Království prokletých

Království prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496921/bmid_kralovstvi-prokletych-dH1-496921.jpg 4 446 101

Poté, co zaprodala svou duši, aby se stala královnou Hříšných, se Emilia vydá s tajemným princem Irou do Sedmi kruhů, kde je uvedena do svůdného světa neřestí. Přísahá, že udělá všechno pro to, aby pomstila svou milovanou sestru Vittorii… i když to znamená přijmout manželství s princem Orgoliem, králem démonů. Jak zní první pravidlo dvora Hříšných? Nikomu nevěř. Se zrádnými princi, přepychovými paláci, tajuplnými pozvánkami na večírky a rozporuplnými nápovědami ohledně toho, kdo skutečně zabil její dvojče, je Emilia osamělejší než kdy dřív. Může vůbec důvěřovat Irovi, který byl jejím někdejším spojencem ve světě smrtelníků, nebo skrývá nebezpečná tajemství o své pravé podstatě? Emilia bude zkoušena mnoha způsoby, zatímco pátrá po řadě magických předmětů, které odhalí stopy k její minulosti a poskytnou jí odpovědi, po nichž prahne…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Cursed , 2021

LiLLu
12.05.2023 2 z 5

Já mam pocit, že se v Americe pořádáji kurzy, jak pos**t knihu.. Protoze to neni mozny, ze ctu druhou knihu uplne stejnou obsahem, ne pribehem!
Celych 300stran cteme jenom o tom, jak je z nej vrusena. Z Ira nevypadne skoro ani slovo, protoze je silene záhadny temny svalovec co ji udelá jen pohledem.
Opet je tu na kazdé stránce serie vet: zadrhl se mi dech, prejel me mráz po zadech, zrychlil se mi tep, a neustálé opakovaní jak ho nenavidí jak ji vzrušuje a mišmaše erotickych pocitu.
Cely pribeh se vine jen a pouze erotickym tlakem. A tlak je tam tak na silu, ze uz vas to ani nebavi. Emilie hleda predmet, šup a hned ho najde. Emilie potrebuje vyresit zahadu šup a zahada vyresena na dvou strankach.
Timto cely pribeh autorka poslala do *****
Škoda, melo to potencial.
Nerozumim teto knizni mode, stavet pribeh pouze na erotickem jiskreni, ktere je ale šilene na sílu. Červene knihovny maji aspon hlavu a patu.
Na co jsem málem zapomela, byl překlad. Některé věty, jsem musela číst 4x! a stejne mi nedavaly smysl! Nebyly to tiskové chyby ale podivnosti a spatné sklonování.

Jedno velke zklamani! 2,5hvezdy

Alíček83
25.04.2023 5 z 5

Tento díl se odehrává v pekle, kde jsou popsány různé hříchy. Kniha se dobře četla, hlavní pasáže byly tentokrát erotické asi víc než fantasy. Ale mě se to líbilo. Pobavily mě výrazy pahorek a chlouba. :-) Konec byl trošku moc rychlý, tam se dozvěděla několik závěrů, což nevím ani jak k něčemu došla. Předtím vše pomalé odkrývání. Nicméně už se moc těším na další díl. Celkově moc dobré.

Lucie.285
18.04.2023 5 z 5

Za mě mnohem lepší než první díl, který byl mimochodem také úžasný. Neuvěřitelně čtivé, děj utíkal pod rukama. Knihu nešlo odložit. Chemie mezi hlavními hrdiny byla prostě skvělá. Dočkali jsme se několika zajímavých zvratů a já už se moc těším na další díl, který bude dle hodnocení zahraničních webů také top.

