Království prokletých

Království prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496921/bmid_kralovstvi-prokletych-dH1-496921.jpg 4 446 101

Poté, co zaprodala svou duši, aby se stala královnou Hříšných, se Emilia vydá s tajemným princem Irou do Sedmi kruhů, kde je uvedena do svůdného světa neřestí. Přísahá, že udělá všechno pro to, aby pomstila svou milovanou sestru Vittorii… i když to znamená přijmout manželství s princem Orgoliem, králem démonů. Jak zní první pravidlo dvora Hříšných? Nikomu nevěř. Se zrádnými princi, přepychovými paláci, tajuplnými pozvánkami na večírky a rozporuplnými nápovědami ohledně toho, kdo skutečně zabil její dvojče, je Emilia osamělejší než kdy dřív. Může vůbec důvěřovat Irovi, který byl jejím někdejším spojencem ve světě smrtelníků, nebo skrývá nebezpečná tajemství o své pravé podstatě? Emilia bude zkoušena mnoha způsoby, zatímco pátrá po řadě magických předmětů, které odhalí stopy k její minulosti a poskytnou jí odpovědi, po nichž prahne…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Cursed , 2021

PetraKysova
23.01.2023 3 z 5

Dobrá kniha. Vzťah medzi Irou a Emíliou bol super, to ich neustále doberanie sa super. Trošku erotiky no dobre, je to dnešný trend takže to musia vopchať všade. Opisy prostredia super, zamrznuté peklo je super nápad. Autorka to s opisom prostredia naozaj vie. Čo mi ale trošku vadilo bolo, že sa nič nedialo. Naozaj, čo sme sa dozvedeli v tejto knihe nové? To o Irovi som tušila už v prvej časti, to že Emilii klamali o svojej minulosti a o tom kto je ma štvalo už v jednotke.(a vlastne stále neviem kto to je a podobne). A taktiež ma hnevalo ako da Emília chovala, je v pekle každý jej ide po krku, snaží sa zistiť kto brutálne zavraždil jej sestru a ďalšie čarodejnice a ona sa chová ako hlúpa Nána ja som pupok sveta. To mi naozaj kazilo dojem, Ira jej ponúkal pomoc a ona nie a nie. Našťastie na konci si to uvedomila a spolupracovali. Som zvedavá ako to celé skončí.

pat4157
22.01.2023 5 z 5

To byla jízda. Skvělé.

Veju007
19.01.2023 4 z 5

Království prokletých je pokračováním Království hříšných a tedy olalá, je to pořádná jízda.

Emilie se s princem hněvu a války vydává do podsvětí, aby mohla pomstít vraždu své sestry, i kdyby to znamenalo vzít si samotného ďábla. Jenže nová tajemství se objevují na každém roku , hříchy se o ni pokoušejí ze všech stran vyvstává otázka, zda je Emilie opravdu skutečně tak silná, aby jejich lákavým svodům odolala?

Příběh se celý odehrává v podsvětí, což se mi velmi líbilo, peklo je tu vykreslené opravdu skvěle. Na scénu se dostane víc princů a právě zkoumání hříchů a jejich působení na Emilii patřilo mezi nejzajímavější části. Místo odhalování vraha své sestry se Emilie zamotává do dalších hádanek, které jí motají hlavu a zároveň se snaží vyrovnat s rostoucí magií a snahou nenechat se ovlivnit hříchy jako jsou zavist, pýcha nebo hněv.
Nové postavy jako Fauna nebo Celestia si ale zasloužily více prostoru, chtěla bych o nich vědět víc a tak doufám, že se ve třetím díle zadaří, hlavně Faunu jsem si velmi oblíbila.

Druhý díl série je rozhodně víc hříšný, víc pekelný a víc sexy. A ten finiš zase, moje nervy!

