Kouzla rodu Thornů

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4.484
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns, 2019

Kniha Kouzla rodu Thornů

andrejci
dnes

Moc jsem se těšila a vůbec jsem nebyla zklamaná. Slyšela jsem na to samé chvály takže jsem se celkem bála. Naopak, čekalo mě příjemné překvapení. Příběh byl už od začátku originální. Popis světa byl geniální a i jeho fungování a pravidla. Ovšem nejvíc jsem byla nadšení z veleknihoven a griomárů. Představa knížek co vás chtějí zabít mě bavila. Klidně jich tam mohlo být ještě víc. A když se do toho přidala ještě magie a démoni tak to byla bomba.
Nevím co bych měla napsat k postavám. Všechny za mě byly skvělé. Hlavně teda pánové. Hlavním hrdinka byla za mě úžasná. Převážně pro její lásku ke knížkám a průserům. Hned si mě získala. K Silasovi jsem si vztah vybudovala skoro ihned. Za mě úžasně vykreslená postava. Ovšem na plné čáře to u mě nečekaně vyhrál sarkastický čaroděj Nathaniel. Já jsem ho za ty jeho komentáře milovala.
Konec byl super. Posledních 100 stránek jsem doslova zhltla a užila jsem si to na maximum. Hlavně poslední stránka. Skončilo to skvěle. Klidně tam mohla autorka ještě něco dopsat.
Knížce nemám co dodat. Byla skvělá odpočinková a hodně mě pobavila. Pro zasmání ideální. Kdyby to šlo mé hodnocení by určitě přesáhlo víc jak 5 hvězdiček. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.
+ Dávám ještě za anotaci, která neprozradila úplně všechno.

_Bára_
předevčírem

Námět knížky mi přišel hodně zajímavý a velice jsem se těšila. Ovšem jsem trochu zklamaná. Ani ne tak z použití knížek, což bylo velice dobře popsaný, ale z hlavní zápletky. Na mě byla krapet nepropracovaná. A ani jsem nebyla nějak paf ze všech zvratů. A celkově si troufám říct, že tato knížka byla dost nadhodnocená, rozhodně to není nejlepší knížka co jsem kdy četla.

Adýsek

Kniha se mi velice líbila. Myslím, že začátek knihy by se dal zkrátit, nebo by se dal dříve rozjet děj a a ta pravá akce... Také bych uvítala i třešničku na dortu ve formě nějakého překvapení nebo velkého odhalení. Ale kniha byla originální a někdy se k ní znovu vrátím.

P.S. Nádherná obálka, za kterou skládám tu největší poklonu!
4,5/5*
Více v mojí recenzi → https://vsudesknihou.webnode.cz/l/kouzla-rodu-thornu/

lvice_elaa

Tuhle knížku jsem byla odhodlaná si zamilovat. Hustodémonské grimoáry ovázané řetězem? Sarkastickej čaroděj a jeho démon? Sem s nima! A k tomu to krásný věnování pro všechny holky, který se našly v knihách… Ten obrovskej hype kolem ní mě dokonale zpracoval a předem jsem věděla, že to bude wow.

JENŽE… Já se většinu knížky nudila. Grimoáry vůbec nedostaly tolik prostoru, kolik jsem čekala. Všechno se točilo okolo nemastné neslané Elisabeth a mě bavily hlavně ty části, kde si z ní utahovali Silas nebo Nathaniel (předtím, než se z Nathaniela stal chudáček a ze Silase jeho démonická chůva). Napětí skoro nulový – to se vážně někdo bál, že ji N a S někde zahrabou? Zabijáčtí šotci mi přišli k smíchu, hlavní padouch se nám vítězoslavně ohlásil už tak ve třetině knížky a naprosto postrádal záporácký charisma. Dialogy byly občas vtipný, ale jindy jsem zas vyvracela oči, jako třeba když se Elisabeth ptala děsivýho magistra Nathaniela, kolik je mu let, a jeho oplátkou strašně zajímalo, proč mu při prvním setkání měla potřebu hrabat do vlasů. To jako vážně? K romantické lince a tomu obětavě přeslazenýmu konci se ani nebudu vyjadřovat.

Byly tam i moc hezký části, dostalo mě třeba vysvětlení, proč má Elisabeth tak zvláštní schopnosti, nebo krásný popisy, za to určitě palec nahoru. Autorka má talent, ale nedokázala svý nápady nějak zajímavě sepsat. Pořád to nebyla špatná knížka, ale prostě jsem čekala opravdovou pecku a dostala jenom lepší průměr, tak 3,5 z 5*.

Ještě víc než Thorni mě ale poslední dobou zklamaly Milosrdná vrána, Krvavá dědička, Krev a med nebo horor jménem Půlnoční slunce. Všechny takovej šedej podprůměr, hlavně že na mě odevšad skákaly kvízy, doporučení a reklamy. Nedávno jsem přečetla Rogenovo oko a to byl mnohem větší nářez, přitom nebýt humbook merendy, kde mě Ola nalákala na anotaci, tak bych si knížky asi vůbec nevšimla. Chystala jsem se na Světla nad močálem, ale teď nějak nevím, protože HYPU SE FAKT NEDÁ VĚŘIT.

elzary

Kniha je příjemným odbočením od vran, zmijí, krvavých královen a různých adaptací krásky a zvířete . Pro mě to bylo milá jednohubka s postavami, které si člověk velmi rychle oblíbí. Určitě si ji ještě jednou přečtu.

ElaMi

Na knihu som sa veľmi tešila, aj bola dosť mediálne prezentovaná, tak som dúfala že ma nesklame... A nesklamala. Kniha je naozaj výborná. Nápad s knihami, ktoré vedia s ľuďmi komunikovať, je skvelý. Celkovo ma dej strhol s úžasnými postavami a ani neviem ako a bola som na poslednej strane. Za mňa určite jedna z najlepších fantasy kníh, ktoré som čítala. A krásna obálka je už len bonus.

25veronika3

Jsem hrozně moc příjemně překvapená. Od knížky, která se snaží vdechnout život knihám a knihovně (po sérii Neviditelná knihovna, která mě naopak šíleně zklamala) jsem nic moc nečekala. Ale nemohla jsem se odtrhnout! To, jak vdechla život grimoárům bylo naprosto úžasné, líbilo se mi to pokaždé, když to popisovala. Příběh plynul velmi energicky. Jsem skutečně velmi nadšená, doufám, že autorka plánuje i druhý díl! Knihu bych určitě zařadila mezi jednu z nejpovedenějších fantasy a YA poslední doby, co jsem četla.

A Siles.. ach, Siles! Už se stal samozřejmě mojí nejoblíbenější postavou :D

kalinkacz

Kniha s nádhernou obálkou, která mě svým velmi originálním námětem zaujala už když vyšla v originále... Byla jsem zvědavá, jelikož mi přijde, že v young adult fantasy jsou témata mnohdy na jedno brdo a tady je konečně něco, co tu ještě nebylo... Navíc se jedná o standalone a není tak potřeba čekat na další díl nebo ještě hůře - modlit se, aby další díl vůbec u nás vyšel... Svět byl společně s námětem wow, tam není o čem... Postavy byly milé, ale jejich cesta byla předem odhadnutelná... A má další výtka putuje k délce knihy, už v polovině jsem si říkala, že by příběh mohl být poloviční, takže díky tomu jsem se tolik nezačetla... Což je škoda... Pokud vás ale anotace zaujala jako mě, tak stejně neodoláte a knihu zkusíte...