Kráľovná v tieňoch

Kráľovná v tieňoch https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468925/bmid_kralovna-v-tienoch-CUm-468925.jpeg 5 2804 2804

Celaena sa vracia do nenávideného impéria. Aby sa pomstila. Aby zachránila svoje kedysi mocné kráľovstvo a postavila sa zoči-voči tieňom z minulosti. Odkedy akceptovala svoje férske dedičstvo, už nie je najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien. Teraz je Aelin Galathynius, dedička terrasenského kráľovského trónu. No kým sa zmocní trónu, musí bojovať. Za svojho bratranca – bojovníka ochotného za ňu položiť vlastný život. Za svojho priateľa - mladíka spútaného v temnom väzení. A za svoj ľud zotročený surovým kráľom, za ľud očakávajúci návrat kráľovnej.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

Queen of Shadows , 2015

Deni136
27.11.2016 5 z 5

Snad nejlepší díl ze série! Autorka mě nepřestává udivovat! Kde takovéhle nápady bere? Má její fantazie vůbec konec? Nevím, ale myslím že ne. Navíc to propojení dvou příběhů, které jsem zbožňovala už od předchozího dílu! Úplná bomba! Bylo to ještě lepší, než jsem očekávala a to je co říct! Manon a Aelin s Jeřábem jsou prostě nejlepší postavy! Umírám touhou si přečíst další díl, ale bohužel si ještě nějakou dobu budu muset počkat. Každopádně mě Sarah nepřestává udivovat a já jí skláním obrovskou poklonu! :)

Adris
27.11.2016 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl z dosavadní série! Nové a staré postavy, láska, přátelství, vychytralé plány...

BarkaS
27.11.2016 4 z 5

Není to špatné, jen takové neuspořádané, zmatené. Motivy některých postav jsou taky rozhárané, zmatené. A to až tak, že jsem chtěla dát ***. Nakonec mě ale Cealana, u níž jsem si nakonec na tu Aelin zvykla, přesvědčila. Stejně jako Manon a Elide. Holky, držím palce, ať je ten příští díl trochu lepší ;).

anonym02
26.11.2016 5 z 5

Bože můj!!! Absolutně nevím, jak to Sarah dělá, ale tenhle díl byl snad nejlepší z celé série. Tolik zvratů, konfliktů a akce... nemám slov.
Jen jsem si myslela, že když je ta kniha tak tlustá, tak mě v polovině přestane bavit a ono to bylo úplně naopak, mohla by být ještě o něco tlustší.

LilianaFalcon
26.11.2016 5 z 5

Občas to bylo hezky vymyšlené, občas to tam zase mělo pořádné trhliny. A části příběhu s Manon atp. mě začaly bavit až v 2. polovině knihy. Tak proč dávám 5 hvězdičky?
Protože mě strašně ale fakt strašně zajímalo, jak to bude dál :-D

miguelka13
25.11.2016 5 z 5

Super kniha, první polovina trochu zdlouhavá, ale ta druhá byla úžasná :)Autorka je skvělá a už se nemůžu dočkat na další knihy :)

AjinQa
23.11.2016 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že mě tato autorka může překvapit a napsat ještě lepší knihu, než jsou předešlé tři díly.
Tahle kniha se četla opravdu perfektně. Děj nepokulhával a nebyla část u které bych se nudila.
Myslím si, že hlavní hrdinové prošli od začátku série velkou změnou. K lepšímu. Mou nejoblíbenější postavou se rozhodně stala v tomto díle Manon. V Dědičce ohně jsem ji moc ráda neměla. Moc mě její kapitoly nebavily, ale tady jsem se na ně těšila. Byly nám představeny i nové postavy, které jsem si ihned zamilovala.
Tuhle knihu si určitě přečtěte. Neváhejte a běžte do knihkupectví. Hodnotím zasloužených 5* a hned se chystám jít na další díl v AJ.

Arianne
23.11.2016 5 z 5

Když jsem knihu viděla porpvé, řekla jsem si, že se CooBoo asi zbláznilo, vydat takovou brutální bichli v měkké vazbě. Opravdu doufám, že až jí budu číst tak potřetí, že se mi nerozpadne.
Nicméně, říběh se nám parádně vyvíjí, konečně se nemusíme otravovat s dilematem milostného trojúhelníku, všechny postavy jakoby si byli v očích autorky rovny a to jim dodává na důležitosti, střídání vypravěčů je neskutečně osvěžující a tak kniha hezky ubíhá a nikde nenudí.
Jediné, co mi trochu vadilo, byla Aelinina "vševdoucnost", kdy připravila mistrný plán s nímž se nikomu nesvěřila, počítala se všemi problémy a nakonec upletla smyčku, do níž se oběť sama zamotala. Jasně, autorka nás chtěla udržet v napětí a dodržet linii postavy jakožto vypočitavého zabijáka, ale působilo to trochu přitažené za vlasy.
Nicméně celkový dojem byl veskrze pozitivní a jsem jenom zvědavá, co si na nás SJM přichystá v dalších dílech.

