Království prokletých

Království prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496921/bmid_kralovstvi-prokletych-dH1-496921.jpg 4 446 101

Poté, co zaprodala svou duši, aby se stala královnou Hříšných, se Emilia vydá s tajemným princem Irou do Sedmi kruhů, kde je uvedena do svůdného světa neřestí. Přísahá, že udělá všechno pro to, aby pomstila svou milovanou sestru Vittorii… i když to znamená přijmout manželství s princem Orgoliem, králem démonů. Jak zní první pravidlo dvora Hříšných? Nikomu nevěř. Se zrádnými princi, přepychovými paláci, tajuplnými pozvánkami na večírky a rozporuplnými nápovědami ohledně toho, kdo skutečně zabil její dvojče, je Emilia osamělejší než kdy dřív. Může vůbec důvěřovat Irovi, který byl jejím někdejším spojencem ve světě smrtelníků, nebo skrývá nebezpečná tajemství o své pravé podstatě? Emilia bude zkoušena mnoha způsoby, zatímco pátrá po řadě magických předmětů, které odhalí stopy k její minulosti a poskytnou jí odpovědi, po nichž prahne…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Cursed , 2021

SilvieB
29.10.2023 4 z 5

Tak tohle bylo parádní. Pokračování Království hříšných mě mile překvapilo.Přiznávám že jsem po nic moc prvním díle neměla velké očekávání.
Druhý díl začíná cestou do Sedmi kruhů. Emilie s Irou putují přes Koridor hříchů do sídla rodu Ira a od té doby jsem se jen těžce od jejich příběhu odtrhla.
Kniha je protkaná tajemstvími a když už si myslíte že jste to pochopili najednou se objeví další záhada.
Konec jsem tušila, ale díky tomu jak to skončilo mám Emílii o trošku víc radši, ikdyž první polovinu knihy jsem ji neměla ráda stejně jako v prvním díle.
Někdy jsem se ztrácela v tom co je iluze a co ne, ostatní vedlejší postavy nejsou ničím zajímavé a neustále rekapitulování Emílie mě rozčilovalo, přesto dávám 4* a jsem zvědavá jaký bude třetí díl.

mmmisulka.r
04.10.2023 5 z 5

Druhý díl je možná o maličko slabší, ale jen o maličko. Stále je ve vzduchu napětí i jiskření. Záhad nam přibývá s každou stránkou a i proto zůstávám z této série stále nadšená.
DALŠÍ ŘÁDKY NEDOPORUČUJI ČÍST, POKUD JSTE NEČETLI PRVNÍ DÍL

Emillia podepsala pakt a obětovala svou duši. Do podsvětí ji má dovést sám Ira. Její přítel i nepřítel v jednom. Její snoubenec a pekelný princ....
Je přesvědčena, že v podsvětí vynalozi veškerou energii v dalším pátrání po vrahovi svého dvojcete.
Musí projít Pekelnou branou a Sedm kruhů. Připravuje se na střet se všemi sedmi princi pekla i se svým budoucím manželem.
Jenže není všechno takové jak se zdá. Pravidlo je nikomu nevěř!
Najde už Emillia skutečného vraha, najde všechny odpovědi?
Myslím, že najde ještě mnohem víc!

Jsem nadšená, vlastně i ze sebe samé! Dokonale jsem v prvním díle odhadla tu nejdůležitější věc. Jsem na sebe pyšná, že se mi moje tušení potvrdilo. A vůbec mě to, i přes to všechno, nezklamalo, ba naopak. Druhý díl je více detektivní, o dost více i zamotany a tajemný. Hodně se točí i okolo Em a Iry, jejich prazvlastnim postoji vůči sobě samým. Přítel versus nepřítel. Láska, nenávist. Pravda a lež. Bludne kruhy jejich osudu. Někomu to možná přijde, že je to furt nahoru a dolů, že se přiblíží a oddálí, ale i tohle mě moc bavilo. Patřilo to k nim.
Oblíbila jsem si celý tenhle svět Hříšných, každou postavu, každou záhadu.
Nezklamalo

annora_cte
24.09.2023 3 z 5

"Není nic nebezpečnějšího než žena, která ví, kým je, a nehodlá se za to omlouvat.“