Thalin
21.03.2023 2 z 5

První díl se mi líbil, jak postavami, tak prostředím i dějem a jistým čarodějným hávem propojeným i s vařením. Mělo to zkrátka atmosféru. Kam se to tady podělo? Měla jsem docela problém se vůbec začíst. Z Emilie je akorát tak trošku husa, která jako by s přechodem do pekla přišla o padesát bodů IQ. A to neustálé vzdychání na tím, jak má Ira dokonalé a krásné tělo, které by ani nejlepší umělci nebyli schopni zachytit (to bych teda chtěla vidět) mi už taky po chvíli lezlo na nervy. Autorky YA a erotické literatury by už mohly přijít s něčím novým, protože tohle vzdychání nad něčí maskulinitou je snad v každé druhé knize a začíná to být ohraná nuda.
Z Emilie to dělalo akorát nadrženou husičku, která běhá za svým princem a nezajímá ji vlevo vpravo. Toho sexuálního víření tu bylo moc na úkor děje, který mě zkrátka ne a ne chytit. Nebavila jsem se. Napsané to není špatným stylem a byly tam pasáže, které mě i bavily, ale bylo jich málo a děj se dost táhl. Celkově mě to zklamalo. Oproti jedničce docela dost. Taky z toho mám pocit, jako by každý díl psal někdo jiný.

dam.si.knihu
18.03.2023

Dokážete si představit lepší fantasy, než tu, která je propojená s pořádnou dávkou romantiky/erotiky? Já ne. Tohle byla naprostá pecka, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Podle mě autorka prohodila názvy knih, protože tenhle díl se rozhodně měl jmenovat Království hříšných!

Trochu mě mrzelo, že jsem si už do detailů nepamatovala předchozí díl a občas přemýšlela, co se tam dělo. Nicméně, tohle bylo další fantastické pokračování od Kerri, která jednoznačně dokázala, že do fantasy knih umí perfektně zapojit pikantnost, ale hlavně vytvořit mezi hlavními hrdiny neuvěřitelnou chemii.
V tomto díle se vydáváme do podsvětí a seznamujeme se tak s různými rody a intrikami. Klidně bych detailů uvítala více, ale troufám si říct, že to přijde v dalším díle. I když jsem téměř všechny zápletky uhodla, tak i tak jsem měla radost z toho, že jsem to věděla!

Autorka umí psát nejen romantickou linku, ale také skvěle popsat fantasy příběh, který se Vám od začátku přehrávání v hlavě a máte pocit, že jste jeho součástí.

Dolikcek
12.03.2023 5 z 5

Za mě daleko lepší než první díl.

Už aby byly další díly :)

ydnac
12.03.2023 4 z 5

SVĚT HŘÍCHŮ
PEKLO

Emilie se ocitla na místě, kde nic není tabu.
Na místě, kde by neměla nikomu věřit a hlavně, dobře si rozmyslet s kým a za jakých podmínek uzavře dohodu.
Chce pomstít svoji sestru.

Celkem by se dalo říct, že autorka se hodně zabývala pocity Emilie, zda Iru nenávidí, zda po něm touží, a je to dobře nebo špatně? Zda ho má políbit nebo uškrtit, jestli z něj vypáčí nějaké tajemství a tak dál.
Ale tak jsme v pekle, že :-). Samé pokušení :-).
Měla jsem pocit, že se nic moc neděje, tedy žádná velká akce, ale konec tomu dal opět grády :-) a je to jasné - další díl musím mít :-).

Betty96
07.03.2023 4 z 5

Krásně se vyvíjející vztah mezi Emilií a Irou. Ta chemie mezi nimi byla úplně WOW a autorka knihu zakončí tímto způsobem? Potřebuju okamžitě další díl! Ale samozřejmě, nejde jen o vztah mezi nimi :) Jsem zvědavá na rozuzlení děje, ale myslím si, že se máme ještě na co těšit.

Strašne moc bych si přála, aby byla kniha ilustrovaná. Autorka umí velice dobře popsat peklo i nádherné šaty, ale i tak by se mi v knize sem tam líbil nějaký ten nákres.

