ᴀ ᴘʀ̌ᴇɴᴇ́sᴛ ɴᴀ́s ᴅᴏ ᴛᴏʜᴏᴛᴏ sᴠᴇ̌ᴛᴀ. ᴢᴀ́ʀᴏᴠᴇɴ̌ sᴇ ᴢᴅᴇ ᴠɪ́ᴄᴇ ᴏʙᴊᴇᴠᴜᴊɪ́ ɪ ᴏsᴛᴀᴛɴɪ́ ʜʀ̌ɪ́šɴɪ́ ᴘʀɪɴᴄᴏᴠᴇ́, ᴘᴏᴋᴜᴅ ᴠᴀ́ᴍ ᴠ ᴘʀᴠɴɪ́ᴍ ᴅɪ́ʟᴜ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟɪ.
ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴠᴇ ᴍɴᴇ̌ ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ᴠɪ́ᴄ ᴛɪ́ʜɴᴇ ᴋ ᴘʀᴠɴɪ́ᴍᴜ ᴅɪ́ʟᴜ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴛᴀᴍ ᴍɪ ᴢᴀsᴇ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴀ ᴛᴀ ᴄʜᴇᴍɪᴇ, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴊᴇ ᴢᴅᴇ. ɪ ᴛᴀᴋ ᴀʟᴇ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ᴛᴜᴛᴏ sᴇ́ʀɪɪ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ɪᴛ. ᴅᴇ́ᴍᴏɴɪ, ʜʀ̌ɪ́šɴɪ́ ᴘʀɪɴᴄᴏᴠᴇ́, ᴢʀᴀᴅᴀ, ɪɴᴛʀɪᴋʏ, ᴄ̌ᴀʀᴏᴅᴇ̌ᴊɴɪᴄᴇ, ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́, ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴍᴇᴢɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ᴍɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ. ᴛᴏ ᴠšᴇ ᴠᴀ́ᴍ ᴋʀᴀ́ʟᴏᴠsᴛᴠɪ́ ᴘʀᴏᴋʟᴇᴛʏ́ᴄʜ ɴᴀʙɪ́ᴅɴᴇ. ᴀ ᴛᴇɴ ᴋᴏɴᴇᴄ? ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅɪ́ʟ ʙᴜᴅᴇ ʙʀᴢʏ.

nela3812
23.11.2022 3 z 5