Jak jsem byla nadšená z Království Hříšných, to samé bohužel nemůžu říct o Království Prokletých.
Myslela jsem, jak se hned začtu, ale brzy jsem zjistila, že mě to zas tolik nebaví. Přes začátek jsem se dostala horko těžko. Pak se to začalo zlepšovat, ale pořád mě to příliš nenadchlo.
Druhý díl je opět veden z pohledu Emilie, jejíž myšlenky se točí pořád okolo jedné a té samé věci. Ira ji přitahuje, ale to přece nejde, nesnáší ho. A nebo, že by k němu něco cítila? Ne! Je zlý! Nemá ho ráda! Myšlenky na Iru, náklonnost, nenávist, náklonnost... přijde mi, že to pošramotilo skvělý nápad na příběh.
Jasně, řešilo se také, kdo vůbec stojí za vraždou její sestry, dostali jsme nové prostředí v podobě pekla a nové postavy. Emilia se musela soustředit na úkol, který si dala, a ne na démonického prince. Přesto její myšlenky neposedně tančily většinu času jen okolo něj. Jak je krásný. Jak je příšerný. Jak by se ho chtěla dotýkat. Jak si ho nepřeje ani vidět. To mě vážně nebavilo.
Zbývalo necelých sto stran, když se děj pohnul dost zajímavým směrem. To už si získalo mojí pozornost. Byla jsem zvědavá a cítila jsem všechno, co by zaujatý čtenář cítit měl.
No ale konec mě velice naštval. Ukončit knihu uprostřed děje, kdy čtenář otočí napjatě list, jen aby ho do očí praštilo poděkování. To se nedělá. Přestože na mě třetí díl čeká doma, dovedu si představit ten vztek čtenářů, co museli čekat na vydání.
Ach jo. Popis opět skvělý, ten je bez výtek. Ale za to ustavičné řešení Iry, nenávisti a sexuální přitažlivosti vůči němu tentokrát hodnotím třemi hvězdičkami.

Hatshepsut
20.09.2023 5 z 5

"Já převezu vás k břehům věčné hrůzy, v tmy propasti, kde s ledem žár se sváří."
Dante Alighieri

První díl byl čtivý, druhý jsem nemohla odložit. Najdete zde mnoho tajemství, záhad, lstí, temné magie a hlavně pekelná království, kterým vládnou princové sedmi hříchů. Emílie zde stále hledá pomstu a vraha své sestry, komu však může věřit? Konec tohoto pokračování byl velmi napínavý, takže nezbývá nic jiného než se rychle pustit do další knihy!

Katebe
18.09.2023 5 z 5

Příběh se přesunuje do pekla a vztah mezi Irou a Emilií se rozvíjí. Jejich chemie ze stránek úplně prýští. Děj je plný intrik a záhad. Člověk má pořád pocit, že mu chybí nějaké informace a nutně potřebuje číst a číst dokud se konečně děj nerozuzluje. Hned jdu na třetí díl.
A ty obálky...uff, pecka!! Už jen kvůli nim mi tyto knížky zůstanou v knihovně.

