Královna smrti

od:


KoupitKoupit eknihu

Obyčejný život s jeho všedními denními starostmi je náhle jen vzpomínkou na staré dobré časy. Marika Zaháňská, kdysi asistentka na vysoké škole, si zvykla na život v ilegalitě, na agenty FBI a zabijáky slídící po její stopě; na fakt, že na jejích rozkazech závisí životy lidí. Na co si však zvyknout nelze, je skutečnost, že stojí na dně děsivě nepochopitelného maelstromu, který strhává další lidi, křiví realitu a mění samotnou podstatu našeho světa. Marika Zaháňská a její přátelé jsou odhodlaní ke všemu, je jich však jen pár a jejich protivníci jako by ani nebyli z tohoto světa. Indicie neukazují do New Yorku, Londýna ani Tokia. Řešení záhady spojující lidské oběti, vykrádaná muzea, archeologická naleziště a vojenské sklady se skrývá v malé metropoli ve středu Evropy – v Praze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14673/lihen-kralovna-smrti-14673.jpg 3.8146

Série:

Líheň (2.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
EmanuelBremi
09. březnaodpad!

Děs a hrůza. Asi to nejhorší, co jsem kdy četl. První polovina vypadala relativně schůdně, ale druhá je bláznivá směska. Bohužel obrovská ztráta času. Všem musím doporučit se tomu vyhnout obloukem.

alisie
26. ledna

V prvním díle Smrt zrozená v Praze jsem obdivovala každou větu a jakousi uvěřitelnost děje, v druhém díle se poutavá kniha nechala unést a pohltit sama sebou a to doslova. Uvěřitelnost se ztratila a nahradila ji jakási změť fantasy a scifi, navíc mě trochu mrzela nedořešenost různých postav. Konec knihy nabídl možnost pokračování... Kdyby to jen bylo uvěřitelné.

Kozin
08.06.2017

Konec knihy jsem nedočetl protože mě to začlo neskutečně nudit.... .První díl daleko lepší než druhý.

NemmamSlov
30.05.2017

No ak mam hodnoti samostatny diel tak to bolo o nieco lepsie ako prvy diel, ale stale taky podpriemer. Od pana Zambocha zatial najslabsie dielo. Urcite by som to neodporucal ako zaciatok tohto spisovatela. Cakal som ze sa to v druhej casti rozbehne, ale mam pocit ze dej nejak zamrzol, koniec sa mi zdal tak trochu odflaknuty, ale stale si to drzi tu Zambochovu kvalitu. U mna Lihen pre obe casti za 3*.

Ivan F
18.03.2017

Škvár, škvár, škvár - to by som v pohode odpustil, lebo som o tom vedel. Prúser je v tom, že je zle a nudne napísaný ... a to aj na škvár.

Tamten
20.02.2016

Jedná se o jeden souvislý příběh rozdělený do dvou svazků, má tedy smysl hodnotit jako celek. Ze začátku poměrně čtivé, zábavné a navozující spoustu očekávání. V druhé půlce sice pokračuje spád, ale situace se tak trochu opakují. Spousta z naznačených otázek odejde do vytracena a jako i u jiných knížek závěrečné souboje díky přehnaným vlastnostem se sice hemží zbraněmi, ale vytrácí se z nich přehlednost na napínavost.

tlllk
01.04.2015

hodnotím audioknihu od W&V... nosná myšlienka nebola zlá, ale chýbala tomu ľahkosť prvej časti alebo zbožštenej predlohy *ulhánka, taký fejk, spomenul som si na moje prvé značkové tenisky značky PLIMA.

Eigis
28.12.2013

Hodnotím to tak na 65%, protože první dvě třetiny knihy byly poměrně nudné. Samé sledovačky, vědecké dialogy a přípravné akce. S konečným střetnutím bych byl vcelku spokojen, nebýt celé té teorie o m-polích, která mi prostě nesedí. Kdyby se jednalo o prosté střetnutí normálních démonů nebo mimozemšťanů byl bych spokojenější než se stvory utvářenými vírou.

Fuksinka
06.08.2013

Žamboch to v druhém díle ještě víc přehnal, to by mě ani tak nevadilo, prostě nenáročná zábava. Aspoň je vidět, že to nebere vážně. Ale souboje už mě začaly trochu nudit a vtípky o lidech kolem fantasy jsou zřejmě určené jen zasvěceným. Už ani ten Rulhánek mě nebavil. Pointa docela ušla, ale podobné věci už jsem četla u pana Pratchetta v Malých bozích.

mutace
10.05.2011

Celkem nuda. Nadruhou stranu, čet jsem i horší věci.