TVer
18.01.2023 5 z 5

Mnohem lepší než první kniha!
Všechny interakce mezi hlavními hrdiny (četla jsem v angličtině, tedy Emilia a Wrath) byli prostě skvělé, moc se mi to líbilo. Postupné odhalování tajemství, to, že Emilia už nebyla tak neschopná.. Všechno se mi to moc líbilo. A ten konec! No, hned se vrhnu na další.

Lavina
18.01.2023 5 z 5

Zase moc pěkné.Možná i lepší než první díl.Cela kniha je prodchnuta chtíčem,touhou a láskou hlavních postav.Taky moc zajímavý svět pekla i démonických princů.Sem tam jsem se trochu ztratila v tom,která záhada se zrovna řeší nebo o co jde nějaké postavě.Ale jinak to uteklo a moc se mi to líbilo.

kikikrat
18.01.2023 4 z 5

Lepších 3,5*/5*. Naprosto jsem si zamilovala Iru a Emílii, dlouho jsem si nikoho tak neoblíbila. Líbí se mi i prostředí, které je neobvyklé a temné. Jestli něco spisovatelka umí tak dostat vás na tyhle krásná místa, tedy popsat prostředí. Co mi vadilo bylo méně akce a občas se mi zdálo, že Emílie chodí od jedné věci k druhé a já byla docela zmatená. Trochu více erotiky neuškodilo ale možná to bylo právě na úkor té akce. No ale co mě iritovalo a nepatří to k příběhu ale kazilo mi to dojem byla ta kniha! Respektive hodně lepidla ve vázání, nemohla jsem knihu pořádně otevřít. Nepočítám to do hodnocení ale protivné to teda bylo. Stalo se vám to taky? Třetí díl si určitě přečtu, Ira s Emílií za to stojí.

Blanka29
16.01.2023 5 z 5

Druhy dil opet nemel chybu, ocitli jsme se v jine risi, kde se lez a pravda velmi casto zamenovala a kde tajemstvi pomalu odkryva svou tvar :) Tesim se na pokracovani :)

Jana65
10.01.2023 5 z 5

Tento díl je stejně jako první bez chyby. Vlastně jednu chybu má, strašně rychle to čtení uteklo. Moc zajímavá fantasy kniha, která se krásně četla. Už se nemůžu dočkat na další pokračování.

Red-haired
10.01.2023 4 z 5

Z čarodějnické fantasy o pomstě se v druhém díle stává poměrně pikantní čtení. Nebudu říkat, že vyloženě erotické, ale rozhodně hříšné. Na jednu stranu jsem za to samozřejmě ráda, trochu toho ohníčku rozhodně neuškodí, ale docela bych uvítala víc akce a ucelenější děj, protože i když jsem si většinu knihy vážně užívala, často jsem tápala v tom, o čem že to teda je.
Moc mi nepomohl ani fakt, že mi velice brzy mi během čtení došlo, že by pro mě bylo rozhodně lepší číst knihy v sérii pěkně za sebou, bez té dlouhé přestávky, protože ty detaily, které jsem z prvního dílu stihla zapomenout, mi tady rozhodně chyběly.
Emílie se zde vydává do samotného pekla, aby rozlouskla záhadu vraždy své sestry. A ano, stále se tomu snaží přijít na kloub, ale občas mi přišlo absurdní, jak se řídí radami, o kterých ani neví, čí jsou a jde slepě za cílem, jehož výsledek vůbec nemusí být v její prospěch.
Samozřejmě se nakonec k částečnému nalezení pravdy dostaneme, ale spíš ve čtenáři vyvolá ještě víc otázek, a to mě pěkně štve!
Ale dost už bylo mých stížností, protože faktem zůstává, že podsvětí je neskutečně zajímavým prostředím a Ira nebezpečným svůdcem, který stojí za hřích. Pokud od tohoto dílu očekáváte hlavně ten oheň a nebazírujete tolik na jasných odpovědích a spoustě akce, tak budete spokojení.
Já jsem spokojená téměř, a tak knihu hodnotím 4*/5* a modlím se, abych si celý ten pletenec tajemství a polopravd zapamatovala i do dalšího dílu.