Duchoslp
07.03.2023 4 z 5

První díl byl super, v druhém je mezi Emilií a Irou mnohem více napětí tentokrát však toho erotického. Emilie se snaží dosáhnout své pomsty, ale objevuje se jen víc a víc otázek, na které je potřeba najít odpověď. Moc se těším na další díl

klarka009
01.03.2023 5 z 5

Království prokletých začíná cestou Emilie do pekla za ďáblem, na které ji doprovází Ira. Od začátku je atmosféra mezi nimi napjatá. To co se mezi nimi odehrávalo mě velmi bavilo a Iru jsem si oblíbila ještě víc než v prvním dílu. Atmosféra mrazivého pekla byla skvělá. Moc pěkně to autorka vymyslela. Emilie se postupně setká s ostatními pekelnými princi, jejichž hříchům které zastupují musí dennodenně odolávat. Nejvíc se ale snaží odolat Irovi, ke kterému ji to táhne čím dál víc.
Je tu poměrně dost erotických scén, které mi kupodivu tentokrát vůbec nevadily, protože byly napsané fakt dobře a nebylo to za mě přehnané ani na sílu jako např. v Rodu nebes a dechu.
Emilie stále touží po pomstě a snaží se najít vraha své sestry. To co se dozví, ji ale pořádně šokuje. Co to bude, to si musíte přečíst už sami
Závěr mě naštval, protože to skončilo v tom nejlepším :D, takže se nemůžu dočkat dalšího dílu
Obálka je stejně jako u prvního dílu boží a tentokrát přibyla i mapka Sedmi kruhů, která je krásná ️

adela.hol
25.02.2023 5 z 5

Já jsem byla nadšená už z prvního dílu, ale v porovnání tady s tím, to byl slabý čajíček.
Autorka dokázala bravurně popsat chemii mezi Emilií a Irou. Každou jejich emoci, gesto, grimasu. Úplně jsem viděla to žhavé pnutí mezi nimi.

Co musím taky pochválit byl popis každého prostředí, ve kterém se postavy pohybovaly. Měla jsem pocit jak kdybych vstoupila do knihy a byla tam s nimi.

A závěr? Autorka to dělá nejspíš schválně, že po dočtení potřebujete ideálně hned další díl. Už aby tu byl.

Anor505
19.02.2023 5 z 5

Tak tedy… mě autorka neoklamala, když se na druhý díl podívám hodně kriticky, tak je to z hlediska děje jen „vycpávkový” díl, kdy se všechno připravuje na velké finále. Ale kniha mi nabídla velmi pěknou a hříšnou cenu útěchy. =)
I když by kniha mohla být o trochu kratší, hlavně v prostřední části, tak se mi děj nevlekl. Emilie na sobě pracovala, učila se, začala plánovat místo bezhlavého vrhání se do malérů (i když měla i slabší chvilky). Některé záhady se vyjasnily, jiné přibyly… něco jsem očekávala a něco bylo velmi nečekané. V závěru se vše ještě víc zašmodrchalo a kniha nelítostně skončila… A já teď mám několik divokých teorií a třetí díl ještě není přeložený, ach jo.

Vikinka224
15.02.2023 5 z 5

Tato série mě moc baví. Je jiná, originální.
Postavy sympatické, teda kromě hlavní hrdinky, ta byla v tomto díle extrémně otravná, namyšlená a nechutná k Irovi, přitom v prvním díle byla skvělá. Ostatní pekelní princové ale knize skóre vylepšily.
Popis pekla se mi moc líbil.
Konec byl taky překvapivý, jsem zvědavá na další díl.

blanka5960
08.02.2023 4 z 5

První díl série byl ze slunné Itálie, tento je mrazivý, ledový a pekelně hříšný a to doslova. Autorka peklo popsala velmi netradičně, jako mrazivě ledovou krajinu se sněhovými bouřemi, za mě tohle byl skvělý nápad.
Emílie se společně s Irou vydává do pekla, aby splnila svůj slib provdat se za samotného ďábla Orgolia. Cestou na Orgoliův dvůr Emílii peklo pokouší svými hříchy, odolat je velmi těžké, obzvláště ve společností Iry. Jiskření a chemie mezi Irou a Emílií fungovala skvěle, také oproti minulému dílu je tento opravdu hříšný ️
Těším se na pokračování, doufám že se dočkáme brzy.

