Kouzla rodu Thornů

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/big_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4.3577
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns, 2019

Kniha Kouzla rodu Thornů

Libris_Na_Ex

Zklamání. Po prvních 100 stránkách jsem si říkala, že by to mohl být milý young adult příběh z prostředí, kde jsou živé knihy. Ten nápad je strašně zajímavý, a i když jsem se knize dlouho vyhýbala, protože knihy, kde je hlavním tématem kniha, nebo hlavní hrdinka, která miluje knihy, na mě působí jako past na knihomoly (a já se do nich nerada pouštím), musím po přečtení uznat, že nápad je to fakt dobrý. Bohužel tím za mě klady končí.
Největší kámen úrazu přišel po těch prvních 100 stránkách, kdy se začala řešit zápletka. A ta mi připadal strašně nezáživná a nevyužívala potencionál světa, ve kterém se odehrávala.
Hlavní postavy byly sice fajn, ale nic extra taky ne.
I tak si ale myslím, že pro cílového čtenáře young adult fantasy je to fajn věc. Jen já už asi hledám něco jiného.

Bryel

Povedená kniha s neotřelým námětem a postavami, která si čtenář okamžitě oblíbí. Děj nepostrádá příjemný spád a vtipné momenty..

eva4036

Moc povedená kniha. Příběh se mi četl moc dobře. Je zde dobrý a poutavý děj, pořád se zde něco děje, takže se čtenář vážně nenudí. Postavy jsem si moc oblíbila a hlavně jsem byla ráda, že je zde hlavní postava, co vám nedrásá nervy už od začátku knihy.

Kristulda

Ačkoli Fantasy čtu zřídka, musím říct, že mě okouzlila. Byla čtivá, napínavá, neotřelý nápad ze světa knih a knihoven, grimoárů. Milostná linka mě bavila též a srdcovka byl Silas. Jedním slovem super.

miskaseverliska

Tato kniha se mi opravdu líbila, zasmála jsem se u ní, bylo mi občas do breku ale bylo to krásný, čtivý.. Jediný můj problém byl, že cca do 150 stránky jsem se nemohla do knihy začíst ale po 150 straně už jsem se zamilovala do postav, Elisabeth s Nathanielem jsem MILOVALA a Silas byl moje srdcová záležitost, milostná linka která tu byla zakomponovaná byla dokonalá, milovala jsem ji už od začátku.. konec byl skvělý.

Orange8knihomol

Nejskvostnější fantasy, se kterou jsem se za poslední dobu setkala!
Margaret Rogersonová přichází se zcela novým magickým světem, v němž mají přední postavení veleknihovny, uschovávající grimoáry, kouzelné knihy, které žijí vlastním životem a mohou se proměnit v zlotvory, a ohrožovat tak své okolí. Magický systém je brilantně promyšlený, charaktery postav skvěle vykreslené a děj plný zvratů, napětí a nebezpečí! Velice chválím za zakomponování milostné linky, Elisabeth s Nathanielem si mě získali hned od počátku.
Kouzla rodu Thornů se u mě dostávají do top fantasy knih a zaujímají čestné místo vedle HP, Hobita, Pána prstenů či Letopisů Narnie. Knížku proto opravdu DOPORUČUJI! Věřím, že se bude líbit.

Lemra794

Skvělá kniha. Vtipná, akční, neotřelá, zajímavá. Miluju svět oživlých knih, kde jsou knihovmy středobod všeho dění. 4 * dávám jen proto, že prostě na světě existují i lepší knihy, ale to téhle neubírá nic na zajímavosti a čtivosti. Rozhodně bude hrdou součástí mé i jakékoliv jiné knihovny, dopuručuji vám ji ke čtení a jsem si jistá, že se k ní ještě někdy vrátím (hlavně díky milému humoru a stylu psaní).

Mucq.luck

V půlce mě přestala bavit. Začátek byl skvělý, nové a zajímavé téma, napínavé a čekala jsem velké rozuzlení, kterého bych se možná i dočkala, kdyby to nezačalo být příliš zdlouhavé a nudné. Jediná doopravdy zajímavá postava byl Silas. Nemohla jsem se donutit knihu dočíst do poslední stránky. Knihu bych doporučila spíš začínajícím čtenářům, ať už s žánrem fantasy či obecně "začátečníkům".