LexiS
17.09.2023 3 z 5

Království Prokletých aneb Vítejte v Pekle.
Popisy autorky jsou velmi nápadité a proto jsem si popis pekla moc užila. Bylo příjemné zjištění, že udělala peklo plné sněhu a zimy, narozdíl od typických ohňů a síry.
Ale přes veškerou zimu a mrazivý vítr se nám tady Emilia s Irou postarali o pořádné horko.
Jiskření mezi nimi bylo někdy tak velké, že by jednoho mohlo oslepit. Tuhle část jsem si móc užila. Nebudu lhát.
Jenže mám dojem, že zbytek tak trochu pokulhává. Nevím jestli je to překladem nebo čím, ale mám s touto sérii jeden docela velký problém. Myslela jsem, že je to jen prvním dílem, který je typický rozjezd, kdy vlastně nevíme na čem jsme. Jenže ta kniha je opět docela velký chaos. Emilia skáče od jedné věci ke druhé až k padesáté, z toho chumlu myšlenek něco vyvodí, aby to za dalších 100 stran bylo úplně jinak.
Upřímně ani nevím, co jsme v téhle knize zjistili? Pravdu o Irovi a to je tak asi všechno... Ale veškeré krevní pakty, hledání nevěst, smlouvy a magické předměty vlastně moc nedávají smysl.
Když si to tak sumarizuji, tak jsem vlastně zklamaná.
Uvidíme, co předvede třetí díl a jestli ten chumel dostane vůbec hlavu a patu.
Dávám 3,5 hvězd.
Obálka je zase dokonalá, ale ta to sama neutáhne.

Skippi16
09.09.2023 5 z 5

Dlouho jsem se této knize vyhýbala a naprosto přesně vím proč... protože jsem nemusela čekat roky na vydání dalších dílů. Knihy jsou velmi čtivé a vtáhnou do děje kompletní osobnost čtenáře... Mám před sebou třetí díl a neskutečně se na něj těším. Princ Ira? Skvělá postava, stejně jako Em.. Vřele doporučuji.

Salvatoreanne
29.08.2023 5 z 5

....chcete odvážnou holku , krásného muže a trochu roštáren s epickou Story ....prosím čtěte

Mamka_cte
20.08.2023 5 z 5

První co mě zaujalo byly obálky, jsou prostě NÁDHERNÉ! Plus přidejte pekelné prince, čarodějky a další fantasy postavy.
Pro mě knihy nakonec byly láska na první čtení a taky jsem oba díly zhltla ani ne za den a půl! Autorka píše neskutečně čtivě. Jsem ráda, že jsem se čtením počkala až do teď, protože příští měsíc vychází třetí díl a já nebudu muset čekat.

Moc se mi líbil vyobrazený svět (jak vesnice v Itálii, tak i podsvětí) a hlavně to, že každý princ měl své hříchy.

Příběhy obsahují plno fantasy postav, Italské recepty a vaření, vraždy a krev, ale i plno žhavých scén a zvratů.

Hlavní postava pekelný princ Ira - mňam! Tohle je prostě láska na první pohled. Chjo, já bych se nenechala přemlouvat do svazku jako Emília.
Emília byla nerozhodná puberťačka každým coulem, ale dohromady mi ti dva dávali smysl. Jejich chemie byla spalující.

První díl byl spíše rozjezd a seznámení s postavami a světem. Druhý díl už byla pořádná žhavá akce a zvraty. TOP

Doporučuji všem fantasy nadšencům, co mají rádi příběhy okořeněné nějakou tou erotikou.

zirafinec
12.08.2023 3 z 5

knihu jsem přečetla za pár dní o dovolené, moc jsem si ji užila. A to i přesto, že se za celou dobu vlastně nic moc nestalo, četla jsem ji jedním dechem... Nevím, asi autorka umí opravdu poutavě psát :)

knihomolkajanca
02.08.2023 4 z 5

Emilia přísahala, že smrt své milované sestry Vittorie pomstí, a udělá pro to vše - i kdyby kvůli toho měla zaprodat vlastní duši Vydává se proto s jedním z temných princů Irou do říše hříchů a neřestí, do Sedmi kruhů, kde platí jediné pravidlo - nikdy nikomu nevěř.

Tohle je docela jízda a připravte se, že autorka tentokrát přitvrdila. Z typické YA fantasy s romantickou linkou se příběh překlenul do NA fantasy pořádně říznuté erotikou. Bylo to škodu? Asi záleží, co očekáváte, ale já v tomto případě dávám zelenou. Království prokletých vás pohltí stejně rychle jako první díl - a ten rozhodně doporučuji mít čerstvě v paměti.