Lutzinka
08.02.2023 2 z 5

Poslední dobou se roztrhl pytel s totálně hloupýma hlavníma hrdinkama. A to je děs.
Ira byl bohužel jediný světlý bod knihy.
Emilia si hrála na velkou, drsnou, strach nahánějící budoucí královnu, přitom to byla jenom ufňukaná, nadržená husa.
Nemůžu si pomoct.
Za mě to mohlo být skvělý, ale neustálé sexuální představy té otravné čarodějnice mě neskutečně štvaly.
Peklo v ledovém podání mi přišlo zajímavé. Ďábel by si tam ale měl udělat sakra lepší pořádek.

Fallenyard
01.02.2023

Odkládám nedočtené, nemám na to. Asi záleží, jaká máte očekávání. Já doufala, že se dočkám pokračování příběhu, odhalování záhad a nějakých úskoků pekelných princů, bohužel přišly jen účelové ofuky a podivné sváděcí tanečky. Nutno podotknout, že četností použití slova "maskulinní" vede KP i nad Maasovou, asi rekord. Jako by tu knihu psal někdo jiný, než první díl. Jedno velké "ach jo".

betule3
01.02.2023 4 z 5

Druhý díl byl dle očekávání o level výš než díl první. Pojetí pekla jakožto ledové říše mi přišlo neskutečně originální a zajímavé, do příběhu to přidalo silnou dávku tajemna - člověk má pocit, že se nedá věřit vlastně ničemu a nic není zaručené. Tak bych popsala nejspíš obecně celý děj. Narazíme tu na takové množství tajemství a neodhalených pravd, že je lehké se úplně ztratit. S tím jsem občas malinko bojovala. Jakožto čtenář se slabostí pro hate-love romantickou linku jsem si naplno užívala napětí mezi hlavními hrdiny, tenhle aspekt knihy byl dle mého skromného názoru skvěle propracovaný.
Děj se soustředí více na ono zmíněné odhalování nejrůznějších záhad než na akci, což chápu, že pro někoho může působit silně nezáživně. Normálně také preferuji spíše více akce, tady mi to ovšem sedlo a na více akčních scén si počkám do závěrečného dílu.
Celkově hodnotím čtyřmi hvězdičkami a těším se, co nás čeká dál.

Arlienen
30.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha začíná sestupem Emilie s Irou do pekla. Ohledně pekla jsem měla představu takovou, že je tam děsné teplo a všude hoří oheň. Nicméně Kerri měla jinou představu. Peklo vykreslila jako mrazivé, kde vládne mráz a zima. Její popis pekla se mi moc líbil.
Vztah mezi Emilií a Irou prochází změnou, protože jsou v pekle, jsou v pokušení všech hříchů. Emilie a Ira jsou k sobě čím dál víc přitahováni a je mezi nimi sexuální napětí, ani o hádky mezi nimi není nouze. Emiliin pobyt doprovází intriky a tajemství a dokonce dojde i na samotného Ďábla.

marketa67389
29.01.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! A ten konec... Už se nemůžu dočkat třetího dílu

NicaCola
24.01.2023 2 z 5

Proboha, co to mělo být? Určitě psala první dil a tento stejná autorka? Absolutně jsem se nemohla zacist, na prvních 350 stránkách se vůbec nic nedělo :-o Emilie mi nebyla vůbec sympatická, její namyšlené chování vůči Irovi bylo k pláči. Bohužel ani sexy pekelný princ tento díl nezachránil