LenkaPet
09.01.2023 5 z 5

Moc hezké. Moc se mi líbila. Tušila jsem a určité části jsem vytušila dřív než Emilia, ale i tak jsem překvapená jiným vývojem. Jsem hodně zvědavá jak to dopadne a už abych měla v ruce další díl.
Čtěte

PosPol
08.01.2023 5 z 5

První díl byl skvostný a tento díl zcela nemilosrdně pokračuje. Z prosluněné Itálie se přesouváme do podsvětí, kde je krutá zima, vše je pokryté ledem, nehostinné a nepřátelské prostředí. Avšak něco je přeci jen ve vzduchu, jiskřičky touhy a chtíče mezi Emilií a Irem. Ačkoliv se Emilia zaslíbila ďáblovi, její tělo v blízkosti rozpáleného a vyrýsovaného těla Iry tomu nenapovídá a dost často ji zradí v těch nejméně vhodných chvílích.
Emilia již není tou vystrašenou holkou, ale mění se na Její Výsost a tomu odpovídá i její svéráz, neohroženost a lstivost. Začíná chápat hru podsvětí a připojí se k nekončícím hrám o moc. Informace se zde platí krví, či tajemstvím a každá z nich je ještě větší hádankou, než předtím.
Co se mi líbí, je absence prvoplánovosti (alespoň pro mě) a děj se vyvíjí směrem, který jsem tedy rozhodně nepředvídala. Líbí se mi pýcha a marnivost Pekelných princů, dokonalé popisy jejich nadpřirozeně úchvatných šatů, vytříbený vkus a vybrané chování, občas protkané jejich vrtochy a důkazy, že nejsou neomylní a dokonalí tvorové. Všichni jsou odrazem elegance, prohnanosti a dravosti a vy (dobře, chlapi asi moc ne...) celou dobu přemýšlíte, zda byste se nechali svést tím jiskrným zrakem, tak propalujícím a skrývajícím staletí tajemství a odhodlanosti dosáhnout svých cílů... A princ Ira? Och bohyně chraňte mě :D.
Ale dobře, abych nevypadala jen jako vzdychající fanynka, co se spokojí pouze s nabušeným alfa-samcem a stránkami prodchnutými více či méně erotickými scénami, nějaké ty výtky bych měla...
Trochu se bojím třetího dílu, protože už v tomhle je to občas klišé číst neustále dokola se opakující erotické scény typu ona chce jeho/on ji nechce, on ji chce/ona nechce jeho, oba chtějí, ale nemůžou a vlastně dva díly a žádného sexu jsem se nedočkala :D .
Co bych vytkla jsou i některé rušivé prvky - například balit jídlo do staniolu v podsvětí mě úplně vytrhlo z toho Pekla pokrytého jinovatkou někam, kam jsem vůbec nechtěla. Stejně jako vlezlá novinářka, která je pouze párkrát zmíněna a pro děj je absolutně postradatelná. Trochu mám z autorky pocit, jako by po prvním dílu vyprchala nějaká esence, kdy je příprava lahodných pokrmů a tajemných elixírů nahrazena erotikou. A to je škoda. Veliká....

Damonka18
06.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Páni! Na tohle pokračování jsem se tak neskutečně těšila a nesklamalo mě. Příběh se krásně čte, vtáhne vás do děje a nepustí. Scény mezi Irou a Emilií byly čím dál vášnivější (jen škoda, že to nedošlo až do zdárného konce :3). Našlo se pár věcí, kterým jsem neporozuměla, jako proč trénovali ovládnutí, když se pak nic nestalo? Jak nemohla Emilie vidět, že Ira ji miluje? Nebo, že je "TEN" ďábel?
I přes to to bylo napínavé a doufám, že se bzro dočkáme dalšího dílu, protože jsem zvědavá kudy příběh povede.