Pokud jste si pekelníka Iru v prvním díle zamilovali, pak můžete jásat. Autorka mu tentokrát dopřála mnohem více prostoru a buďte si jisti, že pokaždé, když se objeví na scéně, stoupne teplota do tropických výšin. Právě romantická linka tentokrát silně vystupuje do popředí a na chvíle doslova pulzující erotickým nábojem tady není nouze. Normálně nejsem čtenář, který by něco takového vyhledával, ale Kerri si mě nějakým způsobem dokázala omotat kolem prstu.

Ira je temný, záhadný, asi nemusím dodávat, že také neskutečně pohledný. Člověk si u něj není tak úplně jistý, co může očekávat. Prototyp badboye? Možná, ale pekelně povedený. Zato v Emilii jsem se moc nevyznala. Pomsta je pro ni vždy na prvním místě a prahla rozluštit záhadu vraždy své sestry natolik, že nápovědy a informace přijímala kdykoliv odkudkoliv a se značnou nerozvážností. Ty byly místy čtenáři podávané dost chaoticky a měla jsem sem tam zmatek kdo, co a proč. Nakonec to ale se skřípáním vše zapadlo do lehce pokřivené skládačky a dospělo ke konci, kde i tentokrát můžete čekat pořádný cliffhanger.

Království prokletých má své mouchy, ale celkový čtenářský zážitek je vyvažuje. Tato série je pro mě svým způsobem guilty pleasure, a tak se i přesto všechno na další díl s radostí vrhnu.

Hodnocení: 75%

Za knihu k recenzi v rámci spolupráce moc děkuji Knihy Dobrovský.

Ella161
30.07.2023 4 z 5

Druhý díl sice nebyl tak dobrý jako první, ale četl se mi relativně hezky. Moc jsem se těšila na to, až se zase začtu do tohohle úžasného světa, který jsem si hned zamilovala, ale hlavně jsem se těšila na Iru, kterého jsem si tak moc oblíbila.

Chvílemi mě štvala Emilie, která vůbec nevěděla, co chce. Nejdříve myslela na to, jak by si chtěla s Irou užít a že v tu chvíli by nezáleželo na tom, že je to její nepřítel ale v té další chvíli si za tyhle myšlenky vynadala a neustále si připomínala, že je tam přeci kvůli vraždě své sestry. Tohle mě štvalo a také to, jak neustále obdivovala Iry tělo. Jo, jasně, já to chápu a neměla bych žádné kecy, kdyby to bylo zmíněno jen párkrát, ale to bylo skoro furt, jakmile její zrak spočinul na něm.

Nicméně. Autorka krásně popsala peklo, které bylo netradiční a vůbec jsem si ho takhle nepředstavovala. Barvitě popisovala i šaty, za což teda klobouk dolů, protože jsem si je detailně dokázala představit- tohle prostě umí. Skoro celou knihu jsem nad něčím uvažovala a snažila jsem se najít odpovědi na všechny ty otázky, které se tam vyskytovaly. Někdy jsem uhodla, ale spíše se přidávaly další a další, takže po přečtení nejsem o nic moc moudřejší. Celkově mě trochu štvalo, musím se přiznat, že skoro všechno tam bylo v hádankách a nikdo neodpovídal přímo. A já opravdu nesnáším hádanky, protože jsem na ně nikdy nebyla moc dobrá. Takže jo, byla jsem lehce frustrovaná, ale o to víc se těším na další díl, kde se snad konečně všechno dozvím.

Určitě musím zmínit i Faunu, kterou si prostě nešlo neoblíbit. Byla to taková bláznivá démonka, která se nestyděla o ničem mluvit otevřeně. Hrozně mě bavila a tak nějak mi připomínala mojí nejlepší kamarádku. Samozřejmě do Iry jsem se zamilovala snad ještě víc. A tak nějak jsem už od začátku tušila, kým doopravdy je, ale když se mi to potvrdilo, měla jsem fakt radost, že alespoň něco jsem uhádla.

