Královna smrti

Obyčejný život s jeho všedními denními starostmi je náhle jen vzpomínkou na staré dobré časy. Marika Zaháňská, kdysi asistentka na vysoké škole, si zvykla na život v ilegalitě, na agenty FBI a zabijáky slídící po její stopě; na fakt, že na jejích rozkazech závisí životy lidí. Na co si však zvyknout nelze, je skutečnost, že stojí na dně děsivě nepochopitelného maelstromu, který strhává další lidi, křiví realitu a mění samotnou podstatu našeho světa. Marika Zaháňská a její přátelé jsou odhodlaní ke všemu, je jich však jen pár a jejich protivníci jako by ani nebyli z tohoto světa. Indicie neukazují do New Yorku, Londýna ani Tokia. Řešení záhady spojující lidské oběti, vykrádaná muzea, archeologická naleziště a vojenské sklady se skrývá v malé metropoli ve středu Evropy – v Praze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14673/lihen-kralovna-smrti-14673.jpg 3.9117

Líheň (2.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing

Kozin

Konec knihy jsem nedočetl protože mě to začlo neskutečně nudit.... .První díl daleko lepší než druhý.

NemmamSlov

No ak mam hodnoti samostatny diel tak to bolo o nieco lepsie ako prvy diel, ale stale taky podpriemer. Od pana Zambocha zatial najslabsie dielo. Urcite by som to neodporucal ako zaciatok tohto spisovatela. Cakal som ze sa to v druhej casti rozbehne, ale mam pocit ze dej nejak zamrzol, koniec sa mi zdal tak trochu odflaknuty, ale stale si to drzi tu Zambochovu kvalitu. U mna Lihen pre obe casti za 3*.

Ivan F

Škvár, škvár, škvár - to by som v pohode odpustil, lebo som o tom vedel. Prúser je v tom, že je zle a nudne napísaný ... a to aj na škvár.

Tamten
20.02.2016

Jedná se o jeden souvislý příběh rozdělený do dvou svazků, má tedy smysl hodnotit jako celek. Ze začátku poměrně čtivé, zábavné a navozující spoustu očekávání. V druhé půlce sice pokračuje spád, ale situace se tak trochu opakují. Spousta z naznačených otázek odejde do vytracena a jako i u jiných knížek závěrečné souboje díky přehnaným vlastnostem se sice hemží zbraněmi, ale vytrácí se z nich přehlednost na napínavost.

tlllk
01.04.2015

hodnotím audioknihu od W&V... nosná myšlienka nebola zlá, ale chýbala tomu ľahkosť prvej časti alebo zbožštenej predlohy *ulhánka, taký fejk, spomenul som si na moje prvé značkové tenisky značky PLIMA.

Eigis
28.12.2013

Hodnotím to tak na 65%, protože první dvě třetiny knihy byly poměrně nudné. Samé sledovačky, vědecké dialogy a přípravné akce. S konečným střetnutím bych byl vcelku spokojen, nebýt celé té teorie o m-polích, která mi prostě nesedí. Kdyby se jednalo o prosté střetnutí normálních démonů nebo mimozemšťanů byl bych spokojenější než se stvory utvářenými vírou.

Fuksinka
06.08.2013

Žamboch to v druhém díle ještě víc přehnal, to by mě ani tak nevadilo, prostě nenáročná zábava. Aspoň je vidět, že to nebere vážně. Ale souboje už mě začaly trochu nudit a vtípky o lidech kolem fantasy jsou zřejmě určené jen zasvěceným. Už ani ten Rulhánek mě nebavil. Pointa docela ušla, ale podobné věci už jsem četla u pana Pratchetta v Malých bozích.

mutace
10.05.2011

Celkem nuda. Nadruhou stranu, čet jsem i horší věci.