Áža707
06.01.2023 4 z 5

Kniha se četla poměrně dobře a protože jsem z prvního dílu byla velmi nadšená, tak jsem se extrémně těšila i na tento.

S našimi hlavními hrdiny se ocitáme v Pekle a prostředí je zde naprosto krásně vykreslené a někdy až příliš děsivé. Ale přidává to takovou krásnou atmosféru k celkovému příběhu. Hlavní hrdinové se ukazují zase v jinem světle a možná to byl právě záměr, že když se změnilo prostředí, tak zde byla i určitá změna hlavních hrdinů. Nedokážu přesně říct, zda k lepšímu nebo k horšímu.

Setkáváme se zde i s novými postavami a máme zde představené další královské prince i jejich Dvory a to doopravdy stojí za to. Z nových postav jsem si velmi oblíbila Faunu.

Za sebe osobně musím říct, že mi skoro většinu knihy tento díl přišel slabší než ten první. Hlavním důvodem bylo, že mi zde chyběla atmosféra kuchyně a spojení čarodějnic s bylinkami a podobně. K tomu se to trochu více překlenulo v romantickou až lehce erotickou touhu mezi hlavními hrdiny a zbytek příběhu byl upozaděn. Což mě právě mrzelo, protože se mi více líbila chemie a naznaky prvního dílu.

Tím rozhodně nechci říct, že by byl druhý díl nějaký špatný. I tak si autorka připravila mnoha překvapení hlavně ke konci knihy, což moje předchozí pocity z knihy naprosto zadupalo do země. A rozhodně mě to nalálako na další díl. Takže se vážně těším, až budu pokračovat. Jen doufám, že nám autorka objasní více věcí než jen nastíní další záhady.

⭐ 4/5

Bryel
03.01.2023 5 z 5

(SPOILER) „Něco si ujasníme. Jsi příjemný na pohled. A když mě příležitostně zradí rozum, mohla bych po tobě zatoužit, ale nikdy tě nebudu milovat. Užij si včerejší iluzi. Byla a bude to jen představa.“
„Uvidíme.“
„Bylo by lákavé se vsadit, ale odmítám klesnout na tvou úroveň.“
„Myslím, že by sis vychutnala každou vteřinu poklesnutí na mou úroveň. Každé uklouznutí a propadnutí ti zrychlí tep a roztřese kolena. Chtěla bys vědět proč?“
„Vůbec ne.“
„Láska i nenávist pramení z vášně.. Zvláštní, jak se ta hranice časem rozmaže.“

Království hříšných mě zaujalo, ale Království prokletých mě uhranulo. Identita Iry se jasně nabízela už od začátku, kdy Emilii provokativně vmanipuloval do krevní přísahy a očividně byl s tímto vývojem až příliš spokojený. Pak když na hostině všichni ztuhnout po jejím zvolání, nebylo pochyb.
Výstavba knihy se mi opravdu zalíbila. Peklo je vykreslené jako návykový, temný, tajuplný svět plný hříchu, který s Emilií silně cloumá. Do popředí se tentokrát dostává vývoj vztahu hlavní dvojice, mají mezi sebou neskutečnou chemii, jiskry létají do všech stran. Ovšem rozhodně tu nechybí ani napětí, překvapující odhalení, záhady a akce. Vyzdvihla bych dialogy plné cynismu a dvojsmyslů - někdy k zasmátí, jindy k zamyšlení. Emilia a pekelní princové mi rozhodně přirostli k srdci a těším se na završení série..

hana1039
01.01.2023 3 z 5

Začalo mě to bavit až asi v posledních 30 stránkách a jsem vděčná aspoň za ně... čekala jsem trochu víc akce, bohužel,jen hodně úvah a to je u mě skoro začátek konce u knihy, ale zvědavost vyhrála... doufám, že další díl mě zaujme o něco více...