Turiel11
22.11.2016 5 z 5

Odkud začít... Líbí se mi svět, který autorka vytvořila. Líbí se mi příběh a líbí se mi, jak je vyprávěný. To, že má svá tajemství, která vyjeví až ve správný okamžik a tím jen znásobí požitek ze čtení. Líbí se mi postavy a jejich charaktery a líbí se mi, jak se vyvíjejí. Že mají silné i slabé stránky a já jim věřím. Líbí se mi, že každá nová postava zapadá na svoje místo přirozeně jako správný dílek skládačky. Líbí se mi, jak se mi občas zatají dech, když se stane něco, pro mě, úplně nečekaného a nebo jak knihu stěží odkládám, abych se alespoň trochu vyspala. Zkrátka, líbí se mi celá kniha, ba dokonce celá série. Nádhera!

venacava
22.11.2016 5 z 5

To snad ... já se snad zblázním ... jsem uchvácena! Jsem jak na trní, že nemůžu číst hned další díl! Absolutně mě příběh pohltil. A nemůžu se zbavit pocitu a myšlenek, které mi dokola opakují "ach, Jeřáb" :) Tato série je nekonečně fantastická, po HP je mou nejoblíbenější a měla by být obsahem povinné četby. A pořád to tu je "ach, Jeřáb" :)

wajcmanka
22.11.2016 5 z 5

Naprostá bomba...vic není co dodat..snad jen, už aby byl další díl.. :)

Suzuki
21.11.2016 5 z 5

Tenhle dil je proste zatim nejlepsi... A Jerab.. Jerab je moje nova zivotni laska

Niskushka
21.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha jako vždy, zvraty, které jsem nečekala. Super super a zase super!
Jen by se autorka mohla klidně pustit i do erotičtějších pasáží klidně, i když to k tomu nepatří, já bych to uvítala.

LolaBlaugrrana
21.11.2016 5 z 5

Po minulém skvělém díle bych nečekala, že to řeknu, ale čtyřka ho ještě překonala. Těch několik málo nezajímavých kapitol, které se v Dědičce ohně vyskytovalo, naprosto vymizelo a celou knihu jsem hltala se zatajeným dechem. SJM prostě umí stvořit postavy, do kterých se zamilujete. Aelin, Jeřáb, Aedion i Manon jsou totiž naprosto úžasní, a já se jen modlím, aby mi to všichni přežili až do konce.

Ni_kita
20.11.2016 5 z 5

Sarah J. Mass je ďábel s talentem na psaní. Vytvořila naprosto dokonalý svět, s neskutečně sympatickými postavami, které si prostě nemůžete nezamilovat, a potom všechno střídavě ničí a zachraňuje takovým způsobem, že se vám občas zastavuje srdce.
Ti jež se divili proč Skleněný Trůn vznikal deset let, mají tady odpověď. Protože vytvořit takový svět, s příběhem, ve kterém do sebe všechno tak dokonale zapadá zabere nějaký čas. Tahle žena se dostane ještě daleko.

Hazell
20.11.2016 5 z 5

Popravdě jsem u předchozích dílů našla místa, která bych klidně vynechala. U tohoto dílu nikoliv. Skvělá kniha.

anic8340
20.11.2016 5 z 5

V pátek večer (18.11) jsem si koupila 4. díl a v sobotu dočteno. Po tom předchozim díle jsem čekala nudný začátek, ale nic takového se mi nedostalo. Hned od začátku krása. Doufám, že další díl výjde co nejdříve.

MarkettT
20.11.2016 5 z 5

Dokonalost sama! Kéž už by byl další díl!

*Jeannette*
19.11.2016 5 z 5

Absolutně nemám slov...naprosto dokonalé! Čekání na další díl bude doslova utrpením.

kacik.pl
19.11.2016 5 z 5

Já prostě nemám slov...S.J.Maas je neuvěřitelná spisovatelka..knížka má před 600 stránek a já ji zhltla za 2 dny! Od příběhu jsem se nemohla vůbec odtrhnout..hned co jsem začala číst na první stránce, dostávala jsem husí kůži❤️
POZOR SPOILER!
Trochu mě zklamalo že Aelin už neni s Chaolem..ale musim říct že na druhou stranu jsem strašně ráda že je s Jeřábem..taky mě zajímá jak se to vyvrbí mezi Manon a Dorianem..Manon jsem si hodně oblíbila..a těším se i na Chaola s Nesryn...mám tolik otázek jak to bude s Erawanem...No prostě to je neuvěřitelná kniha,a je díl od dílu LEPŠÍ!❤️