Do tohohle světa jsem se naplno ponořila, což se mi nestalo už docela dlouho. Miluju všechny ty neodpovězené otázky, tajnosti, plány i přesto, že mě to lehce vytáčí. Ke konci knihy jsem snad ani nedýchala, jak moc to bylo napínavé. Opravdu mě štve, že to autorka ukončila zrovna takhle, protože já potřebuji okamžitě číst dál! Jo, asi jste všichni pochopili, jak se těším na další díl.

Lindawal
27.07.2023 3 z 5

Souhlasím s komentářem @andrejci je to hodně jiné oproti 1. dílu. Málo magie, zbytečně moc ,,sexuálních myšlenek´´ doufám, že ten 3. díl bude lepší. Do knížky jsem se nemohla vůbec začít a už se nemohla dočkat konce. Jednička přitom byla skvělá, magická a napínavá...:/

andrejci
23.07.2023 4 z 5

Druhý díl, který pro mě byl oproti prvnímu dílu celkem nudný. Za mě se tam pořádně nic nestalo až na posledních cca 50 stránek.
Děj v pekle nebyl špatný. I když mi trošku chybělo teplo a prostřední Itálie.
Co mě trošku bylo štvalo bylo to jak kolem sebe Ira a Emilie kroužili a pořád se nic nedělo.
Bylo to úplně jiné než první díl. A za mě to bylo celkem zklamání. Doufám že další díl bude lepší než tento.
Za mě to jsou solidní 4 hvězdičky.

Michelleee
15.06.2023 4 z 5

Druhý díl, který se odehrával v pekle se mi líbil asi víc než ten první. Znovu číst nebudu.

marti7729
08.06.2023 odpad!

Je mi to líto, ale nesedla mi. Navíc druhý díl byl úplně o ničem nudný. Kerri mám ráda, ale upřímně musím říci, že jsem se nemohla začíst a když jsem dočetla měla jsem jedinou myšlenku - díky, že už je to za mnou. To se mi už dlouho nestalo..

miskaseverliska
07.06.2023 2 z 5

Nebyla jsem odvařená ani z prvního dílu, ale pokračovala jsem v sérii, protože mi přišlo, že to má nějaký potenciál. Ale celý druhý díl jsem se nudila. Emilie mě tak moc vytáčela, nemá srovnané myšlenky v hlavě. Na jednom řádku je z prince Ira totálně nadržená, na druhém řádku ho nesnáší a na třetím si vzpomene, že vlastně přišla zjistit informace o svém mrtvém dvojčeti. Nechápala jsem její myšlenkový pochody. Byl to úplně zbytečný výplňkový díl.. 2,5/5

ramand
04.06.2023 1 z 5

Shrnutí celého děje: Nadržená čarodejka, objevuje svojí sexualitu s pekelným princem ve zmrzlém pekle, a neustále přemítá jestli se nechat deflorovat nebo hledat kdo zabil její sestru.

nonameperson04
21.05.2023 4 z 5

Za mě ok. Občas jsem chtěla hlavní hrdinku praštit aby se vzpamatovala, ale jinak to bylo docela dobrý. Ten konec mě naštval, protože prostě zkončila kapitola uprostřed děje a najednou na další straně poděkování. Jako tohleto se nedělá!

annes
13.05.2023 5 z 5

Na tenhle díl jsem si chvíli počkala. V pekle s princi to bylo skvělé, jen teda mi přišlo že se moc tajemství neodhalilo, spíš přibylo nových otázek a některé zůstaly nezodpovězeny. Konec nečekaně navnadil na pokračování, ale upřímně Emilie už mi není tak sympatická, ani Ira, občas se oba chovali jako dva blbci :-D chápu proč ale zároveň nechápu. Autorka mě mile překvapila netradičním popisem pekla a některými obraty a přirovnáními popisů ohledně šatů, výzdoby a míst.
Jo a překlad démonrůvkové víno je nejlepší!