Majuš333
27.12.2022 5 z 5

'Touhy jsou mnohem složitější než pouhé hříchy.'

Pochvalných ód tu už zaznelo dosť, opakovať ich nebudem, ale pridávam sa k nim a len doplním: "Kde môžem zohnať takého 'HRIEŠNEHO PRINCA IRU' pre seba?" :)

„Proč se svlékáš? Také na tebe působí zdejší magie?“
Podíval se na mě. Tmavé vlasy nad obočím mu zvlhly potem a pro změnu vypadal smrtelně. „Sundej si korzet.“
„Raději ne.“ Střelila jsem po něm nevěřícným pohledem. „U sedmi pekel, co si myslíš, že děláš?“
„Dávám ti něco na sebe, abys v tom kovu nezmrzla.“ Podal mi košili, ale odtáhl se, než jsem si ji vzala, a oči se mu pobaveně třpytily. „Pokud raději nechceš spát nahá. Můžeš si vybrat.“
Zrudla jsem. „Proč prostě nepřičaruješ další oblečení?“
„Jakékoliv použití magie během tvé první cesty Koridorem hříchu je považováno za ovlivňování.“
„Přičaroval jsi mi plášť.“
„Předtím, než jsme vkročili do opravdového podsvětí.“
„V čem budeš spát ty?“
Pozvedl obočí a zatvářil se nepokrytě hříšně.
Ach.

Pedruska01
24.12.2022 5 z 5

Na druhý díl jsem se neskutečně těšila. Především kvůli tomu, jak předchozí díl skončil a taky kvůli tomu povedenému světu a postavám, samozřejmě. Kerri je již ozkoušená, takže jsem si byla jistá, že to bude skvělé pokračování - a taky že bylo. Dobře a rychle se to četlo, nahned mě to strhlo a upoutalo a nemohla jsem se odtrhnout. Musím taky zmínit tu úchvatnou obálku. Myslím, že se to moc povedlo.
Hlavní hrdinka Emilie byla fajn. Měla jsem ji ráda a ačkoliv se dokázala jednou chovat naivně a podruhé až prohnaně (tedy neznámě), nevadilo mi to a vlastně jsem se jí pak ani nedivila. Její osud jsem jí vážně nezáviděla, přeci jenom, měla toho dost před sebou - záhad, tajemství, intrik či dohod. Musela se s tolika záležitostmi vypořádat. Ve velkém, neznámém a nebezpečném světě. Dokázala mě v mnohém překvapit, hlavně tedy na konci - kým sakra je? Podnikla toho fakt hodně a já jí po celou dobu prostě jen musela fandit, odvážné děvče.
Druhý hlavní hrdina Ira, kterého jsem si ohromně zamilovala už při prvním setkání, mi stále okupuje srdce. Ať už je kým chce (trochu šok), tak i přesto je vážně spravedlivý, rozvážný a starostlivý. Ačkoliv to tam nikde nepadlo, bylo mi jasné, co těm dvěma popletlo hlavu, i přesto, že to sami ještě nevědí. I když na začátku to mohlo být jinak. Ira byl opravdu báječný a není se ho proč obávat, leda, když mu nepřítel šlápne na kuří oko, to je pak tanec. Dokázal držet tajemství a neřekl nic víc, než bylo nezbytné. Nelhal, ale uměl zmást, což mě drobátko zlobilo. Však byl to jednoznačně můj favorit (ne tedy, že by bylo ještě na výběr :D).
Příběh se nám přesunul z lidského Palerma do nadpozemských Sedmi kruhů, kde vládli princové hříchů a to především kvůli dohodě. Odehrávalo se tam dost akce, romantických chvil, tajemství, překvapení - šoků. Rozhodně jsem se nenudila, měla jsem jako čtenář pocit, že mě samotná autorka tahá za fusekli. Dost se tam vyřádila (někdy tomu až chyběla logika), ale bylo to i tak skvělé. Užila jsem si to, respektive nemohu vyloženě říct nic zásadního proti. Některé další postavy jako Anir se mi moc líbil a bavil mě. Dokonce pár menších sympatií mají i další princi, kteří byli vážně hodně zajímaví. Upřímně čekám od nich ještě nějakou větší akci. Tohle je obecně velké a nic není jen tak, trošek zamotané a záhadné, jen napůl řečené, propojený lidský svět s tím nadpřirozeným a romantika - je to báječná směska. Dobře vykreslený svět, popsané a laťka je vysoko. Samotný konec? Ten mě teda dostal. Kdybych při čtení stála, jistě by mě to srazilo na zadek. V tu chvíli mi krapet vybuchl mozek a posledním nechápavým "cože"? Dostalo mě to.
Jsem hrozně zvědavá na další díl, co bude a jak vlastně, co se ještě dozvíme, co nás položí a kvůli čemu se rozplyneme. Je toho tolik. Taky doufám, že se třetího a posledního dílu dočkám brzo, protože se na tohle nedá čekat bůh ví jak dlouho. To pak je o zdraví čtenáře. Bylo to povedené, čtivé, bavilo mě to a líbilo se. Mohu rozhodně doporučit - prozatímně celá série je skvělá. A samozřejmě hodnotím plným počtem. Kerri se staví do přední řady mých oblíbených autorek, takže doufám, že naše společná shledání bude coby dup. Těším se. :)

padajicidvere
23.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Otočili jsme o 180 stupňů. Akce v podstatě žádná, ale erotiky habaděj. Nemůžu dát víc hvězd jen díky Irově brilantní technice svádění.. Popis pekla je krásný, ale Em na mě působí příšerně. Už to její jméno..

Zkouší se dva tři dny v technice odolání moci hříšných a už je na to profík? Pak nadejde den D, kdo ji chtěl vtrhnout do mysli? Takže trénovali na co?

Jak proboha přišla na to, že Ira je ďábel? Sakra jak? Celou dobu o tom snad nepřemýšlela. Ale zase si vymýšlí teorie, že je první čarodějka. Kam potom zapadá její dvojče? Celý její život? Vždyť PČ je stará, ne babka, ale je přece PČ. Jestli se v dalším díle dozvíme, že je to Vi..tak to teda..

Celou knihu čekám, kdy jí dojde, že mu na ní záleží a uvědomí si, že ji chrání, dává možnost volby, svobodu, všechno pro to, že ji má rád, svým způsobem. A to si holka uvědomí až na konci knihy, když se naštve na dvojče? Pomoc.. Když jsme u toho, on věděl, že je naživu a neřekl ani slovo. Přece Vi nemůže být PČ..

Docela trapná chvíle musela být, když se u večeře ptala na ďábla, přitom seděl vedle ní. To jako nikdo neřekl, že je tady proč? Ani Fauna? Nikomu to nebylo divné nebo se báli?

Antonia měli zabít už dávno..

Na Em je znát její pubertálnost. Ira je zase temné zlatíčko..i když byly chvíle, kdy byl na facku, a ne jednu. Jako ve zbrojnici, po tom všem se jí ukloní a vlastně pošle k šípku. Zmetek :D Ale ty jejich scény, ať už vzteklé nebo milostné, ty byly skvělé..všechny do jedné.

Jenny46
23.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně povedený, měla jsem trochu strach z pokračování...
Druhý díl pokračuje, kde skončil, čtivé napínavé, tajemství, zvraty, moc se mi líbí série

Belgarion
21.12.2022 4 z 5

Velký potenciál, velké očekávání, občasné tápání, trochu vzrušení, trochu zklamání... No proč ne, musím přečíst znovu (některé detaily mi utekly) a na další díly se upřímně těším, proto 4 hvězdy.